با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

مساجد به عنوان مردمی­ ترین و معنوی ترین سازمانهای مردم نهاد از ظرفیت بالایی برای جلب مشارکت مردمی در عرصه های مختلف اجتماعی فرهنگی در محله و در سطح منطقه و ملی با هدف پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی برخوردارند

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده در جلسه با اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس که با موضوع امور مساجد و هم افزایی بودجه عمران و اعتبارات مساجد برگزار شد اظهار کرد:عملکرد شورای شهر در دوره های گذشته بد نبوده و در دوره جاری با وجود مدیران انقلابی انتظار است عملکرد بهتری از خود به یادگار بگذارند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان افزود:مسجد چندین محور مهم و حیاتی دارد که مسئله اول سخت افزار مسجد است یعنی همان ساختمان و ابزار کاربردی موجود در آن

امام جمعه بندرعباس عوان کرد:بخش بعدی و مهم مسجد نرم افزار آن است که مربوط به بخش سنتی مسجد است یعنی محدود بودن مسجد به همان اقامه کردن نماز ، اما ما میبینیم که در دوران اولیه اسلام مساجد بسیار فعال تر بوده اند

وی در ادامه بیان کرد: مساجد به عنوان مردمی­ ترین و معنوی ترین سازمانهای مردم نهاد از ظرفیت بالایی برای جلب مشارکت مردمی در عرصه های مختلف اجتماعی فرهنگی در محله و در سطح منطقه و ملی با هدف پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی برخوردارند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده ادامه داد: اگر به مسجد کوفه و مسجد النبی (ص) دقت کنید هر ستون نام خاصی دارد و از روی نام ستون میتوان کار های مخصوص آن جا را متوجه شد مثلا پیامبر گرامی اسلام وقتی با گروه یا قشری مذهبی قرار سخن گفتن داشتن در جای خاصی از مسجد النبی می نشستند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس بیان کرد:حرف من این نیست که دادگستری تعطیل شود و ستون های مسجد فعال، دادگستری باشد اما ستون های مساجد باید فعال شود نقش ریش سفیدان امروز در جامعه باید پررنگ باشد

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده اذعان کرد: باید بودجه عمرانی به مساجد تعلق بگیرد تا آبادانی این مکان های مقدس بیش از پیش شود، ما باید همه تلاش خود را در فعال کردن مساجد به کار بگیریم مساجد باید در هر حوزه فعال و سرآمد باشند.

اجتماعی

اقدام شهردار بندرعباس به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن و تبریک به بانوان اهالی رسانه قابل تحسین است

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مریم پاسالار مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن به همه بانوان بیان کرد : مهدی نوبانی شهردار بندرعباس در یک اقدامی ارزشمند و برای اولین بار در روز ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن و مادر با بانوان مدیر مسئول و خبرنگاران رسانه های هرمزگان شخصا تماس تلفنی گرفته و این روز خجسته را به آنها تبریک گفت .
پاسالار گفت : جا دارد از این اقدام ارزشمند و ارزنده ی جناب شهردار محترم با وجود مشغله کاری تقدیر و تشکر شود .
وی افزود : جناب شهردار همیشه قدردان اهالی رسانه به ویژه بانوان شاغل در عرصه ی رسانه می باشد و معتقد است که رسانه ها همکار و همراه همیشگی مجموعه شهرداری بندرعباس می باشند .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

وضعیت پیشرفت پروژه های عمرانی روستای دشت امام بررسی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این جلسه دکتر نرگس غلامپور مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان بر تسریع روند اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی و زیربنایی روستای دشت امام از توابع شهرستان بندرعباس تاکید کرد.
همچنین مقرر شد بازدید میدانی جهت تسهیل و رفع مشکلات این پروژه ها با حضور نماینده دستگاه های ذیربط انجام گیرد.‌

ادامه ی خواندن

اجتماعی

بررسی ۱۹طرح در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۱۹ طرح در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک خبرداد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، ظهر امروز دوشنبه کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری هرمزگان و با حضور اعضای این کمیسیون در استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۱۹ طرح در این کمیسیون گفت: پنج طرح پرورش میگو، ۲طرح مرغداری، بسته بندی آب آشامیدنی، کارگاه نجاری، دانه بندی شن و ماسه، محصولات بتنی، تولید ذغال چوب به روش نوین، تولید لوله های آبیاری قطره ای، تولید سبد پلاستیکی، دانه بندی سنگ گچ، کشت گیاهان گرمسیری، ۲ طرح تولید خوراک دام و آبزیان و یک واحد کارخانه آسفالت در نشست امروز کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک بررسی شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان بیان کرد: با رای اعضاء کمیسیون، اجرای هشت طرح تصویب و پنج طرح که با ضوابط قانونی مغایرت داشت مورد مخالفت قرار گرفت.

وی افزود: شش طرح نیز به منظور استعلام و بررسی مجدد به دستگاه های مربوطه ارجاع شد.

قانون هوای پاک دارای ۳۴ ماده است که بر اساس ماده ۱۱ این قانون، کمیسیونی در هر استان به ریاست یکی از معاونان استاندار تشکیل می شود که مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ریاست دبیرخانه این کمیسیون را بر عهده دارد و مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ، مدیرکل سازمان بازرسی استان و فرماندار مربوطه دیگر اعضای این کمیسیون را تشکیل می دهند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها