×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۱۳ بهمن , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Thursday, 2 February , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 4 خبر
دکتر رضایی دبیر کل اتاق بازرگانی هرمزگان در مراسم کلنگ زنی دوباب مدرسه در فین: اتاق بازرگانی هرمزگان در دور نهم فعالیت هیات نمایندگان در کارهای خیر و عام المنفعه پیشتاز بوده است

دکتر پیام رضایی دبیرکل اتاق بازرگانی هرمزگان در مراسم آیین کلنگ زنی این دو باب مدرسه اظهار داشت: به دنبال برنامه احداث 10 مدرسه توسط اتاق بازرگانی هرمزگان بر اساس توافق فی ما بین اتاق بازرگانی و اداره کل نوسازی مدارس استان 2 مدرسه به نام ملک التجار زنده یاد شیخ احمد گله داری و ملک التجار زنده یاد حاج مختار مشیردوانی در منطقه زلزله زده فین توسط اتاق بازرگانی هرمزگان احداث می شود که امروز شاهد آغاز کلنگ زنی این دو مدرسه بودیم.

وی افزود: این 2 مدرسه با هدف کمک به منطقه زلزله زده فین و گسترش فضای آموزشی در حالی احداث می شود که نام خوش آوازه ملک التجار شیخ احمد گله داری و ملک التجار زنده یاد حاج مختار مشیردوانی به عنوان تاجران بنام استان با هدف زنده نگاه داشتن بزرگ مردان عرصه تجارت بر سردرب فضای این مدارس خواهد درخشید.

وی افزود: مدرسه نخست 6 کلاسه با زیربنای 304 مترمربع در شهر فین به نام شیخ احمد گله داری و مدرسه دوم با 3 کلاس با زیربنای 168 مترمربع در روستای دشت از توابع شهرستان فین احداث می شود.

رضایی از مدیرکل نوسازی مدارس و رئیس مجمع خیرین استان که در کمترین زمان این پروژه را آغاز کردند قدردانی کرد و اظهار داشت: اتاق بازرگانی هرمزگان در دور نهم فعالیت هیات نمایندگان در کارهای خیر و عام المنفعه پیشتاز بوده است.

وی اظهار داشت: همچنین همزمان با شیوع کرونا نیز بیش از 30 میلیارد تومان در حوزه درمانی مشارکت شد که تحولی عظیمی را در بخش درمان استان ایجاد کرد.

رضایی افزود: در مکان یابی جهت احداث مدارس، نقشی نداریم و اداره کل نوسازی مدارس تصمیم می گیرد و ما نیز در ساخت ده مدرسه مشارکت می کنیم.

هاشمی رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان هرمزگان با قدردانی از اتاق بازرگانی هرمزگان در مشارکت برای احداث دو مدرسه در منطقه زلزله زده فین گفت : محمدرضا صفا رییس اتاق بازرگانی هرمزگان نام گذشتگان عرصه تجارت را زنده نگاه داشته است و این خلاقیت و نام گذاری مدارس به نام ملک التجار و گذشتگان یک ایده بسیار خوب و قابل تحسین است.

هاشمی افزود: شیخ احمد گله داری شخصی بود که اولین مدرسه را در استان و در خانه خودش بنا نهاد و حاج مشیر هم که مدارسی که ساخته است، همچنان پابرجاست؛ البته این عزیزان اقدامات زیادی داشته اند.

وی اظهار داشت: از این تفکر آقای صفا رییس اتاق بازرگانی و همچنین آقای رضایی دبیرکل اتاق بازرگانی استان که باعث ماندگاری نام این تجار با احداث این مدارس شدند، قدردانی می کنم که باعث شدند نام این تجار به فراموشی سپرده نشود.

مدیر کل نوسازی مدارس استان هرمزگان نیز در ادامه این مراسم گفت: اتاق بازرگانی هرمزگان در دور نهم و با مدیریت آقای صفا رویه متفاوتی را در پیش گرفته است ودر حوزه مسئولیت های اجتماعی حضور چشمگیری داشته اند.

وی با بیان اینکه در زلزله فین از 72 واحد آموزشی، 12 مدرسه که متعلق به دهه 50 و60 است، نیاز به بازسازی و نوسازی دارند که اتاق بازرگانی هرمزگان نخستین چرغ را برای بازسازی این اماکن روشن کرد و بلافاصله پس از زلزله برای مشارکت در ساخت مدرسه اعلام آمادگی کرد و 24ساعت بعد هم که اعتبار مالی آن را تامین و واریز کرد.

وی اظهار امیدواری کرد: این دو مدرسه تا تابستان سال آینده بطور کامل به بهره برداری برسند و از مهرماه دانش آموزان در این دو مدرسه تحصیل کنند.

هاشمی گفت: ستاد اجرایی فرمان امام ( ره) نیز کانکس هایی را برای تحصیل موقت دانش آموزان تا احداث مدارس تامین کرده است.

برچسب ها :