با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

دکتر رضایی دبیر کل اتاق بازرگانی هرمزگان در مراسم کلنگ زنی دوباب مدرسه در فین: اتاق بازرگانی هرمزگان در دور نهم فعالیت هیات نمایندگان در کارهای خیر و عام المنفعه پیشتاز بوده است

منتشر شده

روی

دکتر پیام رضایی دبیرکل اتاق بازرگانی هرمزگان در مراسم آیین کلنگ زنی این دو باب مدرسه اظهار داشت: به دنبال برنامه احداث ۱۰ مدرسه توسط اتاق بازرگانی هرمزگان بر اساس توافق فی ما بین اتاق بازرگانی و اداره کل نوسازی مدارس استان ۲ مدرسه به نام ملک التجار زنده یاد شیخ احمد گله داری و ملک التجار زنده یاد حاج مختار مشیردوانی در منطقه زلزله زده فین توسط اتاق بازرگانی هرمزگان احداث می شود که امروز شاهد آغاز کلنگ زنی این دو مدرسه بودیم.

وی افزود: این ۲ مدرسه با هدف کمک به منطقه زلزله زده فین و گسترش فضای آموزشی در حالی احداث می شود که نام خوش آوازه ملک التجار شیخ احمد گله داری و ملک التجار زنده یاد حاج مختار مشیردوانی به عنوان تاجران بنام استان با هدف زنده نگاه داشتن بزرگ مردان عرصه تجارت بر سردرب فضای این مدارس خواهد درخشید.

وی افزود: مدرسه نخست ۶ کلاسه با زیربنای ۳۰۴ مترمربع در شهر فین به نام شیخ احمد گله داری و مدرسه دوم با ۳ کلاس با زیربنای ۱۶۸ مترمربع در روستای دشت از توابع شهرستان فین احداث می شود.

رضایی از مدیرکل نوسازی مدارس و رئیس مجمع خیرین استان که در کمترین زمان این پروژه را آغاز کردند قدردانی کرد و اظهار داشت: اتاق بازرگانی هرمزگان در دور نهم فعالیت هیات نمایندگان در کارهای خیر و عام المنفعه پیشتاز بوده است.

وی اظهار داشت: همچنین همزمان با شیوع کرونا نیز بیش از ۳۰ میلیارد تومان در حوزه درمانی مشارکت شد که تحولی عظیمی را در بخش درمان استان ایجاد کرد.

رضایی افزود: در مکان یابی جهت احداث مدارس، نقشی نداریم و اداره کل نوسازی مدارس تصمیم می گیرد و ما نیز در ساخت ده مدرسه مشارکت می کنیم.

هاشمی رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان هرمزگان با قدردانی از اتاق بازرگانی هرمزگان در مشارکت برای احداث دو مدرسه در منطقه زلزله زده فین گفت : محمدرضا صفا رییس اتاق بازرگانی هرمزگان نام گذشتگان عرصه تجارت را زنده نگاه داشته است و این خلاقیت و نام گذاری مدارس به نام ملک التجار و گذشتگان یک ایده بسیار خوب و قابل تحسین است.

هاشمی افزود: شیخ احمد گله داری شخصی بود که اولین مدرسه را در استان و در خانه خودش بنا نهاد و حاج مشیر هم که مدارسی که ساخته است، همچنان پابرجاست؛ البته این عزیزان اقدامات زیادی داشته اند.

وی اظهار داشت: از این تفکر آقای صفا رییس اتاق بازرگانی و همچنین آقای رضایی دبیرکل اتاق بازرگانی استان که باعث ماندگاری نام این تجار با احداث این مدارس شدند، قدردانی می کنم که باعث شدند نام این تجار به فراموشی سپرده نشود.

مدیر کل نوسازی مدارس استان هرمزگان نیز در ادامه این مراسم گفت: اتاق بازرگانی هرمزگان در دور نهم و با مدیریت آقای صفا رویه متفاوتی را در پیش گرفته است ودر حوزه مسئولیت های اجتماعی حضور چشمگیری داشته اند.

وی با بیان اینکه در زلزله فین از ۷۲ واحد آموزشی، ۱۲ مدرسه که متعلق به دهه ۵۰ و۶۰ است، نیاز به بازسازی و نوسازی دارند که اتاق بازرگانی هرمزگان نخستین چرغ را برای بازسازی این اماکن روشن کرد و بلافاصله پس از زلزله برای مشارکت در ساخت مدرسه اعلام آمادگی کرد و ۲۴ساعت بعد هم که اعتبار مالی آن را تامین و واریز کرد.

وی اظهار امیدواری کرد: این دو مدرسه تا تابستان سال آینده بطور کامل به بهره برداری برسند و از مهرماه دانش آموزان در این دو مدرسه تحصیل کنند.

هاشمی گفت: ستاد اجرایی فرمان امام ( ره) نیز کانکس هایی را برای تحصیل موقت دانش آموزان تا احداث مدارس تامین کرده است.

اجتماعی

راه ۱۰۰ روستا در هرمزگان مسدود شد

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری: به علت بارندگی‌های ۲ روز گذشته ۱۰۰ راه روستایی و سه راه اصلی در هرمزگان بسته شده است.
سه مسیر اصلی در جاده های  بندر خمیر- بندرعباس، بندرلنگه – بندرخمیر و یک جاده در شرق استان بسته شد که با همکاری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مسیر‌های جایگزین مشخص شده است.
در شهرستان میناب تخلیه اضطراری سه روستای مازغ بالا، مازغ پایین و تُمبِک که حدود هزار و ۲۰۰ خانوار با جمعتی بیش از ۱۰ هزار نفر هستند به اماکن امن منتقل شده اند.
همچنین بر اثر این بارندگی ها آب ۶۷ روستا و همچنین برق ۴۰ روستا که متغییر هستند قطع شده است.
در شهرستان‌های بندرعباس، رودان، میناب و جزیره هرمز آبگرفتگی معابر و منازل گزارش شده است.
سامانه بارشی در استان از امشب فعال تر می شود و مردم امروز و فردا  از تردد‌های غیرضروری درون شهری و برون شهری و قرار گرفتن در مسیل رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی منصوب شد

استاندار هرمزگان با صدور حکمی، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی را به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این حکم خطاب به حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر میرزایی، آورده است:

با عنایت به تخصص و تعهد جنابعالی و به موجب این حکم به سمت مشاور استاندار هرمزگان در امور فرهنگی، منصوب می گردید.

انتظار می‌رود با بذل توجه به منشور اخلاقی دولت مردمی ایران قوی و در هماهنگی با دیگر دستگاه‌های کشوری و لشکری و با بهره‌گیری از نیروهای مجرب و توانا در انجام وظایف محوله، عمل نمایید.

همچنین اینک که به عنوان بخشی از بدنه دولت سیزدهم به خدمت مشغول هستید، امیدوارم با اتکال به ذات ایزد منان، خود را خدمتگزار صادق برای مردم شریف استان هرمزگان دانسته و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سربلندی جمهوری اسلامی ایران، کوشا باشید. توفيق روزافزون شما را آرزومندم.

حجت الاسلام میرزایی دارای مدرک سطح چهار حوزوی (معادل دکتری) و یکی از نخبگان بومی و افراد صاحب نظر در حوزه فرهنگ است که ریاست نهاد رهبری دانشگاه هرمزگان، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان و دبیر جامعه روحانیان و فضلای استان، از مهمترین سوابق کاری وی محسوب می شود.

وی همچنین ۵۸ جلد کتاب را در حوزه های مختلف فرهنگی و دینی تالیف کرده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۴۲ هزار لیتر فرآورده های نفتی قاچاق در نتیجه اجرای طرح ضربتی برخورد با قاچاقچیان در بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی اظهار داشت: در اجرای مأموریت های ابلاغی از سوی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مقابله با قاچاق سوخت استان هرمزگان به منظور جلوگیری از هدررفت سرمایه های ملی، مأموران انتظامی با رصد اطلاعاتی و گشت زنی های نامحسوس، بارانداز و محل دپوی محموله بزرگ سوخت قاچاق در یکی از روستاهای ساحلی بندرعباس را شناسایی نمودند.

وی در ادامه افزود: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران در بازرسی از محل مورد نظر، ضمن کشف و ضبط ۴۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق، مخازن نگهداری سوخت در این بارانداز را جمع آوری و معدوم نمودند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۷ میلیارد و ۳۵۰ ميليون ريال عنوان نمود و تصریح کرد: بنابر گزارش ضابطین، عوامل نگهداری این محموله قاچاق، شناسایی شده اند و اقدامات پلیسی جهت دستگیری آنان ادامه دارد.

وی همچنین با تأکید بر ادامه روند مبارزه بی امان با پدیده شوم قاچاق سوخت، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی در مسیر صیانت از منابع ملی با هیچ کس تعارف ندارد و با تمام توان و بدون اغماض با قاچاقچیان برخورد خواهد کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها