با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

تخصیص بودجه برای ایجاد زیرساخت پروژه های مولد در اولویت قرار دارد

استاندار هرمزگان گفت: زیرساخت های لازم برای پروژه های مولد به ویژه در کانون های فقر شناسایی شده، از محل بودجه عمرانی و اعتبارات صندوق توسعه استان که به زودی شکل خواهد گرفت، ایجاد می شود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، نشست ترسیم مدل تأمین مالی پروژه های توسعه سواحل مکران به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور سید محمد هادی سبحانیان معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان در تشریح جزئیات این نشست، با اشاره به سهم ۲٫۹درصدی هرمزگان از تسهیلات تبصره ۱۸، اظهار کرد: با رایزنی های انجام شده قرار است سهم استان از این محل با رشد ۱٫۳درصدی به ۴٫۲درصد ارتقاء پیدا کند که کمک شایانی برای ایجاد مشاغل خرد به عنوان یکی از سیاست های اصلی مجموعه دولت در استان هرمزگان می کند.

وی با اشاره به برنامه ریزی انجام شده از سوی وزارت اقتصاد برای تأمین مالی پروژه های توسعه سواحل مکران، افزود: ابتدا قرار بود یک شرکت تأمین مالی از سوی وزارت امور اقتصاد و دارایی ایجاد شود که اجرای آن به دلیل هزینه های بالا منتفی شد و مقرر شد که از ظرفیت دیگر شرکت های تأمین مالی به منظور اجرای پروژه های خرد اشتغال‌زا در منطقه مکران استفاده شود.

استاندار هرمزگان گفت: تخصیص منابع برای ایجاد مشاغل خرد و پروژه های کوچک و متوسط از محل تبصره ۱۸ و از طریق پلت فرم های تأمین مالی جمعی صورت خواهد گرفت و برای اجرای پروژه های بزرگ و پیشران منطقه مکران از کمک شرکت های تأمین مالی مانند امین و صبا تأمین بهره خواهیم برد.

دوستی با بیان اینکه ایجاد اشتغال خرد به دلیل آمار بالای بیکاری در استان در این نشست مورد تأکید قرار گرفت، از آمادگی مدیران عامل شرکت های تأمین سرمایه امین و صبا تأمین برای مهیا کردن ابزارها و تأمین منابع مالی این پروژه ها خبر داد و گفت: زیرساخت های لازم برای پروژه های مولد به ویژه در کانون های فقر شناسایی شده، از محل بودجه عمرانی و اعتبارات صندوق توسعه استان که به زودی تشکیل می شود، ایجاد خواهد شد.

وی عنوان کرد: هر یک میلیون دلار سرمایه گذاری در پروژه های بزرگ مقیاس به‌صورت تقریبی تنها یک شغل ایجاد می کند که باید این مدل توسعه در هرمزگان تغییر پیدا کند و زنجیره ارزش، توسعه طولی صنایع و خوشه های خدماتی در استان فعال شوند.

استاندار هرمزگان، بهره مندی از منابع نفتی و معدنی را یک ظرفیت بزرگ و مهم برای کشور برشمرد و اضافه کرد: با توجه به نزدیکی سواحل مکران به استان کرمان به‌عنوان قطب معدنی کشور، زنجیره ترکیبی معدنی و شیمیایی در این منطقه باید فعال شود و با توجه به محدودیت هایی که در این حوزه وجود دارد، فعالیت در این زمینه دارای صرفه اقتصادی فراوانی است.

وی، خط لوله گوره – جاسک و خط لوله صلح را از دیگر مزیت های مهم برای استان هرمزگان عنوان کرد و گفت: عبور این دو خط لوله مهم استراتژیک نفت و گاز از منطقه هرمزگان به این معنی است که در همه نقاط استان نفت و گاز وجود دارد و می تواند صنایع مختلفی در امتداد آن شکل بگیرد که شکل گیری این زنجیره ترکیبی می تواند بسیار راهگشا باشد.

استاندار هرمزگان همچنین از تولید آزمایشی پنبه با توجه به ظرفیت های بالقوه موجود برای کشت این محصول در استان خبر داد و گفت: هم اکنون پنج هکتار به صورت آزمایشی به کشت پنبه اختصاص داده شده و در مرحله نهایی یک هزارو ۲۰۰ هکتار برای کشت این محصول به منظور تقویت صنعت نساجی و همچنین فعال سازی صنایع پایین دست پتروشیمی که امکان ایجاد اشتغال بالایی دارد، تخصیص داده خواهد شد.

سرمایه گذاری و مشارکت در ایجاد سد و سازه های آبخیزداری برای مهار بیش از ۲۶۰میلیون متر مکعب آب های سطحی در منطقه شرق استان به منظور توسعه بخش کشاورزی از دیگر مباحث مطرح شده در نشست استاندار هرمزگان با معاون وزیر اقتصاد و شرکت های تأمین مالی وابسته به شستا بود.

همچنین در این نشست مقرر شد، جلسه مشترکی با حضور استاندار هرمزگان و مدیرعامل شستا برای بررسی مدل سرمایه گذاری به منظور ایجاد مشاغل خرد و پروژه های اشتغال زا در استان با محوریت سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری (مدظله) برگزار شود.

مشاور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان، دبیر تبصره ۱۸، مدیران عامل تامین سرمایه امین و صبا تامین وابسته به شستا و مدیران کل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان و تعاون کار و رفاه اجتماعی هرمزگان نیز در این نشست حضور داشتند.

اجتماعی

جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های غرب استان در دفتر مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های بزرگ استان با حضور دکتر هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان،دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران،گل پرور مشاور عالی رییس فدراسیون،کیامرث برخورداری احمدی معاون اجتماعی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، فرشید اوسپید رییس هیات ورزش کارگری استان هرمزگان و حسین روحی دبیر هیات برگزار شد.

فرشید اوسپید ضمن خیر مقدم به دکتر رمضی و گل پرور و تشکر از دکتر ابراهیمی که در جهت رشد و شکوفایی ورزش کارگری تلاش می کنند گفت،در حال حاضر هیات ورزش کارگری استان هرمزگان میزبان دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگری کشور است از این رو فرصت را مغتنم شمرده تا جلسه ای را با مشارکت صنایع در جهت هدف گذاری مشترک برگزار نماییم،وی در ادامه گفت علاقه مندی مدیران به ورزش سبب می گردد کارگران با شادابی و نشاط بیشتر در محل کار خود حاضر کردند و بهره وری بیشتری داشته باشند.

اوسپید در ادامه گفت در سال گذشته همه‌گیری ویروس کرونا اجازه نداد بتوانیم برنامه های خود را اجرایی کنیم و در تلاش هستیم تا با رهنمودهای دکتر رمضی و پیشنهادات مدیران حاضر در جلسه به سر منزل مقصود برسیم.

سپس طبق برنامه حاضرین در جلسه نسبت به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود اقدام نمودند.

دکتر ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز ضمن خوشامد گویی به دکتر رمضی و حاضرین در جلسه نسبت به معرفی مدیران شرکت ها اقدام نمود،وی در ادامه افزود در حال حاضر ۶۴ خانه فرهنگ کار در نقاط مختلف استان داریم که از ظرفیت های آن می توانیم در بحث های فرهنگی،اجتماعی و ورزشی استفاده کنیم،وی در ادامه اشاره ای به ۱۲۲ رابط با جامع کارگری کرد و گفت ۹ واحد همیار کارکنان EAP در شرکت های بزرگ داریم که این به تنهایی یک ظرفیت در جهت استفاده از توانایی بخش خصوصی در کارگاه‌ها می باشد و به عنوان یک ابزار مناسب برای توسعه ورزش کارگری می شود از آن استفاده کرد.

دکتر رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری بیان کرد: دیدگاهی که من به این جلسه دارم یک نگاه هم اندیشی است و هدف این است که بدانیم در کجای کار قرار داریم و چه اقداماتی باید انجام دهیم،اگر بخواهیم یک باز تعریفی از فدراسیون کارگری داشته باشیم باید بگوییم این فدراسیون بمنظور توسعه ورزش کارگری در صنایع ایجاد شده است که فدراسیون و هیات ورزش کارگری استان ها موظف هستند به صنایع خدمات دهند و اجرایی شدن این کار مستلزم اعتماد صنایع به متولیان ورزش کارگری می باشد،ایجاد وحدت رویه و تسهیل کردن امورات یکی از وظایف هیات های ورزش کارگری در استان ها می باشد که ابلاغ تقویم ورزشی کارگری بخشی از این کار است، وی در ادامه گفت اقدام به باشگاه داری توسط صنایع یک انحراف بزرگ در رسالت ورزش کارگری در صنعت بشمار می آید که منجر به انحصار تمامی منابع می گردد،فدراسیون ورزش کارگری دارای یک فرصت مناسب و ظرفیتی ارزشمند به نام مسابقات جهانی شرکت ها می باشد که صنایع می توانند تیم شان را به نام خود در مسابقات جهانی شرکت دهند.

اسامی مدیران شرکت های حاضر در جلسه به شرح ذیل می باشد:
۱.علی پاژنگ مدیر شرکت صنایع فراساحل
۲.اسحاق جعفری مدیر توسعه منابع انسانی شرکت پالایش نفت بندرعباس
۳.برزو بهاروند مدیر منابع انسانی شرکت آلومینیوم المهدی
۴.خدیجه قاسمی نژاد رییس روابط صنعتی نفت ستاره

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تصویب ۱۳ طرح در کارگروه زیربنایی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۶۳ طرح در کارگروه زیربنایی استان خبر داد و گفت : اعضای کارگروه با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند و تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر موکول به بررسی مجدد طرح ها و اعلان نظر از سوی کارگروه تخصصی شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، چهاردهمین نشست کارگروه زیربنایی توسعه روستایی، عشایری، آمایش سرزمین و محیط زیست به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۶۳ پرونده در این کارگروه، گفت: پس از بررسی نظرات کارشناسی، اعضا با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند.

وی افزود: تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر نیز به اعلان نظر کارگروهی متشکل از اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری، میراث فرهنگی و گردشگری، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان جهاد کشاورزی، محیط زیست و آب منطقه ای موکول شد و پس از اعلام نتیجه این بررسی ، کارگروه نظر نهایی خود را اعلام می کند.

کارگروه امور زیر بنایی و شهرسازی وظیفه بررسی و ارائه پیشنهاد در زمینه طرح های توسعه عمران شهری، وظایف مرتبط با اجرای آیین نامه مربوط به استفاده از اراضی و احداث بنا و تاسیسات در خارج از محدوده قانونی و حریم شهرها،طرح های هادی و جامع شهرها و … را بر عهده دارد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

افتتاحیه مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، آیین افتتاحیه دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور امروز پنجشنبه هفتم بهمن ماه در زمین ساحلی بوستان غدیر بندرعباس برگزار شد.

این مراسم با حضور دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران، دکتر هادی ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان، مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان،مظفر خادمی معاون ورزشی اداره ورزش و جوانان استان،کیامرث برخورداری معاون اجتماعی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی و روح‌الله مرادی زاده رییس هیات کبدی استان هرمزگان برگزار گردید.

گفتنی است دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور با حضور ۷ تیم و ۵۰ کبدی کار برگزار می‌شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها