×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Thursday, 9 February , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
دیدار رئیس جمهور با مردم زلزله‌زده فین و دستور تسریع در بازسازی منطقه‌ / رئیسی: افتخار می‌کنیم خدمتگزار مردم باشیم

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور در ‌سفری دو روزه به استان هرمزگان ضمن  بازدید سرزده و میدانی از مناطق مختلف استان، در نشستی با نخبگان، علما، روحانیون و افراد شاخص استان،‌ ‌برخی از وزرای دولت همچون صمت، تعاون، راه و شهرسازی، میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی، وزیر کشور و وزیر بهداشت ‌بازدید میدانی از شهرستان‌های استان خواهد داشت.

دیدار رئیس جمهور با مردم زلزله‌زده فین

آیت‌الله رئیسی در دومین ‌برنامه در سفر استانی به هرمزگان، با مردم زلزله‌زده روستای گیشان غربی در بخش فین شهرستان بندرعباس دیدار کرد ‌و از نزدیک در جریان مشکلات مردم این منطقه قرار گرفت.

رئیس جمهور در این دیدار ضمن شنیدن درخواست‌ها و مشکلات مردم این منطقه، بر حمایت کامل دولت از مردم تا رفع کامل مشکلات آنها تاکید کرد.

آیت الله رئیسی در این بازدید با تاکید بر اینکه باید بازسازی مناطق زلزله‌زده با قوت و قدرت بیشتری در کوتاه‌ترین زمان به اتمام بر‌سد، گفت: هر چی برای مردم کار کنیم نزد خداوند متعال ماجور خواهد ‌بود.

‌‌گیشان غربی کانون اصلی دو زمین لرزه 6 و 3 دهم و 6 و 4 دهم ریشتری بود که 23 آبان امسال به وقوع پیوست و به بیش از سه هزار و 500 منزل مسکونی در منطقه فین خسارت وارد کرد.

‌رئیسی در جمع مردم هشتبندی: همه درخواست‌ها و نامه‌ها تک به تک رسیدگی خواهند شد

‌‌آیت‌الله سید‌ابراهیم رئیسی در جریان چهاردهمین سفر استانی خود و در جمع مردم سیل‌زده هشتبتدی اظهارداشت: خواسته‌هایی که مردم مطرح کردند یکی مسئله جاده بود که اشاره کردند و یکی مسئله ارتقای به شهرستان بود و بعضی از موارد نیز شخصی است که رسیدگی می‌شود.
وی افزود: تمام نامه‌هایی که داده شد ان‌شاالله پیگیری خواهد شد و مورد به مورد آن‌ها رسیدگی و پیگیری می‌کنیم و بعضی از آن‌ها را هم من خودم در جریان قرار خواهم گرفت.
رئیسی بیان‌کرد: من از اینکه در جمع شما عزیزان آمده‌ام بسیار خوشحالم و این از نکته‌هایی است که برای من بسیار خوشحال کننده است؛ خصوصا شماها که مردمانی هستید بسیار اهل‌کار، کشاورزی و تولید و زن و مرد شما این‌جا کار می‌کنند و من باید از شما و کار تلاش‌ و روحیه انقلابی‌تان تشکر کنم.
وی خاطرنشان‌کرد: افتخار ما و دولت و نیروهای مختلف این است که خدمت‌گزار مردم باشیم.

بازدید رئیس جمهور از منطقه محروم توکهور و هشتبندی

رئیس جمهور در نخستین برنامه در سفر استانی به هرمزگان در منطقه محروم توکهور و هشتبندی حضور یافت و از نزدیک در مشکلات مردم این بخش قرار گرفت. در سیل اخیر ‌خسارت فراوانی به کشاورزی و زراعت مردم این بخش وارد شد و زمین‌های کشاورزی به زیر آب رفت.

آیت‌الله رئیسی پس از بازدید از این منطقه در جمع کشاورزان آسیب‌دیده از سیل‌ حضور یافت و ضمن شنیدن درد دل آنها از مسئولان مربطه خواست سریعا مشکلات آنان را برطرف کند.

‌‌رئیس جمهور در جمع مردم توکهور و هشتبندی میناب گفت: تمام نامه‌هایی که داده شد در موضوعات مختلف مثل جاده، تقسیمات کشوری، تبدیل شدن به شهرستان و برخی از موارد شخصی، مورد به مورد توسط دوستان بررسی و پیگیری می‌شود.

منطقه هشتبندی قطب کشاورزی خارج از فصل کشور است که سالیانه در حوزه تولید صیفی جات جایگاه ویژه‌ای به خود اختصاص داده است.اما در سال جاری و پس از بارش‌های سیل آسای هفته گذشته بخش قابل توجهی از اراضی کشاورزی این بخش به زیر آب رفت و محصولات آماده برداشت از بین رفتند.

همین امر سبب بروز خسارت زیادی به کشاورزان این منطقه شد و ماحصل تلاش یک ساله آنها در زیر گل و لای مدفون شد، وزیر نیرو و وزیر کشور که به نمایندگی از رئیس جمهور در مناطق سیل زده شرق هرمزگان حاضر شده بودند گزارشی از وضعیت کشاورزی این منطقه به هیئت دولت و رئیس جمهور تقدیم کردند که نهایتا با تصمیم آیت‌الله رئیسی یکی از بازدیدهای میدانی و سرزده وی در هرمزگان به منطقه هشتبندی و دیدار با کشاورزان این منطقه اختصاص یافت.

رئیس جمهور در این بازدید ضمن رصد میدانی وضعیت اراضی کشاورزی پای درد و دل کشاورزان نشست و با آنها گفتگو کرد.

به گزارش تسنیم، در این سفر وزرای اقتصاد، وزیر بهداشت، وزیر کشاورزی، وزیر راه و شهرسازی، وزیر نفت، وزیر نیرو، وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون توسعه روستای ریاست جمهوری، معاون امور زنان رئیس جمهور، وزیر میراث فرهنگی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر کشور، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس دفتر، معاون اجرایی و سرپرست نهاد و وزیر ورزش، رئیس جمهور را همراهی خواهند کرد.

برچسب ها :