×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Monday, 29 May , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 2 خبر
اقدام جالب استاندار هرمزگان درآیین افتتاح تقاطع غیر هم‌سطح قدس بندرعباس/پاکبان تقاطع غیرهمسطح را افتتاح کرد

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،مهندس دوستی استاندارهرمزگان  یک پاکبان را که به نرده های روی پل تکیه داده بود و نظاره گر مراسم بود صدا کرد و از وی خواست تا این پروژه را افتتاح کند.
مهندس دوستی در این مراسم بیان کرد: توسعه، حرکت و پیشرفت امری است که به صورت زنجیره‌ای رخ می‌دهد به شدت به عدالت در توسعه و توازن معتقد هستم‌،بنابراین شهر بندرعباس را باید ویژه دید و توجه داشته باشیم که بندرعباس آخرین سد ما برای جلوگیری از خروج نخبگان از این استان است.

وی افزود: بر توسعه شهر بندرعباس و تبدیل شدن آن به یک شهر مدرن و امروزی اصرار دارم و تأکید دارم از مزیت‌های نسبی این شهر و چشم اندازهای زیبای آن به خصوص چشم انداز دریا به خوبی استفاده شود.

استاندار هرمزگان گفت: برخی از محلات بندرعباس از بسیاری از شهرها بزرگتر هستند برای مثال در شهرک پیامبر اعظم در دل خود جمعیتی در حدود 100 هزار نفر را جای داده و لذا می‌طلبد برنامه ویژه‌ای را برای این محلات و به خصوص برای شهرک پیامبر اعظم داشته باشیم.

دوستی تاکید کرد: اگر دست به دست هم دهیم و وفاق وجود داشته باشد می‌توان هرمزگان بسیار زیبایی داشته باشیم من در عمل و کلام همه بزرگان و مسئولان استان از جمله نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان مجلس و سپاه می‌بینم که دغدغه اصلی آن‌ها پیشرفت استان است و ما هم در کنار آن‌ها هستیم تا این پیشرفت اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: یکی از گرفتاری‌های شهر بندرعباس مسئله اسناد مالکیتی مردم در محلات بود که گاهی اوقات با مالک خصوصی طرف بودیم به همین دلیل به دنبال یک بانک زمین بودیم تا این زمین محلات را از این مالکان گرفت و در اختیار مردم قرار داد و به این مالکان در نقاط دیگر زمین داده شود تا مسئله حل شود.

دوستی گفت: مهم‌ترین اتفاق در توسعه شهری بندرعباس در حال رخ دادن است و خوشبختانه 350 هکتار زمین در اختیار استان قرار داده شده تا محلاتی که مالک خصوصی دارند از این 350 هکتار زمین به آن‌ها زمین دهیم و سند مالکیت محلات را برای مردم صادر کنیم که این امر گام مهمی در از بین بردن بافت فرسوده در شهر بندرعباس خواهد بود و امیدواریم تا پایان سال این مسئله مهم محقق شود و بخش قابل توجهی از مردم بندرعباس می‌توانند مالک زمین خود خود شوند.

دوستی تاکید کرد: اعتبارات در توسعه شهری صرفا در دست شورا و شهردار نیست و به همین منظور همه باید پای‌کار بیایند و کمک کنند تا توسعه در این شهر رخ دهد، معتقدم که بندرعباس باید بعنوان یک سدی برای حفظ نیروی انسانی توسعه پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: 5 گره اصلی در شهر بندرعباس وجود دارد و سعی می‌کنیم همه آن‌ها را پیش ببریم و این گره‌ها را باز کنیم، امیدواریم وضعیت ورودی غرب بندرعباس ساماندهی شود و یک برنامه‌ای هم شهرداری برای بلوار شرقی بندرعباس حتما خواهد داشت تا ما یک محل زیست مناسب را برای مردم در بندرعباس فراهم کنیم.

برچسب ها :