با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

اجرای دستورالعمل کنترل و پایش مجرمین سابقه دار در هرمزگان/مجرمان حرفه ای زیر ذره بین دستگاه قضایی

منتشر شده

روی

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از اجرای دستورالعمل کنترل ، نظارت و پایش مجرمین سابقه دار و تشکیل بانک اطلاعاتی بزهکاران حرفه ای درمناطق مختلف استان هرمزگان خبر داد.

 

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، اولین جلسه ستاد کنترل مجرمین حرفه ای و سابقه دار استان هرمزگان به ریاست حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان ، بهروز اکرمی معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان و دیگر مسئولین ، انتظامی و امنیتی استان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان برگزاری این نشست با اعلام این مطلب که در اجرای بند ۵ اصل ۱۵۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و سیاست‌های کلی قضایی کشور مصوب رهبر معظم انقلاب اسلامی و بند ت ماده ۱۱۷ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، به منظور شناسایی، تشکیل بانک اطلاعاتی روزآمد، اطلاع از آخرین وضعیت حبس، رهایی و آزادی، اشراف اطلاعاتی و رصد اقدامات و سلب هرگونه تحرک و اقدام سوء، پیشگیری از تکرار جرم و افزایش هزینه‌ی ارتکاب جرم مجدد در راستای اصلاح رفتارهای مجرمانه بزهکاران سابقه‌دار، حرفه‌ای و خطرناک و ایجاد هماهنگی بین سازمان ها و نهادهایی که با این مجــرمان در ارتباط هستند، “دستورالعمل اجرایی کنترل مجرمان حرفه ای و سابقه دار”، در مناطق مختلف استان هرمزگان اجرا می گردد.

وی یادآور شد:ضرورت حفظ نظم و امنیت عمومی اقتضا می کند که این گروه از مجرمین همواره تحت کنترل و نظارت نیروی انتظامی و سایر ضابطین دادگستری قرار داشته و از وقوع جرم مجدد توسط آنان جلوگیری شود.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری خاطر نشان کرد: در این دستورالعمل تشکیل ستاد هایی در هر حوزه قضایی تحت عنوان ستاد کنترل مجرمین سابقه دار ، حرفه ای و خطرناک پیش بینی شده است که تحت نظارت دستگاه قضایی و با حضور کلیه دستگاه های ذیربط و نیروهای انتظامی و امنیتی وظیفه سیاستگذاری ، هدایت و تعیین خط مشی در جهت اهداف مندرج در این دستورالعمل را برعهده دارد.

این مقام قضایی افزود: به موجب این دستورالعمل بانک اطلاعاتی اختصاصی این گروه از مجرمین تشکیل خواهد شد و کلیه دستگاه های ذی ربط موظفند تا اطلاعات لازم را به اشتراک بگذارند و بر اساس این دستورالعمل و در چارچوب قانون اجازه داده نخواهد شد که این گروه از مجرمین دست از پا خطا کنند و تمام تحرکات سوء آنان تحت نظر و کنترل مأمورین قرار می گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری با اشاره به آمار ارتکاب جرایم به ویژه جرایم خطرناک در سطح استان هرمزگان اظهار داشت: آمار نشان می دهد  که مرتکبین این نوع از جرایم ؛ غالبا همین گروه از مجرمین هستند لذا کنترل و پایش اعمال و رفتار آنان برای جلوگیری از ارتکاب مجدد جرم ضروررتی اجتناب ناپذیر است.

وی یادآور شد: در این دستورالعمل برخی محدودیت های قانونی نیز در نظر گرفته شده و به منظور کنترل و پایش از ابزارهای قانونی موجود استفاده می شود که توجه به حقوق شهروندی و عدم دخالت در حریم خصوصی اشخاص؛ از نکات مهمی است که در متن دستورالعمل مذکور مورد تأکید قرار گرفته است.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان در خاتمه با بیان این مطلب که براساس آمار مراجع ذی صلاح ؛ استان هرمزگان یکی از امن ترین استان های کشور می باشد ابراز امیدواری کرد : با اجرای این دستورالعمل ‘ گام های بلندی در راستای ارتقاء شاخص امنینت در مناطق مختلف استان برداشته شود.

در ادامه این نشست ؛ بهروز اکرمی معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان بیان داشت: در شرایطی که کشور با تحدیدات گروه های مختلفی از مجرمین و دشمنان داخلی و خارجی مواجه است ؛ابلاغ “دستورالعمل اجرایی کنترل مجرمان حرفه ای و سابقه دار” از سوی ریاست قوه قضائیه؛ بسیار هوشمندانه و به موقع می باشد.

وی یادآور شد: موفقیت در دستیابی به اهداف پیش بینی شده در قالب این دستورالعمل نیازمند بازتعریف سازو کارهای امنیتی و بروز رسانی سامانه های رصد متناسب با فنآوری های نوین است.

اکرمی همچنین بهره گیری از سامانه های الکترونیک امنیتی ، مدیریت پرونده های مهم و ایجاد بانک اطلاعاتی دقیق به تفکیک هر یک از مجرمین را از دیگر مؤلفه های مؤثر در موفقیت تدابیر پیش بینی شده عنوان کرد.

اجتماعی

معافیت قشموندان از پرداخت عوارض در اسکله بندرپل

بنا به تاکید دوستی استاندار هرمزگان و پیگیری های مهندس مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با هدف رضایتمندی ساکنان جزیره قشم، از این پس شهروندان قشمی برای تردد از اسکله بندرپل از پرداخت عوارض شهرداری مستقر در این اسکله معاف هستند.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، بنا به تاکید دوستی استاندار هرمزگان و پیگیری های مهندس مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با هدف رضایتمندی ساکنان جزیره قشم، از این پس شهروندان قشمی برای تردد از اسکله بندرپل از پرداخت عوارض شهرداری مستقر در این اسکله معاف هستند.

این طرح تنها شامل خودروهای سواری با پلاک بومی می شود و بومیان جزیره قشم به منظور تردد از این اسکله با ارائه مدارک مثبته می توانند از این معافیت بهره مند شوند.

اسکله بندرپل مهم‌ترین معبر مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور و همچنین رفت و آمد شهروندان قشمی است که نقش بسیار مهمی در ارائه خدمات حمل و نقل و جا به جایی خودروهای سبک و سنگین و ترانزیت بار و کالا به جزیره دارد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

از پیشنهادات فعالان بخش خصوصی برای ایجاد تحرک در فضای تولید و اشتغال استقبال می کنیم

استاندار هرمزگان با بیان اینکه همه باید در راستای تحول استان کمک کنند، گفت: از پیشنهادات و نظرات فعالان بخش خصوصی برای ایجاد تحرک در فضای تولید و اشتغال، استقبال می کنیم.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، پنجاه و ششمین نشست شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان هرمزگان، با دستور کار «ارائه گزارش عملکرد این شورا در سال ۹۹ و شش ماهه نخست سال جاری» و «بررسی مسائل و مشکلات مربوط به تأمین سوخت مورد نیاز شرکت های پخش» برگزار شد.

مهدی دوستی در این نشست با بیان اینکه رونق تولید و اشتغال مهم ترین دغدغه دولت و مردم است، اظهار کرد: ظرفیت بالقوه فراوانی در خصوص ایجاد اشتغال در بخش خصوصی وجود دارد که باید با حذف فرآیندهای زائد و بروکراسی اداری غیر ضروری، زمینه تحول و نقش آفرینی مجدّانه و پرنشاط بخش خصوصی را در این حوزه فراهم کرد.

وی افزود: فرآیند تولید از ارائه ایده های نوین تا مرحله نهایی که بازاریابی و فروش محصول است باید تسهیل شود که در این میان نقش دولت برای ایجاد تحرک در موتور تولید و اشتغال بسیار حائز اهمیت است.

استاندار هرمزگان، ایجاد اعتماد در فضای کسب و کار را لازمه شرایط فعلی کشور دانست و گفت: باید فعالیت شبانه روزی و جهادی سرلوحه همه مدیران باشد و بساط مدیریت ناکارآمد در استان جمع شود.

دوستی، استفاده از ظرفیت شورای گفت‌وگو و مصوبات قانونی این شورا را متذکر شد و ضمن نکوهش نگاه جزیره ای در توسعه فضای کسب و کار، عنوان کرد: همه باید در راستای تحول استان کمک کنند و دستگاه ها و فعالان بخش خصوصی برای ایجاد تحرک در فضای تولید و اشتغال، پیشنهادهای خود را ارائه کنند.

رئيس شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان هرمزگان با بیان این که منابع دولت محدود است و دولت باید این منابع را در اختیار توسعه زیرساخت ها قرار دهد، تصریح کرد: تثبیت اشتغال نخستین گام ما در استان است که لازمه آن رفع موانع فعالیت تولیدکنندگان است.

“با توجه به نگاه ویژه استاندار هرمزگان به تحرک بخش تولید و رونق اشتغال، هفته آینده دو نشست تخصصی دیگر با اعضای پارلمان بخش خصوصی و بازرگانان استان هرمزگان برگزار خواهد شد.”

ادامه ی خواندن

اجتماعی

دیدار فرمانده منطقه یکم نداجا با رئیس کل دادگستری هرمزگان/ تأکید بر هم افزایی نیروی دریایی ارتش و دستگاه قضایی برای حفاظت از امنیت خلیج فارس و دریای عمان

فرمانده منطقه یکم نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران با همراهی جمعی از مسوولان و فرماندهان نداجا ضمن حضور در دادگستری هرمزگان با علی صالحی رئیس کل دادگستری استان دیدار کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در این دیدار ضمن تبریک انتصاب امیر دریادار دوم رضا قربانی به سمت فرمانده منطقه یکم امامت نداجا، به نقش مهم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حفظ امنیت کشور و اجرای دقیق مأموریت های محوله اشاره کرد و گفت: غیور مردان ارتش جمهوری اسلامی ایران با شناخت دقیق از قوانین بین المللی و تلاش برای توسعه دیپلماسی دریایی ضمن حضور مقتدرانه خود در اقیانوس اطلس، حماسه آفرینی کردند که این موضوع موجب افتخار و مباهات است.

علی صالحی افزود: این حضور مقتدرانه حاکی از توانمندی دریایی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران است و تکاوران نیروی دریایی ارتش ثابت کردند آماده جانفشانی برای دفاع از مرزها و ایجاد امنیت پایدار در منطقه هستند.

وی یادآور شد: این نیرو با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمنان توانسته تاثیر بسزایی در بی اثر کردن توطئه های سلطه جویان جهانی داشته باشد و نقش اثرگذار خود را در جهت توسعه تجارت و امنیت حمل و نقل دریایی به خوبی ایفا نماید.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان هرمزگان ادامه داد: دستگاه قضایی استان جهت برقراری نظم و امنیت دریایی با نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تعامل بسیار خوبی دارد و از اینرو تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا ضمن افزایش ارتباط با نیروهای نظامی و انتظامی، خدمات رسانی در جهت رضایتمندی مردم و حفظ امنیت میهن عزیزمان را با شتاب هرچه بیشتر پیگیری نماییم.

گفتنی است‌؛ در جریان این دیدار امیر دریادار دوم رضا قربانی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش به ارائه گزارشی از برنامه ها و اقدامات انجام شده توسط نداجا برای دفاع از حریم دریایی کشور در آبهای نیلگون خلیج فارس و دریای عمان پرداخت و بر تعامل و هم افزایی نیروی دریایی ارتش و دستگاه قضایی به منظور حفاظت از نظم و امنیت تأکید کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها