×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Sunday, 27 November , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 4 خبر
تردد یک میلیون و ۴۳۰ هزار نفر مسافر و گردشگر در بنادر هرمزگان

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،« علی‌رضا محمدی کرجی‌ران » در گفتگویی خبری، میزان جابه‌جایی مسافر و گردشگر از طریق پایانه های مسافری دریایی استان هرمزگان از آغاز طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروزی را یک میلیون و 430هزار نفر اعلام کرد و افزود: این میزان جابه جایی به وسیله 70 شناوری که بشکل تجمیع شده در امر جابه‌جایی مسافر و خودرو بین جزایر در حال تردد هستند، انجام گرفته است.
وی ادامه داد: از 25 اسفندماه پارسال تاکنون، این میزان شناور فعال در بنادر و اسکله‌های گردشگری و مسافری استان، 128 هزار خودرو را بین سرزمین اصلی و جزایر استان جابه جا کرده ‌اند.
به گفته مدیر بنادر و دریانوردی هرمزگان، طی این مدت نیز بیش از 45 هزار سفر از طریق شناور صورت گرفته که نسبت به سال 98 و قبل ازشیوع ویروس کرونا، 35 درصد افزایش سفر به ثبت رسیده است.
محمدی کرجی ران در بخش دیگری از سخنان خود به اخطارهای هواشناسی طی روزهای آینده اشاره کرد و بیان داشت: براساس مدل های نقش هواشناسی و پیش بینی صورت گرفته از روز شنبه ششم فروردین تا هشتم فروردین ماه به دلیل احتمال بروز طوفان شدید در شمال غربی و مواج بودن سواحل و بنادر غرب استان، بنادر آن منطقه به منظور حفظ سلامت عمومی هم وطنان و ارتقا سطح ایمنی سفرها تعطیل و رفت و آمد شناورها ممنوع خواهد بود.

وی گفت: تمامی مسافران وگردشگرانی که در این بازه زمانی استان هرمزگان و جزایر را برای سفر خود انتخاب کرده اند، به منظور تامین سلامت خود و خانواده‌هایشان با بازنگری و تغیر در برنامه سفر؛ حضور در بنادر غرب هرمزگان را به زمانهای دیگری بجز روزهای یاد شده مکول نمایند.
وی تاکید کرد :مسافرانی که در استان نیز حضور دارند به منظور جلوگیری و آسودگی از هرگونه سانحه دریایی، هشدارهای هواشناسی و توصیه های کارشناسان حوزه ایمنی بنادر این استان را جدی بگیرند.
یادآور می‌شود، طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروزی سال ۱۴۰۱، از ۲۵ اسفند آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد.

برچسب ها :