×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Thursday, 26 May , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
ورود بیش از دومیلیون مسافر در دور اول سفرهای نوروزی به هرمزگان

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مهدی دوستی اظهار کرد: از آغاز طرح نوروزی ( ۲۶اسفندماه ۱۴۰۰ تا پایان روز ششم فروردین ماه ۱۴۰۱)، ۲ میلیون و ۱۶هزار و ۱۴۶نفر وارد استان هرمزگان شده اند.

وی با بیان اینکه میزان ورود مسافر در همسنجی با مدت مشابه در سال گذشته ۶۶درصد و در همسنجی با پیش از شیوع کرونا ۳۶درصد افزایش را نشان می‌دهد، افزود: تا پایان روز شنبه ششم فروردین ماه، ۱۰۰درصد ظرفیت مراکز اقامتی شامل هتل‌ها، مجتمع‌های گردشگری، خانه‌مسافر، اقامت‌گاه‌ها و واحد‌های بوم‌گردی استان تکمیل شده بود که با خروج بخشی از مسافران در دور نخست سفرها، امکان پذیرش مسافر در برخی از مراکز اقامتی استان وجود دارد.

استاندار هرمزگان با اشاره به آمار استفاده مسافران از مراکز اقامتی سراسر استان، بیان کرد: ۳۸۲هزار و ۷۸۱نفر از هتل‌ها، مهمانسراها و خانه مسافر، بیش از یک میلیون و ۵۷۰هزارنفر از کمپ اسکان، بوستان ها و سالن های ورزشی و ۱۴۱هزار و ۵۹۶نفر در مدارس و مراکز رفاهی اقامت داشته‌اند.

مهندس دوستی گفت: طی مرحله نخست طرح نوروزی، ۱۰۸هزار و ۴۷۸نفر از طریق خطوط هوایی، ۱۸هزار و ۳۷۵نفر از طریق خطوط ریلی وارد استان شده اند که ورود مسافر از طریق خطوط هوایی در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، ۶۹درصد و ورود مسافر از طریق خطوط ریلی ۵۹درصد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: ۴۳۵هزار و ۳۲۱خودروی سبک و ۵۵هزار و ۷۴۰خودروی سنگین نیز از ۲۶اسفندماه تا پایان روز ششم فروردین ماه وارد استان شده است که در مجموع ورود مسافر از طریق جاده ای ( سواری، اتوبوس، خودروی سنگین) افزایش ۷۴درصدی در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته دارد.

استاندار هرمزگان به آمار تجمیعی جابجایی خودرو و مسافر به جزایر استان نیز اشاره کرد و گفت: طی این مدت، ۳۷۲هزار و ۲۲۳خودرو و بیش از یک میلیون و ۷۹۵هزارمسافر به جزایر استان وارد شده است.

وی با بیان اینکه طی این مدت، نزدیک به ۲٫۵میلیون سفر دریایی از طریق بنادر مسافری استان به مقصد جزایر خلیج فارس و بالعکس به ثبت رسیده است، افزود: ۵۴۴هزار و ۶۳۲نفر در دور نخست سفرها از مناطق گردشگری دریایی استان بازدید کرده اند.

برچسب ها :