×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۱۳ بهمن , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Thursday, 2 February , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 4 خبر
بازدید شبانه رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از زندان مرکزی بندرعباس

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان شامگاه یکشنبه ۷ فروردین ماه ۱۴۰۱ به همراه مدیر کل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان و تعدادی از مسئولان قضایی از زندان مرکزی بندرعباس بازدید کرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان این بازدید اظهار داشت: بررسی وضعیت زندانیان و بازداشتی ها از حیث ضرورت و مدت بازداشت توسط مقام قضایی و حصول اطمینان از صحت دادرسی و تحقیقات از جنبه رعایت تشریفات قانونی از جمله اهداف این بازدید سرزده بود.

وی همچنین یکی دیگر از اهداف این بازدید را نظارت بر رعایت حقوق شهروندی محکومین و متهمان عنوان کرد و افزود: بر این اساس وضعیت زندان از منظر شرایط نگهداری، مسائل بهداشتی و اطمینان از صحت و سلامتی زندانیان و بازداشتی ها و همچنین دسترسی افراد به خانواده و وکلایشان به دقت مورد بررسی قرار گرفت.

قهرمانی با اشاره به تأکیدات رئیس قوه قضاییه در خصوص رعایت حقوق زندانیان، متهمان و افراد احضار و بازداشت شده، لزوم توجه به کرامت انسانی این افراد از جانب مسئولین مربوطه را بسیار مهم برشمرد و خاطر نشان کرد: باید با اتخاذ تدابیر مناسب، شرایط به گونه ای فراهم شود تا از احتمال هرگونه لطمه و آسیبی جلوگیری شود.

وی در ادامه، ضمن اطلاع از وضعیت رسیدگی به درخواست های مددجویان توسط مسئولان قضایی مربوطه، بر ضرورت تسریع در روند رسیدگی ها و رعایت مفاد قانون در انجام امور محوله تأکید کرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان بر لزوم استمرار بازدید مسئولان قضایی از زندان ها و بازداشتگاه‌ها نیز تأکید کرد و این موضوع را در جهت شناسایی سریع نواقص و کاستی ها و حل و فصل فوری مشکلات بسیار حائز اهمیت عنوان نمود.

گفتنی است؛ در جریان این بازدید، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با حضور در بندها و ندامتگاه های مختلف و در ملاقات چهره به چهره با زندانیان ضمن استماع درخواست هایشان، دستوراتی را برای رسیدگی به موارد مطرح شده، صادر کرد.

همچنین رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از طریق تماس تلفنی با تعدادی از مسئولان قضایی، مطالبات و مشکلات زندانیان را پیگیری کرد و در این خصوص دستورات و ارشادات لازم را ارائه نمود.

برچسب ها :