×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Thursday, 26 May , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
رشد ۶۹ درصدی مشارکت خیرین در مدرسه سازی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،سیدفخر الدین هاشمی صبح امروز با بیان اینکه حدود ۷۵ درصد کلاسهای درس دراستان با مشارکت خیرین در حال ساخت می باشد، تأکید کرد:در سطح استان۲۰۳ پروژه در قالب۹۶۰ کلاس درس دردست ساخت داریم که از این تعداد ۱۵۳ پروژه در قالب ۷۱۴ کلاس درس با مشارکت خیرین درحال اجراست.

وی با اشاره به نقش خیرین مدرسه ساز در توسعه فضاهای آموزشی در این استان اظهار کرد: تقویت خیرین مدرسه ساز در اصل تقویت فرهنگ از خودگذشتگی در جامعه بوده است.

هاشمی با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۱ از سوی مقام معظم رهبری (مدظله) گفت: در حال حاضرمشارکت خیرین در امر مقدس مدرسه سازی یک هزار و ۷۴۰ میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۶۹ درصد رشد داشته است وامسال نیز با معیار قرار دادن تولید ،دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی که موجب حرکت رو به جلو و محسوس در همه اهداف اقتصادی می شود مشارکت خیرین رشد زیادی خواهد داشت.

به گفته هاشمی ، ده درصد از مدارس استان مدارس فرسوده و تخریبی می باشند که با روی کار آوردن تمام ظرفیتهای موجود از جمله خیرین، بنیاد برکت، قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و بنگاه‌های اقتصادی، ۴۰۰ کلاس درس جدید در استان احداث خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین وظایف صنایع و بنگاههای اقتصادی ایفای نقشهای اجتماعی خود در قبال جوامع محلی می باشد، افزود: در حال حاضر در استان هرمزگان ۸۵کلاس با زیربنای ۱۵هزار و ۱۷۵مترمربع با مشارکت صنایع و بنگاههای اقتصادی دردست اجرا می باشد.

هاشمی همچنین در پایان ادامه داد: ۶۷میلیارد تومان اعتبار پروژه های مشارکتی صنایع و بنگاههای اقتصادی می باشد.

برچسب ها :