×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Thursday, 26 May , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
وضعیت بازسازی تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس بررسی شد

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،عبدالحمید حمزه پور مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان در این دیدار با قدردانی از حساسیت های دادستانی در خصوص وضعیت آب و فاضلاب استان هرمزگان، از برنامه ریزی آبفا برای رفع این مشکلات خبرداد.

وی افزود: رفع مشکل فاضلاب بندرعباس که خواسته عمومی مردم برای استفاده از جاذبه های دریا است، با حمایت استاندار به عنوان یک اولویت در دستور کار آبفا قرار گرفته و امیدواریم با حساسیت های ایجاد شده، این مشکل نیز به سرانجام خوبی برسد.

مدیرعامل آبفای هرمزگان، حساسیت های دادستان مرکز استان را در این خصوص ستود و گفت: آبفا بر اساس ماموریتی که بر عهده دارد قدم های موثری در تامین نیاز آبی مناطق مختلف هرمزگان و جمع آوری فاضلاب برخواهد داشت که مردم آثار مثبت آن را احساس خواهند کرد.حمزه پور استفاده از ظرفیت آبشیرینکن ها را گریز ناپذیر دانست و افزود: با توجه به وضعیت منابع آبی سطحی و زیر سطحی استان چاره ای جز استفاده از ظرفیت سایت های نمک زدایی نداریم.

به گفته وی، آبفا برای استفاده از این ظرفیت از حضور سرمایه گذاران استقبال می کند و در این مسیر استاندار هرمزگان نیز حمایت های ویژه ای در تامین آب مورد نیاز مردم مناطق مختلف استان دارد.

علیرضا احمدی منش دادستان مرکز استان هرمزگان نیز در این جلسه ضمن تبریک انتصاب حمزه پور به عنوان مدیرعامل آبفای هرمزگان، بر ضرورت حل مسئله ورود پساب فاضلاب به دریا تاکید کرد و گفت: خوشبختانه در بازدید اخیری که از تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس صورت گرفت، روند بازسازی و ارتقای این مجموعه رضایت بخش بود.

وی ابراز امیدواری کرد، با تداوم روند فعلی به زودی شاهد انتقال پساب تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس برای استفاده در صنایع باشیم.

گفتنی است، در حال حاضر عملیات ارتقا و بازسازی تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس برای انتقال پساب به صنایع غرب این شهر از سوی شرکت تامین و توسعه زیرساخت خلیج فارس متشکل از صنایع بزرگ غرب بندرعباس در حال انجام است.

 

برچسب ها :