با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

تشریح پروژه های جزیره هرمز

استاندار هرمزگان، مدیرعامل بنیاد برکت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان هرمزگان در جلسه راهبری سند توسعه پایدار جزیره هرمز به تشریح و بررسی پروژه های جزیره هرمز پرداختند.

منتشر شده

روی

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان صالح دریانورد، رئییس سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان در جلسه ستاد راهبری سند توسعه پایدارجزیره هرمز اظهار داشت: از ورود بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان امام به مسیر توسعه استان هرمزگان و جزیره هرمز قدردانی میکنم.

وی با بیان اینکه مهم برایند کار و نتیجه مثبت آن است، تصریح کرد: قطعا هر کار بزرگی در بدو شروع، حواشی‍‍ هایی نیز به همراه دارد اما نکته ای که اهمیت دارد این است که برایند کار مثبت است.

رئییس سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان گفت: جا دارد از استاندار هرمزگان قدردانی کنم که با همکاری، راهبری وهمدلی خود از هیچ کمکی برای پیشرفت هرمز دریغ نکردند.

دریانود با بیان اینکه قطعا بخشی از زمان صرف رسیدن به تعامل با یکدیگر و بسترسازی برای پیشرفت شده است، خاطرنشان کرد: اقدامات مثبتی در این مدت صورت گرفته است که از عوامل آن تشکر میکنم، این اقدامات نشان دهدنده یک عظم بزرگ و تحول آفرین است و امیدواریم این خطه الگویی برای سایر مناطق کشور باشد.

رئییس سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان تصریح کرد: مدرسه ای در جزیره هرمز وجود داشت که زیرنظر آموزش و پرورش قرار داشت و بعد از آن مدتی دانشگاه در آن فعالیت داشت و اکنون درسدد واگذاری به سازمان میراث فرهنگی هستیم.

دریانورد بیان کرد: هاجر نام مدرسه متروکه ای در هرمز با زیر بنای پنج هزار متر است که مقرر شده بود از آموزش و پرورش به شهرداری واگذار شود.

وی ادامه داد: با بررسی ها به این نتیجه رسیدیم که فقط ساختمان اصلی مدرسه به شهرداری واگذار شود و باقی مدرسه برای استفاده آموزش پرورش باقی بماند.

رئییس سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان افزود: بعد از تامین مالی توسط بنیاد برکت، شهرداری از امروز به مدت سه ماه مرمت کاری آن مکان را انجام خواهد کرد.

دریانورد در خصوص تامین لاندیگراف برای مردم جزیره هرمز گفت: تامین لندیگراف برای حمل مایحتاج زندگی مردم هرمز نیز در دستور کار قرار دارد.

وی در خصوص منابع تامین این لاندیگراف گفت: هزینه خرید این لندیگراف را بنیاد برکت تامین خواهد کرد و همچنین برای تامین هزینه ها می تواند ساعاتی از روز را علاوه بر تامین مایحتاج زندگی مردم هرمز به کارهای دیگری مشغول شود.

رئییس سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان اظهار داشت: شش کیلومتر از رینگ کشی دور جزیره هرمز باقی مانده است.

دریانورد افزود: طول کل این رینگ ۲۷ کیلومتر است که بر حسب دستور استاندار، پیگیری های لازم جهت ساماندهی صورت گرفت و  قرارداد با پیمانکار منعقد شد.

وی در خصوص منابع این طرح گفت: پنجاه درص

ادامه ی خواندن

اجتماعی

اقدام شهردار بندرعباس به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن و تبریک به بانوان اهالی رسانه قابل تحسین است

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مریم پاسالار مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن به همه بانوان بیان کرد : مهدی نوبانی شهردار بندرعباس در یک اقدامی ارزشمند و برای اولین بار در روز ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن و مادر با بانوان مدیر مسئول و خبرنگاران رسانه های هرمزگان شخصا تماس تلفنی گرفته و این روز خجسته را به آنها تبریک گفت .
پاسالار گفت : جا دارد از این اقدام ارزشمند و ارزنده ی جناب شهردار محترم با وجود مشغله کاری تقدیر و تشکر شود .
وی افزود : جناب شهردار همیشه قدردان اهالی رسانه به ویژه بانوان شاغل در عرصه ی رسانه می باشد و معتقد است که رسانه ها همکار و همراه همیشگی مجموعه شهرداری بندرعباس می باشند .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

وضعیت پیشرفت پروژه های عمرانی روستای دشت امام بررسی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این جلسه دکتر نرگس غلامپور مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان بر تسریع روند اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی و زیربنایی روستای دشت امام از توابع شهرستان بندرعباس تاکید کرد.
همچنین مقرر شد بازدید میدانی جهت تسهیل و رفع مشکلات این پروژه ها با حضور نماینده دستگاه های ذیربط انجام گیرد.‌

ادامه ی خواندن

اجتماعی

بررسی ۱۹طرح در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۱۹ طرح در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک خبرداد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، ظهر امروز دوشنبه کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری هرمزگان و با حضور اعضای این کمیسیون در استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۱۹ طرح در این کمیسیون گفت: پنج طرح پرورش میگو، ۲طرح مرغداری، بسته بندی آب آشامیدنی، کارگاه نجاری، دانه بندی شن و ماسه، محصولات بتنی، تولید ذغال چوب به روش نوین، تولید لوله های آبیاری قطره ای، تولید سبد پلاستیکی، دانه بندی سنگ گچ، کشت گیاهان گرمسیری، ۲ طرح تولید خوراک دام و آبزیان و یک واحد کارخانه آسفالت در نشست امروز کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک بررسی شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان بیان کرد: با رای اعضاء کمیسیون، اجرای هشت طرح تصویب و پنج طرح که با ضوابط قانونی مغایرت داشت مورد مخالفت قرار گرفت.

وی افزود: شش طرح نیز به منظور استعلام و بررسی مجدد به دستگاه های مربوطه ارجاع شد.

قانون هوای پاک دارای ۳۴ ماده است که بر اساس ماده ۱۱ این قانون، کمیسیونی در هر استان به ریاست یکی از معاونان استاندار تشکیل می شود که مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ریاست دبیرخانه این کمیسیون را بر عهده دارد و مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ، مدیرکل سازمان بازرسی استان و فرماندار مربوطه دیگر اعضای این کمیسیون را تشکیل می دهند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها