با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

تعاملات بین‌المللی و دیپلماسی فرهنگی از نتایج تقویت جذب گردشگر خارجی است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان در خصوص تاثیرات تقویت حوزه گردشگری خارجی گفت: یکی از مهم‌ترین تاثیرات تقویت حوزه گردشگری خارجی، تقویت تعاملات بین‌المللی و دیپلماسی فرهنگی است.ارتباط گردشگران، بخش مهمی از کار دولت را در زمینه دیپلماسی خارجی حل خواهد کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان صالح دریانورد، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان در دهمین جلسه ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان، اظهار داشت: بنابر دستورات جناب استاندار موضوع جلسه پیرامون مسائل گردشگری استان انتخاب شده است و هدف این است که از هر منظری گردشگری را به تصویر بکشیم.

وی افزود: در خصوص زیرساخت‌ها وامکانات مورد نیاز و دستگاه‌های متولی در جلسه ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی بحث و گفتگو خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان با بیان اینکه گردشگری دریایی یک موضوع اساسی برای استان محسوب می‌شود، اذعان کرد: عمده گردشگرانی که وارد استان می‌شوند به طور اجتناب ناپذیری از این ظرفیت استفاده می‌کنند؛ یعنی مقصد اصلی گردشگرانی که به استان سفر می‌کنند جزایر است و باید سفر دریایی داشته باشند و به طور طبیعی از امکانات و زیرساخت‌های سازمان حمل و نقل دریایی مسافری استفاده می‌کنند.

دریانورد ادامه داد: ضمن اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در کنار ماموریت دریایی حمل و نقل مسافر، وظیفه‌های دیگری نیز در حوزه گردشگری دارد.

وی تصریح کرد: تعداد کل گردشگران خارجی در سال ۹۴، پنج میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بوده است که در سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران هدف‌گذاری، افزایش سفر گردشگران خارجی تا ۲۰ میلیون نفر است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان اظهار داشت: تعدا گردشگران داخلی در سال ۹۴ صد و دو میلیون نفر بوده است که پیش‌بینی می‌شود در سال ۹۹ یعنی در پایان برنامه‌ششم به صد و پانزده میلیون نفر گردشگر داخلی برسیم.

دریانورد با بیان اینکه جذب گردشگر داخلی اهداف مهمی دارد، تشریح کرد: نکته مهم و قابل توجه در حوزه گردشگری سهم این بخش در اقتصاد ملی، تولید ناخالص داخلی و ایجاد اشتغال است.

وی در خصوص تاثیرات تقویت حوزه گردشگری خارجی گفت: یکی از مهم‌ترین تاثیرات تقویت حوزه گردشگری خارجی، تقویت تعاملات بین‌المللی و دیپلماسی فرهنگی است.ارتباط گردشگران، بخش مهمی از کار دولت را در زمینه دیپلماسی خارجی حل خواهد کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان عنوان کرد: تقویت گردشگری در حوزه داخلی باعث تقویت همبستگی و انسجام ملی می‌شود که در مناطق آزاد استان این امر مشهود است؛ یعنی این آمد و رفت‌ها به نحوی همبستگی و پیوند سرزمین ما را تقویت کرده است.

دریانورد تصریح کرد: تورگردانانی در این سال‌ها پا به عرصه فعالیت گذاشته‌اند و توانسته‌اند رویکردها را تغییر بدهند.

وی افزود: در بسیاری از مناطق دور افتاده استان هرمزگان بسیار جاذبه‌های گردشگری وجود دارد و کمتر گردشگرانی به این مناطق سفر می‌کرند؛ بطوریکه حتا بیشتر مردم استان هرمزگان نیز امکان دارد که جزیره‌ای مانند فارو را ندیده باشند.

دریانورد عنوان کرد: بر اساس نتایج طرح آمار گیری از گردشگران ملی در بهار ۹۷ که اخیرا توسط مرکز آمار ایران منتشر شده است، ۵۰۰ خانوار نمونه از استان هرمزگان انتخاب شده است که بررسی‌ها نشان می‌دهد مقصد سفرها عمدتا دیدار بستگان بوده است.

وی افزود: استان هرمزگان یک استان مهاجر پذیر است و عمدتا پدر، مادرها در استان‌های دیگر زندگی می‌کنند به طوریکه ۴۱ درصد افراد نمونه، که با آن‌ها مصاحبه شده است هدف از سفر رفتن را دیدار با بستگان ذکر کرده‌اند و تنها ۸/۱۱ درصد هدف خود را تفریح و گردش ذکر کرده‌اند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان در خصوص احیاء بافت کنگ، تشریح کرد: بادگیر یک آثار ملموسی است که اماراتی‌ها سعی در ثبت آن در یونسکو را داشتند که با اقدامات انجام شده از سوی ایرانیان این اتفاق رخ نداد و در نهایت بادگیر به عنوان یکی از آثار ملموس بندرکنگ به ثبت رسید.

دریانورد ادامه داد: جناب آقای دکتر همتی دستور دادند که در حفظ این بافت اعتباراتی پیش‌بینی شود اما از تهران با بیان اینکه این امر مشمول ارتقا شاخص‌های اقتصادی نمی‌شود از تامین اعتبار در خصوص احیا بافت کنگ مخالفت میشد و در نهایت با پیگیری‌هایی که استاندار در این زمینه داشتند هم در سفر رئیس جمهور و هم از محل اعتبارت استانی، اعتبارات خوبی در اختیار شهردار قرار گرفت و جا دارد از دکتر همتی به خاطر توجهشان به این موضوع مهم سپاس‌گذاری کنم.

اجتماعی

جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های غرب استان در دفتر مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه هم اندیشی و همفکری صنایع و شرکت های بزرگ استان با حضور دکتر هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان،دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران،گل پرور مشاور عالی رییس فدراسیون،کیامرث برخورداری احمدی معاون اجتماعی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، فرشید اوسپید رییس هیات ورزش کارگری استان هرمزگان و حسین روحی دبیر هیات برگزار شد.

فرشید اوسپید ضمن خیر مقدم به دکتر رمضی و گل پرور و تشکر از دکتر ابراهیمی که در جهت رشد و شکوفایی ورزش کارگری تلاش می کنند گفت،در حال حاضر هیات ورزش کارگری استان هرمزگان میزبان دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگری کشور است از این رو فرصت را مغتنم شمرده تا جلسه ای را با مشارکت صنایع در جهت هدف گذاری مشترک برگزار نماییم،وی در ادامه گفت علاقه مندی مدیران به ورزش سبب می گردد کارگران با شادابی و نشاط بیشتر در محل کار خود حاضر کردند و بهره وری بیشتری داشته باشند.

اوسپید در ادامه گفت در سال گذشته همه‌گیری ویروس کرونا اجازه نداد بتوانیم برنامه های خود را اجرایی کنیم و در تلاش هستیم تا با رهنمودهای دکتر رمضی و پیشنهادات مدیران حاضر در جلسه به سر منزل مقصود برسیم.

سپس طبق برنامه حاضرین در جلسه نسبت به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود اقدام نمودند.

دکتر ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز ضمن خوشامد گویی به دکتر رمضی و حاضرین در جلسه نسبت به معرفی مدیران شرکت ها اقدام نمود،وی در ادامه افزود در حال حاضر ۶۴ خانه فرهنگ کار در نقاط مختلف استان داریم که از ظرفیت های آن می توانیم در بحث های فرهنگی،اجتماعی و ورزشی استفاده کنیم،وی در ادامه اشاره ای به ۱۲۲ رابط با جامع کارگری کرد و گفت ۹ واحد همیار کارکنان EAP در شرکت های بزرگ داریم که این به تنهایی یک ظرفیت در جهت استفاده از توانایی بخش خصوصی در کارگاه‌ها می باشد و به عنوان یک ابزار مناسب برای توسعه ورزش کارگری می شود از آن استفاده کرد.

دکتر رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری بیان کرد: دیدگاهی که من به این جلسه دارم یک نگاه هم اندیشی است و هدف این است که بدانیم در کجای کار قرار داریم و چه اقداماتی باید انجام دهیم،اگر بخواهیم یک باز تعریفی از فدراسیون کارگری داشته باشیم باید بگوییم این فدراسیون بمنظور توسعه ورزش کارگری در صنایع ایجاد شده است که فدراسیون و هیات ورزش کارگری استان ها موظف هستند به صنایع خدمات دهند و اجرایی شدن این کار مستلزم اعتماد صنایع به متولیان ورزش کارگری می باشد،ایجاد وحدت رویه و تسهیل کردن امورات یکی از وظایف هیات های ورزش کارگری در استان ها می باشد که ابلاغ تقویم ورزشی کارگری بخشی از این کار است، وی در ادامه گفت اقدام به باشگاه داری توسط صنایع یک انحراف بزرگ در رسالت ورزش کارگری در صنعت بشمار می آید که منجر به انحصار تمامی منابع می گردد،فدراسیون ورزش کارگری دارای یک فرصت مناسب و ظرفیتی ارزشمند به نام مسابقات جهانی شرکت ها می باشد که صنایع می توانند تیم شان را به نام خود در مسابقات جهانی شرکت دهند.

اسامی مدیران شرکت های حاضر در جلسه به شرح ذیل می باشد:
۱.علی پاژنگ مدیر شرکت صنایع فراساحل
۲.اسحاق جعفری مدیر توسعه منابع انسانی شرکت پالایش نفت بندرعباس
۳.برزو بهاروند مدیر منابع انسانی شرکت آلومینیوم المهدی
۴.خدیجه قاسمی نژاد رییس روابط صنعتی نفت ستاره

ادامه ی خواندن

اجتماعی

تصویب ۱۳ طرح در کارگروه زیربنایی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از بررسی ۶۳ طرح در کارگروه زیربنایی استان خبر داد و گفت : اعضای کارگروه با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند و تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر موکول به بررسی مجدد طرح ها و اعلان نظر از سوی کارگروه تخصصی شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، چهاردهمین نشست کارگروه زیربنایی توسعه روستایی، عشایری، آمایش سرزمین و محیط زیست به ریاست رضا مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان برگزار شد.

مدرس با اشاره به بررسی ۶۳ پرونده در این کارگروه، گفت: پس از بررسی نظرات کارشناسی، اعضا با اجرای ۱۳ طرح خدماتی و صنعتی موافقت و با پنج طرح نیز مخالفت کردند.

وی افزود: تصمیم گیری در خصوص ۴۵ پرونده دیگر نیز به اعلان نظر کارگروهی متشکل از اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری، میراث فرهنگی و گردشگری، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان جهاد کشاورزی، محیط زیست و آب منطقه ای موکول شد و پس از اعلام نتیجه این بررسی ، کارگروه نظر نهایی خود را اعلام می کند.

کارگروه امور زیر بنایی و شهرسازی وظیفه بررسی و ارائه پیشنهاد در زمینه طرح های توسعه عمران شهری، وظایف مرتبط با اجرای آیین نامه مربوط به استفاده از اراضی و احداث بنا و تاسیسات در خارج از محدوده قانونی و حریم شهرها،طرح های هادی و جامع شهرها و … را بر عهده دارد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

افتتاحیه مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، آیین افتتاحیه دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور امروز پنجشنبه هفتم بهمن ماه در زمین ساحلی بوستان غدیر بندرعباس برگزار شد.

این مراسم با حضور دکتر جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری جمهوری اسلامی ایران، دکتر هادی ابراهیمی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان، مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان،مظفر خادمی معاون ورزشی اداره ورزش و جوانان استان،کیامرث برخورداری معاون اجتماعی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی و روح‌الله مرادی زاده رییس هیات کبدی استان هرمزگان برگزار گردید.

گفتنی است دومین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی کارگران کشور با حضور ۷ تیم و ۵۰ کبدی کار برگزار می‌شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها