با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

وکلا باید شئون حرفه ای را رعایت کنند/ تاکید بر راه اندازی کانون وکلای استان

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان بر لزوم رعایت شئونات حرفه‌ای از سوی وکلا به ویژه به هنگام مراجعه به محاکم قضایی تأکید کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان هرمزگان، رئیس و اعضای هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز در نشست هم اندیشی با رئیس کل دادگستری و مسئولین قضایی استان هرمزگان به تبادل نظر و بیان دیدگاه های خود پرداختند.

در جریان این نشست حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ضمن تأکید بر اهمیت تشکیل و راه اندازی کانون وکلای استان هرمزگان خاطرنشان کرد: تعداد وکلای شاغل در حوزه‌های ‏قضایی استان با جمعیتی بالغ بر یک هزار نفر با عدم تشکیل کانون وکلا در استان همخوانی ندارد.

وی ضمن تأکید بر لزوم رفع خلأهای موجود در روند تشکیل کانون وکلای هرمزگان، از آمادگی دستگاه قضایی استان به منظور ارائه هر گونه مساعدت قانونی در این زمینه خبر داد.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان با اشاره به اعمال نظارت‌های مختلف و مستمر بر عملکرد کارکنان، وکلا و کارشناسان، خواستار نظارت کانون وکلا بر رعایت شئونات حرفه‌ای از سوی وکلا به ویژه به هنگام مراجعه به محاکم قضایی شد و افزود: همانگونه که قضات باید شأن و جایگاه قضاوت را همواره مد نظر قرار دهند،  وکلا نیز باید شئون حرفه‌ای و اسلامی را به هنگام حضور در محاکم رعایت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری با اعلام این مطلب که همواره تکریم ارباب رجوع به عنوان اولویتی راهبردی مورد توجه دستگاه قضایی بوده است تصریح کرد: وکلای دادگستری نیز همچون دیگر مراجعین دستگاه قضایی مورد احترام می باشند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین اظهار داشت: با ارتقاء سطح دانش وکلای دادگستری بر پایه آموزش  و کسب مهارت های علمی، بی تردید روند خدمت رسانی به مردم به شکلی مطلوب تر انجام خواهد شد.

در ادامه این نشست، عیسی امینی رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار با رئیس کل دادگستری و دیگر مسئولین قضایی استان هرمزگان اظهارداشت: کانون وکلا به دنبال تعامل هر چه بیشتربا دستگاه قضایی است.

و ی با بیان ذهنیت مثبت جامعه وکالت از همکاری های موجود میان دادگستری استان هرمزگان با کانون وکلای مرکز از این تعامل سازنده تقدیر و تشکر نمود.

امینی با اشاره به اینکه کانون وکلای دادگستری مرکز؛چهار استان تهران، هرمزگان، سمنان و سیستان بلوچستان را در بر می گیرد اظهار داشت: بیش از بیست هزار نفر از وکلای دادگستری از مجموع  چهل هزار نفر در این چهار استان مشغول به فعالیت می باشند.

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز همچنین در خصوص برخورد با مؤسسات حقوقی غیر مجاز از مواضع  قاطع دستگاه قضایی تشکر کرد و خاطرنشان ساخت: این مؤسسات غیرمجاز مفسده‌هایی ایجاد کرده‌اند و این آسیب ها صرفاً برای جامعه وکالت نیست و عواقب سوئی را در سطح جامعه به همراه خواهد داشت.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

معافیت قشموندان از پرداخت عوارض در اسکله بندرپل

بنا به تاکید دوستی استاندار هرمزگان و پیگیری های مهندس مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با هدف رضایتمندی ساکنان جزیره قشم، از این پس شهروندان قشمی برای تردد از اسکله بندرپل از پرداخت عوارض شهرداری مستقر در این اسکله معاف هستند.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، بنا به تاکید دوستی استاندار هرمزگان و پیگیری های مهندس مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با هدف رضایتمندی ساکنان جزیره قشم، از این پس شهروندان قشمی برای تردد از اسکله بندرپل از پرداخت عوارض شهرداری مستقر در این اسکله معاف هستند.

این طرح تنها شامل خودروهای سواری با پلاک بومی می شود و بومیان جزیره قشم به منظور تردد از این اسکله با ارائه مدارک مثبته می توانند از این معافیت بهره مند شوند.

اسکله بندرپل مهم‌ترین معبر مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور و همچنین رفت و آمد شهروندان قشمی است که نقش بسیار مهمی در ارائه خدمات حمل و نقل و جا به جایی خودروهای سبک و سنگین و ترانزیت بار و کالا به جزیره دارد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

از پیشنهادات فعالان بخش خصوصی برای ایجاد تحرک در فضای تولید و اشتغال استقبال می کنیم

استاندار هرمزگان با بیان اینکه همه باید در راستای تحول استان کمک کنند، گفت: از پیشنهادات و نظرات فعالان بخش خصوصی برای ایجاد تحرک در فضای تولید و اشتغال، استقبال می کنیم.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، پنجاه و ششمین نشست شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان هرمزگان، با دستور کار «ارائه گزارش عملکرد این شورا در سال ۹۹ و شش ماهه نخست سال جاری» و «بررسی مسائل و مشکلات مربوط به تأمین سوخت مورد نیاز شرکت های پخش» برگزار شد.

مهدی دوستی در این نشست با بیان اینکه رونق تولید و اشتغال مهم ترین دغدغه دولت و مردم است، اظهار کرد: ظرفیت بالقوه فراوانی در خصوص ایجاد اشتغال در بخش خصوصی وجود دارد که باید با حذف فرآیندهای زائد و بروکراسی اداری غیر ضروری، زمینه تحول و نقش آفرینی مجدّانه و پرنشاط بخش خصوصی را در این حوزه فراهم کرد.

وی افزود: فرآیند تولید از ارائه ایده های نوین تا مرحله نهایی که بازاریابی و فروش محصول است باید تسهیل شود که در این میان نقش دولت برای ایجاد تحرک در موتور تولید و اشتغال بسیار حائز اهمیت است.

استاندار هرمزگان، ایجاد اعتماد در فضای کسب و کار را لازمه شرایط فعلی کشور دانست و گفت: باید فعالیت شبانه روزی و جهادی سرلوحه همه مدیران باشد و بساط مدیریت ناکارآمد در استان جمع شود.

دوستی، استفاده از ظرفیت شورای گفت‌وگو و مصوبات قانونی این شورا را متذکر شد و ضمن نکوهش نگاه جزیره ای در توسعه فضای کسب و کار، عنوان کرد: همه باید در راستای تحول استان کمک کنند و دستگاه ها و فعالان بخش خصوصی برای ایجاد تحرک در فضای تولید و اشتغال، پیشنهادهای خود را ارائه کنند.

رئيس شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان هرمزگان با بیان این که منابع دولت محدود است و دولت باید این منابع را در اختیار توسعه زیرساخت ها قرار دهد، تصریح کرد: تثبیت اشتغال نخستین گام ما در استان است که لازمه آن رفع موانع فعالیت تولیدکنندگان است.

“با توجه به نگاه ویژه استاندار هرمزگان به تحرک بخش تولید و رونق اشتغال، هفته آینده دو نشست تخصصی دیگر با اعضای پارلمان بخش خصوصی و بازرگانان استان هرمزگان برگزار خواهد شد.”

ادامه ی خواندن

اجتماعی

دیدار فرمانده منطقه یکم نداجا با رئیس کل دادگستری هرمزگان/ تأکید بر هم افزایی نیروی دریایی ارتش و دستگاه قضایی برای حفاظت از امنیت خلیج فارس و دریای عمان

فرمانده منطقه یکم نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران با همراهی جمعی از مسوولان و فرماندهان نداجا ضمن حضور در دادگستری هرمزگان با علی صالحی رئیس کل دادگستری استان دیدار کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در این دیدار ضمن تبریک انتصاب امیر دریادار دوم رضا قربانی به سمت فرمانده منطقه یکم امامت نداجا، به نقش مهم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حفظ امنیت کشور و اجرای دقیق مأموریت های محوله اشاره کرد و گفت: غیور مردان ارتش جمهوری اسلامی ایران با شناخت دقیق از قوانین بین المللی و تلاش برای توسعه دیپلماسی دریایی ضمن حضور مقتدرانه خود در اقیانوس اطلس، حماسه آفرینی کردند که این موضوع موجب افتخار و مباهات است.

علی صالحی افزود: این حضور مقتدرانه حاکی از توانمندی دریایی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران است و تکاوران نیروی دریایی ارتش ثابت کردند آماده جانفشانی برای دفاع از مرزها و ایجاد امنیت پایدار در منطقه هستند.

وی یادآور شد: این نیرو با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمنان توانسته تاثیر بسزایی در بی اثر کردن توطئه های سلطه جویان جهانی داشته باشد و نقش اثرگذار خود را در جهت توسعه تجارت و امنیت حمل و نقل دریایی به خوبی ایفا نماید.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان هرمزگان ادامه داد: دستگاه قضایی استان جهت برقراری نظم و امنیت دریایی با نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تعامل بسیار خوبی دارد و از اینرو تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا ضمن افزایش ارتباط با نیروهای نظامی و انتظامی، خدمات رسانی در جهت رضایتمندی مردم و حفظ امنیت میهن عزیزمان را با شتاب هرچه بیشتر پیگیری نماییم.

گفتنی است‌؛ در جریان این دیدار امیر دریادار دوم رضا قربانی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش به ارائه گزارشی از برنامه ها و اقدامات انجام شده توسط نداجا برای دفاع از حریم دریایی کشور در آبهای نیلگون خلیج فارس و دریای عمان پرداخت و بر تعامل و هم افزایی نیروی دریایی ارتش و دستگاه قضایی به منظور حفاظت از نظم و امنیت تأکید کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها