×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱۱ تیر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Saturday, 2 July , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
برخورد جدی با خاطیان حادثه آبادان شود

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،حجت الاسلام محمد عبادی زاده در جمع نمازگزاران بندرعباسی، افزود: برای اینکه سپری در مقابل تمام شیاطینی که در تلاش برای دور کردن انسان‌های مومن از مسیر هستند داشته باشین نیازمند تقوا هستیم.

وی، با اشاره به سلسه بحث‌های آسیب‌های اجتماعی خبطه‌های نماز جمعه، عنوان کرد: خودآرایی یکی از عوامل بروز روابط افسار گسیخته میان دختران و پسران است.

امام جمعه بندرعباس، با ذکر این نکته که خودآرایی دارای دو جنبه پسندیده و غیر قابل قبول است، تصریح کرد: اسلام به خودآرایی مثبت، زینت و زیبایی عنایت ویژه‌ای دارد. خداوند متعال خود زیباست و زیبایی را دوست دارد و آیات و روایات زیادی در خصوص زیبایی وجود دارد.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده، ابراز کرد: پیامبر اسلام (ص) می‌فرمایند: «برای زنان مومن که به خداوند و روز قیامت ایمان دارند، جایز نیست که زینت و آرایش خود را ترک کنند حتی برای مردگان. مگر به اندازه ۳ روز». این روایت نشان دهنده نوع نگاه اسلام به زیبایی است.

وی، با بیان این نکته که اسلام با خود آرایی مخالف نیست بلکه به دنبال تنظیم روابط است، خاطرنشان کرد: زنانی که خود را برای مردان نامحرم و بیرون از خانه زیبا می‌کند و زیبایی‌های خود را نشان می‌دهد، در اسلام مورد نکوهش قرار گرفته است.

امام جمعه بندرعباس، با اشاره به سفر رئیس جمهور به عمان، تشریح کرد: دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به همسایگان دارد. خوشبختانه درآمدهای کشور نیز به واسطه تقویت ارتباطات با همسایگان افزایش پیدا کرده است.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده، با ذکر این نکته که ۱۵ کشور در همسایگی ایران قرار دارند، بیان کرد: در گذشته در بهره‌گیری از ظرفیت‌های اقتصادی کشورهای همسایه غعلت می‌شد اما سفر اخیر رئیس جمهور نشان دهنده سیاست دولت در این زمینه است.

وی، ضمن تاکید بر این نکته که امنیت منطقه با همکاری کشورهای خود منطقه تامین خواهد شد، عنوان کرد: اجازه نخواهیم داد که منطقه به حیات خلوت صهیونیست‌ها تبدیل شود.

امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: امروزها شاهد تحرکاتی از جانب صهیونیست‌ها هستیم. نکته اصلی این است که آیا این تحرکات از سر استیصال یا بدبختی آن‌ها است یا به دنبال تحرک فعال هستند. واقعیت این است که اقدامات اخیر صهیونیست‌ها در انجام ترور ایرانیان و موشک‌باران منطقه زینبیه در سوریه با هدف تحریک نیروهای مقاومت انجام شده است.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده ابراز کرد: صهیونیست‌ها درمانده شده‌اند؛ نگرانی دارند که جریان مقاومت و سوریه منطقه جولان را پس بگیرند به همین جهت تحرکاتی را آغاز کرده‌اند. جریان مقاومت هیچگاه تحت تاثیر فضای دشمن قرار نخواهد گرفت.

وی، خطاب به صنایع مستقر در استان هرمزگان، خاطرنشان کرد: بارها و بارها در خصوص استفاده از نیروهای بومی از مدیران صنایع در جلسات و بازدیدهای مختلف مطالبه کرده‌ام و تذکرات لازم را هم ارائه داده‌ام. خوشبختانه روند خوبی شکل گرفته اما کند است.

امام جمعه بندرعباس، تشریح کرد: توجه ویژه به نخبگان و افرادی که در حوزه‌های نخبگانی در حال فعالیت هستند باید در نقطه‌ای به صنعت اتصال پیدا کنند.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده افزود: به صنایع مستقر در استان هرمزگان توصیه می‌کنم که توجه ویژه‌ای به نیروهای نخبه هرمزگانی داشته باشند؛ چراکه اگر زمینه استفاده از نخبگان فراهم نشود، دشمنان طمع می‌کنند و باید جلوی طمع دشمنان را گرفت.

وی عنوان کرد: در صورت به‌کارگیری استفاده از جامعه نخبگانی، چرخ صنایع رونق خواهد گرفت و نخبگان نیز خلاقیت خود در حوزه صنعت را ارائه می‌کند.

امام جمعه بندرعباس، ضمن بیان تسلیت به مردم آبادان، تصریح کرد: وظیفه حاکمیت این است که با تمام خاطیان چه بخش حقوقی و چه بخش حقیقی دخیل در حادثه آبادان برخورد شود و این خواسته اول ما محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده، با بیان این نکته که ۱۰۰ ساختمان بلند مرتبه در معرض خطر و آسیب قرار دارد، ابراز کرد: ساختمان‌های بلند مرتبه‌ای که ساخته می‌شوند در معرض آسیب قرار دارند. علاج واقعه را باید قبل از وقوع کرد و به ساختمان‌هایی که در معرض خطر قرار دارند باید تذکر داده شود.

وی خاطرنشان کرد: تمام افرادی که در این زمینه مسئولیت دارند از جمله شهرداری و نظام مهندسی باید توجه کنند با جان و مال مردم بازی نکنند. استفاده نادرست از مصالح و تجهیزات به جامعه آسیب جدی وارد میکند که باید مراقبت جدی در دستور کار باشد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.