با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

مرغداری های راکد حمایت مالی می شوند/ مرینوس با پرواز وارد ایران می شود

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان با بیان اینکه مجوز جدید مرغداری به دلیل اشباع آن در استان صادر نمی شود؛ گفت: برای احیای مرغداری های مستهلک یا صاحبان فوت شده حمایت های ویژه از قبیل سرمایه در گردش از طریق بانکهای عامل اختصاص می یابد تا در چرخه تولید قرار گیرند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارتجنوب آنلاین، طهماسب غلام پور در افزود: تعداد ۳۳۴ واحد مرغداری دارای مجوز وجود دارند که ۲۰۳ واحد آن سال گذشته جوجه ریزی داشته و ۲۹۰ واحد هم در چرخه تولید قرار دارند که از مجموع مرغداریها ۴۰ واحد مستهلک یا به دلیل فوت صاحبانشان غیرفعالند.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان تصریح کرد: صنعت طیور به‌عنوان یک صنعت پویا و نو و دارای گردش مالی بسیار بالا و اشتغال‌زاست که می‌تواند به فرایند تولید و اشتغال کمک کرده و از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی اظهار کرد: در سال گذشته به‌منظور تولید و تأمین گوشت سفید، بالغ‌بر ۱۴ میلیون و ۷۷۴ هزار و ۹۴۳ قطعه جوجه ریزی در ۲۰۳ واحد مرغداری در استان صورت گرفته که بالغ‌بر ۳۰ هزار تن گوشت مرغ تولیدشده که با مشکل خاصی روبه‌رو نبودیم.
غلام پور با بیان اینکه مسوول تولید وتوزیع سازمان جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام هرمزگان است، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون چهار هزارتن مرغ و گوشت منجمد و لاشه گوسفندی جهت تنظیم بازار در سطح استان توزیع شده است.
وی افزود: در خصوص تامین نهاده های کشاورزی نیز مشکلی وجود ندارد و ذخیره سازی حداقل ۱۰۰۰ تن ذرت و به تناژ لازم کنجاله و سویا نیز ذخیره شده است.
مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام هرمزگان تصریح کرد: در هفت‌ماهه نخست سال جاری نیز هشت میلیون و ۶۳۴ هزار و ۲۵۵ قطعه جوجه ریزی در مرغداری‌های استان صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۹ درصد افزایش داشته‌ایم که امید است با ادامه این روند، به تعهد سالانه بیش از ۳۰ هزار تن دست‌یابیم.
غلام پور ادامه داد: درهفت‌ماهه نخست سال جاری در مجموع، ۱۷ هزار و ۲۶۸ تن گوشت سفید در استان هرمزگان تولیدشده است که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا پایان سال جاری به ظرفیت تولید ۳۰ هزارتن گوشت سفید برسد.
وی بیان کرد: حدود یک‌میلیون و ۳۶۳ هزار رأس جمعیت دامی استان هرمزگان است که از این تعداد، یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار رأس دام سبک و حدود ۴۲ هزار رأس دام سنگین و ۲۱ هزار نفر شتر است و از این مجموعه دامی در استان، میزان ۹ هزار و ۳۰۰ تن گوشت قرمز استحصال می‌شود.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان با اشاره به کسری ۳۰ درصدی تولید گوشت قرمز در استان که بیشتر آن در شهر بندرعباس وجود دارد، اظهار کرد: با توجه به سرانه مصرف گوشت قرمز، حدود ۳۰ درصد در تولید گوشت قرمز، کسری تولید داریم که برای رفع این کسری، به دنبال برنامه‌ریزی درازمدت هستیم.

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام هرمزگان هم در این نشست خبری گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون چهار هزارتن مرغ منجمد و گوشت منجمد و لاشه گوسفندی در استان توزیع شده است.
عبدالرضا تقی‌زاده با بیان اینکه ۱۷۰ تن تخم مرغ از ابتدای سال تاکنون در سطح استان توزیع شد، افزود: توزیع این اقلام در راستای تنظیم بازار صورت گرفت، در تابستان امسال سه هزار و ۶۰۰ تن مرغ منجمد کیلویی ۶هزار و۷۵۰ تومان در اختیار شهروندان استان قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: همچنین ۴۰۰ تن گوشت منجمد در فروشگاه‌های بزرگ استان با قیمت ۲۹هزارتومان به فروش رسید که توزیع این گوشت همچنان ادامه دارد.
مدیرکل پشتیبانی امور دام هرمزگان تصریح کرد: ۶۰ تن لاشه گوسفندی نیز در این مدت توزیع شده است که توزیع این گونه گوشت در فروشگاه‌های بزرگ و قصابی‌های منتخب در حال انجام است.
تقی زاده تاکید کرد: مردم از بابت گوشتهای وارداتی منجمد استرالیایی که نژاد مرینوس هستند، اطمینان داشته باشند که کاملا بهداشتی و با تاریخ مصرف مشخص از طریق پرواز وارد ایران می شوند و تحت نظارت و با ذبح شرعی در اختیار آنان قرار گرفته است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کمیته رفع موانع توسعه در فولاد هرمزگان تشکیل می شود

معاون امور شرکت های فولاد مبارکه، در جلسه بررسی طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان، توسعه این شرکت را جزو اولیت های اصلی دانست و مدیرعامل فولاد هرمزگان نیز با اشاره به اینکه حیات یک بنگاه اقتصادی وابسته به طرح های توسعه ای است بر استفاده از ظرفیت های مبارکه تاکید کرد و پیشنهاد تشکیل کمیته رفع موانع توسعه را داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، غلامرضا طاهری معاون امور شرکت های فولاد مبارکه در این جلسه که در حضور عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان، و معاونین و مدیران ارشد این شرکت برگزار شد با تاکید بر موقعیت جغرافیایی مناسب فولاد هرمزگان در منطقه ، اظهار داشت: دکتر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه بر تعیین تکلیف و پیگیری سریع طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان تاکید دارد.
در ادامه عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان از حمایت های مبارکه تشکر و قدردانی نمود و با اشاره به موانع تولید در فولاد هرمزگان اظهارداشت: کمیته رفع موانع توسعه باید تشکیل تا مشکلات پیش رو سریعتر احصا ، پیگیری و رفع گردد.
وی ، داشتن روحیه جهادی برای پیگیری عملی فعالیت ها در فولاد هرمزگان را یک اصل مهم دانست.
معروفخانی، دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری را در همه امور فصل الخطاب دانست. وی در همین زمینه با اشاره به پیشرفت های چشمگیر در حوزه های نظامی افزود: هر کجا به فرمایش ((ما می توانیم)) رهبر انقلاب، عمل کرده ایم شاهد موفقیت ها و دستاوردهای بزرگی بوده ایم. وی تحریم های جهانی علیه ایران را ظالمانه دانست اما آن ها را یک فرصت بی بدیل برای شناخت ظرفیت های داخلی خواند و حمایت از تولید داخل و شرکت های دانش بنیان در فولاد هرمزگان را یکی از سیاست های اصلی شرکت دانست.

ایشان با اشاره به تحریم فولاد مبارکه گفت: وقتی فولاد مبارکه مورد تحریم های جهانی قرار می گیرد نشان از توانمندی و ظرفیت های بالای این شرکت دارد . وی همچنین تاکید کرد با وجود همه تحریم ها، در صادرات، تامین قطعات و تولید روزانه مشکلی نداشته و در روند مطلوبی قرار داریم و مشکلات ایجاد شده نتوانسته است خللی در فعالیت های شرکت ایجاد کند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

دولت از صنایع جهت تأمین انرژی مورد نیاز حمایت کند

مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان خواستار حمایت دولت از صنایع جهت تامین انرژی مورد نیاز شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان که با حضور مهدی دوستی استاندار، و بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور و دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشوربرگزار شد، مشکلات ناشی ازقطعی برق در استان هرمزگان را بیش از سایر استان ها دانست و گفت: خساراتی که به فولاد هرمزگان در سه ماه قطعی برق وارد شد قابل توجه و جبران آنها امروز خیلی سخت و مشکل است.
وی از صنعت فولاد به عنوان یک صنعت مادر یاد کرد و خسارت به این صنعت را خسارت به صنایع پایین دستی زیادی دانست.
معروفخانی با ابراز نگرانی از زمزمه های کمبود گاز در زمستان از استاندار و معاون اقتصادی وزیر کشور خواست برای جلوگیری از قطع گازرسانی به صنایع مخصوصا شرکتهای فولادی تمهیدات لازم اندیشیده شود.
مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به افزایش هزینه های برق و گاز ، حمل و نقل جاده ای و ریلی، و مهمتر از همه گندله که ماده اولیه این شرکت است ، زیان ناشی از کمبود انرژی را فشاری مضاعف بر تولید عنوان کرد و خواستار کمک دولت شد.
معروفخانی با اشراه به اشتغال زایی این صنعت در استان، از فولاد هرمزگان به عنوان صنعت پیشرو در مسئولیت های اجتماعی هرمزگان یاد کرد و گفت همواره در حد توان خود به یاری استان شتافته و پای کار هستیم.
وی تامین رایگان اکسیژن بیمارستان های هرمزگان از ابتدای همه گیری کرونا را یک مسئولیت اجتماعی مهم فولاد هرمزگان دانست و گفت: با وجود قطعی برق ، اما کارخانه اکسیژن سازی فولاد به تولید ادامه داد تا بیمارستان های استان دغدغه کمبود اکسیژن نداشته باشند.
معروفخانی ضمن تبریک به مهدی دوستی استاندار جدید هرمزگان، وی را فردی ارزشی و با تجربه در حوزه های صنعت، اجرایی و سیاسی کشور دانست و با تشکر از ریاست محترم جمهور و وزیر کشور از این انتخاب گفت: انشالله حضور ایشان به عنوان استاندار در استان باعث رشد و توسعه بیش از پیش خواهد بود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

شهرستان سیریک قطب درخشان آبزی پروری دریایی است

مدیر کل شیلات هرمزگان به همراه رئیس شیلات شهرستان سیریک و رئیس اداره روابط عمومی، هماهنگی و امور شهرستانهای شیلات هرمزگان از اولین مجتمع پرورش ماهی در قفس این شهرستان در عمق ۱۰ کیلومتری از ساحل کوهستک بازدید کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این بازدید مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه شهرستان سیریک یکی از شهرستانهای مستعد شیلاتی است و خوشبختانه به خوبی در مسیر رشد قرار گرفته است گفت: امید است با توجه به تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته شاهد رشد و توسعه خوبی در تکثیر و پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس با تداوم حمایت ها باشیم.

عبدالرسول دریایی با بیان اینکه این مرکز بالغ بر ۵۰۰ تن ظرفیت تولید دارد گفت: این مجتمع در فاز اول با ظرفیت ۲۰۰ تن به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: صنعت پرورش ماهی در قفس که در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته باید مورد حمایت ویژه قرار گیرد این صنعت در فاز اول ظرفیت ۱۱۳ هزار تنی در استان دارد که می تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال ،تولید پرو تئین با کیفیت و ایجاد امنیت غذایی برای کشور و کاهش فشار به ذخایر آبزیان داشته باشد.

دریایی گفت: شیلات هرمزگان از ورود جامعه صیادی و سرمایه گذاران به حوزه پرورش ماهی در قفس استقبال میکنیم و به ویژه ورود این قشر زحمت کش به حوزه آبزی پرو ی می تواند موجب کاهش فشار بر ذخایر آبزیان شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها