×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Sunday, 27 November , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 4 خبر
بندرخمیر عنوان جهانی شهر تالابی را به دست آورد

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، از ایران برای اولین بار بندرخمیر به همراه شهر ورزنه که در جوار تالاب گاوخونی قرار دارد، به عنوان شهرهای تالابی ثبت جهانی شدند تا بدین ترتیب مردم بندرخمیر که سال ها برای کسب این عنوان برنامه ریزی و تلاش کرده اند، به حق خود رسیده و بتوانند عنوان «اولین جهان شهر تالابی ایران» را از آن خود کنند.

هرچند بندرخمیر تا پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌ها و مشارکت گسترده مردم در فعالیت های اجتماعی به ویژه حفاظت از تالاب، در کانون توجه ملی و بین المللی قرار داشت و توانسته بود به عنوان اولین شهر ملی تالابی ثبت شده و همچنین عنوان جهانی شهر یادگیرنده یونسکو را نیز کسب کند.

مردم بندرخمیر شایستگی های خود را به کشور و جهان نشان داده اند و با کسب این عناوین باعث غرور و افتخار کشور خود بوده اند، لذا شایسته است با حمایت ویژه و معنادار دولت از این شهر در تقویت زیرساخت ها و امکانات بتوان دیگر شهرها را به ایجاد الگوی توسعه مشابه مبتنی بر مشارکت مردم تشویق کرد و آنها را در این راه ثابت قدم نگاه داشت.

قابل ذکر است جایزه و گواهینامه شهر تالابی در مراسم جهانی سه سالانه کنوانسیون رامسر در شهر ووهان چین در اوایل آذرماه ۱۴۰۱ به شهرداران این شهر اهدا می شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.