×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Thursday, 1 December , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
ضرورت تدوین طرح جامع ایجاد شناگاه امن در مناطق ساحلی هرمزگان

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،احسان کامرانی دوشنبه شب در جلسه ستاد ساماندهی سواحل استان با اشاره به اهمیت جایگاه ساحلی استان، عنوان کرد: وجود بیش از ٢٠٠٠ کیلومتر نوار ساحلی مزیت بسیار بزرگی است که توجه به آن می تواند نقش بسزایی در توسعه استان ایفا کند.

وی افزود: وجود نوار ساحلی بکر و گسترده در هرمزگان فرصت بسیار مهمی است که در صورت ایجاد امکانات مناسب در مناطق ساحلی زمینه جذب خیل عظیم گردشگران را در سراسر استان مهیا خواهد کرد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: ایجاد شناگاه های امن و پلاژهای ویژه بانوان و آقایان در مناطق ساحلی می تواند به توسعه این مناطق با جذب گردشگران کمک شایانی کند.

کامرانی افزود: ایجاد امکانات مناسب در مناطق ساحلی از جمله تعیین محل های امن برای شنا، استقرار تیم های نجات غریق و احداث پلاژه های ویژه بانوان و آقایان از مطالبات مهم مردمی است که ضروری است در دستور کار فرمانداران و شهرداران ساحلی استان قرار گیرد.

وی گفت: تعیین محل های امن برای شنا در مناطق ساحلی گردشگر پذیر استان نقش مهمی در کاهش آمار نگران کننده غرقی ها دارد که نیازمند توجه ویژه است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: برنامه ریزی برای کاهش آمار غرقی ها در مناطق ساحلی استان ضروری است و لازم در دستور کار دستگاه های اجرایی ذیربط قرار گیرد.

کامرانی تصریح کرد: شهرداران شهرهای ساحلی تدوین طرح جامع مدیریت سواحل و در ذیل ان ایجاد شناگاه امن را در دستور کار قرار دهند تا شاهد اقدامات مناسب در راستای ساماندهی سواحل استان باشیم.

وی افزود: زیباسازی سواحل، ایجاد امکانات رفاهی مناسب با شعائر اسلامی، فرهنگ از جمله نمازخانه، دوش حمام، نصب علائم هشدار دهنده و سرویس های بهداشتی از جمله اقداماتی است که ضروری است در دستور کار فرمانداران و شهرداران شهرهای ساحلی قرار گیرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.