×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Sunday, 27 November , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 4 خبر
هرمزگان آماده استقبال از سرمایه‌گذاران قطری در بخش‌های مختلف است

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،مهدی دوستی تسهیل سرمایه گذاری داخلی و خارجی را یکی از مهمترین اولویت‌های کاری خود در استان هرمزگان برشمرد و گفت: ما برای طرح‌های متنوع، زمینه مساعد همکاری و مشارکت با سرمایه‌گذاران را فراهم کرده‌ايم و به دنبال ایجاد چند شهر صنعتی از جمله شهر شیشه، سیلیس، شیلات و فولاد در هرمزگان هستیم که در این زمینه‌ها سرمایه‌گذاران کشور قطر نیز می‌توانند ورود کنند.

وی توسعه روابط دانشگاهی میان بندرعباس – دوحه را دیگر هدف همکاری‌های دوجانبه عنوان کرد و ادامه داد: در حوزه دانشگاهی نیز این استان با دارا بودن پردیس‌های دانشگاهی آماده همکاری با دانشگاه‌های کشور قطر است.

استاندار هرمزگان ظرفیت جام جهانی را نیز به عنوان یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های همکاری میان ایران و قطر با محوریت استان هرمزگان دانست و گفت: در این زمینه هم طرح‌هایی برای ورود گردشگران به کشور و استقرار آنها در جزایر کیش و قشم وجود دارد که با همکاری قطر می‌توان آنها را عملیاتی کرد.

دکتر حمیدرضا دهقانی سفیر ایران در قطر نیز در این ارتباط وبیناری با قدردانی از تلاش‌های استاندار هرمزگان به منظور توسعه فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای کشور و پیگیری مستمر وی در این خصوص گفت: کشور قطر یکی از کشورهای دوست و همسایه است که به منظور توسعه همکاری‌های دو جانبه با این کشور رایزنی‌های مختلفی انجام شده است.

وی افزود: در بخش‌های مختلفی از جمله در حوزه صادرات محصولات کشاورزی و غذایی، قطر می‌تواند به عنوان یکی از کشورهای مقصد صادرات مد نظر باشد و برای سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف و ظرفیت‌های دیگر نیز می‌توان با رایزنی دوجانبه امکان آن را فراهم کرد.

سفیر ایران در قطر گفت: ارتقای کیفیت خط پرواز دوحه – بندرعباس و اتصال این خط پروازی به تهران می‌تواند زمینه استفاده بهتر از پرواز مستقیم ایران و قطر در راستای سفرهای ارزان‌تر نسبت به سایر خطوط را فراهم آورد.

وی در راستای افزایش سفرهای گردشگران در جام جهانی از قطر به ایران پیشنهاد کرد: استان‌های جنوبی به ویژه جزایر قشم و کیش مقصدهای مرتبط با جام جهانی هستند که می‌توان با تولید محتوای مناسب یا ایجاد شبکه ماهواره‌ای به زبان انگلیسی و عربی برای شناساندن فرهنگ ایران و در کنار آن معرفی ویژگی‌های جام جهانی، کشورهای شرکت کننده، بازیکنان و سایر مواردی از این دست بهره برد تا گردشگران با شناخت مناسب بتوانند به ایران سفر کنند و با پروژه ایران هراسی نیز مقابله کرد.

وی با ارائه پیشنهاد دیگری ادامه داد: برای افزایش استفاده از ظرفیت جام جهانی ایجاد مشوق‌هایی مانند سفر ارزان می‌تواند توریست‌های خارجی بیشتری را برای سفر به ایران ترغیب کند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.