×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Thursday, 1 December , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
دولت در زمینه تنویر افکار عمومی در جراحی اقتصادی به خوبی عمل نکرد

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،حجت‌الاسلام و المسلمین « محمد عبادی‌زاده » در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به سلسله بحث‌های اجتماعی، اظهار کرد: طی چند ماه گذشته ابعاد مختلف روابط میان زن و مرد مورد بررسی و  آسیب‌شناسی قرار گرفت و امروز این مبحث به پایان خواهد رسید و هفته‌های آینده به دیگر مباحث اجتماعی پرداخته خواهد شد.

وی افزود: دختران جوان باید برای سلامت خود آموزه‌های دینی را مد نظر قرار دهند و خود را در سایه دین تربیت کنند چراکه خداوند گوهر جمال و جوانی را در اختیار آن‌ها قرار داده و برای آن نیز زکات در نظر گرفته است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با اشاره به زکات علم، زکات مال و زکات بدن، تصریح کرد: عفاف، زکات زیبایی است. اگر انسان پاک باشد (به ویژه پسران و دختران جوان که از گوهر زیبایی بهره‌مند هستند) بسیار ارزشمند است. اینکه انسان بتواند با عفت و پاکی خود را در دوران جوانی کنترل کند از اهمیت دوچندانی برخوردار است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، ضمن تاکید بر گسترش تعلیم حوزه عفاف در دانشگاه‌ها، ابراز کرد: امروز جوانان ما در مدارس و دانشگاه‌ها باشد درس عفت و پاکی را بیاموزند.

وی، با ذکر این نکته که علاوه بر مدرسه و دانشگاه، والدین نیز نقش مهمی در تعلیم عفت و پاکی دارند، خاطرنشان کرد: خانواده‌ها باید عفت در دوران جوانی را به فرزندان خود بیاموزند؛ چراکه نقش مهمی در تاثیر گذاری دارد.

امام جمعه بندرعباس، با اشاره به این نکته که اسلام به دنبال سرکوب کردن غرایض انسان نیست، بیان کرد: برخلاف برخی از ادیان که سرکوب کردن غرایز انسانی را توصیه می‌کنند اما اسلام مدیریت غرایض را مد نظر قرار می‌دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، با بیان این نکته که نه باید غرایز را سرکوب کرد و نه باید افسار گسیخته باشد، اظهار داشت: غرایز دوران جوانی نیازمند به مدیریت و کنترل است که خانواده‌ها و مراکز آموزشی باید برنامه‌ای برای گذر از این مرحله تدوین کنند.

وی عنوان کرد: عمده رابطه‌های دختر و پسر در دوران نوجوانی ناشی از احساسات کاذب است. به نوعی که اغلب روابطی که به بهانه ازدواج شکل گرفته به نتیجه نرسیده است و در نهایت حسرت و بدنامی این دوران برای جوان باقی خواهد ماند.

امام جمعه بندرعباس، با بیان این نکته که جوان در دوران جوانی به دنبال یافتن هویت خود است، تصریح کرد: خانواده، مدارس و مراکز مختلف به پیدا کردن هویت جوان کمک می‌کنند اما گاهی اوقات جوان برای اینکه هویت و شخصیت خود را در جامعه بروز دهد به دنبال برقراری روابط ناسالم می‌رود که امری اشتباه است.
شهادت بهشتی، انقلاب اسلامی را بیمه کرد

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، با اشاره به پیش رو بودن سالروز شهادت شهید بهشتی، ابراز کرد: در آن دوران هجمه سنگینی علیه انقلاب اسلامی توسط دشمن ایجاد شده بود که در آن هجمه انقلابیون زیر فشارهای تبلیغاتی لیبرال‌ها و فشارهای ترور سازمان منافقین در شرایط سختی قرار داشتند.

وی، خاطرنشان کرد: شهادت شهید بهشتی و یارانشان در هفتم تیرماه، حال و هوای جامعه را عوض کرد. دشمن تصور می‌کرد با شهادت بهشتی می‌تواند انقلاب را از پای در بیاورند اما دشمن با این عمل خود انقلاب را بیمه کرد.

امام جمعه بندرعباس، با ذکر این نکته که شهید بهشتی بنیان‌گذار دستگاه قضایی انقلاب اسلامی بود، بیان کرد: شهید بهشتی در دستگاه قضا یک تحولی عظیمی را رقم زد و پس از دوران طاغوت به خوبی سیستم قضایی را طراحی کرد.

نهادهای دولتی و اجرایی برای پیشگیری از وقوع جرم با دستگاه قضایی همکاری داشته باشند

وی، با اشاره به اهمیت اقدامات پیشگیری از جرم، عنوان کرد: مساله از پیشگیری از جرم تنها به دستگاه قضایی محدود نمی‌شود و باید در نهادهای دولتی و اجرایی پیشگیری از جرم در دستور کار قرار گیرد به همین جهات هماهنگی میان دستگاه‌های مختلف به رهبری دستگاه قضایی از اهمیت ویژه‌ای برای پیشگیری از جرم برخوردار است.

امام جمعه بندرعباس، ضمن تاکید بر احیاء حقوق عامه، تصریح کرد: بسیاری از مردم در برخی از موارد، زبان بیان کردن مشکل خود را هم ندارند. احیاء حقوق عمومی یکی از وظایف مهم دستگاه قضایی است و در مواقعی که حقوق عمومی جامعه در معرض خطر قرار می‌گیرد، دادستانی باید به نمایندگی از مردم وارد میدان شود.

تحریم‌ها، شیوع کرونا و جنگ اوکراین برخی از مولفه‌های خارجی، گرانی‌های اخیر است

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، با اشاره به گرانی‌های اخیر، ابراز کرد: گرانی‌ها عواملی دارد؛ بخش از آن خارجی و بخش دیگر داخلی است. نباید تصور کرد که همه عوامل گرانی، تحریم‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: امروز به جرات می‌توان گفت تحریم‌های ایران در 43 سال اخیر اگر به هر کشور دیگری اعمال می‌شد، آن کشور قطعا سقوط می‌کرد و امکان تدوام و توسعه را نداشت اما جمهوری اسلامی ایران هم در برابر تحریم‌ها ایستادند و هم اقدامات خوبی را انجام داده‌اند.

امام جمعه بندرعباس، با بیان این نکته که شیوع بیماری کرونا در جهان بخش بزرگی از اقتصاد را تحت تاثیر خود قرار داده است، بیان کرد: در حال حاضر شاهد بروز خشکسالی در سطح جهان هستیم که همین امر در سطح عمومی وقیمت‌های جهانی تاثیرگذار بوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، با ذکر این نکته که جنگ روسیه و اوکراین که 30 درصد از گندم جهان را تامین می‌کردند در گرانی‌ها تاثیرگذار است، اظهار داشت: دشمن با برنامه‌ریزی در حال تلاش برای مختل کردن بازار است به همین جهت دولتمردان ما باید نظارت محکم‌تر و قوی‌تری داشته باشند.

عدم نظارت به بازار منشاء گرانی‌های افسار گسیخته و بدون دلیل است

وی، با اشاره به این نکته که افسار بازار گسیخته شده است، عنوان کرد: دولتمردان باید تدبیری بیاندیشند تا شرایط موجود کنترل شود. در این شرایط باید اصل نظارت به بازار به صورت مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه بندرعباس، با اشاره به این نکته که ساختار معیوب اقتصادی در چهل سال اخیر یکی از عوامل گرانی‌ها است، تصریح کرد: این ساختار اقتصادی معیوب باید اصلاح شود و دولت سیزدهم در این زمینه میراث‌دار دولت‌های گذشته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده ابراز کرد: ارز 4200 تومانی یکی از بزرگ‌ترین لطمه‌های اقتصادی بود که حذف و اصلاح آن پس‌لرزه‌ها و لطماتی را به همراه دارد که باید بدان توجه کرد.

وی خاطرنشان کرد: نباید به گونه‌ای باشد که در اوایل هر سال بدون دلیل خاصی مردم ایران منتظر گرانی‌های باشند. منشا این گرانی‌های بدون دلیل، عدم نظارت صحیح بر بازار است که باید به صورت جدی دنبال و پیگیری شود.

امام جمعه بندرعباس، با اشاره به جراحی اقتصاد توسط دولت سیزدهم، بیان کرد: دشمن خواب‌هایی را برای مردم در دوران جراحی اقتصادی دیده بود که خوشبختانه با هوشیاری مردم و دولت نتوانستند به اهداف خود دست پیدا کنند.

دولت در زمینه تنویر افکار عمومی در جراحی اقتصادی به خوبی عمل نکرد/ اقناع افکار عمومی باعث همراهی مردم با سیاست‌های دولت می‌شود

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، با اشاره به لزوم تنویر و اقناع افکار عمومی، اظهار داشت: دولت در زمینه اقناع افکار عمومی به خوبی عمل نکرد و مقصر بود. وقتی کار بزرگی مانند جراحی می‌خواهد آغاز شود باید شفاف‌سازی و آگاه‌سازی در دستور کار قرار گیرد.

وی عنوان کرد: مردم تا روزهای اجرای برنامه به خوبی از نحوه روند اجرای برنامه آگاهی نداشتند و پس از گذشت چند روز ار اجرای جراحی اقتصادی، چند کارشناس را آوردند تا افکار عمومی را اقناع کنند؛ اینگونه نمی‌شود؛ اگر می‌خواهید مردم با برنامه‌های مختلف دولت همراهی داشته باشد، افکار عمومی باید اقناع شود.

دولت با کنترل، نظارت و برنامه‌ریزی می‌تواند گرانی‌های افسار گسیخته اخیر را مدیریت کند

امام جمعه بندرعباس، با ذکر این نکته که بخشی از تلاش‌های دشمن روی عدم اقناع افکار عمومی توسط دولت متمرکز بود، تصریح کرد: دولت باید مردم را در کنار خود بداند چراکه در صورت اقناع افکار عمومی اجرای طرح‌های مختلف اقتصادی و سیاسی آسان‌تر خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده ابراز کرد: باید به دولت فرصت داد تا با کنترل، نظارت و برنامه‌ریزی صحیح بتواند چالش‌های اقتصادی و گرانی‌های افسارگسیخته را مدیریت کند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.