با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت: به دنبال تولید کالای رقابت محور در بازارهای داخلی و خارجی باشیم

مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان هرمزگان با حضور استاندار هرمزگان، معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان مجلس، فرماندار، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان و جمع کثیری از مدیران و فعالین اقتصادی برگزار شد.

منتشر شده

روی

در این مراسم از سه محصول استانی مروارید خلیج فارس با ثبت منطقه بندرلنگه، نارنگی سیاهو با ثبت منطقه سیاهو و خرمای پیارم حاجی آباد با ثبت منطقه حاجی آباد که ثبت جهانی شد است، رونمایی شد. در این مراسم نیز از ۳۰ صادر کننده نمونه استان با اهداء تندیس و لوح تقدیر تجلیل شد.

تصمیم داریم چند محصول مهم را برای ثبت قرار دهیم

مدیرکل ثبت صنعتی وزارت صنعت معدن و تجارت در همایش تجلیل از صارکنندگان نمونه استان هرمزگان از رونمایی سه محصول استانی مروارید خلیج فارس، خرمای پیارم حاجی آباد، نارنگی سیاهو در مراسم خبر داد.

مهدی میرصالحی افزود: ما محصول را در یک حوزه جغرافیایی خاص شناسایی کرده و آن را به ثبت ملی و پس از آن به ثبت جهانی می رسانیم.

وی با بیان اینکه تصمیم داریم چند محصول مهم را دستور کار برای ثبت قرار دهیم، ابراز کرد: محصول مروارید خلیج فارس ثبت جهانی شده است و در این سند بین المللی نام خلیج فارس هم ثبت شده است.

مدیرکل ثبت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان گفت: امیدواریم نام خلیج فارس همچنان بدرخشد و این موضوع بازتاب زیادی در رسانه های بین المللی تاکنون داشته است.

تولید کالای رقابت محور در بازارهای داخلی و خارجی

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان هرمزگان اظهار کرد: انچه مهم و اساسی است، تولید کالاهایی است که در عرصه داخلی و خارجی رقابت داشته باشند.

برات قبادیان با بیان اینکه ما در کشورمان می توانیم، افزود: با فرآوری محصولات بصورت علمی می توانیم قیمت کالا را بالا ببریم و باید از این سرمایه ها استفاده کنیم؛ در کشور کمتر تلاش شده که فعالیت هایمان را علمی کنیم.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت بنگاههای اقتصادی کشور را حدود صد هزار دانست و عنوان کرد: نیاز است که این بنگاههای نگاه ویژه به واحدهای تحقیق و توسعه خود داشته باشند.

وی اضافه کرد: در ژاپن شرکت نیسان سه هزار پرسنل داشت که یکهزار و ۷۰۰ نفر در واحد تحقیق و توسعه ان مشغول به فعالیت بودند به همین دلیل محصولات پیشرفته ایی دارند.

قبادیان اظهار کرد: به جای اینکه پایان نامه ها و رساله ها بدون هدف باشند در گام اول انها را هدفمند کنیم.

وی در پایان از سامانه تاپ سخن گفت و بیان کرد: سامانه ایی تدارک دیده شده که واحد های صنعتی با ثبت نام در این سامانه، افرادی دانشگاهی که رساله خود را تکمیل می کنند به واحد های تولیدی در امر تحقیق و توسعه کمک می کنند.

فشار اقتصادی دشمن باید به دست فعالان اقتصادی بشکند

استاندار هرمزگان گفت: کشور ما به صادرکنندگانی نیاز دارد که با غیرت و تعصب ملی، در راستای اجرای تعهد اجتماعی به مردم، گام بردارند.

فریدون همتی در این همایش با بیان اینکه در مقطع حساس کنونی، نقش صادرکنندگان بسیار برجسته است، عنوان کرد: صادرات از محورهای اصلی توسعه و پیشرفت هر کشور است که قدرت ارزآوری برای کشور را ایجاد می کند.

وی ادامه داد: مسیر صادرات در کشور ما در حال یک تحول بسیار خوب است و اکثر نیروهای فعال این عرصه به دنبال این هستند که به جای خام فروشی، با فرآوری محصولات، خلق ثروت بیشتر و ارزش افزوده داشته باشند.

استاندار هرمزگان افزود: در شرایطی که دشمن به شکل تمام عیار جنگ اقتصادی با کشور ما به راه انداخته است، نقش صادرکنندگان بسیار مهم است و در این شرایط کشور ما به صادرکنندگانی نیاز دارد که با غیرت و تعصب ملی، در راستای اجرای تعهد اجتماعی به مردم، گام بردارند.

همتی تصریح کرد: امروزه شرایط بسیار خوبی برای افزایش صادرات داریم و باید بیشتر تولیدات خود را صادر کنیم.

وی با بیان اینکه ظرفیت های بسیار خوبی برای صادرات محصولات هرمزگان به ویژه به کشورهای همجوار این استان وجود دارد، اظهار کرد: تلاش کرده ایم که امکانات لازم برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان در هرمزگان فراهم شود.

استاندار هرمزگان بیان کرد: در مقابله با دشمن در جنگ اقتصادی، هرکدام از ما باید سهم و نقش پررنگی داشته باشیم و صادرکنندگان باید وظیفه انقلابی خود بدانند که در این شرایط ارز را به کشور برگردانند چون این کار اقدامی بزرگ در جهت شکست دشمن خواهد بود.

همتی با بیان اینکه فشار اقتصادی دشمن باید به دست فعالان اقتصادی بشکند و کمرنگ شود، خاطرنشان کرد: صادرکنندگان و تولیدکنندگان امروز سرداران عرصه جنگ اقتصادی با دشمن هستند و باید در کنار کار تخصصی تولید و صادرات، نقش خود در جهت کم کردن فشار دشمن را ایفا کنند.

وی گفت: ما آمادگی داریم با هر نوع حمایت و تسهیل گری، بستر مناسب را برای فعالیت فعالان عرصه تولید و صادرات فراهم کنیم.

 

نزدیکی بندرعباس به عمان یک نکته مثبت در امر صادرات

رایزن بازرگانی ایران در کشور عمان اعلام کرد: در سال گذشته صادرات غیر نفتی ایران به کشور عمان ٥٩٦ میلیون دلار بود.

عباس عبدالخانی در همایش تجلیل از صادرکنندگان استان هرمزگان افزود: از اردیبهشت امسال برای تمام اتباع ایران بصورت آنی با قیمت ٥ریال عمان ویزا صادر می شود.

وی افزود: کشور عمان از صادرات صنایع فلزی و معدنی استقبال می کند و صادرکنندگان این حوزه ها به راحتی می توانند کالاهای خود را صادر کنند.

عبدالخانی افزود: خطوط هواپیمایی نیز بین ایران و کشور عمان روز بروز بیشتر شده است.

رایزن بازرگانی ایران در کشور عمان نزدیک ترین بندر به بندر السوبیر عمان را بندرجاسک اعلام کرد و افزود: محصولات صیفی جات و میوه و تره بار از این محل صادر می شود که صادر کنندگانی که در این زمینه کار می کنند بدانند که کشور عمان بازار خوبی برای صادرات صیفی جات، میوه و تره بار است.

در تکاپو هستیم قدمهایی را برای صادرکنندگان برداریم

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی افزود: اکثریت مناطق استان در گذشته دارای مرز دریایی پر رونق بود.

احمد مرادی افزود: ما نمایندگان مردم در مجلس در تکاپو هستیم قدم هایی را برای صادرکنندگان استان برداریم.

وی افزود: از سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان خواست تا به وضعیت سوخت را بهتر کنند.

مرادی در پایان تصریح کرد: امیدواریم بصورت تمام قد در کنار صادرکنندگان باشیم.

تاکنون یک و نیم میلیون دلار از صادرات استان محقق شده است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان از تحقق ۱٫۵ میلیارد دلاری صادرات محصولات استانی از سه میلیارد دلار پیش بینی ابتدای سال خبر داد.

خلیل قاسمی افزود: برای تحقق این پیش بینی و تسهیل در صادرات استان بنادر شرق و غرب استان فعال شد.

وی تصریح کرد: تا پیش از این از بندر شیو پارسیان صادراتی نداشتیم اما با کار جهادی کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی، این بندر راه اندازی شد که نیاز است زیر ساخت های حداقلی در این بندر دیده شود.

قاسمی بیان کرد: هشت مرز رسمی در استان فعال است که این نیز کمک شایانی در امر صادرات غیرنفتی دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان در ادامه به ثبت سه محصول استانی اشاره کرد و افزود: امروز به همت و تلاش این مجموعه توانستیم سه محصول نارنگی سیاهو، خرمای پیارم حاجی آباد و مروارید خلیج فارس را در سه نقطه جغرافیایی سیاهو، حاجی آباد و بندرلنگه به ثبت جهانی برسانیم.

در پایان این همایش از ۳۲ خادم صادراتی، ۷ صادرکننده فعال در امر اقتصادی مقاومتی، ۸ صادر کننده فعال و ۳۳ منتخب فعال صادراتی در بخش های مرزنشینی، ملوانی و بازارچه های ملوانی با اهداء لوح تقدیر، از زحمات آنان در امر تسهیل صادرات و صادرات محصولات استانی تقدیر بعمل آمد.

 

منبع: ایسنا

ادامه ی خواندن

اجتماعی

دریافت نشان سفیر و مروج مسئولیت اجتماعی و نشان عالی مسئولیت اجتماعی توسط فولاد هرمزگان

نخستین جشنواره روابط عمومی و مسئولیتهای اجتماعی در محل مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما برگزار شد و از مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان بعنوان سفیر و‌ مر‌وج‌ مسئولیت‌های اجتماعی تقدیر بعمل‌ آمد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، نخستین جشنواره روابط عمومی و مسئولیتهای اجتماعی در محل مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما برگزار شد و از مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان بعنوان سفیر و‌ مر‌وج‌ مسئولیت‌های اجتماعی تقدیر بعمل‌ آمد.
به گفته هوشمند سفیدی مسئول جشنواره روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی محورهای اصلی مورد ارزیابی در این جشنواره ۱۲ مورد شامل سازماندهی و ساختارسازی مسئولیت اجتماعی بوده است‌.
لازم به ذکر است که دو مبحث روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی هم همپوشانی کامل با یکدیگر داشته اند و از این روست که جشنواره روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی به شکل مشترک برگزار شده است‌.
همچمین در پایان این جشنواره نشان عالی مسئولیت های اجتماعی به شرکت فولاد هرمزگان اهدا و از مدیر روابط عمومی این شرکت تقدیر بعمل آمد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

شرکت فولاد هرمزگان کمیته رفع موانع تولید و توسعه ایجاد کرده است

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در حاشیه سومین کنگره سراسری مدیران حرفه‌ای ایران گفت: حیات شرکتها به توسعه آنها وابسته بوده و در این میان شرکت فولاد هرمزگان کمیته رفع موانع تولید و توسعه را ایجاد کرده است تا به فرموده مقام معظم رهبری در جهت رفع موانع تولید گام بردارد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عطاالله معروفخانی اظهار داشت: ما در فولاد هرمزگان توانسته‌ایم با ایفای نقش پایدار فروش اسلب در بازارهای صادراتی هدف و حضور پایدار در بازارهای داخلی و صادراتی، از یک سو بازارهای داخلی را مدیریت و از سوی بازارهای هدف خارجی و صادرات به بازارهای جهانی را توسعه ببخشیم.

وی افزود: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری، توسعه بومی‌سازی و حمایت از تولیدات کیفی داخلی را در برنامه استراتژیک فولاد هرمزگان قرار  داده ایم.

وی ادامه داد: ما نگرشی نو در سازماندهی، تامین، نگهداشت و توسعه پایدار منابع انسانی در راستای افزایش بهره‌وری سرمایه‌های انسانی شرکت فولاد هرمزگان داریم.
مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: توجه به انتظار جامعه پیرامونی از فولاد هرمزگان به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان صنایع فولادی در کشور، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است، از اینرو  فولاد هرمزگان تعاملات ارزش افزا با جامعه از طریق انجام اثربخش مسئولیت‌های اجتماعی را افزایش داده تا علاوه بر حضور موثر در جامعه استان هرمزگان بتواند تصویر بیرونی شرکت  را ارتقا و بهبود دهد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: از نگاه ما حیات شرکت‌ها به توسعه آنها بستگی دارد. از این رو توسعه و ارتقای کیفی، کمی و نوآورانه ظرفیت‌ها،تکنولوژی‌ها، فرایندها و محصولات را جزو اهداف و ماموریت های مهم شرکت قرار داده ایم. همچنین توجه به محیط زیست علاوه بر یک مسئولیت اجتماعی مهم، نقشی بسزا در توسعه پایدار و رشد اقتصادی شرکت ها دارد.

به گفته معروفخانی، فولاد هرمزگان با حساسیت به مقوله محیط زیست پرداخته و برای ارتقای عملکرد زیست محیطی این شرکت، برنامه‌ها و پروژه‌های متعددی تعریف کرده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کمیته رفع موانع توسعه در فولاد هرمزگان تشکیل می شود

معاون امور شرکت های فولاد مبارکه، در جلسه بررسی طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان، توسعه این شرکت را جزو اولیت های اصلی دانست و مدیرعامل فولاد هرمزگان نیز با اشاره به اینکه حیات یک بنگاه اقتصادی وابسته به طرح های توسعه ای است بر استفاده از ظرفیت های مبارکه تاکید کرد و پیشنهاد تشکیل کمیته رفع موانع توسعه را داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، غلامرضا طاهری معاون امور شرکت های فولاد مبارکه در این جلسه که در حضور عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان، و معاونین و مدیران ارشد این شرکت برگزار شد با تاکید بر موقعیت جغرافیایی مناسب فولاد هرمزگان در منطقه ، اظهار داشت: دکتر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه بر تعیین تکلیف و پیگیری سریع طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان تاکید دارد.
در ادامه عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان از حمایت های مبارکه تشکر و قدردانی نمود و با اشاره به موانع تولید در فولاد هرمزگان اظهارداشت: کمیته رفع موانع توسعه باید تشکیل تا مشکلات پیش رو سریعتر احصا ، پیگیری و رفع گردد.
وی ، داشتن روحیه جهادی برای پیگیری عملی فعالیت ها در فولاد هرمزگان را یک اصل مهم دانست.
معروفخانی، دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری را در همه امور فصل الخطاب دانست. وی در همین زمینه با اشاره به پیشرفت های چشمگیر در حوزه های نظامی افزود: هر کجا به فرمایش ((ما می توانیم)) رهبر انقلاب، عمل کرده ایم شاهد موفقیت ها و دستاوردهای بزرگی بوده ایم. وی تحریم های جهانی علیه ایران را ظالمانه دانست اما آن ها را یک فرصت بی بدیل برای شناخت ظرفیت های داخلی خواند و حمایت از تولید داخل و شرکت های دانش بنیان در فولاد هرمزگان را یکی از سیاست های اصلی شرکت دانست.

ایشان با اشاره به تحریم فولاد مبارکه گفت: وقتی فولاد مبارکه مورد تحریم های جهانی قرار می گیرد نشان از توانمندی و ظرفیت های بالای این شرکت دارد . وی همچنین تاکید کرد با وجود همه تحریم ها، در صادرات، تامین قطعات و تولید روزانه مشکلی نداشته و در روند مطلوبی قرار داریم و مشکلات ایجاد شده نتوانسته است خللی در فعالیت های شرکت ایجاد کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها