×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۶ فروردین , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Sunday, 26 March , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
بیمارستان‌های خیرساز مورد حمایت و پشتیبانی علوم پزشکی قرار ندارند

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،حجت‌الاسلام محمد عبادی‌زاده ظهر پنج شنبه در دیدار اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان هرمزگان که در دفتر امام جمعه بندرعباس برگزار شد، ضمن قدردانی از دغدغه‌مندان اجتماعی استان هرمزگان، اظهارداشت: حوزه سلامت یکی از ضروری‌ترین بخش‌هایی است که نیازمند مشارکت خیرین و دلسوزان این حوزه است.

وی، با ذکر این نکته که استان هرمزگان در حوزه زیرساخت‌های حوزه درمان و سلامت فاصله زیادی با استان‌های برخوردار و همجوار دارد، افزود: برای جبران این فاصله قابل توجه نیازمند یک عزم جدی در میان مسئولان و خیرین سلامت استان هرمزگان هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با بیان این نکته که در حوزه بیمارستان‌های تخصصی استان نیازمند فعالیت جدی هستیم، بابراز کرد: باید به سمت توسعه و احداث بیمارستان‌های تخصصی باشیم چراکه ایجاد این بیمارستان‌ها از اهمیت ویژه‌ای در ارتقاء شاخص‌های سلامت استان دارد.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده، اعتماد کشور مردم حاشیه خلیج فارس به ایران برای درمان و سلامت را یک ظرفیت بسیار مهم برشمرد، بیان کرد: پزشکان بسیار سطح بالایی در سطح کشور وجود دارد و می‌توان از ظرفیت آن‌ها حتی به صورت مقطعی برای ارائه خدمات درمانی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان هرمزگان استفاده کرد.

وی، ضمن تاکید بر وجود عزم دوجانبه میان خیرین و دولت برای رقم خوردن اتفاقات بزرگ در حوزه سلامت، خاطرنشان کرد: گلایه‌هایی وجود دارد که بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خیرساز، مورد حمایت و پشتیبانی علوم پزشکی قرار نمی‌گیرند؛ یعنی پس از ایجاد مرکز درمانی توسط خیر، پشتیبانی‌های لازم توسط علوم پزشکی انجام نمی‌شود و در برخی از مواقع مراکز درمانی پس از احداث با چالش روبرو می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با بیان این نکته که توسعه و پیشرفت در حوزه سلامت و درمان برایند فعالیت خیرین، بخش خصوصی و نهادهای دولتی است، تشریح کرد: حمایت دولت در این زمینه امری ضروری محسوب می‌شود و اگر علوم پزشکی فعالیت بخش خصوصی و خیرین را پشتیبانی نکنند، نمی‌توان انتظار تحقق اهداف مد نظر را داشت.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده، با ذکر این نکته که باید آثار خیر و نیکوکاری را برای عموم مردم تشریح و ملموس کنیم، تصریح کرد: یکی از راه‌های ترویج فرهنگ خیر، ارائه صحیح آثار فعالیت‌ها در بطن جامعه است که برای تحقق آن انجام فعالیت‌های رسانه‌ای از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و امیدوارم برنامه‌ای در این زمینه تدوین شود.

وی، ضمن تاکید بر این نکته که خیرین نباید زیر فشار قرار گیرند، عنوان کرد: باید زمینه‌ای را فراهم کنیم که افراد شیرینی و حلاوت امر خیر را احساس کنند نه اینکه فرد در رودربایستی و سایر فشارهای اجتماعی قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، حضور جوانان را در حوزه سلامت بسیار مهم برشمرد و ابراز کرد: استفاده از جوانان در حوزه امور خیریه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و در این زمینه نیز نباید به وضعیت مادی شخص توجه داشت چراکه جوانان در امر هماهنگی و پیگیری می‌توانند اتفاقات بسیار بزرگی را رقم بزنند.

به نقل از مهر

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.