×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Thursday, 1 December , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
ترک تحصیل از عوامل مهم در افزایش آسیب‌های اجتماعی است

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،مجتبی قهرمانی ظهر دوشنبه در دیدار محمد قویدل مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان به همراه هیأتی متشکل از اعضای شورای معاونین این اداره کل، اظهار داشت: حوزه فعالیت دستگاه قضایی با آموزش و پرورش ارتباطی نزدیک و تنگاتنگ دارد و هر چه در عرصه تعلیم و تربیت موفق باشیم، آسیب های اجتماعی و جرایم کمتری خواهیم داشت.

قهرمانی در ادامه افزود: به هر میزان آموزش و پرورش در اهداف خود موفق باشد، دستگاه قضایی هم از مزایای آن بهره‌مند می شود.

وی با اشاره به وظیفه آموزش و پرورش در خصوص روشنگری پیرامون عواقب و خسارات ناشی از وقوع تخلفات و جرایم برای دانش آموزان و خانواده های آنها، آمادگی دستگاه قضایی استان را در خصوص گسترش سطح همکاری ها در حوزه مسائل پیشگیرانه اعلام کرد.

قهرمانی با اشاره به تفاهم نامه های فی مابین آموزش و پرورش و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، بر ضرورت پیگیری برنامه های مدون به صورت عملیاتی تأکید کرد.

این مقام قضایی همچنین بیان داشت: به منظور استفاده از خدمات عمومی رایگان جایگزین حبس، تدابیری اتخاذ شده است که آموزش و پرورش نیز به عنوان نهاد پذیرنده از برخی خدمات مرتبط با حوزه فعالیت خود بهره‌مند شود.

وی با اشاره به لزوم توجه به موضوع بازماندگان از تحصیل در استان، گفت: با توجه به اهمیت این موضوع شناسایی و هدایت تحصیلی این افراد برای بازگشت به مدرسه باید به صورت جدی از سوی آموزش و پرورش مورد پیگیری قرار گیرد.

قهرمانی با بیان اینکه ترک تحصیل و اشتغال به مشاغل کاذب چون قاچاق سوخت و قاچاق کالا یکی از مهمترین عوامل افزایش آسیب‌های اجتماعی است، تأکید کرد: شناسایی بازماندگان از تحصیل و بازگشت آن‌ها به مدرسه از مهمترین خواسته‌های دستگاه قضایی است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به ورود دستگاه قضایی استان به موضوع عمل به مسئولیت های اجتماعی شرکت های بزرگ، یکی از شاخصه‌های مسئولیت اجتماعی را موضوع آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت عنوان نمود و خاطرنشان ساخت: صنایع و بنگاه های اقتصادی مستقر در استان می توانند در حوزه تجهیز اماکن آموزشی به امکانات مورد نیاز دانش آموزان با آموزش و پرورش همکاری داشته باشند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.