×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Thursday, 1 December , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
خسارت هزار میلیارد تومانی به مجتمع پرورش میگو سایه خوش

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،عبدالرسول دریایی با اشاره به اشتغال بالغ بر دو هزار و ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در ابن مجتمع پرورش میگو پیش از زلزله بیان کرد: از این میزان بالغ بر ۹۰۰ نفر به صورت مستقیم در این مزارع با پوشش ۹۰۰ خانوار مشغول به فعالیت بودند که معیشت، ارتزاق و اشتغال آنها در پی زلزله اخیر با مشکل روبرو شده است.

وی با اشاره به خسارات سهمیگن وارده به این مزارع پس از زلزله اخیر که بالغ بر هزار میلیارد برآورد شده است تصریح کرد: خسارات وارد شده به ابنیه، استخرها و … مجتمع پرورش میگوی سایه خوش در پی زلزله اخیر غرب هرمزگان بالغ بر ۷۵۰ میلیارد تومان است‌.

دریایی خاطر نشان شد پیش بینی می شود از ۵۰۰ استخر آماده برداشت مجتمع پرورش میگوی سایه خوش، قبل از خسارت زلزله امکان برداشت بالغ بر هزار و ۷۵۰ تن میگو وجود داشته است که در پی خسارت وارده تنها حدود ۷۵۰ تن آن قابل برداشت بوده و بالغ بر هزار تن محصول این مجتمع به ارزش ۱۳۰ میلیارد تومان از بین رفته است.

مدیر کل شیلات هرمزگان گفت: همچنین ۳۰۰ استخر ذخیره سازی جدید در این مجتمع نیز با امکان تولید هزار و ۵۰ تن و با ارزش ۱۳۶ میلیارد تومان محصول در پی زلزله اخیر و خسارت های وارده آن نیز از بین رفته است.

وی افزود: در صورت امکان ذخیره سازی در دوره دوم سال جاری نیز امکان تولید دو هزار و ۵۵۵ تن میگوی پرورشی با ارزشی بالغ بر ۳۳۰ میلیارد تومان به دلیل خسارات زلزله و عدم امکان ذخیره سازی در دور دوم از بین رفته است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.