×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۱۱ فروردین , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Friday, 31 March , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
۳۶۶ سالن ورزشی متعلق به ادارات دولتی در اختیار مردم قرار می گیرد

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهدی دوستی عصر یکشنبه در آیین افتتاح طرح مردمی سازی اماکن ورزشی استان اظهار داشت: دولت سیزدهم دولتی مردمی است که بنا دارد تا حد ممکن ظرفیت‌های معطل مانده در بخش دولتی را در اختیار مردم قرار دهد.

وی افزود: در استان هرمزگان ما در سه حوزه برای مردمی سازی امکانات معطل ورود کرده‌ایم و در حال ارائه خدمت به مردم هستیم که بخش نخست با فعال کردن ظرفیت معطل در حوزه درمان و تشکیل قرارگاه مردم آغاز شد، این مسئله سبب شد در نقاط مختلف استان با استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی پزشکی و تأمین دارو خدمات درمانی مناسبی به افراد ارائه شود.

استاندار هرمزگان گفت: دومین بخش در حوزه مردمی سازی ظرفیت‌های معطل در بحث ماشین آلات سنگین دولتی بود که در سیلاب سال گذشته این ظرفیت نیز به کار گیری شد و پس از سیلاب نیز برای ساماندهی رودخانه‌های منطقه مورد استفاده قرار گرفت.

وی تصریح کرد: دیگر ظرفیت معطل بخش دولتی در استان، وجود اماکن و سالن‌های ورزشی متعددی بود که در اختیار دستگاه‌های دولتی بودند و عملا سودی برای مردم نداشتند و مردم نمی‌توانستند از این ظرفیت بهره‌مند شوند.

دوستی گفت: بر همین مبنا با تصمیم گیری که انجام شد بناست از این ظرفیت معطل نیز مردمی سازی شده و در اختیار مردم قرار گیرد.

وی افزود: در استان بالغ بر ۳۶۶ سالن و مکان ورزشی وجود دارد که این سالن‌ها در اختیار ادارات دولتی بودند اما از این پس این ظرفیت‌ها به نحوی تعریف می‌شوند که در طول هفته مردم نیز در روزهای مشخص بتوانند از این ظرفیت برای ورزش و تفریح استفاده کنند.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه اجرای این طرح در تمام دستگاه‌های دولتی الزامی است گفت: اگر مدیری از این دستور سرپیچی کند با او برخورد خواهیم کرد.

وی ادامه داد: این سالن‌ها در اختیار هیئت‌های ورزشی نیز قرار خواهد گرفت تا به ارتقاء سطح ورزش استان کمک کرده و جایگاه ما را در حوزه‌های مختلف ورزشی بالا ببرد.

دوستی تاکید کرد: از مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز انتظار می‌رود احداث خانه‌های ورزشی از جمله خانه ورزش‌های رزمی و ورزش‌های ساحلی را در دستور کار قرار دهد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.