×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۱۱ فروردین , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Friday, 31 March , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
تقویت مناسبات دوستانه دو کشور ایران و عمان در دو سوی تنگه هرمز

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش نتیجه سفر فرمانده نیروی دریایی عمان را تقویت مناسبات دوستانه بین ایران و عمان بعنوان دو کشور مهم در دو سوی تنگه هرمز دانست و گفت از این پس تبادل دانش فنی بین دو نیروی دریایی ایران و عمان شتاب می‌گیرد.

امیر دریا داردوم رضا قربانی فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان مقدم جنوب نداجا و منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در این بازدید گفت: انتقال دانش فنی تعمیر و ساخت انواع شناور و تبادل ناوگروه بین دو نیروی دریایی عمان و ایران از درخواست‌های فرمانده نیروی دریایی عمان بود.

فرمانده نیروی دریایی عمان در این سفر از روند ساخت انواع شناورهای سطحی و زیر سطحی جدید نیروی دریایی ارتش در کارخانجات این نیرو دیدن کرد.

سفر دریادارسیف بن ناصر الرحبی در رأس هیاتی نظامی با دیدار و گفتگو با فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در تهران آغاز شد.

فرمانده نیروی دریایی عمان در این دیدار لوحی از نشان‌ها و علائم نیروی دریایی کشورش را به فرمانده نیروی دریایی ارتش کشورمان اهدا کرد.

امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران هم نشان این نیرو را به همتای عمانی خود هدیه داد.

گفتگو درباره افزایش همکاری‌های دریایی دو کشور و به ویژه مقابله با تروریسم و جرایم دریایی در دریای عمان از مهمترین محورهای این دیدار بود.

این دیدار و گفتگو در قالب کمیسیون دوستی نظامی ایران و عمان که تاریخی شانزده ساله دارد انجام شد. دریادار سیف بن ناصر الرحبی و هیأت نظامی همراهش به شمال کشورمان هم سفر کردند.

بازدید از دانشگاه علوم و فنون دریایی حضرت امام خمینی در نوشهر از برنامه‌های این سفر بود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.