با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

خرید ۱۲ دستگاه جرثقیل حمل کانتینر برای بندر شهید رجایی به ارزش ۱۰۴ میلیون یورو

عضو هیات‌عامل سازمان بنادر و دریانوردی ضمن اعلام این مطلب که ۱۲ دستگاه گنتری کرین برای بندر شهیدرجایی با سرمایه ۱۰۴ میلیون یورو خریداری شده است، گفت: روند ساخت و ساز در فاز ۳ با پیشرفت خوبی در حال اجرا است؛ ضمن اینکه کارهای مهندسی این فاز نیز رو به اتمام بوده و فعالیت ساخت و ساز و خاکبرداری آغاز شده است.

منتشر شده

روی

محمدرضا الهیار عضو هیات‌عامل سازمان بنادر و دریانوردی در جمع خبرنگاران ضمن تاکید بر این مطلب که سازمان بنادر و دریانوردی همه توان خود را صرف تامین تجهیزات و تاسیسات بندری از محل تولید داخل کرده است، از مذاکره با مراکز توانمند داخلی و شرکت های دانش بنیان خبر داد و گفت: اگر نتوانیم تجهیزات یا قطعاتی را در داخل تولید کنیم، واردات انجام خواهیم داد .

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی ادامه داد: اگر تجهیزات خاصی، نیازمند خرید از خارج باشد را به سرعت وارد خواهیم کرد. در همین رابطه نیز با وزارت صنعت، معدن و تجارت هماهنگی کامل داریم تا قطعاتی که امکان تولید داخل نیست، وارد کنیم .

عضو هیت عامل سازمان بنادر و دریانوردی ضمن اعلام اینکه در چند ماه اخیر ۱۲ دستگاه گنتری‌کرین (جرثقیل حمل کانتینر از کشتی به خودرو) برای بندر شهیدرجایی، خریداری و نصب شده اند، اعلام کرد: این جرثقیل‌ها، عملیاتی بوده و منتظریم تا با حضور رئیس‌جمهور، به بهره‌برداری برسد .

الهیار ارزش خرید جرثقیل ها را ۱۰۴ میلیون یورو اعلام کرد و گفت: تمامی فرآیندهای پرداختی آن انجام شده و مشکل خاصی از نظر تراکنش‌های بانکی نداشته‌ایم؛ به نحوی که در قالب گشایش LC ، این تجهیزات خریداری شده است .

به گفته وی، تجهیزات وارد شده، تولید مجموعه‌ای از کشورهای اروپایی است .

معاون سازمان بنادر و دریانوردی درباره پیشرفت فاز ۲ طرح توسعه بندر شهید رجایی توضیح داد: فاز ۲ این طرح به طور کامل تحویل داده شده و سال گذشته بخش نخست فاز ۳ این طرح را هم آغاز کردیم .

الهیار ادامه داد: در حال حاضر، روند ساخت و ساز در فاز ۳ با پیشرفت خوبی در حال اجرا است؛ ضمن اینکه کارهای مهندسی فاز ۳ رو به اتمام بوده و فعالیت ساخت و ساز و خاکبرداری آغاز شده است. امیدواریم فاز۳ طرح توسعه بندر شهید رجایی تا پایان دولت دوازدهم به اتمام برسد .

وی همچنین گفت: اگرچه به دلیل نوسانات قیمتی اخیر، چالش‌هایی داشته‌ایم؛ اما با کمک سازمان برنامه و بودجه و صدور بخشنامه‌های مربوطه در زمینه قیمت‌ها، بخش زیادی از مشکلات را حل کرده‌ایم و اجازه توقف طرح را نداریم .

الهیار در پاسخ به این پرسش که از زمان برجام تاکنون چه میزان خرید بین المللی انجام شده است؟ گفت: در این بازه زمانی، تجهیزات بندری برای بندر شهید رجایی و تأسیسات لایروبی برای بندر شهید بهشتی چابهار خریداری کرده‌ایم .

عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر اینکه وضعیت این سازمان از لحاظ تجهیزات بندری، وضعیت مناسبی است، تصریح کرد: این موقعیت به این دلیل است که در بخش نگهداری و تأمین تجهیزات، دقت لازم را به خرج داده‌ایم و در بخش تأمین قطعات یدکی نیز از آنجایی که عمدتاً از دانش داخلی استفاده کرده‌ایم، این تجهیزات به خوبی حفظ شده است .

وی در خصوص توسعه تجهیزات بندر شهید بهشتی گفت: از محل صندوق توسعه ملی، تجهیزات بندری، جرثقیل موبایل ساحلی برای جابجایی این تجهیزات و مَکنده غلات خریداری کرده‌ایم .

این مقام مسئول در سازمان بنادر و دریانوردی یادآور شد: فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار سال گذشته با حضور رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید و در حال انجام مطالعات فاز ۲ این طرح هستیم .

الهیار خاطرنشان کرد: معافیت بندر چابهار از تحریم‌ها، همه جنبه‌های زیرساختی و عملیاتی را شامل می‌شود؛ از همین رو، قراردادهای منعقد شده میان سازمان بنادر و تولیدکنندگان خارجی تجهیزات بندری در حال اجرا است .


انتهای پیام

ادامه ی خواندن

اقتصادی

شناورهای صید ترال به نفع سازمان کاشف ضبط می‌شود

بندرعباس- رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: شناورهایی که هنگام صید ترال کشف می‌شود باید به نفع دولت و به نفع سازمان کاشف ضبط شود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، علی صالحی گفت: صید ترال باعث تخریب محیط زیست دریا می‌شود که باید با آن به شدت برخورد کرد.

وی با اشاره به آسیب‌های قاچاق ادامه داد: قاچاق دام مولد در قشم یک خسارت جبران ناپذیر است که جلوگیری از آن به همکاری همدلانه تمام مسئولان نیاز دارد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: برخورد با قاچاق سازمان یافته باید در اولویت قرار گیرد و سرشاخه‌های این امر شناسایی شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه قاچاق با انگیزه مالی انجام می‌شود باید به قاچاقچیان ضربه مالی وارد شود تا انگیزه‌ها از بین برود.

صالحی با اشاره به ظرفیت محدود زمین و ساحل در جزیره قشم ادامه داد: باید در واگذاری‌ ساحل و زمین به سرمایه‌گذار بیشترین دقت صورت گیرد.

وی اظهار کرد: پس از واگذاری نیز باید نظارت کرد تا طرح‌ها اجرا شود و در غیر این صورت، زمین باز پس گرفته شود.

رئیس کل دادگستری هرمزگان افزود: گردشگری قشم با وجود ظرفیت‌ها و اقدامات مناسبی که انجام شده، هنوز با آنچه باید تحقق یابد، فاصله دارد.

وی ادامه داد: امنیت گردشگر مقوله‌ای است که باید مورد توجه دستگاه قضایی شهرستان قرار بگیرد تا مردم با آسودگی به این جزیره مسافرت کنند.

صالحی گفت: مبارزه با فساد و فاسد جزو محورهای اصلی دستگاه قضاست و به ویژه از مسئولان این مساله به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

وی افزود: مدیران باید بر عملکرد زیر دستان نظارت مستمر داشته باشند و سلامت جامعه را از طریق ابزارهای نظارتی و صیانتی تضمین کنند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان بیان کرد: حفظ ارتباط با مردم، رعایت اخلاق و ارتقاء رضایتمندی جامعه از دستگاه قضا از دیگر محورهای مهم این نهاد است.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

آغاز فعالیت نخستین پمپ بنزین ساحلی کشور با ورود دستگاه قضایی هرمزگان

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از صدور دستور ویژه قضایی برای رفع موانع موجود در شروع به کار جایگاه عرضه سوخت شهدای خلیج فارس در اسکله گشه شهرستان بندرلنگه به عنوان نخستین پمپ بنزین ساحلی کشور خبر داد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، مجتبی قهرمانی خاطرنشان کرد: جایگاه ساحلی عرضه سوخت اسکله گشه، نخستین پمپ بنزین ساحلی کشور است که به مدت یکسال پس از تکمیل به علت عدم تخصیص سوخت لازم ، تعطیل بود و خوشبختانه این مشکل با ورود دستگاه قضایی استان هرمزگان رفع شد.

وی اظهار داشت: بر اساس آمار ، حدود ۳ هزار قایق صیادی در شهرستان بندرلنگه و مناطق همجوار آن فعالیت می کنند که یکی از مهمترین مشکلات آنها تأمین سوخت از جایگاه‌های شهری و حمل تا اسکله‌های صیادی بود و با راه اندازی این پمپ بنزین ساحلی بخش زیادی از این مشکلات برطرف خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همچنین تصریح کرد: دستور تخصیص سوخت و رفع موانع موجود برای راه اندازی پمپ بنزین ساحلی اسکله گشه بندرلنگه به منظور احقاق حقوق عامه و ارائه خدمات بهتر به صیادان شریف این شهرستان صادر شده است و امیدواریم با این اقدام دستگاه قضایی ، گامی در جهت رفع مشکلات این قشر سختکوش و پرتلاش برداشته شود.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

بازاریان کیش بر اثر کرونا هشت هزار میلیارد ریال ضرر کردند

کیش- مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش گفت: بازاریان جزیره در سال جاری بر اثر شیوع ویروس کرونا متحمل ضرر هشت هزار میلیارد ریالی شدند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین ،رحمان سادات نجفی اظهار داشت: عمده اقتصاد جزیره بر محور گردشگری بوده و امسال به علت گسترش شیوع کرونا و شیوع سوش دلتا در کشور این صنعت افت و خیزهای فراوانی را تجربه کرده که اولین قربانی این افت و خیزها کاهش ورود گردشگر به جزیره و در نتیجه آن ضرر بازاریان جزیره است که برآورد می شود در سال جاری این آسیب به هشت هزار میلیارد ریال برسد.

وی یادآور شد: این ضررها به گونه ای بود که اکنون بسیاری از بازاریان موفق به فروش اجناس تابستانه خود نشده و این مساله باعث شده که نتوانند اجناس مورد نیاز پاییز را خریداری و در واحدهای صنفی قرار دهندو در کنار آن افزایش نرخ اجناس و خدمات از جمله اجاره مغازه‌ها، منازل و میزان حقوق پرسنل نیز بار سنگین دیگری بر دوش آنان گذاشته است.

وی گفت: با توجه به اینکه اکنون پیک پنجم کرونا شکسته شده و طبق اعلام مراکز درمانی از زنجیره شیوع مقداری کاسته شده و در نتیجه آن جزیره کیش از وضعیت قرمز خارج شده است انتظار می رود با تداوم فعالیت ها و افزایش مسافران بخشی از این ضررها در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه از سوی بازاریان، مسافران و کیشوندان جبران شود.

نجفی با بیان اینکه جامعه بازاریان در این راستا در کنار شورای سلامت و ستاد مبارزه با کرونای جزیره است اضافه کرد: معتقدیم حرکت جمعی در راستای کاهش زنجیره شیوع ویروس لازمه جبران خسارت های وارد شده بر بنده اقتصادی کشور است و این جامعه  در این راستا از سال گذشته تیم‌های نظارتی را برای نظارت بر اجرای پروتکل‌ها در بازار راه‌اندازی کرده و بیش از ۱۰ میلیارد ریال برای رعایت پروتکل های بهداشتی در بازارها هزینه کرده است.

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش افزود: همچنین در راستای جبران بخشی از ضرر و زیان اعضا این جامعه با انعقاد تفاهم نامه با برخی بانک های جزیره به دنبال جذب تسهیلات بانکی برای حمایت از اعضا بوده که تا کنون برخی توانسته اند از این خدمت بهره‌مند شود و  انتظار می رود با بهبود روند وضعیت بیماری در کشور و جزیره در آینده شاهد افزایش مسافرت ها باشیم تا پایان سال بخشی از این خسارت ها جبران شود.

وی با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد به نوبه خود در راستای بخشودگی یک‌ماهه اجاره بهای مستاجران، استمهال مطالبات به مدت یک ماه و برخی تسهیلات را به فعالان اقتصادی، تجاری و اصناف کیش اقدام کرده است یادآور شد: انتظار می رود اعضای هیات دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا با ارایه بسته های حمایتی گام دیگری در راستای حمایت از این واحدها بردارند.

در کنار  ۵۰ هتل جزیره کیش، جامعه بازاریان کیش  با ۳۲ بازار تجاری و خدماتی و ۲ هزار و ۸۰۰ عضو، بزرگترین تشکل صنفی  این جزیره است.

جزیره کیش از ۱۲ تیر تا ۶ شهریور در وضعیت قرمز کرونایی قرار داشت که با اعمال محدودیت های شدید کرونایی و رعایت آن توسط کیشوندان از ۱۷ مرداد تا ۶ شهریور منجر به کاهش گردش ویروس و در نهایت خالی شدن بیمارستان در تاریخ ۱۹ شهریور به مدت سه روز از بیماران کرونایی شد.

از ابتدای شیوع پاندمی کرونا تا ۲۴ شهریور در این جزیره حدود هشت هزار و ۱۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹ و نوع جهش یافته انگلیسی) شناسایی شده است و همچنین تا کنون ۵۶ بیمار مبتلا به کرونا در این جزیره جان خود را از دست داده اند که ۲۳ نفر آنان در پیک پنجم مقابل این ویروس جان باخته اند.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها