×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۶ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 25 April , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 1 خبر
لزوم آزاد سازی حریم قلعه پرتغالی های جزیره هرمز

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،علیرضا احمدی منش در جلسه کارگروه گردشگری معاونت حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس بر لزوم ثبت و صیانت از آثار فرهنگی مادی و معنوی استان با هدف پاسداشت هویت ملی و منطقه‌ای مردم تأکید کرد.

احمدی منش با اشاره به اینکه ابنیه تاریخی جزئی از فرهنگ مردم هرمزگان محسوب می‌شوند، بیان داشت: صدها اثر تاریخی استان باید به عنوان اثر ملی ثبت شوند و با فعال سازی یگان‌های حفاظت و پشتیبانی نهادهای مردمی و سمن‌ها، حفظ، مرمت و معرفی آنها به جهانیان در دستور کار قرار گیرد.

وی با ابراز تأسف شدید از فرسایش و تخریب قلعه پرتغالی‌ها در جزیره هرمز گفت: باید این اثر مهم تاریخی به عنوان یکی از برجسته‌ترین نمادهای استعمارستیزی ملت ایران هرچه سریع‌تر بازسازی شود.

احمدی منش همچنین خاطرنشان کرد: ضرورت دارد نسبت به آزاد سازی حریم قلعه پرتغالی‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام گردد تا از آسیب بیشتر به این بنای تاریخی جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: با شناسایی و معرفی آثار باستانی و مناطق توریستی، علاوه بر رونق صنعت گردشگری در استان هرمزگان، در آمد مردم بومی منطقه نیز افزایش می‌یابد، لذا دستگاه قضائی این مهم را به عنوان یکی از مصادیق حقوق عامه از متولیان گردشگری استان پیگیری و مطالبه خواهد کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.