×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۶ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 25 April , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 1 خبر
شبکه تامین برق مزارع پرورش میگو باید تکمیل شود

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،صولت مرتضوی ظهر پنجشنبه برای پیگیری روند اجرای مصوبات سفر رئیس‌جمهور محترم به استان، با استقبال مسئولان استانی وارد شهر بندرعباس شد و برنامه‌های خود را با همراهی مهدی دوستی استاندار هرمزگان آغاز کرد.

معاون اجرایی رئیس جمهور در اولین برنامه خود در جریان سفرش به هرمزگان راهی یکی از مزارع بزرگ پرورش میگو در ساحل شرقی شهر بندرعباس شد و از روند تولید میگو در این مزرعه بازدید و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این سایت قرار گرفت.

مرتضوی در این بازدید تاکیدکرد: دولت تمام قد در کنار سرمایه‌گذاران در ایستاده است و نگاه ما منعطف بر این است که از طرح‌های سرمایه‌گذاری به خصوص طرح‌هایی که ضریب اشتغال‌زایی بالایی دارند حمایت ویژه داشته باشیم چنانچه اگر در همین مزارع پرورش میگو ظرفیت تولید با ظرفیت اسمی برابر شود حدود ۵۰ هزار اشتغال مستقیم جدید ایجاد خواهد شد که می‌تواند تحولی در عرصه اشتغالزایی باشد.

وی با تاکید بر تکمیل شبکه برق‌رسانی به مزارع پرورش میگو، گفت: به فضل الهی، با همت استاندار محترم و با توجه به ظرفیت‌های موجود در شبکه تولید و توزیع برق و همچنین ظرفیت‌های جدید در دست احداث و برنامه‌ریزی‌های انجام شده حتماً بایست عملیات تامین برق به مزارع پرورش میگو انجام شود تا بتوانند با ظرفیت کامل به کار خود ادامه دهند.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان نیز با بیان اینکه برق رسانی به مزارع پرورش میگو موجب افزایش تولید و اشتغال می‌شود اظهار داشت: این مهم پیرو سفر رئیس جمهور محترم و مردمی به هرمزگان و در راستای مصوبات این سفر بوده که بخش قابل توجهی از دغدغه‌های تولید کنندگان میگوی پرورشی و بهره برداران مزارع پرورش میگو را مرتفع ساخته است.

دوستی ادامه داد: خوشبختانه هزار میلیارد تومان در سفر ریاست محترم جمهور به استان هرمزگان مصوب شد و تاکنون شش مجتمع پرورش میگو از این مهم بهره مند شده‌اند.

وی تصریح کرد: روند برق رسانی به مزارع پرورش میگو استان ادامه دارد و تا سال ۱۴۰۲ تمامی هزار میلیارد مصوب شده اختصاص می یابد.

سایت پرورش میگو جامع سازان ساحل جنوب در دو فاز و زمینی به مساحت ۹۰۰ هکتار اجرا شده است که دارای ۳۶۰ استخر و ۱۵ مزرعه است و ظرفیت فعلی تولید میگوی آن ۱۰۰۰ تن در سال است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.