×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱۱ بهمن , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Tuesday, 31 January , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 7 خبر
مدیران نشریات مراقب باشند مشمول ماده 16نشوند

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،علی اکسیر گفت :صاحبان امتیازو مدیران رسانه ها مراقب باشند مشمول اعمال ماده ۱۶ قانون مطبوعات نشوند. .وی گفت مطابق این ماده از قانون مطبوعات عدم انتشار منظم نشریه در یک سال اگر بدون عذر موجه و به تشخیص هیات نظارت باشد موجب لغو پروانه انتشارخواهد بود .

وی گفت :صاحب امتیاز موظف است ظرف شش ماه پس از صدور پروانه، نشریه مربوطه را منتشر کند و در غیر این صورت با یک بار اخطار کتبی‌و دادن فرصت پانزده روز دیگر در صورت عدم عذر موجه اعتبار پروانه از بین می‌رود.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های هرمزگان افزود : متاسفانه در سال گذشته مجوز برخی از نشریات هرمزگان باطل شد و امکان اعمال ماده 16 در سالجاری برای رسانه های غیرفعال وجود دارد.

اکسیر با ارائه آماری از رسانه های استان تصریح کرد : در حال حاضر ۱۶۵ مجوز فعال مطبوعات و پایگاه های خبری در استان وجود دارد که ۸ مجوز روزنامه ,۲۵ هفته نامه؛ ۶۲ هفته نامه و 7 ماهنامه را شامل می شود

همچنین۸۲ پایگاه خبری الکترونیک برخط در استان مجوز فعالیت دارند . متاسفانه تاکنون خبرگزاری فعال دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هرمزگان نداشته ایم اما تلاش می کنیم زمینه رشد و شکوفایی رسانه های نوپا را فراهم کنیم .

وی ازنبود نشریات و مجلات تخصصی در استان انتقاد کرد و گفت :متاسفانه استان هرمزگان تاکنون نتوانسته مجوزی برای موسسات مطبوعاتی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشد .

اکسیر با اشاره به فعالیت بانوان در حوزه مدیریت رسانه ها تصریح کرد : :۱۷۵۷ زن مدیریت رسانه ها را بر عهده دارند که ۱۹ درصد مجموع مجوزها را شامل می شودو در این بین در سالهای اخیر بانوان هرمزگان توانسته اند با کسب مجوز زمینه اشتغال افراد علاقمند به حوزه رسانه را فراهم کنند. این در حالی است که ۷۴۷۹ مرد به عنوان صاحب امتیاز و مدیر مسئول رسانه ها در کشور فعالیت می کنند که 98/80 درصد مجوزها را شامل می شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های هرمزگان یاد آور شد : برگزاری کلاسهای تخصصی خبرنگاری،صفحه آرایی ، فتوشاپ و کارگاههای آسیب شناسی مطبوعات با حضور اساتید برجسته در دستور کار قرار دارد .

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های هرمزگان در پایان از برگزاری جشن روز خبرنگار در بندر عباس خبر داد و گفت: به دلیل تقارن با ایام عزاداری ماه محرم این مراسم با تاخیر برگزار خواهد شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.