با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

در زمان انتخابات هیات رییسه وضعیت اعتبارنامه دو تن از اعضا نامعلوم بود

منتشر شده

روی

مهدی رضایی سردره رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان هرمزگان در پاسخ به نامه عدم اعتبار انتخابات هیات رییسه واکنش نشان داد و با ارسال پاسخ ادعای مدیرکل راه و شهرسازی به خبرنگار تجارت جنوب آنلاین گفت: ترتیبات مربوط به دعوتنامه جلسه منبعث از ماده ۴ نظام نامه نحوه اداره جلسات هیات مدیره استان‌ها مصوب ۳۰/۸/۹۶ شورای مرکزی بوده و در خصوص جلسات عادی هیات مدیره است و برای جلسه اول قید قانونی ندارد.
وی افزود: در مورد اولین جلسه هیات مدیره مقررات مربوط در ماده ۲ همان نظام ماده تنها مهلت یک هفته‌ای پس از ابلاغ احکام را برای تشکیل جلسه قائل شده است.
رضایی سردره ادامه داد: موضوع مکاتباتی که به شماره آنها در متن نامه اشاره شده حسب تاکید مدیر کل راه و شهرسازی، تعیین تکلیف اعتبارنامه یک عضو اصلی و یک عضو علی البدل منتخبین اعلام شده که در زمان ارسال دعوتنامه جلسه، دعوت از ایشان تا قبل از تعیین تکلیف مورد اشاره وی مقدور نبوده است.

در زمان انتخابات هیات رییسه وضعیت اعتبارنامه دو تن از اعضا نامعلوم بود
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان اینکه تا این ساعت هنوز اعتبارنامه عضو مورد نظر به سازمان نرسیده و در سوابق سازمانی موجود نیست تصریح کرد: در مکاتبات متعدد از سوی این سازمان در مورد زمان برگزاری جلسه از آن اداره کل استعلام شد و پاسخ مهندس شیری صرفا اعلام عدم برگزاری جلسه بدون توجه به وظایف قانونی هیات مدیره و چگونگی اداره امور جاری سازمان با وجود اشکالات قانونی ادامه فعالیت هیات مدیره پیشین بوده و منوط به وصول پاسخ استعلام آن اداره کل از معاون وزیر راه و شهرسازی بوده است.

رضایی سردره اضافه کرد: مهندس شیری در نامه اخیر نیز به پاسخ استعلام اشاره‌ای نداشته‌ علی ای حال در صورت لزوم سوابق جهت استحضار قابل ارائه مجدد است.

 

به گفته وی نظر به موارد فوق و حسب نامه شماره ۴۳۰/۱۰۹۰۳۶ تاریخ ۱۵/۸/۹۷ معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص لزوم تسریع در آغاز فعالیت هیات مدیره منتخب، اکثریت اعضای هیات مدیره منتخب سازمان استان بنابه وظیفه قانونی خود ضمن تنظیم صورت جلسه‌ای که تصویر آن برای اداره کل راه و شهرسازی و سایر مراجع ارسال شد، تصمیم به تعیین زمان و برگزاری اولین جلسه اتخاذ کردند.

 

مدیر کل راه و شهرسازی با پرهیز از حاشیه سازمان را حمایت کند

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان هرمزگان بیان کرد: روند صورت پذیرفته کاملا منطبق بر قوانین و مقررات بوده و از مدیر کل راه و شهرسازی نیز انتظار داریم فارغ از حواشی غیر ضروری، هیات رئیسه سازمان و هیات مدیره منتخب را برای اداره هر چه بهتر سازمان استان در شرایط دشوار کنونی یاری و پشتیبانی کنند.

گفتنی است روز گذشته مدیرکل راه و شهرسازی در گفتگو با تجارت جنوب انتخابات هیئت رییسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان را که ۱۱ نفر هستند به دلیل عدم حضور یکی از اعضا فاقد اعتبار اعلام کرد. (تصویر نامه و پاسخ پیوست)

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها