با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

لزوم صیانت از تفاهمنامه واگذاری امورات به اتاق تعاون

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین رییس اتاق تعاون در دیدار هیئت رییسه اتاق تعاون با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: برای همراهی با اجرای سیاستهای دولت در استفاده از حضور بانوان در فعالیتهای اقتصادی با اتحادیه ها رایزنی شد و توانستیم زمینه حضور بانوان را در هیات رئیسه فراهم کنیم.

عباس سالاری در دیدارهیات رییسه اتاق تعاون با مدیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان به انتخاب بادروج اشاره کرد و افزود: برای نخستین بار در کشور این مهم اتفاق افتاد و در این مدت کوتاه توانسته اند به خوبی توانمندیشان را ثابت کنند.
وی از مهندس سلیمی به جهت اینکه اجازه دخالت به برخی عوامل در انتخابات هیات رئیسه اتاق را ندادند قدردانی کرد و افزود: اینکه زمینه حضور ۶ نفر از هرمزگانی برای اولین بار در کمیسیونهای اتاق تعاون کشور فراهم شد به آن افتخار می کنم.
سالاری به دوره اول حضورش در سال ۹۴ بعنوان رئیس اتاق اشاره کرد و افزود: در آن زمان تنها دو نفر کارمند در اتاق فعالیت می کرد که امروز به ۱۴ نفر رسیده است.
وی تاکید کرد: انتظار داریم اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی از تفاهمنامه واگذاری امورات بخش تعاون به خوبی صیانت کند تا کلیه امورات بخش تعاون به اتاق واگذار شود. سالاری از هرمزگان بعنوان نخستین استانی نام برد که مرکز داوری در اتاق تعاون آن برای رسیدگی به مشکلات حقوقی تعاونگران راه اندازی شده و در حال حاضر حدودا ۲۰۰ پرونده منجر به صدور رای شده است.
وی از در دستور کار قرار گرقتن راه اندازی مرکز آموزش تعاون خبر داد و افزود: به زودی مجوز آن از سازمان فنی حرفه ای دریافت می شود.
مدیرکل تعاون و کار هرمزگان:
شرکتهای تعاونی صنایع دستی فعالیت خود در روستاها را گسترش دهند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان هم در این نشست بر گسترش و فعالیت شرکتهای تعاونی صنایع دستی در روستاها در قالب خانه های تعاونی صنایع دستی در استان تاکید کرد.
وی افزود: صنایع دستی نیاز به سرمایه گذاری گذاری زیادی ندارد و یک ظرفیت مناسب برای ایجاد اشتغال در روستاها است.
وی بیان داشت: در سال جاری ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به توسعه مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد در استان اختصاص داده شده است که تعاونی های صنایع دستی می توانند از این تسهیلات برای ایجاد و گسترش فعالیتهای خود استفاده کنند.
محمدعلی سلیمی بیان داشت: در نشست هایی که با مدیرکل کمیته امدادو بهزیستی و بانک های عامل استان برگزار شد، مشکل ضامن برای روستائیان در خصوص دریافت این تسهیلات برطرف شده و اولویت این تسهیلات با تعاونی ها است.
وی با بیان اینکه فعالیت زنان در حوزه تعاون بویژه در بخش صنایع دستی چشمگیر است، اظهار داشت: حضور در نمایشگاههای مختلف صنایع دستی باید با عنوان شرکت تعاونی باشد چرا که بیشتر فعالیت زنان در حوزه صنایع دستی در قالب تعاونی ها انجام می شود.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی در ادامه ضمن تشکر از فعالیتهای اتاق تعاون اظهارداشت: علیرغم مشکلات پیش آمده، اتاق تعاون با برگزاری دومین دور انتخابات، اعضای خود را انتخاب کرد و انتظار می رود فعالیتهای خود را در چهارچوب قوانین گسترش دهد.
وی اضافه کرد: اتاق تعاون نسبت به دوره های قبل عملکرد خوبی داشته و امید است این بخش به جایگاه واقعی خود دست پیدا کند.
وی بر استفاده از ظرفیت اتاق تعاون بر ایجاد اشتغال تاکید کرد و گفت: راه اندازی میز قطر و پبگیری صادرات به عمان از دستاوردهای اتاق تعاون است که انتظار میرود از ظرفیت تعاونی ها در پیگیری امر صادرات استفاده کرد.
وی گفت: واگذاری بخشی از اختیارات به اتاق تعاون که یک تشکل مردمی است، امری ضروری بود و برون سپاری و واگذاری کار مردم به خودشان یکی از سیاست های اصلی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است و این اداره کل در راستای اهداف تعاونی ها، همکاری های لازم را با اتاق تعاون استان خواهد داشت.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها