با ما ارتباط برقرار کن

سیاسی

در قانون برنامه ششم توسعه اختیارات معادن به استان ها داده شده/ از مدت ها پیش به فکر جذب سرمایه گذار خارجی در این منطقه بودم

یکی از مسائلی که در کشور ما کمتر به آن توجه شده، معادن مختلفی است که وجود دارد و این منطقه نیز از امکانات معدنی خوبی برخوردار است و به همین دلیل رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در قانون برنامه ششم توسعه اختیارات معادن به استان ها داده شده است و شورای معادن به ریاست استاندار تشکیل می شود که فرصت خوبی برای توسعه معادن به شمار می رود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین علی لاریجانی، ۲۸ آذرماه در ادامه سفر خود به استان هرمزگان در جمع مردم، طلاب و روحانیون شیعه و سنی شهرستان بندر خمیر طی سخنانی اظهار کرد: این منطقه زمینه حرکت جدی اقتصادی را دارد و مدت ها بود می خواستم از نزدیک شرایط آن را بررسی کنم و امروز که در بین شما هستم از این وفاق و همدلی ارزشمند برای توسعه و روح آرام و نجابت مردم خوشحالم و همین روحیه باعث می شود که کشمکش ها کمتر شود و جایی که کشمکش نباشد، زمینه توسعه بیشتر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: یک نکته مثبت دیگر منطقه نمایندگان فعال و پیگیر آن هستند که این موضوع در کنار ظرفیت های توسعه ای همه چیز را برای پیشرفت منطقه فراهم کرده است.

وی با اشاره به عملیات کلنگ زنی سه پروژه عمرانی در شهر بندر خمیر گفت: بنده هیچگاه طرحی  را کلنگ زنی نمی کنم، چرا که بعضاً بدقولی هایی می شود که موانعی را در مسیر احداث ایجاد می کند، اما آنطور که به بنده گفتند برای این طرحها برنامه ریزی دقیقی شده که طی ۱۸ ماه به نتیجه مطلوب برسد، همچنین به وزیر بهداشت هم خواهم گفت که درخصوص بیمارستان شهرستان اقدامات لازم را انجام دهد.

لاریجانی بیان کرد: یکی از مسائلی که در کشور ما کمتر به آن توجه شده، معادن مختلفی است که وجود دارد و این منطقه نیز از امکانات معدنی خوبی برخوردار است و به همین دلیل در قانون برنامه ششم توسعه اختیارات معادن به استان ها داده شده و شورای معادن به ریاست استاندار تشکیل می شود و فرصت خوبی برای توسعه معادن است.

رئیس قوه مقننه کشورمان در ادامه صحبت های خود با تاکید بر امکانات مناسب استان هرمزگان برای توسعه گردشگری گفت: یکی دیگر از نکات خوب و مهم منطقه ظرفیت گردشگری در دریا و در جنگل های حرا است که می تواند فرصت مناسبی برای رشد منطقه باشد.

وی تصریح کرد: توجه به منطقه هرمزگان از موضوعات محوری کشور است و برخی مشکلات مانند تحریم ها نباید سمت گیری توجه به این مناطق را تغییر دهد. همچنین از مدت ها پیش به فکر جذب سرمایه گذاری خارجی در این منطقه بودم و پیگیری هایی را انجام دادم و ان‌شاءالله باز هم دنبال خواهم کرد.

لاریجانی خطاب به استاندار هرمزگان گفت: پیشنهاد می کنم در کنار توجه به جلب سرمایه های خارجی، ظرفیت های سرمایه گذاری و توسعه ای این منطقه به سرمایه گذاران داخلی شناسانده شود و در همایشی این ظرفیت ها به افراد مایل به سرمایه گذاری معرفی شوند، چرا که باید توجه داشت ممکن است همه طرحهایی که برای توسعه منطقه در نظر گرفته شده با منابع دولتی امکان ایجاد نداشته باشد و بر همین اساس نیز در بودجه پروژه های مشارکتی دیده شده که بخش خصوصی در کنار دولت قرار بگیرد و قطعاً باید وقتی در یک منطقه هدفگیری توسعه ای وجود دارد، روش های مختلف مورد توجه قرار گرفته و دیده شود.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور خاطرنشان کرد: بحث دیگری که یک امر ضروری برای توسعه است، تربیت نیروی انسانی متخصص متناسب با نیازهای استان است و از حالا باید به فکر این موضوع بود.

وی با تاکید بر لزوم حفظ انسجام و اتحاد برای توسعه کشور و منطقه هرمزگان گفت: در شرایطی که از یک طرف باید به فکر حرکت های توسعه ای و تسهیل مشکلات و مسائل مردم باشیم و از یک طرف آمریکایی ها همه تلاش و شیطنت شان را معطوف به موضوع توسعه کرده اند، چرا که می دانند جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت و تجربه انقلابی خوبی برخوردار است، باید با هوشیاری این توطئه ها را خنثی کرد.

لاریجانی ادامه داد: مسئله اصلی کشور مسئله اقتصادی است و برای نیل به اهداف آن باید از هر نوع مجادله و کشمکشی دوری کرد و رهبر معظم انقلاب نیز با نظرات داعیانه خود در این مسیر حکم به تشکیل شورای هماهنگی سران قوا داده اند تا همه قدرت ها یک جهت به سمت توسعه اقتصادی حرکت کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: عقل حکم می کند وقتی یک دشمن قدار در مقابل داریم، تمام تمرکز خود را بر روی مشترکات معطوف کنیم و این وظیفه انقلابی امروز ماست و خوشحال شدم که دیدم مردمان این منطقه به این درک فاضلانه رسیده اند که در مسیر وحدت حرکت کنند  و این درک شرایط توسعه را فراهم می آورد.


انتهای پیام

ادامه ی خواندن

سیاسی

با حکم وزیر کشور: علی رئوفی به سمت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان منصوب شد

وزیر کشور با صدور حکمی، علی رئوفی را به سمت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در این حکم خطاب به علی رئوفی آورده است:

بموجب این حکم و بنا به پیشنهاد استاندار محترم هرمزگان، به سمت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان منصوب می شوید.

امید است ضمن تلاش در جهت ایجاد هماهنگی و تعامل با کلیه نهادها، سازمان ها و دستگاه های کشوری و لشکری و بهره گیری از استعدادها و توانمندی نیروهای لایق دلسوز و کارآمد در تحقق برنامه ها و سیاست های دولت تدبیر و امید و وزرات متبوع و نیز خدمت رسانی هرچه بیشتر به مردم شریف استان موفق باشید‌.

توفیق روز افزونتان را در پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای “مدظله العالی” در جهت پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از درگاه پروردگار قادر متعال خواستارم.

شایان ذکر است، علی رئوفی پیش از این سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بود و سوابق مختلف مدیریتی از جمله معاون توسعه مديريت و منابع و هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان و مشاور استاندار هرمزگان را نیز در کارنامه دارد.

ادامه ی خواندن

سیاسی

تعیین شعب ویژه رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی در هرمزگان/ استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغات جرم است

رئیس کل دادگستری هرمزگان از تعیین شعب ویژه رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی در استان خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علی صالحی جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی استان با اشاره به بخشنامه ابلاغی از سوی ریاست محترم قوه قضاییه به مراجع قضایی سراسر کشور ابراز داشت: سیاست دستگاه قضایی استان هرمزگان، برگزاری انتخاباتی با شکوه و قانون مدار با مشارکت حداکثری مردم می باشد.

صالحی افزود: سلامت انتخابات یکی از اولویت های اصلی است و برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی برای دست‌اندرکاران و هیئت های اجرایی، حضور به موقع مسئولین نظامی، انتظامی و امنیتی و رصد تحرکات انتخاباتی می تواند در انجام انتخاباتی سالم و امن موثر باشد.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های متولی امر انتخابات از جمله نهادهای اجرایی ، امنیتی و نظارتی مکلف هستند زمینه مشارکت پرشور و قانونمند را برای مردم فراهم کنند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه بیان داشت: انتخابات عرصه‌ای بی بدیل برای به نمایش گذاشتن اخلاق اسلامی است و ضروریست که افراد و جریان های سیاسی ضمن تبعیت از قانون از توسل به هرگونه اقدام مغایر با این امر خودداری نمایند.

وی همچنین اعلام کرد: شعب ویژه پیشگیری از جرایم انتخاباتی در دادگستری هرمزگان تعیین شده اند و تخلفات اعلام شده از سوی ضابطین قضایی و دستگاه های نظارتی خارج از نوبت و در اسرع وقت رسیدگی خواهد شد.

عالی ترین مقام قضایی استان هرمزگان در ادامه تأکید کرد: استفاده از امکانات دولتی و عمومی از مصادیق جرایم و تخلفات انتخاباتی است و هیچ یک از مدیران و افراد حقیقی و حقوقی حق نخواهند داشت به نفع یا علیه شخصی از امکانات دولتی استفاده کنند.

علی صالحی افزود: یکی از مصادیق بارز جرایم و تخلفات انتخاباتی تبلیغات زود هنگام و پیش از موعد است و افراد حق ندارند قبل از آغاز زمان رسمی تعیین شده ، نسبت به تبلیغات زود هنگام اقدام کنند و در صورت مشاهده مواردی از این دست با متخلفین برخورد و جرایم و تخلفات انتخاباتی کاندیدا به مراجع نظارتی اعلام خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با تأکید بر اهمیت توجیه، ارشاد ، انذار و اطلاع رسانی در موضوع پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی اظهارداشت: در این راستا با استفاده از ظرفیت ‎های رسانه، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مرکز خلیج فارس از طریق تولید و پخش ویژه برنامه‌هایی در جهت آگاهی بخشی هرچه بیشتر، ایجاد شور و شوق و زمینه سازی برای حضور حداکثری مردم اقدام خواهد کرد.

ادامه ی خواندن

سیاسی

برگزاری انتخابات شوراها در ۴۶ شهر هرمزگان

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تصریح کرد: روند ثبت نام انتخابات شوراهای شهر از ۲۰ آغاز و تا ۲۶ اسفندماه ادامه خواهد یافت.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین؛ دکتر علی رئوفی در جلسه شورای اطلاع رسانی استان با اشاره به اهمیت انتخابات، عنوان کرد: انتخابات عرصه مهم برای ارتقا صلابت و اقتدار نظام اسلامی در عرصه جهانی و نماد توسعه دموکراسی با بهره گیری از خرد جمعی است.

وی افزود: روند رسمی انتخابات ریاست جمهوری و شوراها از ۱۸ اسفندماه با پیام وزیر کشور آغاز خواهد شد.

رئوفی در همین خصوص گفت: انتخابات شوراهای اسلامی شهر در ۴۶ شهر هرمزگان برگزار می شود.

وی با اشاره با زمان ثبت نام شوراهای اسلامی روستاها، افزود: داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستاها و تیره های عشایری نیز می توانند از ۱۶ تا ۲۲ فروردین ماه طبق فراینده های اعلام شده اقدام به ثبت نام کنند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اظهار داشت: داوطلبان انتخابات شوراها مثل گذشته می توانند ستاد بدون تجمع داشته باشند.

رئوفی در همین در همین خصوص تصریح کرد: با توجه به حضور گسترده مردم در فضای مجازی داوطلبان انتخابات از این فضا می توانند به بهترین نحو ممکن برای تشریح برنامه های خود با کمترین هزینه بهره گیرند روش های سنتی گذشته در شرایط کنونی همچون گذشته کارایی ندارند.

وی افزود: صداوسیما در کنار سایر رسانه های جمعی می توانند نقش مهمی در ایجاد شور انتخاباتی ایفا کنند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها