با ما ارتباط برقرار کن

سیاسی

در قانون برنامه ششم توسعه اختیارات معادن به استان ها داده شده/ از مدت ها پیش به فکر جذب سرمایه گذار خارجی در این منطقه بودم

یکی از مسائلی که در کشور ما کمتر به آن توجه شده، معادن مختلفی است که وجود دارد و این منطقه نیز از امکانات معدنی خوبی برخوردار است و به همین دلیل رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در قانون برنامه ششم توسعه اختیارات معادن به استان ها داده شده است و شورای معادن به ریاست استاندار تشکیل می شود که فرصت خوبی برای توسعه معادن به شمار می رود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین علی لاریجانی، ۲۸ آذرماه در ادامه سفر خود به استان هرمزگان در جمع مردم، طلاب و روحانیون شیعه و سنی شهرستان بندر خمیر طی سخنانی اظهار کرد: این منطقه زمینه حرکت جدی اقتصادی را دارد و مدت ها بود می خواستم از نزدیک شرایط آن را بررسی کنم و امروز که در بین شما هستم از این وفاق و همدلی ارزشمند برای توسعه و روح آرام و نجابت مردم خوشحالم و همین روحیه باعث می شود که کشمکش ها کمتر شود و جایی که کشمکش نباشد، زمینه توسعه بیشتر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: یک نکته مثبت دیگر منطقه نمایندگان فعال و پیگیر آن هستند که این موضوع در کنار ظرفیت های توسعه ای همه چیز را برای پیشرفت منطقه فراهم کرده است.

وی با اشاره به عملیات کلنگ زنی سه پروژه عمرانی در شهر بندر خمیر گفت: بنده هیچگاه طرحی  را کلنگ زنی نمی کنم، چرا که بعضاً بدقولی هایی می شود که موانعی را در مسیر احداث ایجاد می کند، اما آنطور که به بنده گفتند برای این طرحها برنامه ریزی دقیقی شده که طی ۱۸ ماه به نتیجه مطلوب برسد، همچنین به وزیر بهداشت هم خواهم گفت که درخصوص بیمارستان شهرستان اقدامات لازم را انجام دهد.

لاریجانی بیان کرد: یکی از مسائلی که در کشور ما کمتر به آن توجه شده، معادن مختلفی است که وجود دارد و این منطقه نیز از امکانات معدنی خوبی برخوردار است و به همین دلیل در قانون برنامه ششم توسعه اختیارات معادن به استان ها داده شده و شورای معادن به ریاست استاندار تشکیل می شود و فرصت خوبی برای توسعه معادن است.

رئیس قوه مقننه کشورمان در ادامه صحبت های خود با تاکید بر امکانات مناسب استان هرمزگان برای توسعه گردشگری گفت: یکی دیگر از نکات خوب و مهم منطقه ظرفیت گردشگری در دریا و در جنگل های حرا است که می تواند فرصت مناسبی برای رشد منطقه باشد.

وی تصریح کرد: توجه به منطقه هرمزگان از موضوعات محوری کشور است و برخی مشکلات مانند تحریم ها نباید سمت گیری توجه به این مناطق را تغییر دهد. همچنین از مدت ها پیش به فکر جذب سرمایه گذاری خارجی در این منطقه بودم و پیگیری هایی را انجام دادم و ان‌شاءالله باز هم دنبال خواهم کرد.

لاریجانی خطاب به استاندار هرمزگان گفت: پیشنهاد می کنم در کنار توجه به جلب سرمایه های خارجی، ظرفیت های سرمایه گذاری و توسعه ای این منطقه به سرمایه گذاران داخلی شناسانده شود و در همایشی این ظرفیت ها به افراد مایل به سرمایه گذاری معرفی شوند، چرا که باید توجه داشت ممکن است همه طرحهایی که برای توسعه منطقه در نظر گرفته شده با منابع دولتی امکان ایجاد نداشته باشد و بر همین اساس نیز در بودجه پروژه های مشارکتی دیده شده که بخش خصوصی در کنار دولت قرار بگیرد و قطعاً باید وقتی در یک منطقه هدفگیری توسعه ای وجود دارد، روش های مختلف مورد توجه قرار گرفته و دیده شود.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور خاطرنشان کرد: بحث دیگری که یک امر ضروری برای توسعه است، تربیت نیروی انسانی متخصص متناسب با نیازهای استان است و از حالا باید به فکر این موضوع بود.

وی با تاکید بر لزوم حفظ انسجام و اتحاد برای توسعه کشور و منطقه هرمزگان گفت: در شرایطی که از یک طرف باید به فکر حرکت های توسعه ای و تسهیل مشکلات و مسائل مردم باشیم و از یک طرف آمریکایی ها همه تلاش و شیطنت شان را معطوف به موضوع توسعه کرده اند، چرا که می دانند جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت و تجربه انقلابی خوبی برخوردار است، باید با هوشیاری این توطئه ها را خنثی کرد.

لاریجانی ادامه داد: مسئله اصلی کشور مسئله اقتصادی است و برای نیل به اهداف آن باید از هر نوع مجادله و کشمکشی دوری کرد و رهبر معظم انقلاب نیز با نظرات داعیانه خود در این مسیر حکم به تشکیل شورای هماهنگی سران قوا داده اند تا همه قدرت ها یک جهت به سمت توسعه اقتصادی حرکت کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: عقل حکم می کند وقتی یک دشمن قدار در مقابل داریم، تمام تمرکز خود را بر روی مشترکات معطوف کنیم و این وظیفه انقلابی امروز ماست و خوشحال شدم که دیدم مردمان این منطقه به این درک فاضلانه رسیده اند که در مسیر وحدت حرکت کنند  و این درک شرایط توسعه را فراهم می آورد.


انتهای پیام

ادامه ی خواندن

سیاسی

پایش صد ها کیلومتر خارج از مرز ها با بهره گیری از توان داخلی و سامانه های موشکی

بندرعباس- فرمانده گروه پدافند هوایی شهید پوردست بندرعباس گفت: منطقه پدافند هوایی جنوب شرق نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از مناطق سوق الجیشی و راهبردی کشور است چرا که وظیفه حساس حراست از آسمان خلیج فارس، تنگه راهبردی هرمز و دریای عمان و جزایر جمهوری اسلامی ایران در جنوب را بر عهده دارد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، فرمانده گروه پدافند هوایی  شهید پوردست بندرعباس گفت: منطقه پدافند هوایی جنوب شرق نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از مناطق سوق الجیشی و راهبردی کشور است چرا که وظیفه حساس حراست از آسمان خلیج فارس، تنگه راهبردی هرمز و دریای عمان و جزایر جمهوری اسلامی ایران در جنوب را بر عهده دارد. در واقع پوشش پدافند هوایی منطقه بالغ بر۹۰۰ هزار کیلومتر مربع  شامل  استان های هرمزگان،جنوب سیستان بلوچستان، جنوب کرمان و بخشی  از استان فارس می باشد.

این ماموریت خطیر با استقرار  بیش از ۱۰۰۰ نقطه پدافندی،سایت ،ایستگاه و مراکز پدافندی در سطح منطقه با بهره گیری از انواع سامانه های مختلف در حوزه های کشف(راداری،سیگنالی،بصری) سامانه های موشکی و توپخانه ای و انواع هواپیما های طرح پدافندی و پهباد های جمع آوری،جنگ الکترونیک،گشتی و تهاجمی انجام می گیرد.

امروز به حول قوه الهی ما در منطقه پدافند هوایی جنوب شرق با بهره گیری از توان داخلی از یک ظرفیت کشف فوق العاده هم در فضای کشور و هم در پایش صد ها کیلو متر خارج از مرز ها برخوردار هستیم.این ظرفیت با استفاده از سامانه  های کاملا بومی و در باند های مختلف ایجاد گردیده است.

روزانه بالغ بر ۱۲۰۰ فروند انواع  هواپیما و پهباد توسط  سامانه های مختلف کشف و جمع آوری اطلاعات با اشرف کامل راداری و اطلاعاتی به صورت  شبانه روزی و لحظه ای در سطح منطقه رصد می گردد.

با توجه به حساسیت منطقه، نیرو های  فرامنطقه ای  پرواز های متعدد اعم از هواپیما های بمب افکن ،جاسوسی و جنگنده و بدون سرنشین و سایر پرواز های مرتبط را در این محدوده به صورت شبانه روزی از پایگاه های مختلف  کشور های حوزه خلیج فارس انجام می دهند که از لحظه روشن شدن این هواپیما ها و قبل از پرواز تا لحظه برگشت از ماموریت و نشستن در این پایگاه ها ،کلیه اقدامات و پیام ها و مکالمات و ارتباطات آنها  یه دقت رصد می گردد و این هوشیاری و آمادگی شبانه روزی کارکنان پدافند هوایی ارتش باعث شده که این پرواز ها حتی به مرز های جمهوری اسلامی ایران هم نزدیک نشوند.

از افتخارات این منطقه راهبردی در دوران دفاع مقدس ،هدایت پرواز های شکاری توسط رادار های گسترش یافته جهت اسکورت نفکش ها و همچنین دفاع از سکو های نفتی ،اسکله ها و پالایشگاه ها در خلیج فارس و تنگه راهبردی هرمز و تامین شریان های صدور نفت در این منطقه بوده که باعث شده  هیچ خللی در اقتصاد جنگ ایجاد نشود.

از دیگر افتخارات منطقه پدافند هوایی جنوب شرق ،نشاندن هواپیمای شرور ریگی  با همکاری نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین نشاندن هواپیمای  ایساف با ۱۰۸ سرنشین نظامی  که به دروغ خود را هواپیمای شخصی معرفی نموده بود که با هوشیاری کارکنان پدافند هوایی ارتش در این منطقه،بازداشت هوایی و به زمین نشانده شد و بعد از عذرخواهی  رسمی از کشور با هماهنگی سلسله مراتب فرماندهی اجازه پرواز دوباره داده شد

کارکنان منطقه پدافند هوایی جنوب شرق به عنوان فرماندهان صحنه های نبرد پدافند هوایی با الهام از راه امام حسین (ع) که در واقع همان خط سرخ شهادت است شبانه روزی  بدون ادعا و بدون خستگی از هوافضای منطقه تحت مسئولیت صیانت می کنند و تحت زعامت حضرت ولی عصر (عج) و دعای فرماندهی معظم کل قوا (مد ظله العالی) و مردم شریف  ایران با اقتدار  از هیچ خطای دشمن چشم پوشی نخواهند کرد.

مردم عزیز بدانند فضای کشور یک فضای نا امن برای موشک ها و هواپیما های با سرنشین و بدون سرنشین و هرگونه تهدید هوایی دشمن است و با هر شیطنتی  به صورت قاطع و محکم و در لحظه برخورد خواهد شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

برگزاری آیین تحلیف شورای شهر بندرعباس/فاطمه جراره رئیس شورای شهر بندرعباس شد

بندرعباس – «فاطمه جراره» با ۱۱ رای به عنوان رئیس شورای شهر بندرعباس انتخاب شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، آیین تحلیف شورای اسلامی شهر بندرعباس پنجشنبه شب در دفتر فرماندار بندرعباس برگزار شد و طی آن فاطمه جراره با اکثریت آرا به عنوان رئیس شورا انتخاب شد.

مراسم تحلیف اعضای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بندرعباس در محل دفتر فرمانداری بندرعباس با حضور عزیزالله کناری زاده فرماندار این شهرستان برگزار شد.

در این مراسم اعضای هیئت رییسه شورای ششم شهر بندرعباس نیز انتخاب شدند که بر همین اساس، فاطمه جراره با ۱۱ رای به عنوان رئیس شورای شهر انتخاب شد.

همچنین اسماعیل بواشه  نیز با ۹ رأی به عنوان نایب رئیس شورا انتخاب شد.

در ادامه برگزاری انتخابات هیئت رئیسه اسماعیل رئیسی حسنلنگی ۱۱ با رأی به عنوان منشی اول و  فریده عامری سیاهویی با ۱۱ رأی به عنوان منشی دوم معرفی شدند.

در این آیین، همه اعضای شورای منتخب قسم یاد کردند با حفظ انصاف و مهارت خود در خدمت به مردم کوشا باشند.

ادامه ی خواندن

سیاسی

تحویل دفتر کار ریاست جمهوری به آیت اللّه رئیسی

منتشر شده

روی

 

به گزارش تجارت جنوب انلاین،پس از پایان مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری،آیت اللّه سید ابراهیم رئیسی به همراه حجت الاسلام و المسلمین روحانی در نهاد ریاست جمهوری حضور یافته و رئیس جمهور سابق دفتر کار را به رئیس جمهور جدید تحویل داد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها