×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱۱ بهمن , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Tuesday, 31 January , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 7 خبر
از ظرفیت رسانه ها در اعتلای جامعه استفاده شود

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،علی اکسیر با اشاره به شکایت برخی ادارات و نهادهادر هرمزگان از خبرنگاران که به دلیل انجام رسالت خبری و پوشش اخبارصورت گرفته است ،افزود:آگاهی بخشی و اطلاع رسانی، ایجاد انسجام وتعلق اجتماعی، نظارت بر عملکرد ساختار قدرت ، فراهم آوردن زمینه‌های مشارکت عمومی و نظارت همگانی در نظام اجتماعی از کارکردهای مهم رسانه است .

وی گفت:درحالی که برخی دولتمردان همواره بر حرکت در مسیر توسعه سخن می گویند ، اما از مهمترین ابزار توسعه یعنی رسانه غافل هستند .

اکسیر افزود:غفلت و بی توجهی به رسانه های دارای مجوزو خبرنگاران مطالبه گرکمک به تریبونهای شایعه پرداز و غرض ورز محسوب خواهد شد. .

مدیر عامل خانه مطبوعات و رسانه های استان هرمزگان گفت: تردیدی نیست که ادامه این روند به تعمیق فاصله مدیران و شهروندان خواهد انجامید.

وی ادامه داد:آنچه امروز شاهد آن هستیم و در گذشته نیز از برنامه ای هدفمند تبعیت نمی کردو بیشتر بر مدار سلایق می چرخید ،نوع مواجهه دولت و برخی نهادها با رسانه هاست .

وی گفت: در اولین نشست هیئت دولت سیزدهم (۴شهریور ۱۴۰۰)عهدنامه ده گانه ای را امضا کردند که در بند ۹آن به صراحت آمده است : “توسعه ارتباط با آحاد جامعه و رعایت کرامت مردم و تعامل مؤثر با رسانه ها،‌نقدپذیری و اهتمام جدی به افکار عمومی”در دستور کار دولتمردان قرار می گیرد امامتاسفانه در استان هرمزگان این مهم مورد توجه برخی مدیران منصوب دولت قرار نگرفته است .

اکسیر گفت:استان هرمزگان با ظرفیت های عظیم انسانی ، طبیعی و اقتصادی در صورت اصلاح رویه های ناکارآمد مدیریتی می تواند به توسعه یافته ترین استان کشور بدل شود منوط به اینکه مردم ، رسانه ها و دولت همدل و همراه برای توسعه پایدار این خطه زرخیز گام بردارند .

مدیر عامل خانه مطبوعات و رسانه های استان هرمزگان گفت: رسانه زبان مردم و انتقال دهنده مشکلات به حاکمیت است. وی گفت:اعتماد سازی، انعکاس واقعیت ها، نقد سازنده از جمله نقش هایی است که رسانه ها ایفاگر آن هستند واگر این حوزه به سمت رکود ، انفعال و حاشیه حرکت کرد ،انتظار پیشرفت بیهوده است .

اکسیر افزود:متاسفانه متولیان دولتی خواسته یا نخواسته تا کنون نتوانسته اند موانع پیش رو را در جهت ارتقای توانمندی رسانه ها در استان بردارنداین درحالیست که بر اساس قوانین و مقررات مکلفند زمینه را برای نقش آفرینی مطلوب رسانه ها فراهم نمایند .

اکسیر گفت: خانه مطبوعات و رسانه های استان هرمزگان اعتقاد راسخ دارد که صدای مطالبه گران باید شنیده شودو برای دریافت خواست به حق مطالبه گریری، بهترین گزینه رسانه ها هستند .

وی خاطر نشان کرد: خانه مطبوعات و رسانه های هرمزگان با انتقاد از نوع مواجهه با اهالی رسانه ، خواستار بازنگری و تغییر در شیوه های گذشته است و طبیعتا استفاده از ظرفیت رسانه ها و تقویت آنها به توسعه پایدار جامعه کمک خواهد کرد .

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.