با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

اعتماد عمومی؛ گرانمایه ترین سرمایه مسؤولین

دیدار چهره به چهره مردم با مسئولان یکی از ثمرات انقلاب شکوهمند اسلامی است که ضرورت دارد، روز به روز تقویت شود تا مردم بتوانند به راحتی مطالباتشان را بیان کنند .

منتشر شده

روی

ضرورت دارد امکان این ارتباط دوسویه در تمامی قوا فراهم گردد و دسترسی مردم به نمایندگان شان در مجلس و مسئولان اجرایی و قضایی به سهولت میسر گردد تا پس از طرح انتظارات، انتقادات، شکایات و پیشنهادات ، مشکلات حوزه های مختلف احصاء و برای برون رفت از آنها، اقدامات اساسی صورت گیرد.

در نتیجه برنامه ریزی های انجام شده در دستگاه قضایی استان هرمزگان امکان دیدار با تمامی مسئولین تا عالی ترین مقام قضایی استان یعنی رئیس کل دادگستری برای شهروندان فراهم است و اقشار مختلف مردم می توانند با مسئولان قضایی دیدار و گفتگو داشته باشند و درخواست ها و نقطه نظرات خود را مطرح نمایند.

به طور حتم تداوم این دیدارها موجب افزایش رضایتمندی مردم از دستگاه قضائی می شود و تحقق عدالت آسان را در پی خواهد داشت.

همچنین یکی دیگر از اقدامات دستگاه قضایی استان هرمزگان برگزاری دیدارهای مردمی وکلا در مساجد به منظور پاسخگویی به پرسش های حقوقی و قضایی مردم و آشنایی بیشتر شهروندان با این حوزه می باشد که انتظار می رود این دیدارها نیز تداوم یابد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان هرمزگان با هدف تسریع در روند رسیدگی به مشکلات شهروندان و تکریم ارباب رجوع از ابتدای سال ۱۳۹۷تاکنون بیست و پنج جلسه دیدار مردمی حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان برگزار شده است.

در جریان برگزاری این دیدار های مردمی، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ضمن استماع درخواست های مطرح شده از سوی شهروندان ،در خصوص رسیدگی به مطالبات آنها دستورات لازم را صادر نموده است.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی دفتر کل دادگستری استان هرمزگان؛ از میان درخواست های ارائه شده از ابتدای سال ۱۳۹۷ تا کنون ، ۳۷ درصد مردم خواستار دیدار حضوری با شخص رئیس کل دادگستری استان هرمزگان بوده ،۹ درصد پیشنهادات خود را به منظور بهبود ارائه خدمات قضائی مطرح نموده اند ، ۲۲ درصد تقاضای مرخصی زندانیان و موافقت با اعطای عفو و تخفیف مجازات خود را اعلام نمودند ، ۱۷ درصد درخواست اعاده دادرسی و اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری را ارائه نموده اند و ۱۵ درصد نیز خواستار تسریع در روند رسیدگی به پرونده های قضایی و اجرای احکام شده اند.

شایان ذکر است : تاکنون تمامی درخواست های مطرح شده از سوی شهروندان هرمزگانی توسط حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان مورد رسیدگی قرار گرفته و دستورات لازم در ارتباط با آنها صادر شده است.

طرح برگزاری دیدارهای مردمی مسؤولین قضایی استان هرمزگان بطور همزمان در دیگر حوزه های قضایی استان نیز اجرا شده است و طی ۱۰ ماه سپری شده از سال ۱۳۹۷ تنها در بندرعباس ۱۰۶۱ نفر از شهروندان در فضایی صمیمی و آکنده از شکیبایی مبتنی بر اعتماد مسئولین به مردم با رئیس کل دادگستری استان هرمزگان دیدار نموده اند.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در حاشیه یکی از دیدارهای مردمی خود خاطر نشان کرد: ارتباط مردم با مسئولین در تصمیم سازی های کاربردی به منظور رفع مشکلات اجتماعی اثر بخش بوده و نقش بسزایی در ارتقاء رضایتمندی مردم و جلب اعتماد عمومی به عنوان گرانمایه ترین سرمایه دستگاه قضایی خواهد داشت.

شایان ذکر است: متقاضیان دیدار مردمی با رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ، از نقاط مختلف کشور و استان هرمزگان می توانند از طریق تماس تلفنی با دفتر کل دادگستری استان هرمزگان به شماره تلفن:۰۷۶۳۳۳۱۷۸۶۰و یا با مراجعه به آدرس اینترنتی دادگستری کل استان هرمزگان به نشانی : www.dadhor.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

انتهای پیام/

اجتماعی

باهوشیاری و سرعت عمل بالای پلیس هرمزگان بلافاصله عاملان تیراندازی در بیمارستان شهید محمدی دستگیر شدند

فرمانده انتظامی استان از سرعت عمل بالای پلیس استان و دستگیری ۶ نفر از عاملان تیراندازی در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس بلافاصله پس از درگیری و نزاع دسته جمعی خبرداد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین,سردار “غلامرضا جعفری”  بیان داشت: در پی اعلام وقوع درگیری و تیراندازی در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس، بلافاصله مأموران گشت کلانتری و تیم های تخصصی پلیس امنیت عمومی استان در محل حاضر شدند.

وی افزود: شخصی که توسط ضاربان مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود از متهمان سابقه دار می باشد که به تازگی از زندان ترخیص شده و متعاقب آن در حوالی ساعت ۰۳:۰۰ بامداد امروز نامبرده به اتفاق چند نفر دیگر منازعه نموده که طی این درگیری یک نفر در این زمینه به وسیله اسلحه سرد مضروب و به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس منتقل شده بود.

فرمانده انتظامی هرمزگان تصریح کرد: فرد مذکور جهت پیگیری وضعیت همدست مصدوم خود به بیمارستان مراجعه که در حین درمان مجددا ضاربین با یکدستگاه خودروی پژو ۴۰۵ نقره ای رنگ با پلاک مخدوش به بیمارستان مراجعه و اقدام به شلیک با اسلحه کلاش می نمایند که در اثر آن نامبرده از ناحیه ی زانو مصدوم گردید.

سردار جعفری با تأکید براینکه با سرعت عمل پلیس و طی یک عملیات ضربتی هر۶ نفر از عاملان این درگیری در محل حادثه دستگیر و یک قبضه اسلحه کلاش متعلق به ضاربان کشف شد، تصریح کرد: مصدوم تحت الحفظ در حال درمان می باشد و سایر متهمان نیز جهت ادامه روند مراحل پرونده به پلیس امنیت عمومی استان منتقل شدند.

این مقام ارشد انتظامی استان با بیان اینکه استان هرمزگان محلی برای جولان افراد هنجارشکن و قانون گریز نیست، خاطرنشان کرد: پلیس استان بصورت شبانه روزی هرگونه تحرک افراد قانون گریز،هنجارشکن، اراذل و اوباش و کسانی که سعی در آشفته کردن بار روانی جامعه دارند را رصد با جدیت و قاطعیت با آنان برخورد می کند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس در دادگستری استان هرمزگان

بندرعباس_ به مناسبت هفته دفاع مقدس، نمایشگاه دستاوردهای مقاومت در دادگستری کل استان هرمزگان افتتاح شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه اظهار داشت: امنیت و آرامش امروز جامعه مدیون خون شهداست و باید قدردان خانواده های معظم شاهد و ایثارگر باشیم.

علی صالحی با اشاره به رشادت ها و دلاوری های شهدای والامقام و رزمندگان خاطر نشان کرد: دفاع مقدس رمز عزتمندی ایران اسلامی است.

وی همچنین یادآور شد: باید دستاوردهای دوران دفاع مقدس برای نسل جوان تبیین و ارائه شود و همین موضوع تأثیر مهمی در رشد معنوی و ارتقای خودباوری در سطح جامعه خواهد داشت.

علی صالحی همچنین تأکید کرد: خانواده های شهدا مايه افتخار جامعه، ميراث داران انقلاب اسلامی و سرمايه های معنوی كشور هستند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: هفته دفاع مقدس ، فرصت مغتنمی است تا بار دیگر با مرور حماسه ها و دلاورمردی های مجاهدین عرصه های پیکار در جبهه های حق علیه باطل و تجدید میثاق با آرمان های امام راحل عظیم الشأن (ره) و شهدای والامقام انقلاب اسلامی ، از رزمندگان، ایثارگران و یادگاران هشت سال دفاع مقدس تجلیل کنیم.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

ششمین محموله کمک های اهدایی اتاق بازرگانی هرمزگان تحویل مراکز درمانی استان شد/کمک بیش از ۳۰میلیارد تومانی اتاق هرمزگان به بخش درمان استان در دوران کرونا

در ادامه تحقق کمک هشت میلیارد تومانی اتاق بازرگانی ایران و اتاق هرمزگان به بخش درمان استان، امروز ششمین مرحله از این کمک ها به دانشگاه علوم پزشکی استان تحویل داده شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین, این کمک ها شامل کمد کنار تخت، میزغداخوری بیمار تخت مکانیکی، میز غذاخوری بیمار تخت برقی، پایه سرم و تخت icu و ccu بود که ساعتی پیش به دانشگاه علوم پزشکی استان تحویل داده شد.

یادآور می شود از ابتدای شیوع ویروس کرونا بنا بر مصوبه ستاد کرونا و تاکید و رایزنی دکتر همتی استاندار هرمزگان و همکاری و تعامل مناسب مهندس صفا رییس اتاق بندرعباس، تاکنون اتاق بازرگانی و جامعه اقتصادی استان بیش از ۳۰ میلیارد تومان به مراکز درمانی هرمزگان در قالب کمک های مورد نیاز بیمارستان ها کمک کرده اند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها