با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

اعتماد عمومی؛ گرانمایه ترین سرمایه مسؤولین

دیدار چهره به چهره مردم با مسئولان یکی از ثمرات انقلاب شکوهمند اسلامی است که ضرورت دارد، روز به روز تقویت شود تا مردم بتوانند به راحتی مطالباتشان را بیان کنند .

منتشر شده

روی

ضرورت دارد امکان این ارتباط دوسویه در تمامی قوا فراهم گردد و دسترسی مردم به نمایندگان شان در مجلس و مسئولان اجرایی و قضایی به سهولت میسر گردد تا پس از طرح انتظارات، انتقادات، شکایات و پیشنهادات ، مشکلات حوزه های مختلف احصاء و برای برون رفت از آنها، اقدامات اساسی صورت گیرد.

در نتیجه برنامه ریزی های انجام شده در دستگاه قضایی استان هرمزگان امکان دیدار با تمامی مسئولین تا عالی ترین مقام قضایی استان یعنی رئیس کل دادگستری برای شهروندان فراهم است و اقشار مختلف مردم می توانند با مسئولان قضایی دیدار و گفتگو داشته باشند و درخواست ها و نقطه نظرات خود را مطرح نمایند.

به طور حتم تداوم این دیدارها موجب افزایش رضایتمندی مردم از دستگاه قضائی می شود و تحقق عدالت آسان را در پی خواهد داشت.

همچنین یکی دیگر از اقدامات دستگاه قضایی استان هرمزگان برگزاری دیدارهای مردمی وکلا در مساجد به منظور پاسخگویی به پرسش های حقوقی و قضایی مردم و آشنایی بیشتر شهروندان با این حوزه می باشد که انتظار می رود این دیدارها نیز تداوم یابد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان هرمزگان با هدف تسریع در روند رسیدگی به مشکلات شهروندان و تکریم ارباب رجوع از ابتدای سال ۱۳۹۷تاکنون بیست و پنج جلسه دیدار مردمی حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان برگزار شده است.

در جریان برگزاری این دیدار های مردمی، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ضمن استماع درخواست های مطرح شده از سوی شهروندان ،در خصوص رسیدگی به مطالبات آنها دستورات لازم را صادر نموده است.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی دفتر کل دادگستری استان هرمزگان؛ از میان درخواست های ارائه شده از ابتدای سال ۱۳۹۷ تا کنون ، ۳۷ درصد مردم خواستار دیدار حضوری با شخص رئیس کل دادگستری استان هرمزگان بوده ،۹ درصد پیشنهادات خود را به منظور بهبود ارائه خدمات قضائی مطرح نموده اند ، ۲۲ درصد تقاضای مرخصی زندانیان و موافقت با اعطای عفو و تخفیف مجازات خود را اعلام نمودند ، ۱۷ درصد درخواست اعاده دادرسی و اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری را ارائه نموده اند و ۱۵ درصد نیز خواستار تسریع در روند رسیدگی به پرونده های قضایی و اجرای احکام شده اند.

شایان ذکر است : تاکنون تمامی درخواست های مطرح شده از سوی شهروندان هرمزگانی توسط حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان مورد رسیدگی قرار گرفته و دستورات لازم در ارتباط با آنها صادر شده است.

طرح برگزاری دیدارهای مردمی مسؤولین قضایی استان هرمزگان بطور همزمان در دیگر حوزه های قضایی استان نیز اجرا شده است و طی ۱۰ ماه سپری شده از سال ۱۳۹۷ تنها در بندرعباس ۱۰۶۱ نفر از شهروندان در فضایی صمیمی و آکنده از شکیبایی مبتنی بر اعتماد مسئولین به مردم با رئیس کل دادگستری استان هرمزگان دیدار نموده اند.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در حاشیه یکی از دیدارهای مردمی خود خاطر نشان کرد: ارتباط مردم با مسئولین در تصمیم سازی های کاربردی به منظور رفع مشکلات اجتماعی اثر بخش بوده و نقش بسزایی در ارتقاء رضایتمندی مردم و جلب اعتماد عمومی به عنوان گرانمایه ترین سرمایه دستگاه قضایی خواهد داشت.

شایان ذکر است: متقاضیان دیدار مردمی با رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ، از نقاط مختلف کشور و استان هرمزگان می توانند از طریق تماس تلفنی با دفتر کل دادگستری استان هرمزگان به شماره تلفن:۰۷۶۳۳۳۱۷۸۶۰و یا با مراجعه به آدرس اینترنتی دادگستری کل استان هرمزگان به نشانی : www.dadhor.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

انتهای پیام/

اجتماعی

بازنگری و به روز رسانی برنامه های پیشگیری از اعتیاد در دستور کار قرار گیرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بر لزوم بازنگری و به روز رسانی برنامه های پیشگیری از اعتیاد، تاکید کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علی رئوفی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان، با تاکید بر اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در زمینه اعتیاد، تصریح کرد: با توجه به خسارت های زیانبار اعتیاد به مواد مخدر، اتخاذ اقدامات پیشگیرانه بسیار ضروری است و دستگاه های اجرایی ذیربط امکانات خود را در زمینه پیشگیری از اعتياد به کار گیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، افزود: برنامه های پیشگیری از اعتیاد نیازمند بازنگری و به روز رسانی جهت کارآمدی بیشتر است.

رئوفی خاطرنشان کرد: رسانه های جمعی به ویژه صداوسیما با آگاهی بخشی می توانند نقش مهمی در به ثمر نشستن طرح های پیشگیری از اعتیاد، داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، اظهار داشت: از ظرفيت سازمان های مردم نهاد (سمن ها) در اجرای برنامه های پیشگیرانه از اعتیاد به صورت ویژه بهره گرفته شود تا برنامه های اجرا شده در این زمینه به اهداف مورد نظر دست یابند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف محموله ۷۸ هزار لیتری سوخت قاچاق در جزیره قشم

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف محموله ۷۸ هزار لیتری سوخت قاچاق در جزیره قشم خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران دریابانی قشم پس از شناسایی ۳ عدد مشک حاوی سوخت قاچاق در این جزیره، نسبت به توقیف آنها اقدام نمودند.

مجتبی قهرمانی تصریح کرد: از این مشک های متعلق به قاچاقچیان سوخت، بیش از ۷۸ هزار لیتر گازوئیل کشف و ضبط شده است.

وی ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۸۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و در ادامه افزود: بنابر گزارش ضابطین، اقدامات پلیسی به منظور شناسایی و دستگیری عوامل نگهداری این محموله قاچاق، ادامه دارد که نتایج آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با تأکید بر اینکه ممانعت از قاچاق به ویژه قاچاق سوخت به صورت مستقیم بر بهبود معیشت و اقتصاد جامعه تأثیر دارد، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی استان هرمزگان با عزم جدی خود برای مبارزه با پدیده شوم قاچاق سوخت، اجازه هیچ گونه فعالیت سودجویانه در این خصوص را نخواهند داد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

وصول راحت مالیات در گرو شناسایی بهتر مودیان مالیاتی است

رییس سازمان امور مالیاتی کشور وصول راحت مالیات را در گرو شناسایی بهتر مودیان مالیاتی دانست و گفت: در مشاغل نیز فرار مالیاتی زیاد است و اگر جلوی فرار در کشور گرفته شود حتی می‌توانیم به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان برسانیم.

منتشر شده

روی

به وسیله

“داود منظور” روز پنج‌شنبه ۳۰ دی ماه در مراسم معارفه سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان از کارکنان مالیاتی به عنوان سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی کشور یاد کرد واظهارداشت: در دوره جدید نیز رویکرد این سازمان تحول آفرینی است و تمام تلاش ها باید با این هدف باشد که با بهره گیری از دانش و تجربه کافی از فرار مالیاتی جلوگیری کنیم.

رییس سازمان امور مالیاتی اقدامات مثبت در سازمان امور مالیاتی در استان‌ها را نیز مرهون زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان دانست و بیان داشت: پاکدستی و سلامت و تامین سهم خود در تامین مالی بودجه دولت براساس درآمدهای پایدار مالیاتی از جمله اصول مورد تاکید سازمان امور مالیاتی در دوره جدید است.

وی استفاده از داده کاوی در نظام مالیاتی را از سیاست های راهبردی سازمان برشمرد و افزود: در این راستا در تلاش هستیم با ساماندهی و نظارت بیشتر مرکز داده‌ها را گسترش و در اختیار ادارات مالیاتی قرار دهیم تا بتوانند با اطلاعات کافی، مالیات عادلانه تر و دقیقی را وصول کنند.

رییس سازمان امور مالیاتی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: استان هرمزگان به لحاظ ظرفیت به عنوان قطب تجارت و اقتصاد کشور محسوب می‌شود و امیدواریم روزی برسد که این استان به شکوفایی و رونق لازم برسد.

منظور با بیان اینکه کار در استان‌های مرزی و ساحلی از جمله هرمزگان سختی مضاعفی دارد، گفت ارائه آمارهای عملکردی نشان از تحول بزرگی در حوزه امور مالیاتی استان هرمزگان دارد، لذا همکاران این استان می‌توانند با تمرکز بر واحدهای سیستمی به شناسایی مودیان جدید برای وصول مالیات های جدید و جلوگیری از فرار مالیاتی اقدام کمک کنند.

وی در این رابطه به بازدیدهای خود از بخش‌های مختلف اداره کل امور مالیاتی استان و گفت‌وگو با مدیران و کارکنان امور مالیاتی این استان بیان داشت: در واحدهای نرم افزار فن‌آوری، درآمد، مرکز داده‌ها، امور حقوقی، حسابرسی‌ها و هیات‌های حل اختلاف کارهای خوبی انجام شده که همه این ‌ها نشان از تلاش و دغدغه‌مندی کارکنان دارد.

رییس سازمان امور مالیاتی به کارکنان واحدهای امور مالیاتی این استان نیز توصیه کرد: بدون ارجاع پرونده‌ها به هیات‌های دادرسی زمینه وصول و پرداخت مالیات از سوی مودیان را تسهیل کنیم.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در این مراسم از زحمات شاکر رضا مریدی، مدیر کل قبلی امور مالیاتی استان هرمزکان تجلیل و سید حمید حسینی مقدم را به عنوان سرپرست جدید این اداره کل معرفی کرد.

براساس این گزارش، دکتر منظور پیش از مراسم معارفه با حضور در واحدها و بخش های مختلف هیات حل اختلاف مالیات، فن آوری و اطلاعات، واحد نرم افزار، بایگانی، درآمد، دبیرخانه، مجریان قرار اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان با مدیران و کارکنان این بخش ها از نزدیک آَشنا و در خصوص وضعیت درآمدها، مشکلات و سختی کارها آنها گفت وگو کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها