با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

عرضه گسترده گوشت در بازار هرمزگان آغاز می شود/ آغاز طرح نظارت بر بازار استان از بهمن ماه

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان گفت: عرضه گسترده گوشت سفيد و قرمز در بازار هرمزگان با هدف تنظيم بازار اين محصول با قيمت مصوب آغاز مي شود.

منتشر شده

روی

به گزارش روابط عمومي استانداري هرمزگان، دكتر ايرج حيدري در سي امين جلسه كارگروه تنظيم بازار استان هرمزگان با اشاره به اهميت تنظيم بازار گوشت ، تصريح كرد: براي تنظيم بازار استان  در حوزه گوشت سفيد و قرمز  بر اساس اعلام مسئولان جهاد كشاورزي و شركت پشتيباني دام استان  از فردا سي ام دي ماه توزيع روزانه ۲۰ تن گوشت منجمد سفيد و ۱۰ تن گوشت قرمز منجمد  با قيمت مصوب  در استان از طريق شبكه هاي و فروشگاه هاي منتخب  آغاز مي گردد.

وي تصريح كرد: با هدف تنظيم بازار گوشت گرم از هفته آينده توزيع اين محصول به صورت گسترده در سطح استان توسط شركت پشتيباني امور دام آغاز خواهد گرديد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان خاطرنشان كرد : عرضه گسترده گوشت سفيد و قرمز توسط شركت پشتيباني امور دام استان تا رسيدن بازار اين محصول به قيمت تعادلي و مصوب ادامه پيدا خواهد كرد.

حيدري خاطرنشان كرد : دستگاه هاي متولي همچون صنعت، معدن و تجارت ، شركت پشتيباني دام ،  اصناف و جهاد كشاورزي  در خصوص نرخ مصوب گوشت هاي كه به صورت گسترده در سطح استان توزيع مي گردد از طريق صداوسيما  و ساير رسانه ها اطلاع رساني كنند تا عموم مردم استان  در جريان قيمت گوشت هاي توزيعي با نرخ مصوب در بازار  قرار گيرند.

وي  با اشاره به اهميت نظارت بر چرخه توزيع گوشت در سطح استان تصريح كرد: مردم شريف استان اگر در روند توزيع گوشت خارج از شبكه توزيع تخلفي مشاهده نمودند بلافاصله اين امر را به دستگاه هاي نظارتي گزارش نمايند تا مورد  رسيدگي قرار گيرد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان تصريح كرد:  يك شبكه نظارتي مشخص عرضه و توزيع گوشت  از سوي دستگاه هاي متولي  پيش بيني گردد تا از هر گونه سوء استفاده هاي احتمالي در بازار اين محصول جلوگيري بعمل آيد.

وي افزود: اگر مديران به صورت تكليف عمل كنند و جهادي در صحنه باشند  و شبانه روز بازار را رصد كنند اختلالي در بازار به وجود نخواهد آمد و تخلفات احتمالي به پايين ترين حد خود خواهد رسيد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان  با اشاره به اهميت تامين دام سنگين مورد نياز استان عنوان كرد: جهاد كشاورزي در خصوص واردات دام سنگين به استان با همكاري اداره كل دامپزشكي  در سريعترين زمان ممكن مجوز هاي لازم را تهيه و نسبت به واردات دام سنگين اقدام نمايند.

وي افزود: واردات دام سنگين  هم نياز استان  است و هم با واردات آن نياز استان هاي ديگر را هم مي توان از طريق هرمزگان تامين كرد.

حيدري خاطرنشان كرد: جهاد كشاورزي نسبت به شناسايي  سرمايه گذاران فعال متقاضي در زمينه واردات  دام سنگين برنامه ريزي  و مقدمات واردات دام را از طريق فعالان  اين بخش هرچه سريعتر تسريع نمايد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان  با اشاره به اهميت حمايت از مرغداري هاي استان ، اظهار داشت: جهاد كشاورزي با برنامه ريزي مناسب مرغداري هاي استان كه اقدام  جوجه ريزي كرده اند و يا در حال جوجه ريزي هستند  در حوزه تامين نهاده هاي مورد نياز به آنها كمك كند  تا قيمت تمام شده توليد  اين محصول كاهش پيدا كند.

حيدري تصريح كرد: مردم استان اطمينان خاطر داشته باشند در زمينه تامين مايحتاج مورد نياز آنها در استان هيچ گونه مشكلي وجود ندارد و مسئولين در كنار مردم براي حل مشكلات حضور دارند و سعي مي شود با برنامه ريزي مناسب  پايان سال خوبي براي مردم هرمزگان رقم بخورد.

وي با اشاره به آغاز طرح نظارتي نوروز تصريح كرد: طرح نظارت بر بازار استان ويژه ايام پاياني سال از ابتداي بهمن ماه آغاز تا نيمه فرودين سال ۹۸ ادامه پيدا خواهد كرد .

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها