با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

رشد ۴۳درصدی در برخورد با متخلفین صید و صیادی در ۹ماهه نخست سال جاری

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان از رشد ۴۳درصدی معرفی به کمیسون تخلفات صیادی در ۹ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سرهنگ حسن آزادی با اشاره به وجود ۲۲ بندر صیادی ۳۰ هزار نفر جامعه صیادی استان هرمزگان و بیش از دو هزار و ۵۰۰ کیلومتر نوار مرز آبی ساحلی گفت: حفظ و حراست از صیدگاه ها توسط یگان حفاظت از منابع آبزیان با حمایت دریابانی استان هرمزگان درنظارت و کنترل درصیدگاه های استان و راه اندازی گشت های تلفیقی و مشترک صورت پذیرفته است.

وی با بیان اینکه صیادان و جامعه بهره بردار شیلاتی، تعامل و همکاری خوبی با اداره کل شیلات هرمزگان دارند از صیادان خواست تا با رعایت قوانین و مقررات این یگان را یاری کنند.
سرهنگ آزادی با اشاره به رشد و پیشرفت عملکرد یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان در نه ماهه نخست سال جاری گفت: رشد چشمگیری در تمامی کشفیات در برخورد با شناروهای متخلف صید صنعتی و سنتی از اهم شاخص های رشد عملکرد یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان بوده است.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان توقیف بیش از ۵۰ فروند شناور، کشف  بیش از دوهزار ۸۰۰ طاقه تور منوفلامنت، ۴۳ عدد لنگر، ۱۰۹ عدد تور صید ترال و کشف بالغ بر هشت هزار و ۷۰۰ کیلو گرم ماهی و میگو را از اهم کشفیات این یگان خواند.

سرهنگ حسن آزادی ارتقای تعامل با دریابانی استان، بروز رسانی تجهیزات و شناورهای یگان، جلب مشارکت بیش از پیش جامعه صیادی، ارتقای همکاری با مدیریت بنادر صیادی، تامین نیروی انسانی، پیگیری تخصیص اعتبارات لازم، استقرار پایگاه های هاب در شهرستان های مهم، راه اندازی گشت های مشترک و … را از اهم برنامه های کوتاه مدت و میان مدت یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان خواند.

وی افزود: در آینده نزدیک و با تامین نیرو استقرار پایگاه های یگان در کلیه بنادر صیادی و مراکز تخلیه صید، استقرار شناور عملیاتی یگان در صید گاه های صید صنعتی، توسعه روش صید لانگ لاین در جزایز، ترویج استفاده از ادوات صید اصولی بجای ادوات صید مخرب را از اهم برنامه این یگان در سال جاری خواند.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان فعالیت این یگان را بسیار مهم و حساس خواند و گفت: بدون شک حفظ ذخایر ارزشمند آبزیان نیازمند توجه بیش از پیش مردم و همه دستگاه های اجرایی به این مهم است چرا که ماموریت یگان حفاظت شیلات در زمینه حفاظت از منابع آبزیان است و از این فرصت باید برای حفظ این منابع نهایت بهره را برد.

سرهنگ آزادی برگزاری دوره های آموزشی برای آگاهی بخشی جامعه صیادی  و رعایت مقررات مرزی را یکی از مهمترین عوامل پیشگیری از تخلفات صیادی عنوان کرد و افزود: برنامه های خوبی در این راستا در دست اقدام شیلات هرمزگان قرار دارد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از همکاری مردم و مسوولان از مردم شریف استان هرمزگان درخواست کرد تا هرگونه تخلفات صید غیر مجاز آبزیان را به شماره تلفن ۰۷۶۳۳۳۳۱۴۱۳ ستاد خبری فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان اعلام کنند .

اجتماعی

باهوشیاری و سرعت عمل بالای پلیس هرمزگان بلافاصله عاملان تیراندازی در بیمارستان شهید محمدی دستگیر شدند

فرمانده انتظامی استان از سرعت عمل بالای پلیس استان و دستگیری ۶ نفر از عاملان تیراندازی در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس بلافاصله پس از درگیری و نزاع دسته جمعی خبرداد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین,سردار “غلامرضا جعفری”  بیان داشت: در پی اعلام وقوع درگیری و تیراندازی در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس، بلافاصله مأموران گشت کلانتری و تیم های تخصصی پلیس امنیت عمومی استان در محل حاضر شدند.

وی افزود: شخصی که توسط ضاربان مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود از متهمان سابقه دار می باشد که به تازگی از زندان ترخیص شده و متعاقب آن در حوالی ساعت ۰۳:۰۰ بامداد امروز نامبرده به اتفاق چند نفر دیگر منازعه نموده که طی این درگیری یک نفر در این زمینه به وسیله اسلحه سرد مضروب و به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس منتقل شده بود.

فرمانده انتظامی هرمزگان تصریح کرد: فرد مذکور جهت پیگیری وضعیت همدست مصدوم خود به بیمارستان مراجعه که در حین درمان مجددا ضاربین با یکدستگاه خودروی پژو ۴۰۵ نقره ای رنگ با پلاک مخدوش به بیمارستان مراجعه و اقدام به شلیک با اسلحه کلاش می نمایند که در اثر آن نامبرده از ناحیه ی زانو مصدوم گردید.

سردار جعفری با تأکید براینکه با سرعت عمل پلیس و طی یک عملیات ضربتی هر۶ نفر از عاملان این درگیری در محل حادثه دستگیر و یک قبضه اسلحه کلاش متعلق به ضاربان کشف شد، تصریح کرد: مصدوم تحت الحفظ در حال درمان می باشد و سایر متهمان نیز جهت ادامه روند مراحل پرونده به پلیس امنیت عمومی استان منتقل شدند.

این مقام ارشد انتظامی استان با بیان اینکه استان هرمزگان محلی برای جولان افراد هنجارشکن و قانون گریز نیست، خاطرنشان کرد: پلیس استان بصورت شبانه روزی هرگونه تحرک افراد قانون گریز،هنجارشکن، اراذل و اوباش و کسانی که سعی در آشفته کردن بار روانی جامعه دارند را رصد با جدیت و قاطعیت با آنان برخورد می کند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس در دادگستری استان هرمزگان

بندرعباس_ به مناسبت هفته دفاع مقدس، نمایشگاه دستاوردهای مقاومت در دادگستری کل استان هرمزگان افتتاح شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه اظهار داشت: امنیت و آرامش امروز جامعه مدیون خون شهداست و باید قدردان خانواده های معظم شاهد و ایثارگر باشیم.

علی صالحی با اشاره به رشادت ها و دلاوری های شهدای والامقام و رزمندگان خاطر نشان کرد: دفاع مقدس رمز عزتمندی ایران اسلامی است.

وی همچنین یادآور شد: باید دستاوردهای دوران دفاع مقدس برای نسل جوان تبیین و ارائه شود و همین موضوع تأثیر مهمی در رشد معنوی و ارتقای خودباوری در سطح جامعه خواهد داشت.

علی صالحی همچنین تأکید کرد: خانواده های شهدا مايه افتخار جامعه، ميراث داران انقلاب اسلامی و سرمايه های معنوی كشور هستند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: هفته دفاع مقدس ، فرصت مغتنمی است تا بار دیگر با مرور حماسه ها و دلاورمردی های مجاهدین عرصه های پیکار در جبهه های حق علیه باطل و تجدید میثاق با آرمان های امام راحل عظیم الشأن (ره) و شهدای والامقام انقلاب اسلامی ، از رزمندگان، ایثارگران و یادگاران هشت سال دفاع مقدس تجلیل کنیم.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

ششمین محموله کمک های اهدایی اتاق بازرگانی هرمزگان تحویل مراکز درمانی استان شد/کمک بیش از ۳۰میلیارد تومانی اتاق هرمزگان به بخش درمان استان در دوران کرونا

در ادامه تحقق کمک هشت میلیارد تومانی اتاق بازرگانی ایران و اتاق هرمزگان به بخش درمان استان، امروز ششمین مرحله از این کمک ها به دانشگاه علوم پزشکی استان تحویل داده شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین, این کمک ها شامل کمد کنار تخت، میزغداخوری بیمار تخت مکانیکی، میز غذاخوری بیمار تخت برقی، پایه سرم و تخت icu و ccu بود که ساعتی پیش به دانشگاه علوم پزشکی استان تحویل داده شد.

یادآور می شود از ابتدای شیوع ویروس کرونا بنا بر مصوبه ستاد کرونا و تاکید و رایزنی دکتر همتی استاندار هرمزگان و همکاری و تعامل مناسب مهندس صفا رییس اتاق بندرعباس، تاکنون اتاق بازرگانی و جامعه اقتصادی استان بیش از ۳۰ میلیارد تومان به مراکز درمانی هرمزگان در قالب کمک های مورد نیاز بیمارستان ها کمک کرده اند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها