با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

سرمایه‌گذاری بیش از دو هزار میلیارد در حوزه توزیع برق استان/ بیش از نصف طول کره زمین شبکه برق در استان هرمزگان وجود دارد

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان گفت: در استان هرمزگان بیش از دو هزار میلیارد تومان در حوزه توزیع برق سرمایه گذاری صورت گرفته است و گرمسیری بودن استان هرمزگان باعث شده است که میزان سرمایه گذاری به ازای هر مشترک افزایش پیدا کند.

منتشر شده

روی

محمد ذاکری در نشست خبری با خبرنگاران و نمایندگان رسانه استان هرمزگان با گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی گفت: معمولا هر اتفاقی که رخ می دهد چهلمین سال نشان دهنده رشد و نداوم آن است. انقلاب ما هم به حول قوه الهی به چهلمین سالگرد رسید و به همین دلیل احساس می کنیم انقلابی قوی بنیه و با ریشه‌ای بسیار محکم داریم.

وی تصریح کرد: هنگامی که این چهل سال را ارزیابی میکنیم علی رغم تمام کاستی هایی که وجود دارد؛ واقعا دستاوردهای بسیار بزرگ و چشم گیری نیز مشاهده می‌شود که اگر ما از نظر آماری هم بررسی کنیم به این حقایق خواهیم رسید و بنده در اینجا تنها به بخش خدمات‌رسانی برق آن اشاره می‌کنم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان خاطرنشان کرد: یکی از شعارهای اصلی انقلاب اسلامی عدالت محوری است؛ یکی از نشانه های عدالت محوری رساندن خدمات به گوشه و نقاط تمام کشور است. روستاهای ما در زمان قبل از انقلاب مشکلات زیادی داشتند حتی روستاهایی که نزدیک به مرکز کشور بودند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ما ۱۲۸ هزار خانوار روستایی را تحت پوشش خدمات برق داریم، تصریح کرد: قبل از انقلاب از هزار و ۷۲۸ روستایی که در سطح کشور وجود داشت تنها ۶ روستا برق دار بود اما در حال حاضر هزار و ۷۳۰ روستا که با توجه به رشد جمعیت همه ساله هم تعداد تجمع‌های خانوار در حال افزایش است تحت پوشش خدمات رسانی برق قرار دارد.

ذاکری بیان داشت: با تشکر از همکاران در شرکت، خدمات توزیع برق جزو معدود خدماتی است که پوشش صد در صدی را در سطح استان دارد و با افتخار می‌توانیم بگوییم که هیچ نقطه‌ای در استان هرمزگان نیست که خدمات رسانی برق را نداشته باشد.

وی با اشاره به این نکته که توزیع برق یک خدمت کاملا مستمر است، ادامه داد: شرکت توزیع به صورت ۲۴ ساعته و ثانیه به ثانیه به مردم شریف خدمات ارائه می‌دهد و پوشش صد در صدی برق تنها یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است. خدمات توزیع برق به دلیل هزینه‌های زیادی که دارد حتی در کشورهایی که ادعای توسعه یافتگی دارند به صورت صد در صدی نیست.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان اظهار کرد: در زمان پیش از انقلاب ۲۸ هزار مشترک برق داشتیم اما در حال حاضر به ۶۷۷ هزار مشترک خدمات رسانی می‌کنیم.

ذاکری افزود: در دوران پیش از انقلاب طول شبکه برق تنها ۱۶۸ کیلومتر بود که در حال حاضر به بیش از ۲۴ هزار کیلومتر طول شبکه رسیدیم یعنی طول شبکه برق استان بیش از نصف کره زمین است.

وی تشریح کرد: تعداد پست‌های استان ۳۰۵ دستگاه بوده است و در حال حاضر ۲۵ هزار و ۵۱۸ دستگاه پست توزیع برق داریم. این موارد اتفاق نمیافتد مگر با تلاش زیاد و نگاه عدالت محوری که انقلاب اسلامی داشته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان گفت: در استان هرمزگان بیش از دو هزار میلیارد تومان در حوزه توزیع برق سرمایه گذاری صورت گرفته است و گرمسیری بودن استان هرمزگان باعث شده است که میزان سرمایه گذاری به ازای هر مشترک افزایش پیدا کند.

ذاکری عنوان کرد: نکته بعدی که می‌توانم به عنوان افتخارات خودم و همکارانم اشاره کنم بهره‌برداری از ۴۰ طرح ویژه روشنایی در سطح استان در سال ۹۷ است.

وی با بیان اینکه این اتفاق به واسطه نیاز به روشنایی معابر در سطح استان رخ داد، گفت: احداث این طرح بیش از ۱۱ میلیارد تومان هزینه در برداشته است که به عنوان یک طرح ویژه و جمع‌بندی شده در طول سال ۹۷ به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب به مردم خوب استان هرمزگان تقدیم شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان تشریح کرد: طبق روند سالیان گذشته در طول سال در دو مقطع، هفته دولت و دهه فجر تمامی پروژه‌ها را جمع‌بندی می‌کنیم و اکنون پروژه‌های آماده شده در این بازه زمانی را معرفی می‌کنم.

ذاکری ادامه داد: در هزار و ۲۵۹ نقطه از استان هرمزگان طرح های توسعه ای یا اصلاحی که سرمایه بر است را اجرا کردیم. معمولا در سیستم هر نقطه ای که تاسیسات احداث شود به عنوان یک پروژه تعریف می‌شود ولی اگر بخواهیم به عنوان دسته بندی‌هایی که معمول است و عنوان پروژه را تعریف کنیم می‌توانیک ۷۹ پروژه را نام ببریم که کل اعتبار این پروژه‌ها بالغ بر ۶۷  میلیارد تومان است.

وی در خصوص پروژه‌های حدفاصل هفته دولت و دهه فجر اظهار کرد: ۶۳ هزار و ۳۷۸ متر شبکه فشار ضعیف هوایی، ۲۸ هزار و ۲۷۱ متر شبکه فشار ضعیف زمینی، بالغ بر ۱۰۱ هزار و ۱۶ متر شبکه فشار متوسط هوایی که معمولا این عدد نشان دهنده پراکندگی فعالیت در استان است، ۱۳ هزار و ۸۰۰ متر شبکه فشار متوسط زمینی و ۳۷۷ دستگاه پست‌ هوایی و ۱۰۲ دستگاه پست زمینی است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان ادامه داد: در بخش روشنایی معابر در حد فاصل هفته دولت تا الان دو هزار و ۷۲۳ دستگاه چراغ روشنایی معابر اضاف شده است و دو هزار و ۸۱۲  اشتراک جدید نیز به اشتراک اضافه شده است.

ذاکری با بیان اینکه هیچ پروژه ای در سطح استان راه اندازی نمی‌شود مگر با همکاری و خدمات رسانی برق، اظهار کرد: برای اینکه خدمات رسانی به نحو احسن انجام شود در وهله اول نیاز به هماهنگی با دستگاه‌های خدمات رسان دیگری که در کنار ما خدمات رسانی می‌کنند وجود دارد و در کنار آن تامین منابعی است که باید صورت گیرد که مهم‌ترین آن بحث پرداخت هزینه برق مصرفی است.

وی با بیان اینکه از سال ۸۷  تا الان خاموشی‌ها به زیر دو دقیقه رسیده در حالی که این عدد در گذشته ۱۰ دقیقه بوده است، گفت: این اتفاق مثبت رخ نمی‌دهد مگر با کار کردن و هزینه کردن روی تجهیزات و این هزینه‌ها نیاز به منابع مالی دارد که در حال حاظر تنها منبع آن هزینه‌های برق مصرفی است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود۳۳۵  میلیارد تومان از بخش های مختلف مطالبات هزینه برق مصرفی داریم، اذعان کرد: بزرگترین بدهکار، بخش‌های نظامی هستند؛ بخش خانگی تقریبا ۵۰ میلیارد تومان، در بخش کشاورزی ۲۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، در بخش عمومی حدود ۲۰۰ میلیارد تومان، در بخش تولید و صنعت حدود ۱۰ میلیارد تومان و سایر مصارف نیز حدود ۵۴ میلیارد تومان بدهی دارند.

ذاکری با بیان اینکه این منابع حقوق عمومی محسوب می‌شود، بیان داشت: این مطالبات در صورت وصول مستقیما به حساب خزانه دولت واریز می‌شود بنابراین ارقامی که اعلام شد حقوق عمومی مردم محسوب می‌شود و اگر پرداخت نشود به معنای پرداخت نشدن حق مردم است.

وی افزود: به مناسبت دهه فجر و در راستای اهداف خدمات رسانی شرکت‌های توزیع و بخش‌های دولتی، خدمات رسانی الکترونیکی یکی از اهداف اصلی است که مورد پیگیری قرار دارد، میز خدمت الکترونیکی در کنار میز خدمت فیزیکی در حال راه‌اندازی است و تا پایان دهه فجر یک مرکز میز خدمات الکترونیکی را با ۲۶ خدمت الکترونیکی راه‌اندازی می کنیم.

 

سرمایه گذاران می توانند در بخش تولید انرژی خورشیدی سرمایه گذاری مناسبی داشته باشند

معاون بهره برداری شرکت توزیع برق استان هرمزگان نیز در این نشست گفت: مرکز ۱۲۱ پاسخگوی تمام مشکلات و معایبی است که در سطح شهر وجود دارد و همشهریان عزیز می‌توانند با ۱۲۱ تماس بگیرند و مشکلات را گزارش دهند.

حمید ساعدپناه تصریح کرد: مردم عزیز استان هرمزگان می‌توانند در زمان خاموشی چهار رقم اول تلفن ثابت خود را به سامانه ۳۰۰۰۹۱۲۱ پیامک کنند و از مدت زمان خاموشی خود مطلع شوند.

وی در خصوص سرمایه‌گذاری در زمینه انرژی خورشیدی اظهار کرد: سرمایه‌گذاران می‌توانند در این بخش سرمایه گذاری مناسبی را داشته باشند.

معاون بهره برداری شرکت توزیع برق استان هرمزگان ادامه داد: برای تولید یک کیلووات بین ۱۲ تا ۱۵ متر مربع زمین و حدود هشت میلیون تومان نیز هزینه سرمایه‌گذاری اولیه نیاز است یعنی برای تولید ۵ کیلووات چیزی حدود ۴۵ میلیون تومان سرمایه‌گذاری لازم است.

ساعدپناه در خصوص زمان برگشت سرمایه تصریح کرد: زمان برگشت سرمایه چهار سال و نیم خواهد بود و هر کیلو وات ساعت حدود ۸۰۰ تومان خریداری می‌شود و قرار داد بیست ساله با سرمایه‌گذار منعقد می‌شود که ما به عنوان نماینده شرکت سابکو در کنار تولید کنندگان خواهیم بود.

وی بیان داشت: در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، ۲۱٫۳ درصد به لحاظ زمان خاموشی و ۱۸ درصد به لحاظ تعداد خاموشی کاهش داشتیم که در حال حاظر کمترین زمان خاموشی را شهرستان رودان با ۰٫۸۳ دقیقه به ازای هر مشترک در روز دارد.

اقتصادی

با توجه به جایگاه اقتصادی هرمزگان در کشور، این استان نیازمند نگاه ویژه است

مهدی دسینه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و رئیس شوراي هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت اقتصاد در استان هرمزگان گفت؛ این استان در بیشتر حوزه های اقتصادی در کشور پیشتاز است و با توجه به موقعیت ویژه اقتصادی استان هرمزگان، نگاه ویژه ای را نیز می طلبد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، خاندوزی با بیان اينکه ادارات کل  استان ها در حوزه های اقتصادی باید نقش محوری داشته باشند افزود ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان ها باید در بهبود فضای کسب و کار، سرمایه گذاری، مولدسازی و فروش اموال مازاد دولت، تکمیل پروژه های نیمه تمام نظارت و انضباط مالی نقش آفرینی فعالی داشته باشند.
در بخش دیگری از این نشست  مهدی دسینه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و رئیس شوراي هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت اقتصاد در استان هرمزگان گفت؛ این استان در بیشتر حوزه های اقتصادی در کشور پیشتاز است و با توجه به موقعیت ویژه اقتصادی استان هرمزگان، نگاه ویژه ای را نیز می طلبد.
نماینده وزیر اقتصاد در هرمزگان در بیان مشکلات موجود در استان گفت؛
قوانین و مقررات اقتصادی موجود در مناطق آزاد تجاری باید در راستای کمک به سرزمین اصلی باشد و افزودند هرمزگان در کسب درآمدهای استانی جزء شش استان اول کشور محسوب می‌شود و در جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور رتبه سوم، رتبه اول درآمدهای گمرکی، رتبه برتر تحقق درآمدهای مالیاتی در کشور، رتبه اول فروش اموال تملیکی و به تبع آن گردش مالی بالای بانک ها و بیمه های استان همگی بیانگر جایگاه خاص هرمزگان در اقتصاد کشور است.
دکتر دسینه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت نامناسب زیرساختها و انبارهای اموال تملیکی در استان،گفت شرکت ها و بنگاه‌های اقتصادی که در این استان فعالیت دارند باید مطابق قانون مالیات خود را در همین استان پرداخت کنند. وی افزود گاها مشاهده می شود که قراردادهای بیمه ای شرکتهای بزرگ مستقر در استان هرمزگان، در سایر استان ها منعقد می شود و منابع بانک های مستقر در مناطق آزاد نیز در استان قابل استفاده نمی باشد و عدم بهره مندی استان از منابع گمرکات استان را یادآور و همچنین خواستار تدوین و تجدید قوانین گمرکی در خصوص واردات ملوانی و ته لنجی شدند.
نماینده وزیر امور اقتصادی و دارایی در هرمزگان در پایان افزود ما با تمام این مشکلات به آینده امیدواریم و برای تحقق اهداف، برنامه ها و مأموریت های جدید پیش رو از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

آبرسانی به ۵۳ روستا در بشاگرد از خط انتقال آب سد سهران/محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر در حال احداث است

بشاگرد _ استاندار هرمزگان با اشاره به پروژه‌های راهسازی در محورهای چهارده روستا، زیرکوه، پشتکوه و بیخکهنو تا شمسون و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران، گفت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در شهرستان بشاگرد صورت گرفته است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, فریدون همتی پس از بازدید از شهرستان بشاگرد با اشاره به روند احداث محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر، عنوان کرد: قطعه اول این محور به طول ۱۰ کیلومتر، تقریبا تکمیل شده است، قطعه دوم به طول هفت کیلومتر است، قطعه سوم به طول ۱۷ کیلومتر از پیشرفت خوبی برخوردار است و قطعه چهارم که تردد در آن برقرار است، پس از احداث قطعات دیگر، بهسازی و حذف نقاط حادثه خیز آن در دستور کار خواهد بود.

وی با اشاره به پیش‌بینی و تخصیص اعتبار برای این پروژه، ادامه داد: امیدواریم طی سال جاری و سال آینده، این سه قطعه به بهره‌برداری برسد و این راه ارتباطی به طور کامل بازگشایی شود که موجب رفع مشکل تردد در این چهارده روستا خواهد شد.

استاندار هرمزگان افزود: علاوه بر این، یک محور میانی از گوهران شهرستان بشاگرد تا میناب ایجاد خواهد شد و همچنین جاده پشتکوه شهرستان بشاگرد تا مرز مشترک استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان، می‌تواند شهرستان‌های بشاگرد و میناب را به استان سیستان و بلوچستان متصل کند که یک محور بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

همتی با اشاره به بازدید از روستاهای این محور و دیدار با مردم، تصریح کرد: پیگیری و رفع مسائل و مشکلات مطرح شده توسط مردم در این بازدیدها را در جلسه‌ای بررسی و در اولویت قرار می‌دهیم.

وی به بازدید از ایستگاه خط انتقال آبرسانی از سد سهران به شهر گوهران شهرستان بشاگرد اشاره کرد و گفت: این خط انتقال آب با نزدیک ۸۰ میلیارد تومان اعتبار، سال گذشته افتتاح شد که تاکنون شهر گوهران و ۱۶ روستا را تحت پوشش آبرسانی قرار داده است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: به دیگر روستاهای در مسیر این خط انتقال نیز آبرسانی خواهد شد که در سال جاری، آبرسانی به پنج روستا در دستور کار است و با اولویت بندی و به تدریج، در مجموع آبرسانی به ۵۳ روستا، از این خط انتقال صورت می‌گیرد.

همتی با اشاره به پروژه‌های راهسازی در محورهای چهارده روستا، زیرکوه، پشتکوه و بیخکهنو تا شمسون و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران، اظهار داشت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در شهرستان بشاگرد صورت گرفته است.

وی با اشاره به لزوم تمرکز بر ساخت سازه های آبخیزداری در بشاگرد با توجه اقلیم این شهرستان، اضافه کرد: این سازه ها در زمینه مهار و جمع آوری آب، جلوگیری از تخریب خاک و سیل و همچنین تامین آب شرب و کشاورزی بسیار کارآمد و مفید است و تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و به اهداف پیش‌بینی شده در شهرستان بشاگرد رسیده‌ایم.

استاندار هرمزگان از تلاش‌های مجموعه‌ها و دستگاه‌های اجرایی مختلف از جمله راه و آب و فاضلاب برای اجرای پروژه‌ها و همچنین پیگیری‌های آقای حسین رئیسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در راستای تامین منابع و اعتبارات جهت افزایش سرعت اجرای پروژه‌ها در شهرستان بشاگرد، تشکر و قدردانی کرد.

حسین رئيسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با تشکر و قدردانی از پیگیری‌ها و اقدامات دکتر همتی استاندار هرمزگان به ویژه برای شرق استان هرمزگان، عنوان کرد: اقدامات انجام شده و در حال اجرا در زمینه‌های مختلف در شهرستان بشاگرد، نتیجه سفرها، بازدیدها و پیگیری‌های استاندار هرمزگان است.

وی افزود: در نتیجه این بازدیدها و اقدامات صورت گرفته، محورهای راه های ارتباطی شریانی شهرستان بشاگرد در حال تحول است و همچنین در زمینه آبرسانی با اجرای دو پروژه بزرگ انتقال آب از سدهای جگین و سهران، به طور اساسی در راستای رفع مشکلات و ایجاد منبع آب پایدار برای شهرستان بشاگرد اقدام شده است.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

تفاهم‌نامه تسریع در تصویب محرک های توسعه سیاست های راهبردی تولید مسکن در استان هرمزگان اجرا شد

تفاهم‌نامه تسریع در تصویب محرک های توسعه سیاست های راهبردی تولید مسکن در استان هرمزگان، به پیشنهاد استاندار هرمزگان جهت تسریع در اجرای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در نوار ساحلی استان هرمزگان، توسط دکتر احمد وحیدی وزیر کشور، مهندس رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، امضا و اجرای آن آغاز شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, فریدون همتی استاندار هرمزگان در خصوص این تفاهم‌نامه، عنوان کرد: در راستای سیاست های کلی ابلاغی جمعیت توسط مقام معظم رهبری (مدظله‌ العالی) و در راستای جهش تولید مسکن و اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و همچنین تصمیمات دولت سیزدهم مبنی بر تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور، برنامه‌های اجرایی استان هرمزگان به جهت تولید مسکن، ایجاد سکونت و رونق در ساخت و ساز در قالب برنامه‌های کلی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، سیاستگذاری شده است.

وی ادامه داد: به منظور هماهنگی موضوعات در جهت پیشبرد اقدامات اجرایی و تسریع در تصویب محرک های توسعه سیاست های راهبردی تولید مسکن در استان هرمزگان، تفاهمنامه‌ای بين وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی و استانداری هرمزگان، منعقد و به امضا رسید.

استاندار هرمزگان افزود: براساس این تفاهم‌نامه و با توجه به برنامه‌ریزی های کوتاه مدت در جهت تامین مسکن در شهرها و شهرک های جدید و انجام مطالعات مکان یابی و جمعیت پذیری آنها و نیز تصویب این طرح‌ها در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و تکمیل مستندات لازم جهت طرح در مراجع ذیصلاح، مقرر شد وزارت راه و شهرسازی ظرف مدت دو هفته نسبت به طرح و تصویب این پروژه‌ها در کمیته‌های فرعی و جلسه‌های اصلی شورای عالی معماری و شهرسازی کشور اقدام و امر به ابلاغ کند.

همتی تصریح کرد: این طرح‌ها شامل شهر جدید مکران در فاصله ۵۰ کیلومتری کوه مبارک شهرستان جاسک، به وسعت سه هزار و ۵۵۰ هکتار و با جمعیت پذیری ۲۰۰ هزار نفر، با هدف ساماندهی نظام اسکان در پیوند با فعالیت و ایجاد تعادل منطقه‌ای در سواحل مکران در شهرستان جاسک، شهر جدید کوشک در شهرستان پارسیان، در عرصه ای به وسعت هزار هکتار در مجاورت شهر پارسیان با ظرفیت ۱۲۰ هزار نفر جمعیت جهت اسکان و تامین نیازهای سکونتی شاغلین صنایع انرژی بر پارسیان در غرب هرمزگان و شهرک مسکونی دوتیس در شهرستان بندرلنگه، در عرصه ای به وسعت بیش از ۸۵ هکتار همجوار با اراضی بندر صیادی گرزه با جمعیت پذیری ۹ هزار و ۲۰۰ نفر جهت ایجاد یک مرکز جمعیتی مهم با امکانات متناسب و متوازن شهری جزیره کیش برای اسکان، حمایت و رفاه نیروی کار جزایر کیش و هندورابی، است.

وی گفت: همچنین تصویب طرح تفصیلی شهرهای بندرعباس، میناب، رودان، پارسیان، طرح الحاق به محدوده شهر جناح شهرستان بستک و طرح حریم ۶۰ متر نوار ساحلی شهر بندرعباس، از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: از آنجا که توسعه سکونتگاه های جدید در جزایر و توسعه شهرهای ساحلی در قالب برنامه میان مدت در دستور کار استان قرار دارد، مقرر شد وزارت راه و شهرسازی براساس دستورالعمل ترویج شهرک سازی کشور ظرف مدت سه ماه نسبت به انجام مطالعات طرح‌های سکونتگاهی در سطح جزایر و نقاط جمعیت پذیر استان هرمزگان از جمله در جزایر قشم، هرمز، ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک، فارور، لارک و نوار ساحلی بندرعباس و میناب، اقدام کند.

همتی اظهار داشت: همچنین از آنجا که در برنامه میان مدت، استفاده از ظرفیت و اراضی نظامی موجود در محدوده شهرها به ویژه شهر بندرعباس به منظور جهش تولید مسکن و افزایش جمعیت پذیری و تبدیل آنها به فضاهای دارای کیفیت سکونت در دستور کار قرار دارد، مقرر شد نشست مشترکی با محوریت وزارت کشور و مشارکت وزارتخانه‌های کشور، راه و شهرسازی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و همچنین ستاد کل نیروهای مسلح و استانداری هرمزگان با هدف برنامه‌ریزی و بهره‌گیری از ظرفیت اراضی قابل بارگذاری مسکونی در سطح استان، ظرف مدت سه هفته آتی صورت پذیرد.

وی اضافه کرد: پس از امضای این تفاهم‌نامه نیز دکتر وحیدی وزیر محترم کشور در مکاتبه‌ای با مهندس قاسمی وزیر محترم راه و شهرسازی بر لزوم تسریع در اجرای مفاد این تفاهم‌نامه، در راستای سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله ‌العالی) و با هدف استقرار جمعیت در نوار ساحلی جنوب کشور و همچنین مسکونی سازی جزایر و با توجه به تاکیدات و برنامه دولت مردمی برای تولید سالانه یک میلیون مسکن در کشور، با تسریع در طی فرآیندهای اداری مربوطه و تصویب برنامه تولید مسکن در استان هرمزگان با ایجاد شهرهای جدید ساحلی و نیز توسعه مسکونی سازی جزایر چهارده گانه این استان، تاکید کردند.

استاندار هرمزگان بیان داشت: انعقاد و اجرای این تفاهم‌نامه گام مهمی در راستای تسریع و جهش در برنامه‌های شهرسازی و تولید مسکن در استان هرمزگان محسوب می‌شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها