با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

سرمایه‌گذاری بیش از دو هزار میلیارد در حوزه توزیع برق استان/ بیش از نصف طول کره زمین شبکه برق در استان هرمزگان وجود دارد

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان گفت: در استان هرمزگان بیش از دو هزار میلیارد تومان در حوزه توزیع برق سرمایه گذاری صورت گرفته است و گرمسیری بودن استان هرمزگان باعث شده است که میزان سرمایه گذاری به ازای هر مشترک افزایش پیدا کند.

منتشر شده

روی

محمد ذاکری در نشست خبری با خبرنگاران و نمایندگان رسانه استان هرمزگان با گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی گفت: معمولا هر اتفاقی که رخ می دهد چهلمین سال نشان دهنده رشد و نداوم آن است. انقلاب ما هم به حول قوه الهی به چهلمین سالگرد رسید و به همین دلیل احساس می کنیم انقلابی قوی بنیه و با ریشه‌ای بسیار محکم داریم.

وی تصریح کرد: هنگامی که این چهل سال را ارزیابی میکنیم علی رغم تمام کاستی هایی که وجود دارد؛ واقعا دستاوردهای بسیار بزرگ و چشم گیری نیز مشاهده می‌شود که اگر ما از نظر آماری هم بررسی کنیم به این حقایق خواهیم رسید و بنده در اینجا تنها به بخش خدمات‌رسانی برق آن اشاره می‌کنم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان خاطرنشان کرد: یکی از شعارهای اصلی انقلاب اسلامی عدالت محوری است؛ یکی از نشانه های عدالت محوری رساندن خدمات به گوشه و نقاط تمام کشور است. روستاهای ما در زمان قبل از انقلاب مشکلات زیادی داشتند حتی روستاهایی که نزدیک به مرکز کشور بودند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ما ۱۲۸ هزار خانوار روستایی را تحت پوشش خدمات برق داریم، تصریح کرد: قبل از انقلاب از هزار و ۷۲۸ روستایی که در سطح کشور وجود داشت تنها ۶ روستا برق دار بود اما در حال حاضر هزار و ۷۳۰ روستا که با توجه به رشد جمعیت همه ساله هم تعداد تجمع‌های خانوار در حال افزایش است تحت پوشش خدمات رسانی برق قرار دارد.

ذاکری بیان داشت: با تشکر از همکاران در شرکت، خدمات توزیع برق جزو معدود خدماتی است که پوشش صد در صدی را در سطح استان دارد و با افتخار می‌توانیم بگوییم که هیچ نقطه‌ای در استان هرمزگان نیست که خدمات رسانی برق را نداشته باشد.

وی با اشاره به این نکته که توزیع برق یک خدمت کاملا مستمر است، ادامه داد: شرکت توزیع به صورت ۲۴ ساعته و ثانیه به ثانیه به مردم شریف خدمات ارائه می‌دهد و پوشش صد در صدی برق تنها یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است. خدمات توزیع برق به دلیل هزینه‌های زیادی که دارد حتی در کشورهایی که ادعای توسعه یافتگی دارند به صورت صد در صدی نیست.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان اظهار کرد: در زمان پیش از انقلاب ۲۸ هزار مشترک برق داشتیم اما در حال حاضر به ۶۷۷ هزار مشترک خدمات رسانی می‌کنیم.

ذاکری افزود: در دوران پیش از انقلاب طول شبکه برق تنها ۱۶۸ کیلومتر بود که در حال حاضر به بیش از ۲۴ هزار کیلومتر طول شبکه رسیدیم یعنی طول شبکه برق استان بیش از نصف کره زمین است.

وی تشریح کرد: تعداد پست‌های استان ۳۰۵ دستگاه بوده است و در حال حاضر ۲۵ هزار و ۵۱۸ دستگاه پست توزیع برق داریم. این موارد اتفاق نمیافتد مگر با تلاش زیاد و نگاه عدالت محوری که انقلاب اسلامی داشته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان گفت: در استان هرمزگان بیش از دو هزار میلیارد تومان در حوزه توزیع برق سرمایه گذاری صورت گرفته است و گرمسیری بودن استان هرمزگان باعث شده است که میزان سرمایه گذاری به ازای هر مشترک افزایش پیدا کند.

ذاکری عنوان کرد: نکته بعدی که می‌توانم به عنوان افتخارات خودم و همکارانم اشاره کنم بهره‌برداری از ۴۰ طرح ویژه روشنایی در سطح استان در سال ۹۷ است.

وی با بیان اینکه این اتفاق به واسطه نیاز به روشنایی معابر در سطح استان رخ داد، گفت: احداث این طرح بیش از ۱۱ میلیارد تومان هزینه در برداشته است که به عنوان یک طرح ویژه و جمع‌بندی شده در طول سال ۹۷ به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب به مردم خوب استان هرمزگان تقدیم شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان تشریح کرد: طبق روند سالیان گذشته در طول سال در دو مقطع، هفته دولت و دهه فجر تمامی پروژه‌ها را جمع‌بندی می‌کنیم و اکنون پروژه‌های آماده شده در این بازه زمانی را معرفی می‌کنم.

ذاکری ادامه داد: در هزار و ۲۵۹ نقطه از استان هرمزگان طرح های توسعه ای یا اصلاحی که سرمایه بر است را اجرا کردیم. معمولا در سیستم هر نقطه ای که تاسیسات احداث شود به عنوان یک پروژه تعریف می‌شود ولی اگر بخواهیم به عنوان دسته بندی‌هایی که معمول است و عنوان پروژه را تعریف کنیم می‌توانیک ۷۹ پروژه را نام ببریم که کل اعتبار این پروژه‌ها بالغ بر ۶۷  میلیارد تومان است.

وی در خصوص پروژه‌های حدفاصل هفته دولت و دهه فجر اظهار کرد: ۶۳ هزار و ۳۷۸ متر شبکه فشار ضعیف هوایی، ۲۸ هزار و ۲۷۱ متر شبکه فشار ضعیف زمینی، بالغ بر ۱۰۱ هزار و ۱۶ متر شبکه فشار متوسط هوایی که معمولا این عدد نشان دهنده پراکندگی فعالیت در استان است، ۱۳ هزار و ۸۰۰ متر شبکه فشار متوسط زمینی و ۳۷۷ دستگاه پست‌ هوایی و ۱۰۲ دستگاه پست زمینی است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان ادامه داد: در بخش روشنایی معابر در حد فاصل هفته دولت تا الان دو هزار و ۷۲۳ دستگاه چراغ روشنایی معابر اضاف شده است و دو هزار و ۸۱۲  اشتراک جدید نیز به اشتراک اضافه شده است.

ذاکری با بیان اینکه هیچ پروژه ای در سطح استان راه اندازی نمی‌شود مگر با همکاری و خدمات رسانی برق، اظهار کرد: برای اینکه خدمات رسانی به نحو احسن انجام شود در وهله اول نیاز به هماهنگی با دستگاه‌های خدمات رسان دیگری که در کنار ما خدمات رسانی می‌کنند وجود دارد و در کنار آن تامین منابعی است که باید صورت گیرد که مهم‌ترین آن بحث پرداخت هزینه برق مصرفی است.

وی با بیان اینکه از سال ۸۷  تا الان خاموشی‌ها به زیر دو دقیقه رسیده در حالی که این عدد در گذشته ۱۰ دقیقه بوده است، گفت: این اتفاق مثبت رخ نمی‌دهد مگر با کار کردن و هزینه کردن روی تجهیزات و این هزینه‌ها نیاز به منابع مالی دارد که در حال حاظر تنها منبع آن هزینه‌های برق مصرفی است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان هرمزگان با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود۳۳۵  میلیارد تومان از بخش های مختلف مطالبات هزینه برق مصرفی داریم، اذعان کرد: بزرگترین بدهکار، بخش‌های نظامی هستند؛ بخش خانگی تقریبا ۵۰ میلیارد تومان، در بخش کشاورزی ۲۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، در بخش عمومی حدود ۲۰۰ میلیارد تومان، در بخش تولید و صنعت حدود ۱۰ میلیارد تومان و سایر مصارف نیز حدود ۵۴ میلیارد تومان بدهی دارند.

ذاکری با بیان اینکه این منابع حقوق عمومی محسوب می‌شود، بیان داشت: این مطالبات در صورت وصول مستقیما به حساب خزانه دولت واریز می‌شود بنابراین ارقامی که اعلام شد حقوق عمومی مردم محسوب می‌شود و اگر پرداخت نشود به معنای پرداخت نشدن حق مردم است.

وی افزود: به مناسبت دهه فجر و در راستای اهداف خدمات رسانی شرکت‌های توزیع و بخش‌های دولتی، خدمات رسانی الکترونیکی یکی از اهداف اصلی است که مورد پیگیری قرار دارد، میز خدمت الکترونیکی در کنار میز خدمت فیزیکی در حال راه‌اندازی است و تا پایان دهه فجر یک مرکز میز خدمات الکترونیکی را با ۲۶ خدمت الکترونیکی راه‌اندازی می کنیم.

 

سرمایه گذاران می توانند در بخش تولید انرژی خورشیدی سرمایه گذاری مناسبی داشته باشند

معاون بهره برداری شرکت توزیع برق استان هرمزگان نیز در این نشست گفت: مرکز ۱۲۱ پاسخگوی تمام مشکلات و معایبی است که در سطح شهر وجود دارد و همشهریان عزیز می‌توانند با ۱۲۱ تماس بگیرند و مشکلات را گزارش دهند.

حمید ساعدپناه تصریح کرد: مردم عزیز استان هرمزگان می‌توانند در زمان خاموشی چهار رقم اول تلفن ثابت خود را به سامانه ۳۰۰۰۹۱۲۱ پیامک کنند و از مدت زمان خاموشی خود مطلع شوند.

وی در خصوص سرمایه‌گذاری در زمینه انرژی خورشیدی اظهار کرد: سرمایه‌گذاران می‌توانند در این بخش سرمایه گذاری مناسبی را داشته باشند.

معاون بهره برداری شرکت توزیع برق استان هرمزگان ادامه داد: برای تولید یک کیلووات بین ۱۲ تا ۱۵ متر مربع زمین و حدود هشت میلیون تومان نیز هزینه سرمایه‌گذاری اولیه نیاز است یعنی برای تولید ۵ کیلووات چیزی حدود ۴۵ میلیون تومان سرمایه‌گذاری لازم است.

ساعدپناه در خصوص زمان برگشت سرمایه تصریح کرد: زمان برگشت سرمایه چهار سال و نیم خواهد بود و هر کیلو وات ساعت حدود ۸۰۰ تومان خریداری می‌شود و قرار داد بیست ساله با سرمایه‌گذار منعقد می‌شود که ما به عنوان نماینده شرکت سابکو در کنار تولید کنندگان خواهیم بود.

وی بیان داشت: در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، ۲۱٫۳ درصد به لحاظ زمان خاموشی و ۱۸ درصد به لحاظ تعداد خاموشی کاهش داشتیم که در حال حاظر کمترین زمان خاموشی را شهرستان رودان با ۰٫۸۳ دقیقه به ازای هر مشترک در روز دارد.

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها