با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

تعامل پلیس فتا و دستگاه قضا در پی‌جویی مؤثر و کارآمد جرائم سایبری 

نشست تخصصی پلیس فتا و دادگستری استان هرمزگان در حوزه بانکداری الکترونیک باهدف تسهیل در پی‌جویی مؤثر و کارآمد جرائم سایبری با حضور فرمانده انتظامی استان هرمزگان، رئیس دادگستری کل استان، رئیس شورای هماهنگی بانک‌های استان و قضات، بازپرسان و دادیاران دادسراهای سطح استان در ستاد فرماندهى انتظامى استان هرمزگان برگزار شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، درابتدای همایش سرهنگ علی‌اصغر افتخاری رئیس پلیس فتا استان هرمزگان ضمن خیرمقدم، در خصوص محورهای همایش که در رأس آن هم‌اندیشی و هم‌افزایی توان کاری قضات و کارشناسان پلیس فتا در رسیدگی به جرائم سایبری بود، مطالبی را بیان کرد.
پیشگیری از جرائم سایبری بایستی سرلوحه قرار گیرد
در ادامه این نشست ، سرتیپ دوم عزیز اله ملکی فرمانده انتظامی استان هرمزگان اظهار داشت: با مقایسه وقوع جرائم با سال‌های ابتدایی تشکیل پلیس فتا ، شاهد افزایش جرائم سایبری هستیم که برداشت‌های غیرمجاز از حساب، کلاهبرداری‌های رایانه‌ای رتبه‌های اول و دوم را به خود اختصاص داده‌اند.
وی با اشاره به اینکه آموزش آسیب‌ها و تهدیدهای فضای مجازی بایستی به‌ صورت جدی انجام شود، ادامه داد: پلیس فتا با همکاری مقامات قضایی ، فضای مجازی را برای مجرمان سایبری ناامن کرده است  تا با خیال آسوده اقدامات خرابکارانه خود را انجام ندهند.
هرساله شاهد شگردهای جدیدی از مجرمان سایبری هستیم
در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام دکتر محمدصادق اکبری رئیس دادگستری کل استان بابیان اینکه بایستی برخورد قاطعی با مجرمان انجام شود، گفت: فیشینگ، اسکیمر ازجمله شگردهای هستند که مجرمان سایبری برای کلاهبرداری از شهروندان استفاده می‌کنند.
وی افزود: پیشگیری و برخورد قاطع با متهمان ، سرعت در رسیدگی به پرونده‌ها به‌عنوان اهداف مقامات قضایی برای احقاق حق بزه دیدگان در استان است.
رئیس دادگستری کل استان بیان داشت: با توجه به رشد فناوری و اینترنت مجرمان سایبری هرساله شگردهای جدیدی را برای کلاهبرداری استفاده می‌کنند که بایستی ابتکارات نوینی برای برخورد با آن‌ها انتخاب شود.
انتهای پیام/*

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف ۵ میلیارد کالای احتکار شده در هرمزگان

رئیس پلیس امنیت عمومی استان از کشف مواد اولیه قنادی غیرمجاز به ارزش ۵ میلیارد ریال در شهرستان بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سرهنگ علیرضا سبزواری در تشریح این خبر بیان داشت: مأموران پلیس امنیت عمومی استان در راستای مبارزه با احتکار کالا، با انجام اقدامات اطلاعاتی از محل دپو کالای قاچاق در شهربندرعباس مطلع و پیگیری موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود :مأموران ضمن هماهنگی با مقام قضائی با همکاری بازرسان سازمان صمت ضمن شناسائی محل دقیق انبار به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی صورت گرفته از انبار مذکور  مقادیر قابل توجهی مواد اولیه قنادی  قاچاق کشف کردند.
رئیس پلیس امنیت عمومی استان  ارزش کالاهای قاچاق کشف شده را بنا به نظر کارشناسان ۵ میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد:در این رابطه یک متهم دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

برگزارى ملاقات و دیدارهای چهره به چهره مدیران با مردم در روزهای سه شنبه در راستای سیاست های دولت مردمى، الزامی است

استاندار هرمزگان با صدور بخشنامه ای به مدیران کل دستگاه های اجرایی استان هرمزگان دستور داد، ملاقات و دیدارهای چهره به چهره مدیران با مردم در روزهای سه شنبه در راستای سیاست های دولت مردمى، برگزار شود.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهندس مهدی دوستی در این بخشنامه به مدیران کل دستگاه های اجرایی استان هرمزگان آورده است:

با عنایت به اینکه برقراری ارتباط دو سویه بین دولتمردان و مردم، جزیی از حقوق متقابل بین آنهاست و بی تردید رسالت تمام دستگاه‌های اجرایی پاسخگویی به مطالبات مردم است، لذا در راستای سياست های دولت مردمی و به منظور تسهیل و تسریع در دریافت و پیگیری درخواست ها و مشکلات مردمی، همچنین جهت افزایش مسئولیت پذیری، اعتماد عمومی، سلامت اداری، صیانت از حقوق و جلب رضایتمندی مردم، برگزاری دیدارهای چهره به چهره با مردم در روزهای سه شنبه، لغو کلیه ماموریت ها و جلسات غيرضروری در روزهای سه شنبه به منظور ارج نهادن به حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع، ارسال گزارش ملاقات های مردمی به اداره کل بازرسی استانداری، برنامه ریزی برای حضور در مرکز سامد استان به منظور ارتباط مستقیم و بی واسطه با مردم از طریق تلفن ۱۱۱ و بهره برداری از نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات آنان، مورد انتظار است.

همچنین اداره کل بازرسى استانداری موظف است، به منظور بررسی نحوه برگزاری جلسات ملاقات مردمی در روزهای سه‌شنبه، بازدیدهای سرزده از دستگاه‌ها به عمل آورد.

نظارت بر حسن اجرای این بخشنامه بر عهده معاونت توسعه مدیریت و منابع و اداره کل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری می باشد.

با توجه به ضرورت ارتباط دوسویه و مستمر مردم با مجموعه دولت، سامانه ارتباط مردم با دولت (۱۱۱)، شماره تلفن ۰۷۶۳۳۶۱۰۵۸۴، کد دستوری # ۱ * ۳۱۲۲ * ۶۶۵۵ * و سامانه پیامک ۵۰۰۰۵۹۹۶۹۹۶، آماده دریافت شکایات، انتقادات، پیشنهادات مردمی است.

همچنین امکان ارتباط مستقیم با استاندار هرمزگان، ارسال پیشنهادات و انتقادات، ثبت شکایت در سامانه وزارت کشور و استانداریها و ارتباط مستقیم با رئیس ستاد کرونا هرمزگان در پرتال اطلاع رسانی استانداری هرمزگان فراهم شده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق در بندرعباس +ویدئو

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق در بندرعباس خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از توقیف ۱۸ دستگاه خودروی سواری حامل سوخت قاچاق با رصد اطلاعاتی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مبارزه با قاچاق سوخت دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس خبر داد.

مجتبی قهرمانی در ادامه افزود: این خودروها در نتیجه اجرای طرح ضربتی قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مبارزه با قاچاق سوخت دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس در شب گذشته شناسایی و توقیف شدند.

وی همچنین یادآور شد: از این خودروها ۱۸ هزار لیتر سوخت قاچاق نیز کشف و ضبط شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همچنین تصریح کرد: قاچاقچیان سوخت علاوه بر جریمه نقدی و مجازات حبس به ضبط اموال ناشی از جرم محکوم می شوند و همچنین در راستای اجرای ماده ۲۰ قانون مبارزه با قاچاق کالا‌‌‌‌؛ تمام خودروهای توقیف شده نیز به نفع دولت ضبط خواهند شد.

لازم به ذکر است: ارزش تقریبی سوخت های کشف شده بیش از دویست میلیون تومان است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها