با ما ارتباط برقرار کن

سایر اجتماعی

معرفی نفرات برگزیده سه رویداد نوآورشو پارک علم و فناوری

سه رویداد نوآور شو از سوی مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان برگزار شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، حسین رئیسی در این ارتباط گفت: این رویداد با همکاری مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان و شهرستان های قشم، خمیر و سیریک برگزار شد.

 مدیر مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان با اشاره به اهمیت برگزاری این رویدادها گفت: رویداد نوآورشو فرصت مناسبی برای دانش آموزان، دانشجویان و حتی فارغ التحصیلان می باشد تا به تمرین ارائه ایده خود بپردازند.

رئیسی بیان داشت: برنده شدن در این رویدادها ملاک نیست و تجربه ای که افراد از شرکت کردن در این رویداد ها کسب می کنند بسیار با ارزش تر است.

مدیر مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان همچنین تاکید کرد: بخش عمده ای از کسب و کارهای امروزه را استارتاپ ها تشکیل می دهند که ایده ها جز جدایی ناپذیر این گونه کسب و کارها هستند.

وی با قدردانی از مشارکت ایده پردازان ابراز امیدواری کرد که بتوان از این ایده ها حمایت کرد.

رئیسی با اشاره به برگزاری رویداد نوآور شو در شهرستان خمیر بیان داشت: همزمان با برگزاری روز جهانی تالاب ها در شهرستان خمیر این رویداد با موضوع حفاظت از تالاب ها با همکاری محیط زیست، مرکز نوآوری دفتر دانشگاه پیام نور خمیر برگزار شد.

 رئیسی تصریح کرد: در این رویداد ۱۰ نفر به عنوان ایده پرداز به ارائه ایده خود پرداختند که پس از ارائه با رای هیات داوران و شرکت کنندگان، پنج ایده به مرحله دوم راه یافتند که در نهایت سه ایده به عنوان ایده برگزیده معرفی شدند.

مدیر مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان افزود: در پایان رویداد، پویان امینی با ایده سطل زباله های زنگی مخصوص تالاب مقام اول، حنانه پرنیان با ایده ساخت دکمه و پیکسل با استفاده از صدف و پارسا بلوکی پور با ایده قایق پاک کننده به طور مشترک مقام دوم و محسن بیژنی با ایده مقابله با سونامی مقام سوم را به دست آوردند.

وی در ادامه به برگزاری رویداد نوآور شو در بخش شهاب شهرستان قشم اشاره کرد و گفت: این رویداد با موضوع توسعه گردشگری با توجه به صنایع دستی و تولیدات محلی در سالن اجتماعات مدرسه ایمان با همکاری پزوهشسرای دانش آموزی برگزار شد.

رئیسی بیان داشت: در این رویداد ۷ نفر به عنوان ایده پرداز به ارائه ایده خود پرداختند که پس از ارائه با رای هیات داوران و شرکت کنندگان، پنج ایده به مرحله دوم راه یافتند که در نهایت ایده فاطمه ایمانی با عنوان گل درمانی، ایده فائزه کریمی با عنوان فستیوال هنری در شهر و ایده فاطمه پرسوزه با عنوان تولیدات محلی وصنایع دستی به ترتیب به عنوان ایده های اول تا سوم انتخاب شدند.

مدیر مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان همچنین به رویداد نوآورشو سیریک با موضوع گردشگری دریایی با همکاری پزوهشسرای دانش آموزی سیریک اشاره کرد و گفت: در این رویداد ۱۵ نفر به عنوان ایده پرداز به ارائه ایده خود پرداختند که پس از ارائه با رای هیات داوران و شرکت کنندگان، پنج ایده به مرحله دوم راه یافتند که در نهایت سه ایده به عنوان ایده برگزیده معرفی شدند.

در پایان رویداد، مریم آئین پرست با ایده پارک بادی روی آب دریا، زینب نساج با ایده شهر هیجان انگیز ماسه ای و مهرداد طاهری با ایده آکواریوم به ترتیب به عنوان ایده های اول تا سوم انتخاب شدند.

گفتنی است، تا پایان امسال برای برگزاری ۹ رویداد دیگر برنامه ریزی شده است.

از ابتدای امسال تاکنون ۱۱ رویداد نوآورشو از سوی مرکز نوآوری پارک علم و فناوری هرمزگان در شهرستان های استان برگزار شده است.

ادامه ی خواندن

بندر عباس

گزارش ويژه دستاوردهای مأموريت ٢ روزه شهردار بندرعباس

نوبانی، دستاوردهای مأموريت ٢ روزه خود به نشست شهرهای خلاق ايران را مثبت و در جهت پيشرفت و آبادانی شهر بندرعباس خواند و گفت: شناخت، آگاهی و كسب تجربه و تبادل نظر يک اصل علمی تخصصی در پيشرفت و نوسازی فراگيرشهرهاست.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،« مهدی نوبانی » در گفتگویی خبری با بیان اینکه شناخت، آگاهی و كسب تجربه و تبادل نظر يک اصل علمی تخصصی در پيشرفت و نوسازی فراگيرشهرهاست، اظهار کرد: امروزه نمي توان با محدوديت و بدون استفاده از تجارب موفق به جايگاه يک شهر پيشرفته و توسعه يافته رسيد و نياز بندرعباس امروز رشد و شكوفايی است و بر همين اساس ما بايد از تجربه های ديگر شهرها استفاده كنيم.وی افزود: ديدار با علی اكبر صفايی مدير عامل سازمان بنادر و دريانوردی در جهت تقويت و سرمايه گذاری در بنادر شهر بندرعباس و توسعه سواحل و گردشگری بوده و قطعا تعاملات شهرداری با سازمان بنادر نتيجه مثبتی در آينده خواهد داشت.شهردار بندرعباس ادامه داد: رایزنی با حبیب خراسانی معاون ساماندهی شرکت بازآفرینی شهری ایران در راستای کمک به پروژه های نیمه تمام، نوسازی بافت های فرسوده و ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی و مرمت و بهسازی بناهای تاریخی و همچنین قیر مورد نیاز جهت استفاده در پروژه های عمرانی سطح شهر صورت گرفت.نوبانی تأكيد كرد: در اولين نشست شهرهای خلاق ايران در رشت نقاط قوت و ضعف اين اتفاق در مجموعه شهرهای خلاق ايران بررسی شد و شهر بندرعباس برای رسيدن به اهداف خود در اين زمينه بايد گامهای بلند و نتيجه بخش تری بردارد زحمات زيادی پيرامون تثبيت اين مسأله كشيده شده و ما نبايد بی تفاوت به اين مقوله باشيم و اگر اهميت موضوع و جريان شهرهای خلاق را به درستی درک كنيم ميتوانيم از اين ظرفيت در راستای اشتغال پايدار شهروندان در حوزه صنايع دستی و صادرات آن به كشورهای منطقه و ديگر شهرهای خلاق دردنيا گام برداريم.وی افزود: این جلسه که با حضور  دکتر روشن معاون ارتباطات و امور مشارکت های سازمان یونسکو برگزار شد، و از آنجایی که شهر بندرعباس بعنوان‌ شهر خلاق می باشد، شهردار در این جلسه حاضر و به ارائه برنامه در خصوص صنایع دستی شهر بندرعباس پرداخت و اگر شهردار در این جلسه حاضر نمی شد امکان حذف شهر بندرعباس از شهر خلاق بسیار زیاد بود. نوبانی، همايش شهر و پيشرفت را يک تجربه اثرگذار برای شهرداری ها  و شوراهای اسلامی شهرها دانست و گفت: نبايد جلسات و نشست های تخصصی را كم اهميت و بدون بازخورد مثبت خواند چرا كه انديشه و خرد جمعی و مشورت و شنيدن ايده ها و نظرات می تواند تحولی فراگير را برای توسعه شهر رقم بزند.شهردار بندرعباس تصريح كرد: نمایشگاه صنعت تفریحات ، سرگرمی و شهربازی ظرفیت هايی داشت كه ما برای راه اندازی شهر بازی بزرگ شهر به آن نياز داشتيم و استفاده از فناوری نوین و ظرفیت ها و توانمندی های تولیدکنندگان داخلی برای گسترش مراکز تفریحی در راستای ایجاد شور و نشاط در شهروندان یک امرضروری است.

اين مقام مسئول با بیان اینکه، کار یک مدیر دید و کسب تجربه و تصمیم گیری و تبادل انتقال تجربه و استفاده از تجربیات دیگران و شهرهای موفق است، افزود: نگاه و انديشه محدود و بسته نمی تواند راهكاری در جهت پيشرفت يک شهر باشد بايد ذهنيت های بسته و جزيره ای را كنار بگذاريم و تعاملات را افزايش دهيم اين امر مستلزم توجه بيشتر به راه و روشهای نوين در توسعه شهرهاست و نبايد شهر را در جهتی هدايت كنيم كه به بن بست برسد مسايل و مشكلات پيش روی شهرداری بندرعباس با عملگرايی و خرد جمعی حل خواهد شد و با صبر و حوصله و استفاده از زمان اين اتفاق خواهد افتاد.

 

ادامه ی خواندن

سایر اجتماعی

مدیران شهرداری با لابی گری به دنبال ابقا نباشند/ لزوم تأسیس دانشگاه های مرتبط با صنایع در هرمزگان

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: مدیران شهرداری که درست خدمت نکرده و به فکر سواستفاده خود از منابع و منافع مردم بوده اند، با لابی گری سیاسی به دنبال ابقا نباشند.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، ظهر امروز فاطمه جراره رئیس ششمین دوره شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به مصوبات پیشین شورا در خصوص تیم های ورزشی شهرداری بندرعباس، اظهار داشت: با توجه به درخواست تیم ها و جلسات هیأت های آنان و همچنین کمیسیون فرهنگی شورا مصوبه ای تحت عنوان حمایت صنایع پشتبال از تیم ها مصوبه ای از شورا به شهرداری ابلاغ گردید.

وی افزود: با توجه به ابلاغی مربوط به سال ۹۳ مبنی بر عدم تیم داری حرفه ای، از سوی شهرداری با مصوبه مذکور موافقت نشد.

در ادامه اسمائیل رئیسی حسن لنگی عضو شورای ششم شهر بندرعباس اشاره ای به ظرفیت ها و پتانسیل های شهر بندرعباس داشت و اذعان کرد: رفع مشکلات و توسعه شهری شهر بندرعباس جز با نگاه ملی ممکن نیست.

وی افزود: امید است استاندار جدید هرمزگان شهرداری بندرعباس را مورد حمایت ویژه ای قرار دهد.

عضو شورای شهر بندرعباس در بخش پایانی صحبت های خود خواستار در اختیار قرار دادن اسکله ساحل نخل ناخدا به شهرداری شد تا بتوان از ظرفیت آن بهره کافی را برده و از هدر رفت هزینه ها جلوگیری شود.

عیسی عباسی دیگر عضو شورای ششم شهر بندرعباس، عنوان داشت: نباید برای خودنمایی و شهرت طلبی عمل کنیم.

وی افزود: عقب ماندگی بندرعباس، برنامه ای منسجم را می‌طلبد و در کنار آن نیروهای توانمند و عملگرا نیز بایستی بکار گرفته شوند.

عباسی اشاره ای به صحبت های خود در جلسه قبلی شورا مبنی بر وضعیت نابسامان حمل و نقل شهری داشت و تصریح کرد: رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری بندرعباس هیچگونه واکنشی نسبت به عرایض من نداشته است.

عضو شورای شهر بندرعباس در تذکری عنوان داشت: مدیران شهرداری که درست خدمت نکرده و به فکر سواستفاده خود از منابع و منافع مردم بوده اند، با لابی گری سیاسی به دنبال ابقا نباشند.

احمد کناری نژاد نیز در ادامه جلسه شورای شهر بندرعباس با اشاره به ضعف ها و آسیب های شهر بندرعباس، ایراد داشت: شایسته است در استان هرمزگان دانشگاه هایی مرتبط با صنایع و ظرفیت های آن تاسیس شود.

انتهای پیام/ص

ادامه ی خواندن

سایر اجتماعی

جشنواره ملی پویانمایی به میزبانی هرمزگان برگزار می شود

استاندار هرمزگان گفت: سومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی ایران به میزبانی هرمزگان در نیمه دوم سال جاری برگزار می شود.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین :دکتر فریدون همتی با بیان اینکه به دلیل شیوع کرونا، برگزاری جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی ایران به تاخیر افتاد، اظهار داشت: سومین دوره از این رویداد فرهنگی، نیمه دوم سال جاری به میزبانی هرمزگان برگزار می شود.

وی افزود: در نخستین نشست ستاد استانی ، کمیته های مختلفی برای برگزاری هر چه باشکوه تر این جشنواره تعیین شد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه این جشنواره دستاوردهای بسیار خوبی برای استان خواهد داشت، گفت: با توجه به گذشت بیش از یک سال از شیوع کرونا، برنامه های این جشنواره که در سطح وسیعی تدارک دیده شده، می تواند زمینه نشاط فرهنگی را در استان و به ویژه در قشر هنرمندان فراهم کند.

وی ادامه داد: با هماهنگی انجام شده با صدا و سیما، برنامه های مختلفی به منظور معرفی توانمندی های مختلف هرمزگان در رسانه ملی تولید و از بستری که در قالب برگزاری این جشنواره فراهم خواهد شد، توانمندی های استان به تصویر کشیده می شود.

دکتر همتی، فرهنگ، پوشش سنتی، صنایع دستی، هنرهای بومی و جاذبه های بخش گردشگری را بخشی از توانمندی های استان برشمرد و گفت: این جشنواره فرصت خوبی را برای آشنایی مردم مناطق مختلف دنیا با آداب و سنن استان فراهم خواهد کرد.

استاندار هرمزگان ضمن قدردانی از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به منظور واگذاری میزبانی این جشنواره به هرمزگان، تصریح کرد: از ظرفیت همه نخبگان و هنرمندان در برگزاری بخش های مختلف جشنواره ملی پویانمایی بهره خواهیم برد.

گفتنی است، پیش از این و در مردادماه ۹۸، تفاهم نامه ای به منظور واگذاری میزبانی این جشنواره به هرمزگان بین استاندار هرمزگان و معاون امور استان های صدا و سیما به امضاء رسیده بود که به دلیل شیوع کرونا اجرای آن متوقف شده بود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها