با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

هرمزگان رتبه اول سرمایه‌گذاری /بهره‌برداری و آغاز عملیات ۴۳ پروژه صنعتی، معدنی و تجاری در سطح استان

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با ذکر اینکه استان هرمزگان رتبه یک سرمایه‌گذاری در جوازهای صادره در سال جاری را دارد، تشریح کرد: یکی از شاخص‌ها در ارتباط با توسعه‌یافتگی سرمایه‌گذاری است، که با مشارکت بخش خصوصی، بانک‌های عامل وسایر منابع به ثمر می‌رسد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، محسن صالحی‌نیا در مراسم بهره‌برداری از ۴۳ طرح صنعتی، معدنی و تجاری استان که در ششمین روز از هفته بزرگداشت دهه مبارک فجر به صورت ویدیو کنفرانس صورت گرفت، گفت: هرمزگان جزء استان‌هایی است که در تولیدات صنعتی، تامین زنجیره اصلی، لجستیک و بسیاری از شاخص‌ها از شرایط بسیار خوبی برخوردار است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تصریح کرد: با شناختی که بنده از استاندار هرمزگان دارم، جزء استاندارانی است که همواره در فعالیت‌های اقتصادی پیشرو و پیش‌قدم بوده و امیدوارم با وجود ایشان کارها با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.

وی در خصوص حجم پروژه‌های در دست اجرا و افتتاح گفت: مجموع این پروژه‌ها ۴۳ طرح است که با مبلغی بالغ‌بر ۷۰۰ میلیارد تومان در دست افتتاح و کلنگ‌زنی قرار دارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بیان داشت: بخش عمده‌ای از این طرح‌ها مربوط به گمرک است. پروژه‌های دیگری در حوزه‌های زیر ساخت صنایع بزرگ در منطقه ویژه اقتصادی، عملیات اجرایی چهار شهرک‌های صنعتی، عملیات اجرایی دو شهرک خصوصی برای اولین بار در حوزه پتروشیمی و صنایع معدنی نیز از جمله پروژه‌هایی است که در دست بهره‌برداری یا آغاز عملیات قرار دارند.

صالحی‌نیا با ذکر اینکه استان هرمزگان رتبه یک سرمایه‌گذاری در جوازهای صادره در سال جاری را دارد، تشریح کرد: یکی از شاخص‌ها در ارتباط با توسعه‌یافتگی سرمایه‌گذاری است، که با مشارکت بخش خصوصی، بانک‌های عامل وسایر منابع به ثمر خواهد نشست.

 

استاندار هرمزگان ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر  گفت: با به بار نشستن ۴۳ پروژه عمرانی قدم بزرگی برای عمران و آبادانی استان برداشته خواهد شد.

فریدون همتی ادامه داد: این ۴۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان اجرایی خواهد شد که اشتغال هشت هزار و ۳۹۵ نفر را در پی خواهد داشت.

وی عنوان کرد: امیدوارم در جنگی که با دشمن قسم خورده ملت، آمریکا قرار داریم پیروز شویم و با عمران و آبادانی استان و کشور قسمتی از مشکلات مردم را حل کنیم و با کمک مردم و هدایت‌های رهبری دشمن را ذلیل کنیم.

 

برخی از پروژه های افتتاح شده یا کلنگ زنی شده توسط  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به شرح زیر می باشد؛

 

شهرستان بندرلنگه

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار لنگه که به صورت ویدیو کنفرانس در این نشست حضور داشت، گفت: پروژه کارخانه آسفالت با اعتباری حدود ۲۵ میلیارد ریال انجام پذیرفت که اشتغال ۲۰۰ نفری را نیز خواهد داشت.

مراد زرهی تصریح کرد: این پروژه که یکی از چند پروژه بزرگ انجام شده در شهرستان بندرلنگه است، بدون استفاده از سرمایه‌های دولتی و منابع بانکی صورت پذیرفت.

وی با بیان اینکه شهرستان بندرلنگه علاوه بر صنعت و بازرگانی ظرفیت‌های مناسبی هم در حوزه خاک دارد عنوان کرد: این کارخانه با ظرفیت تولید ۱۵۰ هزار تن آسفالت در سال است می‌تواند کمک بسیاری به بخش راه سازی شهرستان بندرلنگه و استان هرمزگان کند.

معاون عمرانی و بنامه‌ریزی فرماندار شهرستان بندرلنگه اظهار کرد: امسال بیش از ۱۲ معدن با کمک‌های استاندار وکارگروه رفع موانع تولید احیا شدند.

 

منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر پارسیان

ساختمان گمرک با ۶۲۰ مترمربع زیر بنا و ۱۶ هزار مترمربع محوطه جهت استقرار مسئولان گمرک توسط معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.

خط ۲۰ کیلوولت از دیگر پروژه‌های افتتاح شده در منطقه ویژه پارسیان بود که با بودجه بالغ بر۱۰ میلیارد تومان به سرانجام رسید.

این خط برای استفاده سرمایه‌گذاران منطقه ویژه انرژی‌بر پارسیان از ۴ مگاوات در نظر گرفته شده است.

از حسن‌های افتتاح این پروژه می‌توان به پرهیز از استفاده از ژنراتور و سوخت گازوئیل دارد و نقش بسزایی  در سرعت بخشیدن به پروژه‌های سرمایه‌گذاران دارد.

 

 

شهرستان سیریک

معاون فرماندار شهرستان سیریک گفت: فاز دوم کارخانه آجر با سرمایه گذاری هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با زیر بنای هزار و ۵۰۰ متر مربع آماده بهره‌برداری است.

علم عباسی تصریح کرد: این پروژه جهت اشتغال ۱۱ نفر به صورت مستقیم با ظرفیت تولید ۵۰ هزار تن سفال نیمه‌ماشینی به صورت سالانه (که با احتساب فاز اول به ۹۳ هزار تن در سال می‌رسد) صورت گرفت.

 

شهرستان بشاگرد

فرماندار بشاگرد گفت: پروژه‌ای که امروز به صورت ویدیو کنفرانس کلنگ‌زنی خواهد شد احداث کارگاه فرش دست باف با زیر بنای ۳۰۰ متر مربع است که با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال به سر انجام خواهد رسید.

احمد محمودی اظهار کرد: این پروژه به منظور اشتغالزایی ۱۵۰ نفر شروع به کار خواهد کرد.

 

شهرستان بندر خمیر

ساختمان اداری صنعت، معدن و تجارت شهرستان بندر خمیر نیز یکی دیگر از پروژه‌هایی بود که افتتاح شد.

پروژه‌های دیگری نیز از جمله مصنوعات فلزی و دو واحد قطعات بتنب با سرمایه‌گذاری ۵۲ میلیارد ریال صورت گرفت که اشتغال ۴۰ نفر را در پی خواهد داشت.

 

شهرک صنعتی بندرعباس

عملیات اجرایی ناحیه صنعتی به مساحت ۴۹ هکتار آغاز شد.

طرح ایجاد ناحیه صنعتی در مرداد ماه سال جاری توسط هیات مدیره سازمان صنایع کوچک مصوب شد.

این ناحیه به منظور توسعه صنایع پایین دستی مرتبط با صنایع بزرگ مستقر در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس ایجاد می‌شود.

هزینه اجرایی ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز ناحیه حدود ۲۷۰ میلیارد ریال برآورد شده و پیش‌بینی اشتغال آن ۱۲۰۰  نفر در نظر گرفته شده است.

امیدواریم در سال ۹۸ شاهد بهره‌بردای از این ناحیه صنعتی باشیم

بهره‌برداری از شبکه مخابرات شهرک صنعتی بندرعباس

طول این شبکه ۱۳ کیلومتر و ۵۰۰ متر است که با مبلغی بالغ بر۷۵۰ میلیون برای این انتقال هزینه شده است.

 

شهرستان میناب

معان سیاسی فرماندار میناب: ۷ پروژه در شهرک‌های صنعتی میناب وجوود دارد که یک پروژه آغاز طرح توسعه شهرک‌های صنعتی به ۶۳ هکتار است.

محمد ریاضی افزود: شش پروژه تولیدی دیگر شامل تولید پوشاک، پلاستیک، ظروف فلزی، قطعات بتنی است.

وی تشریح کرد: در خارج از شهرک‌های صنعتی هم افتتاح دو بازارچه ملوانی با هزینه‌ای حدود ۳۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در دستور کار قرار دارد.

معاون سیاسی فرماندار میناب اظهار کرد: این پروژه‌ها حدود ۱۰۸ نفر اشتغازایی مستقیم را به همراه دارد و در کنار آن ۳۵۰ تا ۴۰۰ نفر هم اشتغال غیر مستقیم را به همراه دارد.

 

شهرستان رودان

فرماندار رودان نیز گفت: هدیه امسال نظام مقدس اسلامی به مردم شریف رودان، ۱۲۹ میلیارد تومان پروژه‌ بود که بخشی از این پروژه‌ها با حضور معونین استاندار افتتاح شده است.

مصطفی غلامپو اظهار کرد: پروژه‌ای که امروز عملیات کلنگ‌زنی آن آغاز خواهد شد تولید آب آشامیدنی (کارخانه تولید آب‌معدنی) است.

وی با بیان اینکه اتمام این پروژه یکسال به طول خواهد انجامید افزود: این پروژه با سرمایه گذاری ۶۸ میلیارد تومانی کلنگ‌زنی خواهد شد.

فرماندار رودان تشریح کرد: با احداث این کارخانه سالانه ۵۹۸ هزار تن آب آشامیدنی در شهرستان رودان تولید خواهد شد.

غلامپور تصریح کرد:علاوه بر تولید آب‌معدنی تولید سالیانه بطری را هم به میزان ۱۰ هزار تن در سال را داریم که اشتغالزایی ۹۴ نفر را به همراه خواهد داشت.

وی اذعان کرد: زمین واگذاری برای این پروژه شش هزار متر مربع است.

 

استاندار هرمزگان در حاشیه افتتاح ایستگاه آتش‌نشانی شهرک‌های صنعتی بندرعباس گفت: در رایزنی‌های صورت گرفته با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص مشکلات آب شهرک‌های صنعتی، ایشان قول دادند که بین ۳۰ تا ۵۰ درصد از هزینه‌ها را برای حل این مشکل پرداخت کنند.

اقتصادی

شناورهای صید ترال به نفع سازمان کاشف ضبط می‌شود

بندرعباس- رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: شناورهایی که هنگام صید ترال کشف می‌شود باید به نفع دولت و به نفع سازمان کاشف ضبط شود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، علی صالحی گفت: صید ترال باعث تخریب محیط زیست دریا می‌شود که باید با آن به شدت برخورد کرد.

وی با اشاره به آسیب‌های قاچاق ادامه داد: قاچاق دام مولد در قشم یک خسارت جبران ناپذیر است که جلوگیری از آن به همکاری همدلانه تمام مسئولان نیاز دارد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: برخورد با قاچاق سازمان یافته باید در اولویت قرار گیرد و سرشاخه‌های این امر شناسایی شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه قاچاق با انگیزه مالی انجام می‌شود باید به قاچاقچیان ضربه مالی وارد شود تا انگیزه‌ها از بین برود.

صالحی با اشاره به ظرفیت محدود زمین و ساحل در جزیره قشم ادامه داد: باید در واگذاری‌ ساحل و زمین به سرمایه‌گذار بیشترین دقت صورت گیرد.

وی اظهار کرد: پس از واگذاری نیز باید نظارت کرد تا طرح‌ها اجرا شود و در غیر این صورت، زمین باز پس گرفته شود.

رئیس کل دادگستری هرمزگان افزود: گردشگری قشم با وجود ظرفیت‌ها و اقدامات مناسبی که انجام شده، هنوز با آنچه باید تحقق یابد، فاصله دارد.

وی ادامه داد: امنیت گردشگر مقوله‌ای است که باید مورد توجه دستگاه قضایی شهرستان قرار بگیرد تا مردم با آسودگی به این جزیره مسافرت کنند.

صالحی گفت: مبارزه با فساد و فاسد جزو محورهای اصلی دستگاه قضاست و به ویژه از مسئولان این مساله به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

وی افزود: مدیران باید بر عملکرد زیر دستان نظارت مستمر داشته باشند و سلامت جامعه را از طریق ابزارهای نظارتی و صیانتی تضمین کنند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان بیان کرد: حفظ ارتباط با مردم، رعایت اخلاق و ارتقاء رضایتمندی جامعه از دستگاه قضا از دیگر محورهای مهم این نهاد است.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

آغاز فعالیت نخستین پمپ بنزین ساحلی کشور با ورود دستگاه قضایی هرمزگان

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از صدور دستور ویژه قضایی برای رفع موانع موجود در شروع به کار جایگاه عرضه سوخت شهدای خلیج فارس در اسکله گشه شهرستان بندرلنگه به عنوان نخستین پمپ بنزین ساحلی کشور خبر داد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، مجتبی قهرمانی خاطرنشان کرد: جایگاه ساحلی عرضه سوخت اسکله گشه، نخستین پمپ بنزین ساحلی کشور است که به مدت یکسال پس از تکمیل به علت عدم تخصیص سوخت لازم ، تعطیل بود و خوشبختانه این مشکل با ورود دستگاه قضایی استان هرمزگان رفع شد.

وی اظهار داشت: بر اساس آمار ، حدود ۳ هزار قایق صیادی در شهرستان بندرلنگه و مناطق همجوار آن فعالیت می کنند که یکی از مهمترین مشکلات آنها تأمین سوخت از جایگاه‌های شهری و حمل تا اسکله‌های صیادی بود و با راه اندازی این پمپ بنزین ساحلی بخش زیادی از این مشکلات برطرف خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همچنین تصریح کرد: دستور تخصیص سوخت و رفع موانع موجود برای راه اندازی پمپ بنزین ساحلی اسکله گشه بندرلنگه به منظور احقاق حقوق عامه و ارائه خدمات بهتر به صیادان شریف این شهرستان صادر شده است و امیدواریم با این اقدام دستگاه قضایی ، گامی در جهت رفع مشکلات این قشر سختکوش و پرتلاش برداشته شود.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

بازاریان کیش بر اثر کرونا هشت هزار میلیارد ریال ضرر کردند

کیش- مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش گفت: بازاریان جزیره در سال جاری بر اثر شیوع ویروس کرونا متحمل ضرر هشت هزار میلیارد ریالی شدند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین ،رحمان سادات نجفی اظهار داشت: عمده اقتصاد جزیره بر محور گردشگری بوده و امسال به علت گسترش شیوع کرونا و شیوع سوش دلتا در کشور این صنعت افت و خیزهای فراوانی را تجربه کرده که اولین قربانی این افت و خیزها کاهش ورود گردشگر به جزیره و در نتیجه آن ضرر بازاریان جزیره است که برآورد می شود در سال جاری این آسیب به هشت هزار میلیارد ریال برسد.

وی یادآور شد: این ضررها به گونه ای بود که اکنون بسیاری از بازاریان موفق به فروش اجناس تابستانه خود نشده و این مساله باعث شده که نتوانند اجناس مورد نیاز پاییز را خریداری و در واحدهای صنفی قرار دهندو در کنار آن افزایش نرخ اجناس و خدمات از جمله اجاره مغازه‌ها، منازل و میزان حقوق پرسنل نیز بار سنگین دیگری بر دوش آنان گذاشته است.

وی گفت: با توجه به اینکه اکنون پیک پنجم کرونا شکسته شده و طبق اعلام مراکز درمانی از زنجیره شیوع مقداری کاسته شده و در نتیجه آن جزیره کیش از وضعیت قرمز خارج شده است انتظار می رود با تداوم فعالیت ها و افزایش مسافران بخشی از این ضررها در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه از سوی بازاریان، مسافران و کیشوندان جبران شود.

نجفی با بیان اینکه جامعه بازاریان در این راستا در کنار شورای سلامت و ستاد مبارزه با کرونای جزیره است اضافه کرد: معتقدیم حرکت جمعی در راستای کاهش زنجیره شیوع ویروس لازمه جبران خسارت های وارد شده بر بنده اقتصادی کشور است و این جامعه  در این راستا از سال گذشته تیم‌های نظارتی را برای نظارت بر اجرای پروتکل‌ها در بازار راه‌اندازی کرده و بیش از ۱۰ میلیارد ریال برای رعایت پروتکل های بهداشتی در بازارها هزینه کرده است.

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش افزود: همچنین در راستای جبران بخشی از ضرر و زیان اعضا این جامعه با انعقاد تفاهم نامه با برخی بانک های جزیره به دنبال جذب تسهیلات بانکی برای حمایت از اعضا بوده که تا کنون برخی توانسته اند از این خدمت بهره‌مند شود و  انتظار می رود با بهبود روند وضعیت بیماری در کشور و جزیره در آینده شاهد افزایش مسافرت ها باشیم تا پایان سال بخشی از این خسارت ها جبران شود.

وی با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد به نوبه خود در راستای بخشودگی یک‌ماهه اجاره بهای مستاجران، استمهال مطالبات به مدت یک ماه و برخی تسهیلات را به فعالان اقتصادی، تجاری و اصناف کیش اقدام کرده است یادآور شد: انتظار می رود اعضای هیات دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا با ارایه بسته های حمایتی گام دیگری در راستای حمایت از این واحدها بردارند.

در کنار  ۵۰ هتل جزیره کیش، جامعه بازاریان کیش  با ۳۲ بازار تجاری و خدماتی و ۲ هزار و ۸۰۰ عضو، بزرگترین تشکل صنفی  این جزیره است.

جزیره کیش از ۱۲ تیر تا ۶ شهریور در وضعیت قرمز کرونایی قرار داشت که با اعمال محدودیت های شدید کرونایی و رعایت آن توسط کیشوندان از ۱۷ مرداد تا ۶ شهریور منجر به کاهش گردش ویروس و در نهایت خالی شدن بیمارستان در تاریخ ۱۹ شهریور به مدت سه روز از بیماران کرونایی شد.

از ابتدای شیوع پاندمی کرونا تا ۲۴ شهریور در این جزیره حدود هشت هزار و ۱۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹ و نوع جهش یافته انگلیسی) شناسایی شده است و همچنین تا کنون ۵۶ بیمار مبتلا به کرونا در این جزیره جان خود را از دست داده اند که ۲۳ نفر آنان در پیک پنجم مقابل این ویروس جان باخته اند.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها