با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

هرمزگان رتبه اول سرمایه‌گذاری /بهره‌برداری و آغاز عملیات ۴۳ پروژه صنعتی، معدنی و تجاری در سطح استان

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با ذکر اینکه استان هرمزگان رتبه یک سرمایه‌گذاری در جوازهای صادره در سال جاری را دارد، تشریح کرد: یکی از شاخص‌ها در ارتباط با توسعه‌یافتگی سرمایه‌گذاری است، که با مشارکت بخش خصوصی، بانک‌های عامل وسایر منابع به ثمر می‌رسد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، محسن صالحی‌نیا در مراسم بهره‌برداری از ۴۳ طرح صنعتی، معدنی و تجاری استان که در ششمین روز از هفته بزرگداشت دهه مبارک فجر به صورت ویدیو کنفرانس صورت گرفت، گفت: هرمزگان جزء استان‌هایی است که در تولیدات صنعتی، تامین زنجیره اصلی، لجستیک و بسیاری از شاخص‌ها از شرایط بسیار خوبی برخوردار است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تصریح کرد: با شناختی که بنده از استاندار هرمزگان دارم، جزء استاندارانی است که همواره در فعالیت‌های اقتصادی پیشرو و پیش‌قدم بوده و امیدوارم با وجود ایشان کارها با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.

وی در خصوص حجم پروژه‌های در دست اجرا و افتتاح گفت: مجموع این پروژه‌ها ۴۳ طرح است که با مبلغی بالغ‌بر ۷۰۰ میلیارد تومان در دست افتتاح و کلنگ‌زنی قرار دارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بیان داشت: بخش عمده‌ای از این طرح‌ها مربوط به گمرک است. پروژه‌های دیگری در حوزه‌های زیر ساخت صنایع بزرگ در منطقه ویژه اقتصادی، عملیات اجرایی چهار شهرک‌های صنعتی، عملیات اجرایی دو شهرک خصوصی برای اولین بار در حوزه پتروشیمی و صنایع معدنی نیز از جمله پروژه‌هایی است که در دست بهره‌برداری یا آغاز عملیات قرار دارند.

صالحی‌نیا با ذکر اینکه استان هرمزگان رتبه یک سرمایه‌گذاری در جوازهای صادره در سال جاری را دارد، تشریح کرد: یکی از شاخص‌ها در ارتباط با توسعه‌یافتگی سرمایه‌گذاری است، که با مشارکت بخش خصوصی، بانک‌های عامل وسایر منابع به ثمر خواهد نشست.

 

استاندار هرمزگان ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر  گفت: با به بار نشستن ۴۳ پروژه عمرانی قدم بزرگی برای عمران و آبادانی استان برداشته خواهد شد.

فریدون همتی ادامه داد: این ۴۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان اجرایی خواهد شد که اشتغال هشت هزار و ۳۹۵ نفر را در پی خواهد داشت.

وی عنوان کرد: امیدوارم در جنگی که با دشمن قسم خورده ملت، آمریکا قرار داریم پیروز شویم و با عمران و آبادانی استان و کشور قسمتی از مشکلات مردم را حل کنیم و با کمک مردم و هدایت‌های رهبری دشمن را ذلیل کنیم.

 

برخی از پروژه های افتتاح شده یا کلنگ زنی شده توسط  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به شرح زیر می باشد؛

 

شهرستان بندرلنگه

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار لنگه که به صورت ویدیو کنفرانس در این نشست حضور داشت، گفت: پروژه کارخانه آسفالت با اعتباری حدود ۲۵ میلیارد ریال انجام پذیرفت که اشتغال ۲۰۰ نفری را نیز خواهد داشت.

مراد زرهی تصریح کرد: این پروژه که یکی از چند پروژه بزرگ انجام شده در شهرستان بندرلنگه است، بدون استفاده از سرمایه‌های دولتی و منابع بانکی صورت پذیرفت.

وی با بیان اینکه شهرستان بندرلنگه علاوه بر صنعت و بازرگانی ظرفیت‌های مناسبی هم در حوزه خاک دارد عنوان کرد: این کارخانه با ظرفیت تولید ۱۵۰ هزار تن آسفالت در سال است می‌تواند کمک بسیاری به بخش راه سازی شهرستان بندرلنگه و استان هرمزگان کند.

معاون عمرانی و بنامه‌ریزی فرماندار شهرستان بندرلنگه اظهار کرد: امسال بیش از ۱۲ معدن با کمک‌های استاندار وکارگروه رفع موانع تولید احیا شدند.

 

منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر پارسیان

ساختمان گمرک با ۶۲۰ مترمربع زیر بنا و ۱۶ هزار مترمربع محوطه جهت استقرار مسئولان گمرک توسط معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.

خط ۲۰ کیلوولت از دیگر پروژه‌های افتتاح شده در منطقه ویژه پارسیان بود که با بودجه بالغ بر۱۰ میلیارد تومان به سرانجام رسید.

این خط برای استفاده سرمایه‌گذاران منطقه ویژه انرژی‌بر پارسیان از ۴ مگاوات در نظر گرفته شده است.

از حسن‌های افتتاح این پروژه می‌توان به پرهیز از استفاده از ژنراتور و سوخت گازوئیل دارد و نقش بسزایی  در سرعت بخشیدن به پروژه‌های سرمایه‌گذاران دارد.

 

 

شهرستان سیریک

معاون فرماندار شهرستان سیریک گفت: فاز دوم کارخانه آجر با سرمایه گذاری هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با زیر بنای هزار و ۵۰۰ متر مربع آماده بهره‌برداری است.

علم عباسی تصریح کرد: این پروژه جهت اشتغال ۱۱ نفر به صورت مستقیم با ظرفیت تولید ۵۰ هزار تن سفال نیمه‌ماشینی به صورت سالانه (که با احتساب فاز اول به ۹۳ هزار تن در سال می‌رسد) صورت گرفت.

 

شهرستان بشاگرد

فرماندار بشاگرد گفت: پروژه‌ای که امروز به صورت ویدیو کنفرانس کلنگ‌زنی خواهد شد احداث کارگاه فرش دست باف با زیر بنای ۳۰۰ متر مربع است که با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال به سر انجام خواهد رسید.

احمد محمودی اظهار کرد: این پروژه به منظور اشتغالزایی ۱۵۰ نفر شروع به کار خواهد کرد.

 

شهرستان بندر خمیر

ساختمان اداری صنعت، معدن و تجارت شهرستان بندر خمیر نیز یکی دیگر از پروژه‌هایی بود که افتتاح شد.

پروژه‌های دیگری نیز از جمله مصنوعات فلزی و دو واحد قطعات بتنب با سرمایه‌گذاری ۵۲ میلیارد ریال صورت گرفت که اشتغال ۴۰ نفر را در پی خواهد داشت.

 

شهرک صنعتی بندرعباس

عملیات اجرایی ناحیه صنعتی به مساحت ۴۹ هکتار آغاز شد.

طرح ایجاد ناحیه صنعتی در مرداد ماه سال جاری توسط هیات مدیره سازمان صنایع کوچک مصوب شد.

این ناحیه به منظور توسعه صنایع پایین دستی مرتبط با صنایع بزرگ مستقر در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس ایجاد می‌شود.

هزینه اجرایی ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز ناحیه حدود ۲۷۰ میلیارد ریال برآورد شده و پیش‌بینی اشتغال آن ۱۲۰۰  نفر در نظر گرفته شده است.

امیدواریم در سال ۹۸ شاهد بهره‌بردای از این ناحیه صنعتی باشیم

بهره‌برداری از شبکه مخابرات شهرک صنعتی بندرعباس

طول این شبکه ۱۳ کیلومتر و ۵۰۰ متر است که با مبلغی بالغ بر۷۵۰ میلیون برای این انتقال هزینه شده است.

 

شهرستان میناب

معان سیاسی فرماندار میناب: ۷ پروژه در شهرک‌های صنعتی میناب وجوود دارد که یک پروژه آغاز طرح توسعه شهرک‌های صنعتی به ۶۳ هکتار است.

محمد ریاضی افزود: شش پروژه تولیدی دیگر شامل تولید پوشاک، پلاستیک، ظروف فلزی، قطعات بتنی است.

وی تشریح کرد: در خارج از شهرک‌های صنعتی هم افتتاح دو بازارچه ملوانی با هزینه‌ای حدود ۳۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در دستور کار قرار دارد.

معاون سیاسی فرماندار میناب اظهار کرد: این پروژه‌ها حدود ۱۰۸ نفر اشتغازایی مستقیم را به همراه دارد و در کنار آن ۳۵۰ تا ۴۰۰ نفر هم اشتغال غیر مستقیم را به همراه دارد.

 

شهرستان رودان

فرماندار رودان نیز گفت: هدیه امسال نظام مقدس اسلامی به مردم شریف رودان، ۱۲۹ میلیارد تومان پروژه‌ بود که بخشی از این پروژه‌ها با حضور معونین استاندار افتتاح شده است.

مصطفی غلامپو اظهار کرد: پروژه‌ای که امروز عملیات کلنگ‌زنی آن آغاز خواهد شد تولید آب آشامیدنی (کارخانه تولید آب‌معدنی) است.

وی با بیان اینکه اتمام این پروژه یکسال به طول خواهد انجامید افزود: این پروژه با سرمایه گذاری ۶۸ میلیارد تومانی کلنگ‌زنی خواهد شد.

فرماندار رودان تشریح کرد: با احداث این کارخانه سالانه ۵۹۸ هزار تن آب آشامیدنی در شهرستان رودان تولید خواهد شد.

غلامپور تصریح کرد:علاوه بر تولید آب‌معدنی تولید سالیانه بطری را هم به میزان ۱۰ هزار تن در سال را داریم که اشتغالزایی ۹۴ نفر را به همراه خواهد داشت.

وی اذعان کرد: زمین واگذاری برای این پروژه شش هزار متر مربع است.

 

استاندار هرمزگان در حاشیه افتتاح ایستگاه آتش‌نشانی شهرک‌های صنعتی بندرعباس گفت: در رایزنی‌های صورت گرفته با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص مشکلات آب شهرک‌های صنعتی، ایشان قول دادند که بین ۳۰ تا ۵۰ درصد از هزینه‌ها را برای حل این مشکل پرداخت کنند.

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها