با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

هرمزگان رتبه اول سرمایه‌گذاری /بهره‌برداری و آغاز عملیات ۴۳ پروژه صنعتی، معدنی و تجاری در سطح استان

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با ذکر اینکه استان هرمزگان رتبه یک سرمایه‌گذاری در جوازهای صادره در سال جاری را دارد، تشریح کرد: یکی از شاخص‌ها در ارتباط با توسعه‌یافتگی سرمایه‌گذاری است، که با مشارکت بخش خصوصی، بانک‌های عامل وسایر منابع به ثمر می‌رسد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، محسن صالحی‌نیا در مراسم بهره‌برداری از ۴۳ طرح صنعتی، معدنی و تجاری استان که در ششمین روز از هفته بزرگداشت دهه مبارک فجر به صورت ویدیو کنفرانس صورت گرفت، گفت: هرمزگان جزء استان‌هایی است که در تولیدات صنعتی، تامین زنجیره اصلی، لجستیک و بسیاری از شاخص‌ها از شرایط بسیار خوبی برخوردار است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تصریح کرد: با شناختی که بنده از استاندار هرمزگان دارم، جزء استاندارانی است که همواره در فعالیت‌های اقتصادی پیشرو و پیش‌قدم بوده و امیدوارم با وجود ایشان کارها با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.

وی در خصوص حجم پروژه‌های در دست اجرا و افتتاح گفت: مجموع این پروژه‌ها ۴۳ طرح است که با مبلغی بالغ‌بر ۷۰۰ میلیارد تومان در دست افتتاح و کلنگ‌زنی قرار دارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بیان داشت: بخش عمده‌ای از این طرح‌ها مربوط به گمرک است. پروژه‌های دیگری در حوزه‌های زیر ساخت صنایع بزرگ در منطقه ویژه اقتصادی، عملیات اجرایی چهار شهرک‌های صنعتی، عملیات اجرایی دو شهرک خصوصی برای اولین بار در حوزه پتروشیمی و صنایع معدنی نیز از جمله پروژه‌هایی است که در دست بهره‌برداری یا آغاز عملیات قرار دارند.

صالحی‌نیا با ذکر اینکه استان هرمزگان رتبه یک سرمایه‌گذاری در جوازهای صادره در سال جاری را دارد، تشریح کرد: یکی از شاخص‌ها در ارتباط با توسعه‌یافتگی سرمایه‌گذاری است، که با مشارکت بخش خصوصی، بانک‌های عامل وسایر منابع به ثمر خواهد نشست.

 

استاندار هرمزگان ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر  گفت: با به بار نشستن ۴۳ پروژه عمرانی قدم بزرگی برای عمران و آبادانی استان برداشته خواهد شد.

فریدون همتی ادامه داد: این ۴۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان اجرایی خواهد شد که اشتغال هشت هزار و ۳۹۵ نفر را در پی خواهد داشت.

وی عنوان کرد: امیدوارم در جنگی که با دشمن قسم خورده ملت، آمریکا قرار داریم پیروز شویم و با عمران و آبادانی استان و کشور قسمتی از مشکلات مردم را حل کنیم و با کمک مردم و هدایت‌های رهبری دشمن را ذلیل کنیم.

 

برخی از پروژه های افتتاح شده یا کلنگ زنی شده توسط  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به شرح زیر می باشد؛

 

شهرستان بندرلنگه

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار لنگه که به صورت ویدیو کنفرانس در این نشست حضور داشت، گفت: پروژه کارخانه آسفالت با اعتباری حدود ۲۵ میلیارد ریال انجام پذیرفت که اشتغال ۲۰۰ نفری را نیز خواهد داشت.

مراد زرهی تصریح کرد: این پروژه که یکی از چند پروژه بزرگ انجام شده در شهرستان بندرلنگه است، بدون استفاده از سرمایه‌های دولتی و منابع بانکی صورت پذیرفت.

وی با بیان اینکه شهرستان بندرلنگه علاوه بر صنعت و بازرگانی ظرفیت‌های مناسبی هم در حوزه خاک دارد عنوان کرد: این کارخانه با ظرفیت تولید ۱۵۰ هزار تن آسفالت در سال است می‌تواند کمک بسیاری به بخش راه سازی شهرستان بندرلنگه و استان هرمزگان کند.

معاون عمرانی و بنامه‌ریزی فرماندار شهرستان بندرلنگه اظهار کرد: امسال بیش از ۱۲ معدن با کمک‌های استاندار وکارگروه رفع موانع تولید احیا شدند.

 

منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر پارسیان

ساختمان گمرک با ۶۲۰ مترمربع زیر بنا و ۱۶ هزار مترمربع محوطه جهت استقرار مسئولان گمرک توسط معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.

خط ۲۰ کیلوولت از دیگر پروژه‌های افتتاح شده در منطقه ویژه پارسیان بود که با بودجه بالغ بر۱۰ میلیارد تومان به سرانجام رسید.

این خط برای استفاده سرمایه‌گذاران منطقه ویژه انرژی‌بر پارسیان از ۴ مگاوات در نظر گرفته شده است.

از حسن‌های افتتاح این پروژه می‌توان به پرهیز از استفاده از ژنراتور و سوخت گازوئیل دارد و نقش بسزایی  در سرعت بخشیدن به پروژه‌های سرمایه‌گذاران دارد.

 

 

شهرستان سیریک

معاون فرماندار شهرستان سیریک گفت: فاز دوم کارخانه آجر با سرمایه گذاری هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با زیر بنای هزار و ۵۰۰ متر مربع آماده بهره‌برداری است.

علم عباسی تصریح کرد: این پروژه جهت اشتغال ۱۱ نفر به صورت مستقیم با ظرفیت تولید ۵۰ هزار تن سفال نیمه‌ماشینی به صورت سالانه (که با احتساب فاز اول به ۹۳ هزار تن در سال می‌رسد) صورت گرفت.

 

شهرستان بشاگرد

فرماندار بشاگرد گفت: پروژه‌ای که امروز به صورت ویدیو کنفرانس کلنگ‌زنی خواهد شد احداث کارگاه فرش دست باف با زیر بنای ۳۰۰ متر مربع است که با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال به سر انجام خواهد رسید.

احمد محمودی اظهار کرد: این پروژه به منظور اشتغالزایی ۱۵۰ نفر شروع به کار خواهد کرد.

 

شهرستان بندر خمیر

ساختمان اداری صنعت، معدن و تجارت شهرستان بندر خمیر نیز یکی دیگر از پروژه‌هایی بود که افتتاح شد.

پروژه‌های دیگری نیز از جمله مصنوعات فلزی و دو واحد قطعات بتنب با سرمایه‌گذاری ۵۲ میلیارد ریال صورت گرفت که اشتغال ۴۰ نفر را در پی خواهد داشت.

 

شهرک صنعتی بندرعباس

عملیات اجرایی ناحیه صنعتی به مساحت ۴۹ هکتار آغاز شد.

طرح ایجاد ناحیه صنعتی در مرداد ماه سال جاری توسط هیات مدیره سازمان صنایع کوچک مصوب شد.

این ناحیه به منظور توسعه صنایع پایین دستی مرتبط با صنایع بزرگ مستقر در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس ایجاد می‌شود.

هزینه اجرایی ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز ناحیه حدود ۲۷۰ میلیارد ریال برآورد شده و پیش‌بینی اشتغال آن ۱۲۰۰  نفر در نظر گرفته شده است.

امیدواریم در سال ۹۸ شاهد بهره‌بردای از این ناحیه صنعتی باشیم

بهره‌برداری از شبکه مخابرات شهرک صنعتی بندرعباس

طول این شبکه ۱۳ کیلومتر و ۵۰۰ متر است که با مبلغی بالغ بر۷۵۰ میلیون برای این انتقال هزینه شده است.

 

شهرستان میناب

معان سیاسی فرماندار میناب: ۷ پروژه در شهرک‌های صنعتی میناب وجوود دارد که یک پروژه آغاز طرح توسعه شهرک‌های صنعتی به ۶۳ هکتار است.

محمد ریاضی افزود: شش پروژه تولیدی دیگر شامل تولید پوشاک، پلاستیک، ظروف فلزی، قطعات بتنی است.

وی تشریح کرد: در خارج از شهرک‌های صنعتی هم افتتاح دو بازارچه ملوانی با هزینه‌ای حدود ۳۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در دستور کار قرار دارد.

معاون سیاسی فرماندار میناب اظهار کرد: این پروژه‌ها حدود ۱۰۸ نفر اشتغازایی مستقیم را به همراه دارد و در کنار آن ۳۵۰ تا ۴۰۰ نفر هم اشتغال غیر مستقیم را به همراه دارد.

 

شهرستان رودان

فرماندار رودان نیز گفت: هدیه امسال نظام مقدس اسلامی به مردم شریف رودان، ۱۲۹ میلیارد تومان پروژه‌ بود که بخشی از این پروژه‌ها با حضور معونین استاندار افتتاح شده است.

مصطفی غلامپو اظهار کرد: پروژه‌ای که امروز عملیات کلنگ‌زنی آن آغاز خواهد شد تولید آب آشامیدنی (کارخانه تولید آب‌معدنی) است.

وی با بیان اینکه اتمام این پروژه یکسال به طول خواهد انجامید افزود: این پروژه با سرمایه گذاری ۶۸ میلیارد تومانی کلنگ‌زنی خواهد شد.

فرماندار رودان تشریح کرد: با احداث این کارخانه سالانه ۵۹۸ هزار تن آب آشامیدنی در شهرستان رودان تولید خواهد شد.

غلامپور تصریح کرد:علاوه بر تولید آب‌معدنی تولید سالیانه بطری را هم به میزان ۱۰ هزار تن در سال را داریم که اشتغالزایی ۹۴ نفر را به همراه خواهد داشت.

وی اذعان کرد: زمین واگذاری برای این پروژه شش هزار متر مربع است.

 

استاندار هرمزگان در حاشیه افتتاح ایستگاه آتش‌نشانی شهرک‌های صنعتی بندرعباس گفت: در رایزنی‌های صورت گرفته با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص مشکلات آب شهرک‌های صنعتی، ایشان قول دادند که بین ۳۰ تا ۵۰ درصد از هزینه‌ها را برای حل این مشکل پرداخت کنند.

اقتصادی

بخشودگی ۱۰۰درصدی جرایم مالیاتی تعاونی‌های مرزنشین هرمزگان

بندرعباس- مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان گفت: تعاونی‌های مرزنشین هرمزگان در صورت پرداخت اصل بدهی مالیاتی خود از بخشودگی صددرصدی جرائم قابل ‌بخشش بدهی مالیاتی برخوردارمی‌شوند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، رضا شاکرمریدی در نشستی با مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با بیان اینکه تعاونی های مرزنشین به عنوان گره گشا در اقتصاد کشور هستند، بیان داشت: دولت جهت تولید و ایجاد اشتغال یکسری معافیت های مالیاتی را پیش بینی کرده که ما نیز این معافیت ها را اعمال می کنیم.

وی اضافه کرد: در راستای انجام تکالیف قانونی خود در خصوص تعاونی های مرزنشین تمام حمایت های لازم را خواهیم داشت.

مریدی اظهارداشت: استفاده از کارت بازرگانی دیگران علاوه بر تضییع حقوق اعضاء سبب تخلف و سرپیچی از قانون شده که علاوه بر جریمه عمومی شامل جرم مالیاتی نیز می شود و برابر قانون با شخص متخلف برخورد می شود.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی به نقش تأثیرگذار تعاونی‌های مرزنشین در کمک به رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال و تامین کالاهای اساسی اشاره و خواستار رفع مشکلات آنان شد.

هادی ابراهیمی افزود: عدم تمایل و همکاری اعضای شرکت های تعاونی مرزنشینان جهت تمدید کارت های الکترونیکی مبادلات مرزی، هزینه بالای تمدید و صدور کارت برای مرزنشینان، عدم اجرای معافیت های مالیاتی و بدهی های مالیاتی شرکت های تعاونی مرزنشینان از عمده مشکلاتی است که در نشست با مدیران عامل تعاونی های مرزنشین استان عنوان شده که امید است در این جلسه مشکلات مربوط به بحث مالیاتی آنها برطرف شود.

وی مجموع تعاونی های مرزنشین استان را ۵۹ تعاونی ذکر و اضافه کرد: از این تعداد ۳۷ تعاونی فعال هستند که ۱۶ مورد از آنان مشکل مالیاتی دارند که مشکل برخی حل شده و با راهکارهایی که مدیرکل امور مالیاتی ارایه کردند مسایل مابقی تعاونی های مرزنشین نیز مرتفع شود.

به گزارش تجارت جنوب انلاین، این نشست در راستای جلسه ای که مدیران عامل تعاونی های مرزنشین استان با مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی بمنظور استفاده از ظرفیت شرکت های تعاونی مرزنشینان جهت تامین اقلام اساسی داشتند و در آن مشکلاتی از جمله عدم معافیت های صد در صدی مالیاتی و همچنین بدهی های مالیاتی توسط مدیران این شرکت ها مطرح شد، برگزار و برای حل آن پیشنهادات و راهکارهایی ارائه شد.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

آتش‌سوزی ۵۱ میلیارد ریال به کشاورزان سیاهو بندرعباس خسارت وارد کرد

بندرعباس- مدیرکل بحران استانداری هرمزگان گفت: آتش‌سوزی‌های فروردین ماه جاری موجب وارد شدن ۵۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خسارت به کشاورزان دهستان سیاهو بندرعباس شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، مهرداد حسن زاده ضمن بیان اینکه بررسی های کارشناسی در خصوص وسعت و مبلغ ریالی خسارت وارد شده در روز جاری انجام شد، اظهار داشت:بر اثر آتش‌سوزی روز ۲۳ فروردین پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و آتش‌سوزی روز ۲۴ فروردین، ۴۶ میلیارد ریال خسارت به نخلستان‌ها، باغ های انبه و نارنگی دهستان سیاهو وارد شد.

وی با تاکید بر اینکه علت وقوع آتش سوزی روز گذشته هنوز مشخص نشده است، ادامه داد: حریق روز سه شنبه ۱۸ هکتار را در بر گرفت که شامل ۲.۵ هکتار باغ انبه، یک هکتار باغ نارنگی و بقیه آن نخلستان بود که خسارت‌های وارده به کشاورزان را باید جبران و آنان را برای بیمه کردن باغ‌هایشان ترغیب کرد.

وی اضافه کرد: یک دستگاه خودرو آتش نشانی با توجه به فراوانی وقوع حادثه آتش‌سوزی در دهستان سیاهو به صورت موقت مستقر شده تا پس از دریافت یک دستگاه خودرو آتش نشانی تقاضا شده از وزارت کشور در این دهستان مستقر شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: این استان دارای یک هزار و ۲۲۶ روستای دارای دهیاری است که برای آنها تنها ۷۸ دستگاه خودرو آتش نشانی جهت اطفاء حریق وجود دارد و از این نظر به شدت با کمبود روبرو است.

حسن زاده افزود: حداقل ۹۵ دستگاه خودرو آتش نشانی دیگر برای استقرار در روستاهای قرار گرفته در جوار و نزدیکی جاده‌های اصلی این استان نیاز است تا در صورت وقوع حادثه آتش سوزی بتوانند به سرعت وارد عمل شوند.

وی گفت: البته سایر استان‌ها نیز از این نظر با کمبود روبرو هستند اما هرمزگان به واسطه موقعیت راهبردی اقتصادی و همچنین شرایط آب و هوایی خاص خود به توجه بیشتر مسئولان کشوری در این زمینه نیاز دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اشاره کرد: از شرکت‌ها و صنایع مستقر در هرمزگان هم انتظار می‌رود وارد این عرصه شده و برای جبران کمبود خودروهای آتش نشان اقدام کنند، البته نامه ای با امضای استاندار هرمزگان برای مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ارسال شده تا از بابت مسئولیت اجتماعی به این مساله ورود کند که در آتش سوزی روز گذشته نیز از خودروهای این شرکت استفاده شد.

به گزارش تجارت جنوب انلاین، از یک میلیون و ۷۷۶هزارو ۴۱۵ نفر جمعیت هرمزگان هم اکنون ۴۵درصد آنها در روستاها ساکن هستند به عبارت روشن‌تر این استان در مجموع دارای ۷۹۸ هزار و ۸۸۴ نفر جمعیت روستانشین است.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

۱۶۰ میلیارد تومان به ۹ پروژه مهم زیربنایی هرمزگان تخصیص یافت

بندرعباس – استاندار هرمزگان از تصویب و ابلاغ ۳۰ پروژه شاخص زیربنایی و اقتصادی از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور به منظور اجرا در سال ۱۴۰۰خبر داد.

منتشر شده

روی

 به گزارش تجارت جنوب انلاین، فریدون همتی ظهر پنجشنبه در پایان نخستین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه اقتصادی استان، ضمن ارزیابی مثبت از گزارش برنامه های ملی هر یک از دستگاه های استانی، از احصاء اولیه و ارسال ۱۲۰ پروژه با مشارکت دستگاه های اجرایی و همکاری و هماهنگی معاونت اقتصادی و عمرانی استانداری به ستاد مرکزی جهش تولید در سال ۹۹ خبر داد و اظهارکرد: ۴۴ پروژه نهایی توسط ستاد مرکزی جهش تولید کشور در قالب امضاء تفاهم نامه مشترک تصویب و ابلاغ شد.

وی افزود: این تعداد پروژه در مجموع با اعتبار یک هزار و ۴۹۰میلیارد تومان شامل ۳۰ پروژه تملک دارایی و ۱۴ پروژه اقتصادی است.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: در بخش جهش تولید، ۱۶۰میلیارد تومان از منابع بودجه عمومی در روزهای پایانی سال ۹۹ با تلاش خوبی که از سوی دستگاه ها صورت گرفت، به ۹ پروژه شامل اسکله رمچاه، اسکله و حوضچه چیروئیه، جاده جغین رودان، محورهای ارتباطی بشاگرد، سد زاکین تخصیص پیدا کرد.

همتی عنوان کرد: ۱۸میلیارد تومان برای برق رسانی به برخی مجتمع های پرورش میگو به عنوان قسط اول نیز واریز شد که تا ۳۱ تیرماه باید جذب پروژه ها شود و با ارائه گزارش پیشرفت پروژه، مرحله دوم این منابع در یک یا دوماه آینده تزریق می شود که خوشبختانه با توجه به اینکه پیشرفت فیزیکی پروژه ها از منابع اعتباری دریافتی بیشتر است، از این بابت نگرانی نخواهیم داشت.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه ۸۳ پروژه برای اجرا توسط ۱۹دستگاه اجرایی به تصویب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور رسیده است، ابراز داشت: ۱۸ پروژه توسط دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور به پنج دستگاه اجرایی هرمزگان ابلاغ شد که محیط زیست و منابع طبیعی با ۱۲ پروژه، آب منطقه ای با یک پروژه، شرکت گاز با یک پروژه، آب و فاضلاب با ۲پروژه و جهاد کشاورزی با ۲پروژه، دستگاه های دارای برش استانی هستند.

همتی از تصویب و ابلاغ ۳۰پروژه از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور به استان هرمزگان برای سال ۱۴۰۰خبر داد و گفت: در گام نخست ۱۱۵ پروژه با مشارکت دستگاه های اجرایی احصاء شد که ۳۵ عنوان کلی پروژه با ۸۳ زیر پروژه با هماهنگی معاونت عمرانی و اقتصادی به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور ارسال شد که از این تعداد، ۳۰ پروژه از سوی ستاد اقتصاد مقاومتی تصویب و ابلاغ شد که شامل ۲۷ پروژه زیربنایی و سه پروژه اقتصادی است و در سال جاری اجرایی می شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها