با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

فرصت هایی که در حاشیه ها گم می کنیم

سومین سفر رئیس جمهور به هرمزگان در یکسال حاوی فرصت ها و پیام های امید بخش و دشمن شکنی در ۴۰ سالگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود، سفری که با استقبال کم نظیر و تاریخی مردم غرب هرمزگان آغاز و با افتتاح فاز سوم بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان به پایان رسید.

منتشر شده

روی

ابراهیم درخواه فعال سیاسی

زیردریایی فاتح شاهکار مهندسی صنعت دفاعی کشور در وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران بود.
کاری بزرگ که باید ماه‌ها و سال‌ها بر آن مطلب می نوشتیم و دنیا را با آن تکان میدادیم.

در شرایط تهدید دشمن که با خیال خامش دیواری آهنین از انواع تحریم ها در اطرافمان کشیده است یک حرکت جهادی و انقلابی در ساخت و بهره برداری زیر دریایی به دست متخصصان داخلی جهان را شگفت زده کرده بود اما با کج سلیقگی در بدترین حالت ممکن در لابلای یک حاشیه سیاسی آن را محو کردیم و به سخره گرفتیم تا مافیای رسانه ای غرب بهترین بهره را برای کم رنگ کردن این دستآورد ملی برده و بر آن مانور دهد.

فاز سوم بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان با کیفیت بنزین یورو۵ که دنیا در حسرت داشتن آن بیقرار است را افتتاح کردیم و کشور را از وارد کننده بنزین به صادر کننده ی آن تبدیل کردیم اما چشم هایمان را بر این دستآورد بزرگ نیز بستیم و دل به رقابت ها و تخریب های سیاسی بی حاصل خوش کردیم. میشد با پرداختن منسجم به همین دو افتتاح استراتژیک نام ایران را در رسانه های ملی و بین المللی برجسته و پر رنگ کرد.
اتحاد و اتفاق جریانات سیاسی و اهالی رسانه وقلم در همین استان می توانست پیام بلند عجز و ناتوانی دشمنان را فریاد بزنند ،اقتدار و توان مهندسی فرزندان این کشور در دستیابی به دانش فنی ساخت پالایشگاه و زیر دریایی که اساسی ترین صنعت زیر ساخت در صنعت دنیاست را جشن بگیریم، سرگرم حاشیه ها شدیم و شیرینی این دستآورد ملی را به کام همه تلخ کردیم.
شبکه های معاند هم با ولع تمام این حاشیه ها را برجسته و پررنگ کردند و افتخارات بزرگ ملی ما را پشت آن از منظر افکار عمومی جهان پنهان نمودند.
پیام رسای ساخت زیر دریایی فاتح به اندازه صنعت موشکی کشور می توانست دشمن را مایوس و منفعل کند اگر می توانستیم کمی امنیت ملی را بر علائق سیاسی ترجیح دهیم.
عادت داریم و لذت می بریم در بازی سیاسی جناحی داشته هایمان را ویرانه کنیم و بر خرابه هایی که خودمان ایجاد می کنیم قهقهه مستانه پیروزی سر دهیم گاها فراموش می کنیم که همگی بر یک کشتی سواریم.
اکنون که مدیری آمده که تمام اعتبار و نفوذش را به میدان آورده و با همت تلاش می کند که خدمتی انجام دهد و آن را برای حجم بالای محرومیت ها هزینه کند با حاشیه سازی های بی حاصل دلسرد و دلزده می کنیم.غریب و آشنا هم فرقی ندارد.
یادمان باشدﻓﺮﻫﻨﮓ، ﻣﺜﻞ ﺩﺭﺧﺖ ﻧﺨﻞ ﺍﺳﺖ! ﻣﻬﻢ ﻧﯿﺴﺖ ﺭﯾﺸﻪ‌ﺍﺕ ﻫﺰﺍﺭﺍﻥ ﺳﺎﻝ ﺩﺭ ﺧﺎﮎِ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﺍﺳﺖ. ﻣﻬﻢ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺳَﺮَﺕ ﻫﻢ ﺳﺎﻟﻢ ﺑﺎﺷﺪ؛ ﯾﻌﻨﯽ ﻧِﻤﻮﺩِ ﻓﺮﻫﻨﮕﯽِ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺟﺎﻣﻌﻪ‌ﺍﺕ ﻫﻢ ﺳﺎﻟﻢ ﺑﺎﺷﺪ. ﺍﮔﺮ ﻓﺮﻫﻨﮓِ ﺍﻣﺮﻭﺯِ ﺟﺎﻣﻌﻪ‌ﺍﯼ ﺑﯿﻤﺎﺭ ﺷﺪ، ﺁﻥ ﻓﺮﻫﻨﮓ می‌میرد، ﻭَﻟﻮ ﻫﺰﺍﺭﺍﻥ ﺳﺎﻝ ﺭﯾﺸﻪ ﺩﺍﺷﺘﻪ باشه…

اجتماعی

اعتماد سازی و اطلاع رسانی نقش مهمی در جذب خیران دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: اعتماد سازی و اطلاع رسانی نقش مهمی در جذب خیران در بخش های مختلف دارد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, علی رئوفی در نشست با مجمع خیرین استان با تقدیر از خدمات گسترده خیران هرمزگانی در بخش های مختلف به ویژه آموزشی و درمانی، با اشاره به اهمیت ارتباط مستمر با خیران، عنوان کرد: اعتماد سازی و داشتن  روابط عمومی پویا از مقوله های مهم در امر جذب خیران است که نیازمند اهتمام است.

وی در همین خصوص، افزود: تکریم خیران اقدام مهم دیگری است که نیازمند توجه مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: کلیه کمک های که از سوی خیران جمع آوری می شود در محلی که نیت خیران است ضروری است صرف شود.

رئوفی، تصریح کرد: در دوره مدیریت دکتر همتی استاندار استان با پیگیری های مستمری که صورت پذیرفت کمک های خوبی از سوی صنایع به بخش های مختلف از جمله سلامت استان اختصاص یافت که نیازمند استمرار است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: دستگاه های اجرایی برای جذب خیران اقدامات صورت پذیرفته با کمک خیران را اطلاع رسانی کنند تا سایر خیران با مشاهده بازخوردها نسبت به کمک ترغیب شوند.

رئوفی افزود:کمیته امداد استان با اعتماد سازی و اطلاع رسانی مناسب در امر جذب خیران موفق عمل کرده است که قابل تقدیر است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

انتصاب ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان به عضویت دبیرخانه استانی نظام موضوعات فناوری

رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس طی حکمی محمدرضا صفا ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان را به عضویت دبیرخانه استانی نظام موضوعات فناوری منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، متن حکم رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس بدین شرح است:

جناب آقای محمدرضا صفا

ریاست محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان

با سلام و احترام

به استناد بند ۲-۱ ماده دو دستورالعمل اجرایی دبیرخانه مرکزی نظام موضوعات فناوری به موجب این ابلاغ به *عضویت دبیرخانه استانی نظام موضوعات فناوری منصوب می شوید*، امید است با همکاری ارزشمند جنابعالی زمینه ارتقا سطح علمی و فن آوری و نوآوری در بین استادان و دانشجویان با تعامل بیشتر با صنعت در استان و کشور فراهم گردد. توفیق روزافزون جنابعالی را از پروردگار یکتا خواستارم.

دکتر احسان کامرانی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان

ادامه ی خواندن

اجتماعی

قدردانی ویژه معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران از ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان

معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران با ارسال نامه ای از تلاش های ارزنده محمدرضا صفا ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان برای کسب رتبه برتر در بین دستگاه های اجرایی استان هرمزگان در بیست و چهارمین جشنواره شهید رجایی قدردانی به عمل آورد

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین ، در متن نامه معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران به ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان آمده است:

جناب آقای صفا

رییس محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان

با سلام

احتراما عملکرد مطلوب اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان به ریاست جنابعالی در عرصه های اقتصادی و کمک به رشد، تولید و توسعه تجارت داخلی و خارجی استان هرمزگان موجب بالندگی و درخشش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان به عنوان پارلمان بخش خصوصی استان گردیده است بر همین اساس، برخود فرض می داند به مناسبت کسب این موفقیت و دریافت تقدیر نامه بیست و چهارمین جشنواره شهید رجایی، صمیمانه از مساعی و تلاش های جنابعالی، هیات رییسه، هیات نمایندگان، دبیر و کار کنان محترم آن اتاق محترم کمال امتنان و قدردانی را به عمل آورد.

مظفر علیخانی معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها