با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

کمک مسئولان برای تکمیل مسجد جامع بندرعباس ضروری است

منتشر شده

روی

 

آیین بهره‌برداری از فاز اول و دوم مسجد جامع بندرعباس با حضور چهره‌های برجسته‌ی کشوری برگزار شد.

به گزارش تجارت‌جنوب، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی در آئین بهره‌برداری از فاز اول و دوم مسجد جامع بندرعباس، افزود: اگر نظام مقدس اسلامی و برکات آن نبود کجا می‌شد چنین مسجدی را ساخت؟ هر چه داریم از برکات انقلاب ۴۰ ساله، خون شهدا و هدایت‌های رهبر فرزانه انقلاب است.

وی با بیان اینکه بنا بود این افتتاح خیلی زودتر انجام شود، افزود: به دلیل اینکه فضای  بیرون بزرگ‌ترین مسجد جامع آماده نبود با افتتاح زودتر از موعد آن مخالف بودیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان تصریح کرد: در حال حاضر، دو فاز مسجد جامع به اتمام رسیده که شامل طبقه پایین و طبقه دوم که بزرگ‌تر از طبقه پائین است.

وی خاطرنشان کرد: فاز سوم مسجد جامع نیز در آینده، متناسب با زمان  اجرای پروژه افتتاح خواهد شد که از دو فاز کنونی  بسیار گسترده‌تر است.

در ادامه مصطفی پورمحمدی با تأکید بر اینکه وسعت ۱۲ هکتاری مسجد جامع بندرعباس این مکان را به پارک فرهنگی دینی تبدیل کرده است، گفت: با وجود تمامی تحریم‌ها و فشارها، ملت ایران اسلامی بار دیگر با افتخار و سربلندی ایستاده و مقاومت می‌کنند زیرا رمز عبور از این موانع تنها ایمان و تقوا همراه با مقاومت و عدم ترس است.

عضو شورای مرکزی مجمع خیرین کشور افزود:وی با گلایه از عدم شرکت برخی از مسئولان هرمزگانی در آیین افتتاح این مسجد، تأکید کرد: مسئولان باید کمک کنند تا این مجموعه فرهنگی هرچه زودتر تکمیل شود.

پورمحمدی با اشاره به اینکه هر کس این مجموعه مسجد جامع بندرعباس را می‌بیند می‌داند که یک فکر روشن و عالمانه پشت ساخت آن بوده است، تصریح کرد: از آیت‌الله نعیم‌آبادی و آقای مومن‌آبادی به جهت ساخت چنین مجموعه کامل فرهنگی باید تقدیر کرد.

وی با بیان اینکه این بنا تنها یک مسجد فوق‌العاده نیست بلکه یک مجموعه فرهنگی است، اضافه کرد: وسعت ۱۲ هکتاری مسجد جامع بندرعباس این مکان را به پارک فرهنگی دینی تبدیل کرده است که هم برای مردم بندرعباس و هم مهمانان نیز به یادگار باقی خواهد ماند.

دبیر جامعه روحانیت مبارز خطاب به‌تمامی مدیران و مسئولان اجرایی استان هرمزگان با اشاره به اینکه امیدوارم با سعه‌صدر بیشتری با موضوع کمک به تکمیل روند ساخت مسجد جامع بندرعباس برخورد کنند، اظهار کرد: نباید مدیران به بگوومگوها کاری داشته باشند و توجه خود را بدان معطوف کنند؛ آن‌ها باید بدانند ائمه جمعه دلسوز مردم بوده و هستند و باید زبان گویای مردم باشند.

عباس مومن‌آبادی در آیین اففتاح مسجد جامع بندرعباس گفت: آنچه امروز برای بهره‌برداری از دو فاز مسجد جامع بندرعباس انجام‌شده با همه مشکلات صورت گرفته و شما را به این مسجد قسم می‌دهم که مسجد و نماز را سیاسی نکنید، این مجموعه با زحمت و تلاش ساخته‌شده و انصاف نیست با اعتقادات برخورد سیاسی کنیم.

نماینده شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه افزود: برنامه‌ریزی برای ساخت چنین مکانی از پیش از دهه ۷۰ آغاز اما با حضور آیت‌الله نعیم‌آبادی در استان هرمزگان تا امروز چهار مرحله برای ساخت آن طی شد تا منجر به بنای عظیمی امروز شود.

وی با بیان اینکه در ابتدا نزدیک به ۱۵ سال اعضای هیئت‌امنا برای  تملک این زمین تلاش کردند، خاطرنشان کرد: از سال ۸۵ مرحله اول کار با قراردادی منعقد و تا سال ۹۱ دو بار قراردادها تغییر که مرحله اول با مواجه‌شدن با مشکلات بودجه‌ای و مرحله دوم به دلیل کمبود اعتباری در ساخت مجتمع تجاری واقع در شرق مسجد جامع و روند کند آن از سال ۹۱ مواجه شد.

مومن‌آبادی با اشاره به اینکه از نیمه دوم سال ۹۱ برنامه‌ریزی برای ساخت مسجد جامع با انباشت بدهی ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی وارد دوره چهارم عملیات ساخت شد و طرح مصلی بندرعباس به مسجد جامع بندرعباس تغییر پیدا کرد، افزود: به دعوت آیت‌الله نعیم‌آبادی به‌عنوان نماینده شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در استان هرمزگان طراحی و ساخت مسجد جامع بندرعباس آغاز شد.

نماینده شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در استان هرمزگان ادامه داد: در آن زمان تنها تعدادی ستون بالا آمده بود که برای طرح جدید مسجد جامع باید تغییر پیدا می‌کرد و اگر امروز شاهد پایان فاز اول و دوم هستیم تنها الطاف الهی و تلاش کارکنان، طراحان، ناظران، اجراکنندگان و تمامی دلسوزان این پروژه بزرگ بوده است.

وی با بیان اینکه در طراحی و ساخت مسجد جامع بندرعباس به دلیل آنکه طرحی جدید بود استفاده از تجربه جهان اسلام و کشور در ساخت مساجد جامع نیز بهره گرفتیم، اظهار کرد: تا آن زمان ۲۸ مسجد مطرح در جهان اسلام وجود داشت که فردی مسلط به زبان انگلیسی و عربی را مأمور کردیم تا طرح این مساجد و قابلیت‌هایشان را بررسی و ترجمه آن را ارائه کند و در این مدت بیش از سه هزار عکس و مستند را جمع‌آوری کردیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۰ هزار از نخبگان استان هرمزگان در ساخت این مسجد مشارکت داشته‌اند، خاطرنشان کرد: با تلاش تمامی دلسوزان امروز تنها به پیمانکار ۳۸۱ میلیون تومان بدهی داریم که آن هم به‌زودی تسویه می‌شود.

نماینده شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین مساجد جامع کشور را اگر بررسی کنیم بازهم به عظمت مسجد جامع بندرعباس پی خواهیم برد، افزود: مسجد جامع قزوین از شروع تا انتها یک هزار و ۱۰۰ سال ساختش به طول کشید یا مسجد گوهرشاد با ۷ شبستان و ظرفیت ۷ هزار و ۵۰۰ نفری در مدت ۱۲ سال ساخته شد یا مصلی تهران با بودجه یک هزار میلیارد تومانی تاکنون تنها یک شبستان از چهار شبستانش به بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد: شبستان‌های مسجد جامع بندرعباس با زیربنا ۱۱ هزار و ۵۱۷ مترمربعی دارای سه شبستان که تاکنون دو شبستان آن به بهره‌برداری رسیده و اکنون ۶ هزار و ۷۳ مترمربع آن تکمیل‌شده و ۵ هزار و ۴۴۴ مترمربع آن باقیمانده است.

مومن‌آبادی با بیان اینکه مجموع زیربنا این مسجد جامع را ۲۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع دانست که تاکنون ۱۵ هزار و ۸۵ مترمربع آن تکمیل و ۷ هزار و ۴۱۵ مترمربع آن باقی‌مانده است، تصریح کرد: فاز اول مسجد جامع بندرعباس سال گذشته و  فاز دوم نیز در طبقه بالا با ظرفیت ۵ هزارنفری امروز به بهره‌برداری رسید، فاز سوم نمای بیرونی و فاز چهارم تکمیل شبستان غربی و اصلی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت داخلی دو شبستان با احتساب رواق‌ها ۱۱ هزار و ۹۳۰ نفر است، خاطرنشان کرد: از مجموع هزینه‌هایی که در این مجموعه انجام‌شده است ۴۳ درصد آن از محل فروش زمین، سهم دولت ۶ درصد(که دو میلیارد تومان آن در دولت نهم و دهم پرداخت‌شده است)، سهم کمک مردم ۰٫۵ درصد و ۵۰٫۷۰ درصد آن با برنامه‌ریزی همکارانم محقق شده است.

نماینده شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در استان هرمزگان با بیان اینکه همچنین برنامه‌ای برای این مسجد جامع در نظر گرفته‌شده که گنجایش ۳ هزار ماشین، دوطبقه پارکینگ، وضوخانه و سرویس بهداشتی در نظر گرفته‌شده است که باید تا سال ۹۳ انجام می‌شد.

مومن‌آبادی با اشاره به اینکه از مدیران دستگاه‌های اجرایی می‌خواهم در تکمیل این پروژه همکاری و احساس تکلیف کنند تا این نیاز مردم تکمیل شود، تصریح کرد: آنچه انجام‌شده با همه مشکلات صورت گرفته و شما را به این مسجد قسم می‌دهم که مسجد را سیاسی و نماز را سیاسی نکنید، این مجموعه با زحمت و تلاش ساخته‌شده و انصاف نیست با اعتقادات برخورد سیاسی کنیم.

وی با بیان اینکه عضو هیچ باند و گروهی نبوده و نیستم اما کاری که آیت‌الله نعیم‌آبادی شروع کرد کار بزرگی بود و انصاف نیست جایگاه امروز مسجد جامع بندرعباس را نادیده بگیریم و ذخایر نظام را مورد هدف قرار دهیم، اضافه کرد: بنده با تمامی مشکلات جسمی در این مدت فعالیت کردم و اگر نتوانم به دلیل شرایط جسمی به فعالیتم ادامه دهم از تمامی دلسوزان عذرخواهی می‌کنم.

 

 

اجتماعی

بازنگری و به روز رسانی برنامه های پیشگیری از اعتیاد در دستور کار قرار گیرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بر لزوم بازنگری و به روز رسانی برنامه های پیشگیری از اعتیاد، تاکید کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علی رئوفی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان، با تاکید بر اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در زمینه اعتیاد، تصریح کرد: با توجه به خسارت های زیانبار اعتیاد به مواد مخدر، اتخاذ اقدامات پیشگیرانه بسیار ضروری است و دستگاه های اجرایی ذیربط امکانات خود را در زمینه پیشگیری از اعتياد به کار گیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، افزود: برنامه های پیشگیری از اعتیاد نیازمند بازنگری و به روز رسانی جهت کارآمدی بیشتر است.

رئوفی خاطرنشان کرد: رسانه های جمعی به ویژه صداوسیما با آگاهی بخشی می توانند نقش مهمی در به ثمر نشستن طرح های پیشگیری از اعتیاد، داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، اظهار داشت: از ظرفيت سازمان های مردم نهاد (سمن ها) در اجرای برنامه های پیشگیرانه از اعتیاد به صورت ویژه بهره گرفته شود تا برنامه های اجرا شده در این زمینه به اهداف مورد نظر دست یابند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف محموله ۷۸ هزار لیتری سوخت قاچاق در جزیره قشم

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف محموله ۷۸ هزار لیتری سوخت قاچاق در جزیره قشم خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران دریابانی قشم پس از شناسایی ۳ عدد مشک حاوی سوخت قاچاق در این جزیره، نسبت به توقیف آنها اقدام نمودند.

مجتبی قهرمانی تصریح کرد: از این مشک های متعلق به قاچاقچیان سوخت، بیش از ۷۸ هزار لیتر گازوئیل کشف و ضبط شده است.

وی ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۸۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و در ادامه افزود: بنابر گزارش ضابطین، اقدامات پلیسی به منظور شناسایی و دستگیری عوامل نگهداری این محموله قاچاق، ادامه دارد که نتایج آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با تأکید بر اینکه ممانعت از قاچاق به ویژه قاچاق سوخت به صورت مستقیم بر بهبود معیشت و اقتصاد جامعه تأثیر دارد، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی استان هرمزگان با عزم جدی خود برای مبارزه با پدیده شوم قاچاق سوخت، اجازه هیچ گونه فعالیت سودجویانه در این خصوص را نخواهند داد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

وصول راحت مالیات در گرو شناسایی بهتر مودیان مالیاتی است

رییس سازمان امور مالیاتی کشور وصول راحت مالیات را در گرو شناسایی بهتر مودیان مالیاتی دانست و گفت: در مشاغل نیز فرار مالیاتی زیاد است و اگر جلوی فرار در کشور گرفته شود حتی می‌توانیم به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان برسانیم.

منتشر شده

روی

به وسیله

“داود منظور” روز پنج‌شنبه ۳۰ دی ماه در مراسم معارفه سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان از کارکنان مالیاتی به عنوان سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی کشور یاد کرد واظهارداشت: در دوره جدید نیز رویکرد این سازمان تحول آفرینی است و تمام تلاش ها باید با این هدف باشد که با بهره گیری از دانش و تجربه کافی از فرار مالیاتی جلوگیری کنیم.

رییس سازمان امور مالیاتی اقدامات مثبت در سازمان امور مالیاتی در استان‌ها را نیز مرهون زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان دانست و بیان داشت: پاکدستی و سلامت و تامین سهم خود در تامین مالی بودجه دولت براساس درآمدهای پایدار مالیاتی از جمله اصول مورد تاکید سازمان امور مالیاتی در دوره جدید است.

وی استفاده از داده کاوی در نظام مالیاتی را از سیاست های راهبردی سازمان برشمرد و افزود: در این راستا در تلاش هستیم با ساماندهی و نظارت بیشتر مرکز داده‌ها را گسترش و در اختیار ادارات مالیاتی قرار دهیم تا بتوانند با اطلاعات کافی، مالیات عادلانه تر و دقیقی را وصول کنند.

رییس سازمان امور مالیاتی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: استان هرمزگان به لحاظ ظرفیت به عنوان قطب تجارت و اقتصاد کشور محسوب می‌شود و امیدواریم روزی برسد که این استان به شکوفایی و رونق لازم برسد.

منظور با بیان اینکه کار در استان‌های مرزی و ساحلی از جمله هرمزگان سختی مضاعفی دارد، گفت ارائه آمارهای عملکردی نشان از تحول بزرگی در حوزه امور مالیاتی استان هرمزگان دارد، لذا همکاران این استان می‌توانند با تمرکز بر واحدهای سیستمی به شناسایی مودیان جدید برای وصول مالیات های جدید و جلوگیری از فرار مالیاتی اقدام کمک کنند.

وی در این رابطه به بازدیدهای خود از بخش‌های مختلف اداره کل امور مالیاتی استان و گفت‌وگو با مدیران و کارکنان امور مالیاتی این استان بیان داشت: در واحدهای نرم افزار فن‌آوری، درآمد، مرکز داده‌ها، امور حقوقی، حسابرسی‌ها و هیات‌های حل اختلاف کارهای خوبی انجام شده که همه این ‌ها نشان از تلاش و دغدغه‌مندی کارکنان دارد.

رییس سازمان امور مالیاتی به کارکنان واحدهای امور مالیاتی این استان نیز توصیه کرد: بدون ارجاع پرونده‌ها به هیات‌های دادرسی زمینه وصول و پرداخت مالیات از سوی مودیان را تسهیل کنیم.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در این مراسم از زحمات شاکر رضا مریدی، مدیر کل قبلی امور مالیاتی استان هرمزکان تجلیل و سید حمید حسینی مقدم را به عنوان سرپرست جدید این اداره کل معرفی کرد.

براساس این گزارش، دکتر منظور پیش از مراسم معارفه با حضور در واحدها و بخش های مختلف هیات حل اختلاف مالیات، فن آوری و اطلاعات، واحد نرم افزار، بایگانی، درآمد، دبیرخانه، مجریان قرار اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان با مدیران و کارکنان این بخش ها از نزدیک آَشنا و در خصوص وضعیت درآمدها، مشکلات و سختی کارها آنها گفت وگو کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها