با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

کمک مسئولان برای تکمیل مسجد جامع بندرعباس ضروری است

منتشر شده

روی

 

آیین بهره‌برداری از فاز اول و دوم مسجد جامع بندرعباس با حضور چهره‌های برجسته‌ی کشوری برگزار شد.

به گزارش تجارت‌جنوب، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی در آئین بهره‌برداری از فاز اول و دوم مسجد جامع بندرعباس، افزود: اگر نظام مقدس اسلامی و برکات آن نبود کجا می‌شد چنین مسجدی را ساخت؟ هر چه داریم از برکات انقلاب ۴۰ ساله، خون شهدا و هدایت‌های رهبر فرزانه انقلاب است.

وی با بیان اینکه بنا بود این افتتاح خیلی زودتر انجام شود، افزود: به دلیل اینکه فضای  بیرون بزرگ‌ترین مسجد جامع آماده نبود با افتتاح زودتر از موعد آن مخالف بودیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان تصریح کرد: در حال حاضر، دو فاز مسجد جامع به اتمام رسیده که شامل طبقه پایین و طبقه دوم که بزرگ‌تر از طبقه پائین است.

وی خاطرنشان کرد: فاز سوم مسجد جامع نیز در آینده، متناسب با زمان  اجرای پروژه افتتاح خواهد شد که از دو فاز کنونی  بسیار گسترده‌تر است.

در ادامه مصطفی پورمحمدی با تأکید بر اینکه وسعت ۱۲ هکتاری مسجد جامع بندرعباس این مکان را به پارک فرهنگی دینی تبدیل کرده است، گفت: با وجود تمامی تحریم‌ها و فشارها، ملت ایران اسلامی بار دیگر با افتخار و سربلندی ایستاده و مقاومت می‌کنند زیرا رمز عبور از این موانع تنها ایمان و تقوا همراه با مقاومت و عدم ترس است.

عضو شورای مرکزی مجمع خیرین کشور افزود:وی با گلایه از عدم شرکت برخی از مسئولان هرمزگانی در آیین افتتاح این مسجد، تأکید کرد: مسئولان باید کمک کنند تا این مجموعه فرهنگی هرچه زودتر تکمیل شود.

پورمحمدی با اشاره به اینکه هر کس این مجموعه مسجد جامع بندرعباس را می‌بیند می‌داند که یک فکر روشن و عالمانه پشت ساخت آن بوده است، تصریح کرد: از آیت‌الله نعیم‌آبادی و آقای مومن‌آبادی به جهت ساخت چنین مجموعه کامل فرهنگی باید تقدیر کرد.

وی با بیان اینکه این بنا تنها یک مسجد فوق‌العاده نیست بلکه یک مجموعه فرهنگی است، اضافه کرد: وسعت ۱۲ هکتاری مسجد جامع بندرعباس این مکان را به پارک فرهنگی دینی تبدیل کرده است که هم برای مردم بندرعباس و هم مهمانان نیز به یادگار باقی خواهد ماند.

دبیر جامعه روحانیت مبارز خطاب به‌تمامی مدیران و مسئولان اجرایی استان هرمزگان با اشاره به اینکه امیدوارم با سعه‌صدر بیشتری با موضوع کمک به تکمیل روند ساخت مسجد جامع بندرعباس برخورد کنند، اظهار کرد: نباید مدیران به بگوومگوها کاری داشته باشند و توجه خود را بدان معطوف کنند؛ آن‌ها باید بدانند ائمه جمعه دلسوز مردم بوده و هستند و باید زبان گویای مردم باشند.

عباس مومن‌آبادی در آیین اففتاح مسجد جامع بندرعباس گفت: آنچه امروز برای بهره‌برداری از دو فاز مسجد جامع بندرعباس انجام‌شده با همه مشکلات صورت گرفته و شما را به این مسجد قسم می‌دهم که مسجد و نماز را سیاسی نکنید، این مجموعه با زحمت و تلاش ساخته‌شده و انصاف نیست با اعتقادات برخورد سیاسی کنیم.

نماینده شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه افزود: برنامه‌ریزی برای ساخت چنین مکانی از پیش از دهه ۷۰ آغاز اما با حضور آیت‌الله نعیم‌آبادی در استان هرمزگان تا امروز چهار مرحله برای ساخت آن طی شد تا منجر به بنای عظیمی امروز شود.

وی با بیان اینکه در ابتدا نزدیک به ۱۵ سال اعضای هیئت‌امنا برای  تملک این زمین تلاش کردند، خاطرنشان کرد: از سال ۸۵ مرحله اول کار با قراردادی منعقد و تا سال ۹۱ دو بار قراردادها تغییر که مرحله اول با مواجه‌شدن با مشکلات بودجه‌ای و مرحله دوم به دلیل کمبود اعتباری در ساخت مجتمع تجاری واقع در شرق مسجد جامع و روند کند آن از سال ۹۱ مواجه شد.

مومن‌آبادی با اشاره به اینکه از نیمه دوم سال ۹۱ برنامه‌ریزی برای ساخت مسجد جامع با انباشت بدهی ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی وارد دوره چهارم عملیات ساخت شد و طرح مصلی بندرعباس به مسجد جامع بندرعباس تغییر پیدا کرد، افزود: به دعوت آیت‌الله نعیم‌آبادی به‌عنوان نماینده شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در استان هرمزگان طراحی و ساخت مسجد جامع بندرعباس آغاز شد.

نماینده شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در استان هرمزگان ادامه داد: در آن زمان تنها تعدادی ستون بالا آمده بود که برای طرح جدید مسجد جامع باید تغییر پیدا می‌کرد و اگر امروز شاهد پایان فاز اول و دوم هستیم تنها الطاف الهی و تلاش کارکنان، طراحان، ناظران، اجراکنندگان و تمامی دلسوزان این پروژه بزرگ بوده است.

وی با بیان اینکه در طراحی و ساخت مسجد جامع بندرعباس به دلیل آنکه طرحی جدید بود استفاده از تجربه جهان اسلام و کشور در ساخت مساجد جامع نیز بهره گرفتیم، اظهار کرد: تا آن زمان ۲۸ مسجد مطرح در جهان اسلام وجود داشت که فردی مسلط به زبان انگلیسی و عربی را مأمور کردیم تا طرح این مساجد و قابلیت‌هایشان را بررسی و ترجمه آن را ارائه کند و در این مدت بیش از سه هزار عکس و مستند را جمع‌آوری کردیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۰ هزار از نخبگان استان هرمزگان در ساخت این مسجد مشارکت داشته‌اند، خاطرنشان کرد: با تلاش تمامی دلسوزان امروز تنها به پیمانکار ۳۸۱ میلیون تومان بدهی داریم که آن هم به‌زودی تسویه می‌شود.

نماینده شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین مساجد جامع کشور را اگر بررسی کنیم بازهم به عظمت مسجد جامع بندرعباس پی خواهیم برد، افزود: مسجد جامع قزوین از شروع تا انتها یک هزار و ۱۰۰ سال ساختش به طول کشید یا مسجد گوهرشاد با ۷ شبستان و ظرفیت ۷ هزار و ۵۰۰ نفری در مدت ۱۲ سال ساخته شد یا مصلی تهران با بودجه یک هزار میلیارد تومانی تاکنون تنها یک شبستان از چهار شبستانش به بهره‌برداری رسیده است.

وی ادامه داد: شبستان‌های مسجد جامع بندرعباس با زیربنا ۱۱ هزار و ۵۱۷ مترمربعی دارای سه شبستان که تاکنون دو شبستان آن به بهره‌برداری رسیده و اکنون ۶ هزار و ۷۳ مترمربع آن تکمیل‌شده و ۵ هزار و ۴۴۴ مترمربع آن باقیمانده است.

مومن‌آبادی با بیان اینکه مجموع زیربنا این مسجد جامع را ۲۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع دانست که تاکنون ۱۵ هزار و ۸۵ مترمربع آن تکمیل و ۷ هزار و ۴۱۵ مترمربع آن باقی‌مانده است، تصریح کرد: فاز اول مسجد جامع بندرعباس سال گذشته و  فاز دوم نیز در طبقه بالا با ظرفیت ۵ هزارنفری امروز به بهره‌برداری رسید، فاز سوم نمای بیرونی و فاز چهارم تکمیل شبستان غربی و اصلی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت داخلی دو شبستان با احتساب رواق‌ها ۱۱ هزار و ۹۳۰ نفر است، خاطرنشان کرد: از مجموع هزینه‌هایی که در این مجموعه انجام‌شده است ۴۳ درصد آن از محل فروش زمین، سهم دولت ۶ درصد(که دو میلیارد تومان آن در دولت نهم و دهم پرداخت‌شده است)، سهم کمک مردم ۰٫۵ درصد و ۵۰٫۷۰ درصد آن با برنامه‌ریزی همکارانم محقق شده است.

نماینده شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در استان هرمزگان با بیان اینکه همچنین برنامه‌ای برای این مسجد جامع در نظر گرفته‌شده که گنجایش ۳ هزار ماشین، دوطبقه پارکینگ، وضوخانه و سرویس بهداشتی در نظر گرفته‌شده است که باید تا سال ۹۳ انجام می‌شد.

مومن‌آبادی با اشاره به اینکه از مدیران دستگاه‌های اجرایی می‌خواهم در تکمیل این پروژه همکاری و احساس تکلیف کنند تا این نیاز مردم تکمیل شود، تصریح کرد: آنچه انجام‌شده با همه مشکلات صورت گرفته و شما را به این مسجد قسم می‌دهم که مسجد را سیاسی و نماز را سیاسی نکنید، این مجموعه با زحمت و تلاش ساخته‌شده و انصاف نیست با اعتقادات برخورد سیاسی کنیم.

وی با بیان اینکه عضو هیچ باند و گروهی نبوده و نیستم اما کاری که آیت‌الله نعیم‌آبادی شروع کرد کار بزرگی بود و انصاف نیست جایگاه امروز مسجد جامع بندرعباس را نادیده بگیریم و ذخایر نظام را مورد هدف قرار دهیم، اضافه کرد: بنده با تمامی مشکلات جسمی در این مدت فعالیت کردم و اگر نتوانم به دلیل شرایط جسمی به فعالیتم ادامه دهم از تمامی دلسوزان عذرخواهی می‌کنم.

 

 

اجتماعی

تبریک متفاوت” خالو قنبر راستگو ” اسطوره موسیقی سنتی ایرانی به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی

منتشر شده

روی

به وسیله

قنبر راستگو که با نام خالو قنبر نیز شناخته میشود، خواننده جنوبی و نوازنده ساز جفتی اهل هرمزگان و یکی از نوازندگان شناخته‌شده ساز جفتی در ایران و جهان است که در پنجمین اجلاس کمیته ثبت میراث ناملموس، شیوه نوازندگی نی جفتی قنبر راستگو در فهرست میراث ناملموس کشور ثبت ملی شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کمیته رفع موانع توسعه در فولاد هرمزگان تشکیل می شود

معاون امور شرکت های فولاد مبارکه، در جلسه بررسی طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان، توسعه این شرکت را جزو اولیت های اصلی دانست و مدیرعامل فولاد هرمزگان نیز با اشاره به اینکه حیات یک بنگاه اقتصادی وابسته به طرح های توسعه ای است بر استفاده از ظرفیت های مبارکه تاکید کرد و پیشنهاد تشکیل کمیته رفع موانع توسعه را داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، غلامرضا طاهری معاون امور شرکت های فولاد مبارکه در این جلسه که در حضور عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان، و معاونین و مدیران ارشد این شرکت برگزار شد با تاکید بر موقعیت جغرافیایی مناسب فولاد هرمزگان در منطقه ، اظهار داشت: دکتر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه بر تعیین تکلیف و پیگیری سریع طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان تاکید دارد.
در ادامه عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان از حمایت های مبارکه تشکر و قدردانی نمود و با اشاره به موانع تولید در فولاد هرمزگان اظهارداشت: کمیته رفع موانع توسعه باید تشکیل تا مشکلات پیش رو سریعتر احصا ، پیگیری و رفع گردد.
وی ، داشتن روحیه جهادی برای پیگیری عملی فعالیت ها در فولاد هرمزگان را یک اصل مهم دانست.
معروفخانی، دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری را در همه امور فصل الخطاب دانست. وی در همین زمینه با اشاره به پیشرفت های چشمگیر در حوزه های نظامی افزود: هر کجا به فرمایش ((ما می توانیم)) رهبر انقلاب، عمل کرده ایم شاهد موفقیت ها و دستاوردهای بزرگی بوده ایم. وی تحریم های جهانی علیه ایران را ظالمانه دانست اما آن ها را یک فرصت بی بدیل برای شناخت ظرفیت های داخلی خواند و حمایت از تولید داخل و شرکت های دانش بنیان در فولاد هرمزگان را یکی از سیاست های اصلی شرکت دانست.

ایشان با اشاره به تحریم فولاد مبارکه گفت: وقتی فولاد مبارکه مورد تحریم های جهانی قرار می گیرد نشان از توانمندی و ظرفیت های بالای این شرکت دارد . وی همچنین تاکید کرد با وجود همه تحریم ها، در صادرات، تامین قطعات و تولید روزانه مشکلی نداشته و در روند مطلوبی قرار داریم و مشکلات ایجاد شده نتوانسته است خللی در فعالیت های شرکت ایجاد کند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

دولت از صنایع جهت تأمین انرژی مورد نیاز حمایت کند

مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان خواستار حمایت دولت از صنایع جهت تامین انرژی مورد نیاز شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان که با حضور مهدی دوستی استاندار، و بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور و دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشوربرگزار شد، مشکلات ناشی ازقطعی برق در استان هرمزگان را بیش از سایر استان ها دانست و گفت: خساراتی که به فولاد هرمزگان در سه ماه قطعی برق وارد شد قابل توجه و جبران آنها امروز خیلی سخت و مشکل است.
وی از صنعت فولاد به عنوان یک صنعت مادر یاد کرد و خسارت به این صنعت را خسارت به صنایع پایین دستی زیادی دانست.
معروفخانی با ابراز نگرانی از زمزمه های کمبود گاز در زمستان از استاندار و معاون اقتصادی وزیر کشور خواست برای جلوگیری از قطع گازرسانی به صنایع مخصوصا شرکتهای فولادی تمهیدات لازم اندیشیده شود.
مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به افزایش هزینه های برق و گاز ، حمل و نقل جاده ای و ریلی، و مهمتر از همه گندله که ماده اولیه این شرکت است ، زیان ناشی از کمبود انرژی را فشاری مضاعف بر تولید عنوان کرد و خواستار کمک دولت شد.
معروفخانی با اشراه به اشتغال زایی این صنعت در استان، از فولاد هرمزگان به عنوان صنعت پیشرو در مسئولیت های اجتماعی هرمزگان یاد کرد و گفت همواره در حد توان خود به یاری استان شتافته و پای کار هستیم.
وی تامین رایگان اکسیژن بیمارستان های هرمزگان از ابتدای همه گیری کرونا را یک مسئولیت اجتماعی مهم فولاد هرمزگان دانست و گفت: با وجود قطعی برق ، اما کارخانه اکسیژن سازی فولاد به تولید ادامه داد تا بیمارستان های استان دغدغه کمبود اکسیژن نداشته باشند.
معروفخانی ضمن تبریک به مهدی دوستی استاندار جدید هرمزگان، وی را فردی ارزشی و با تجربه در حوزه های صنعت، اجرایی و سیاسی کشور دانست و با تشکر از ریاست محترم جمهور و وزیر کشور از این انتخاب گفت: انشالله حضور ایشان به عنوان استاندار در استان باعث رشد و توسعه بیش از پیش خواهد بود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها