با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

نمایشگاه کتاب هرمزگان یک برند است/سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به هرمزگان با امضای یک تفاهم‌نامه

منتشر شده

روی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در نشستی درخصوص شانزدهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان گفت: این نمایشگاه با وجود۳۳۲ غرفه و حدود ۴۰۰ ناشر و نمایندگی انتشارات  برگزار می‌شود.

به گزارش تجارت‌جنوب، رضا کمالی  در این نشست با بیان این‌که از کیفیت نمایشگاه نسبت به سال‌های گذشته چیزی کم نشده اظهار داشت: همچنین پنج ناشر استانی نیز در این نمایشگاه حضور دارند.

وی تصریح کرد:نمایشگاه کتاب هرمزگان یک برند است و ما جز ۴-۵ استان برتر ازلحاظ فروش و اجرای برنامه‌های جانبی در نمایشگاه‌های استانی بوده و به همین سبب برای انتشاراتی‌ها جذاب هستیم.

کمالی افزود: این مسئله هم وظیفه ما را سخت می‌کند و هم ما را هم خوشحال می‌کند چون استان ما یک استان فرهنگی است و بالاترین فروش‌های کتاب در کشور را دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به‌این‌که زمان اصلی نمایشگاه گذشته بود و تغییر زمان مستلزم حمایت‌هایی بود که از استاندار هرمزگان برای همکاری‌اش در این زمینه تشکر می‌کنم گفت:دو مورد از نمایشگاه‌ها را کنسل کردیم تا این نمایشگاه برگزار شود.

کمالی عنوان کرد: اولین نمایشگاه کتاب هرمزگان در سال ۷۰ در مصلا بندرعباس برگزار شد و این شانزدهمین نمایشگاهی است که در استان هرمزگان از ۸ تا ۱۳ اسفند در محل نمایشگاه‌های دائمی بندرعباس برگزار می‌شود،

وی بیان کرد:۲۲۰ ناشر مستقل و ۱۶۰ نمایندگی با ۷۸ هزار و ۹۷۶ عنوان در نمایشگاه حاضرند، همچنین پنج ناشر استانی شامل اندیشه استاد، جیبل، پاپیروس، سومیتا، زبانکده پردیس نیز در این نمایشگاه حضور دارند.

وی در خصوص برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان برای حمایت از ناشران بومی استان در این نمایشگاه اظهار کرد: برای حمایت از ناشرین بومی مطابق با قانون، ۳۰ درصد محصولات آن‌ها را خریداری خواهیم کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان  ادامه داد: امسال میزان یارانه کتاب ۷۰ میلیارد ریال بوده، که نسبت به سال گذشته پنج درصد افزایش داشته است، کتاب‌ها با ۳۰ درصد تخفیف در اختیار مردم قرار می‌گیرد که ۱۰ درصد آن توسط ناشران و ۲۰ درصد از طریق مراجعه به بانک مستقر در نمایشگاه محقق می‌شود.

کمالی ضمن بیان این‌که در این نمایشگاه بخش‌های جنبی زیادی نیز داریم افزود:انجمن‌های ادبی، دیوار یار مهربان، نمایشگاه تمبر، انجمن مؤلفان و نویسندگان، حوزه هنری، اداره کل امور کتابخانه‌های عمومی، انجمن سینمای جوان ایران، مؤسسات فرهنگی، باشگاه کتاب‌خوانی، انجمن سینماگران هرمزگان، در این نمایشگاه حضور دارند، همچنین به دو کتاب‌فروشی سحر و بوکتاب هم در صورت امکان غرفه می‌دهیم.

وی عنوان کرد: همچنین حدود ۶ تا ۷ غرفه را برای اطلاع‌رسانی در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهیم و امیدواریم رسانه‌ها نیز در این امر فرهنگی در کنار ما باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان ابراز کرد: برنامه‌های جنبی بعد از افتتاحیه از پنج‌شنبه ۹ اسفند شروع می‌شود، هرروز از ساعت ۹ تا ۱۰ صبح برنامه قصه‌گویی داریم، از ساعت ۱۰ تا ۱۱ اجرای نمایش‌های کودک، از ساعت ۱۱ تا ۱۲ اجرای موسیقی کودک، از ساعت ۱۶ تا ۱۸ اجرای آموزشگاه موسیقی ترانه، از ساعت ۱۸ تا ۱۹ رونمایی و نقد و بررسی کتاب‌ها، برنامه شعرخوانی، نشست علمی اقتصاد در هنر، کارگاه‌های آموزشی، گاه‌شمار فرهنگی هنری هرمزگان، از ساعت ۱۹ تا ۲۰ نشست علمی آشتی با کتاب را داریم و سعی می‌کنیم هر شب، شب فرهنگی شهرستان‌ها را نیز داشته باشیم.

کمالی اضافه کرد: جمعه ۱۰ اسفند شب فرهنگی بندر خمیر، شنبه ۱۱ اسفند شب فرهنگی سیریک و دوشنبه ۱۲ شب فرهنگی فین برگزار می‌شود، ساعت ۲۰ تا ۲۱ روز شنبه نیز برنامه‌هایی توسط نویسندگان مؤلفین استان داریم.

وی خاطرنشان کرد: در نیمه دوم اسفند منتظر حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای امضای تفاهم‌نامه‌ای در خصوص بخش‌های مختلف از رسانه تا هنر، فرهنگ، جشنواره‌ها و بخش عمرانی، هستیم. قرار است بخشی از هزینه‌ها را استانداری هرمزگان و بخشی را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقبل کنند، در این سفر دوروزه نشست‌های متفاوتی برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان اظهار کرد: استاندارد میزان فضای فرهنگی به ازای هر فرد در جهان یک متر به ازای یک نفر، در ایران یک متر به ازای ۷ نفر و در هرمزگان یک متر به ازای ۶۴ نفر است، سرانه فرهنگی هر هرمزگانی نیز بسیار پایین‌تر از استاندارد کشوری است، بودجه فرهنگی سهم هر هرمزگانی زیر ۶۰۰ تومان است.

کمالی با بیان اینکه هرآن چیزی که باقی می‌ماند فرهنگ است و توجه به بخش فرهنگ یک مطالبه عمومی است و باید پیش‌بینی‌های مالی خوبی برای رشد بخش فرهنگ صورت بگیرد، اظهار کرد: امسال شاهد حضور رسانه‌های دیجیتال در نمایشگاه نخواهیم بود.

 

مراسم افتتاحیه این نمایشگاه در روز چهارشنبه ۸ اسفندماه ساعت ۱۸:۳۰ برگزار می‌شود.

اجتماعی

بازنگری و به روز رسانی برنامه های پیشگیری از اعتیاد در دستور کار قرار گیرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بر لزوم بازنگری و به روز رسانی برنامه های پیشگیری از اعتیاد، تاکید کرد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علی رئوفی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان، با تاکید بر اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در زمینه اعتیاد، تصریح کرد: با توجه به خسارت های زیانبار اعتیاد به مواد مخدر، اتخاذ اقدامات پیشگیرانه بسیار ضروری است و دستگاه های اجرایی ذیربط امکانات خود را در زمینه پیشگیری از اعتياد به کار گیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، افزود: برنامه های پیشگیری از اعتیاد نیازمند بازنگری و به روز رسانی جهت کارآمدی بیشتر است.

رئوفی خاطرنشان کرد: رسانه های جمعی به ویژه صداوسیما با آگاهی بخشی می توانند نقش مهمی در به ثمر نشستن طرح های پیشگیری از اعتیاد، داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، اظهار داشت: از ظرفيت سازمان های مردم نهاد (سمن ها) در اجرای برنامه های پیشگیرانه از اعتیاد به صورت ویژه بهره گرفته شود تا برنامه های اجرا شده در این زمینه به اهداف مورد نظر دست یابند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کشف محموله ۷۸ هزار لیتری سوخت قاچاق در جزیره قشم

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف محموله ۷۸ هزار لیتری سوخت قاچاق در جزیره قشم خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: با هماهنگی مقام قضایی، مأموران دریابانی قشم پس از شناسایی ۳ عدد مشک حاوی سوخت قاچاق در این جزیره، نسبت به توقیف آنها اقدام نمودند.

مجتبی قهرمانی تصریح کرد: از این مشک های متعلق به قاچاقچیان سوخت، بیش از ۷۸ هزار لیتر گازوئیل کشف و ضبط شده است.

وی ارزش تقریبی سوخت های مکشوفه را ۸۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و در ادامه افزود: بنابر گزارش ضابطین، اقدامات پلیسی به منظور شناسایی و دستگیری عوامل نگهداری این محموله قاچاق، ادامه دارد که نتایج آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با تأکید بر اینکه ممانعت از قاچاق به ویژه قاچاق سوخت به صورت مستقیم بر بهبود معیشت و اقتصاد جامعه تأثیر دارد، خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی استان هرمزگان با عزم جدی خود برای مبارزه با پدیده شوم قاچاق سوخت، اجازه هیچ گونه فعالیت سودجویانه در این خصوص را نخواهند داد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

وصول راحت مالیات در گرو شناسایی بهتر مودیان مالیاتی است

رییس سازمان امور مالیاتی کشور وصول راحت مالیات را در گرو شناسایی بهتر مودیان مالیاتی دانست و گفت: در مشاغل نیز فرار مالیاتی زیاد است و اگر جلوی فرار در کشور گرفته شود حتی می‌توانیم به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان برسانیم.

منتشر شده

روی

به وسیله

“داود منظور” روز پنج‌شنبه ۳۰ دی ماه در مراسم معارفه سرپرست اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان از کارکنان مالیاتی به عنوان سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی کشور یاد کرد واظهارداشت: در دوره جدید نیز رویکرد این سازمان تحول آفرینی است و تمام تلاش ها باید با این هدف باشد که با بهره گیری از دانش و تجربه کافی از فرار مالیاتی جلوگیری کنیم.

رییس سازمان امور مالیاتی اقدامات مثبت در سازمان امور مالیاتی در استان‌ها را نیز مرهون زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان دانست و بیان داشت: پاکدستی و سلامت و تامین سهم خود در تامین مالی بودجه دولت براساس درآمدهای پایدار مالیاتی از جمله اصول مورد تاکید سازمان امور مالیاتی در دوره جدید است.

وی استفاده از داده کاوی در نظام مالیاتی را از سیاست های راهبردی سازمان برشمرد و افزود: در این راستا در تلاش هستیم با ساماندهی و نظارت بیشتر مرکز داده‌ها را گسترش و در اختیار ادارات مالیاتی قرار دهیم تا بتوانند با اطلاعات کافی، مالیات عادلانه تر و دقیقی را وصول کنند.

رییس سازمان امور مالیاتی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: استان هرمزگان به لحاظ ظرفیت به عنوان قطب تجارت و اقتصاد کشور محسوب می‌شود و امیدواریم روزی برسد که این استان به شکوفایی و رونق لازم برسد.

منظور با بیان اینکه کار در استان‌های مرزی و ساحلی از جمله هرمزگان سختی مضاعفی دارد، گفت ارائه آمارهای عملکردی نشان از تحول بزرگی در حوزه امور مالیاتی استان هرمزگان دارد، لذا همکاران این استان می‌توانند با تمرکز بر واحدهای سیستمی به شناسایی مودیان جدید برای وصول مالیات های جدید و جلوگیری از فرار مالیاتی اقدام کمک کنند.

وی در این رابطه به بازدیدهای خود از بخش‌های مختلف اداره کل امور مالیاتی استان و گفت‌وگو با مدیران و کارکنان امور مالیاتی این استان بیان داشت: در واحدهای نرم افزار فن‌آوری، درآمد، مرکز داده‌ها، امور حقوقی، حسابرسی‌ها و هیات‌های حل اختلاف کارهای خوبی انجام شده که همه این ‌ها نشان از تلاش و دغدغه‌مندی کارکنان دارد.

رییس سازمان امور مالیاتی به کارکنان واحدهای امور مالیاتی این استان نیز توصیه کرد: بدون ارجاع پرونده‌ها به هیات‌های دادرسی زمینه وصول و پرداخت مالیات از سوی مودیان را تسهیل کنیم.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در این مراسم از زحمات شاکر رضا مریدی، مدیر کل قبلی امور مالیاتی استان هرمزکان تجلیل و سید حمید حسینی مقدم را به عنوان سرپرست جدید این اداره کل معرفی کرد.

براساس این گزارش، دکتر منظور پیش از مراسم معارفه با حضور در واحدها و بخش های مختلف هیات حل اختلاف مالیات، فن آوری و اطلاعات، واحد نرم افزار، بایگانی، درآمد، دبیرخانه، مجریان قرار اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان با مدیران و کارکنان این بخش ها از نزدیک آَشنا و در خصوص وضعیت درآمدها، مشکلات و سختی کارها آنها گفت وگو کرد.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها