با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

نمایشگاه کتاب هرمزگان یک برند است/سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به هرمزگان با امضای یک تفاهم‌نامه

منتشر شده

روی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در نشستی درخصوص شانزدهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان گفت: این نمایشگاه با وجود۳۳۲ غرفه و حدود ۴۰۰ ناشر و نمایندگی انتشارات  برگزار می‌شود.

به گزارش تجارت‌جنوب، رضا کمالی  در این نشست با بیان این‌که از کیفیت نمایشگاه نسبت به سال‌های گذشته چیزی کم نشده اظهار داشت: همچنین پنج ناشر استانی نیز در این نمایشگاه حضور دارند.

وی تصریح کرد:نمایشگاه کتاب هرمزگان یک برند است و ما جز ۴-۵ استان برتر ازلحاظ فروش و اجرای برنامه‌های جانبی در نمایشگاه‌های استانی بوده و به همین سبب برای انتشاراتی‌ها جذاب هستیم.

کمالی افزود: این مسئله هم وظیفه ما را سخت می‌کند و هم ما را هم خوشحال می‌کند چون استان ما یک استان فرهنگی است و بالاترین فروش‌های کتاب در کشور را دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به‌این‌که زمان اصلی نمایشگاه گذشته بود و تغییر زمان مستلزم حمایت‌هایی بود که از استاندار هرمزگان برای همکاری‌اش در این زمینه تشکر می‌کنم گفت:دو مورد از نمایشگاه‌ها را کنسل کردیم تا این نمایشگاه برگزار شود.

کمالی عنوان کرد: اولین نمایشگاه کتاب هرمزگان در سال ۷۰ در مصلا بندرعباس برگزار شد و این شانزدهمین نمایشگاهی است که در استان هرمزگان از ۸ تا ۱۳ اسفند در محل نمایشگاه‌های دائمی بندرعباس برگزار می‌شود،

وی بیان کرد:۲۲۰ ناشر مستقل و ۱۶۰ نمایندگی با ۷۸ هزار و ۹۷۶ عنوان در نمایشگاه حاضرند، همچنین پنج ناشر استانی شامل اندیشه استاد، جیبل، پاپیروس، سومیتا، زبانکده پردیس نیز در این نمایشگاه حضور دارند.

وی در خصوص برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان برای حمایت از ناشران بومی استان در این نمایشگاه اظهار کرد: برای حمایت از ناشرین بومی مطابق با قانون، ۳۰ درصد محصولات آن‌ها را خریداری خواهیم کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان  ادامه داد: امسال میزان یارانه کتاب ۷۰ میلیارد ریال بوده، که نسبت به سال گذشته پنج درصد افزایش داشته است، کتاب‌ها با ۳۰ درصد تخفیف در اختیار مردم قرار می‌گیرد که ۱۰ درصد آن توسط ناشران و ۲۰ درصد از طریق مراجعه به بانک مستقر در نمایشگاه محقق می‌شود.

کمالی ضمن بیان این‌که در این نمایشگاه بخش‌های جنبی زیادی نیز داریم افزود:انجمن‌های ادبی، دیوار یار مهربان، نمایشگاه تمبر، انجمن مؤلفان و نویسندگان، حوزه هنری، اداره کل امور کتابخانه‌های عمومی، انجمن سینمای جوان ایران، مؤسسات فرهنگی، باشگاه کتاب‌خوانی، انجمن سینماگران هرمزگان، در این نمایشگاه حضور دارند، همچنین به دو کتاب‌فروشی سحر و بوکتاب هم در صورت امکان غرفه می‌دهیم.

وی عنوان کرد: همچنین حدود ۶ تا ۷ غرفه را برای اطلاع‌رسانی در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهیم و امیدواریم رسانه‌ها نیز در این امر فرهنگی در کنار ما باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان ابراز کرد: برنامه‌های جنبی بعد از افتتاحیه از پنج‌شنبه ۹ اسفند شروع می‌شود، هرروز از ساعت ۹ تا ۱۰ صبح برنامه قصه‌گویی داریم، از ساعت ۱۰ تا ۱۱ اجرای نمایش‌های کودک، از ساعت ۱۱ تا ۱۲ اجرای موسیقی کودک، از ساعت ۱۶ تا ۱۸ اجرای آموزشگاه موسیقی ترانه، از ساعت ۱۸ تا ۱۹ رونمایی و نقد و بررسی کتاب‌ها، برنامه شعرخوانی، نشست علمی اقتصاد در هنر، کارگاه‌های آموزشی، گاه‌شمار فرهنگی هنری هرمزگان، از ساعت ۱۹ تا ۲۰ نشست علمی آشتی با کتاب را داریم و سعی می‌کنیم هر شب، شب فرهنگی شهرستان‌ها را نیز داشته باشیم.

کمالی اضافه کرد: جمعه ۱۰ اسفند شب فرهنگی بندر خمیر، شنبه ۱۱ اسفند شب فرهنگی سیریک و دوشنبه ۱۲ شب فرهنگی فین برگزار می‌شود، ساعت ۲۰ تا ۲۱ روز شنبه نیز برنامه‌هایی توسط نویسندگان مؤلفین استان داریم.

وی خاطرنشان کرد: در نیمه دوم اسفند منتظر حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای امضای تفاهم‌نامه‌ای در خصوص بخش‌های مختلف از رسانه تا هنر، فرهنگ، جشنواره‌ها و بخش عمرانی، هستیم. قرار است بخشی از هزینه‌ها را استانداری هرمزگان و بخشی را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقبل کنند، در این سفر دوروزه نشست‌های متفاوتی برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان اظهار کرد: استاندارد میزان فضای فرهنگی به ازای هر فرد در جهان یک متر به ازای یک نفر، در ایران یک متر به ازای ۷ نفر و در هرمزگان یک متر به ازای ۶۴ نفر است، سرانه فرهنگی هر هرمزگانی نیز بسیار پایین‌تر از استاندارد کشوری است، بودجه فرهنگی سهم هر هرمزگانی زیر ۶۰۰ تومان است.

کمالی با بیان اینکه هرآن چیزی که باقی می‌ماند فرهنگ است و توجه به بخش فرهنگ یک مطالبه عمومی است و باید پیش‌بینی‌های مالی خوبی برای رشد بخش فرهنگ صورت بگیرد، اظهار کرد: امسال شاهد حضور رسانه‌های دیجیتال در نمایشگاه نخواهیم بود.

 

مراسم افتتاحیه این نمایشگاه در روز چهارشنبه ۸ اسفندماه ساعت ۱۸:۳۰ برگزار می‌شود.

اجتماعی

اعتماد سازی و اطلاع رسانی نقش مهمی در جذب خیران دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: اعتماد سازی و اطلاع رسانی نقش مهمی در جذب خیران در بخش های مختلف دارد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, علی رئوفی در نشست با مجمع خیرین استان با تقدیر از خدمات گسترده خیران هرمزگانی در بخش های مختلف به ویژه آموزشی و درمانی، با اشاره به اهمیت ارتباط مستمر با خیران، عنوان کرد: اعتماد سازی و داشتن  روابط عمومی پویا از مقوله های مهم در امر جذب خیران است که نیازمند اهتمام است.

وی در همین خصوص، افزود: تکریم خیران اقدام مهم دیگری است که نیازمند توجه مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: کلیه کمک های که از سوی خیران جمع آوری می شود در محلی که نیت خیران است ضروری است صرف شود.

رئوفی، تصریح کرد: در دوره مدیریت دکتر همتی استاندار استان با پیگیری های مستمری که صورت پذیرفت کمک های خوبی از سوی صنایع به بخش های مختلف از جمله سلامت استان اختصاص یافت که نیازمند استمرار است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: دستگاه های اجرایی برای جذب خیران اقدامات صورت پذیرفته با کمک خیران را اطلاع رسانی کنند تا سایر خیران با مشاهده بازخوردها نسبت به کمک ترغیب شوند.

رئوفی افزود:کمیته امداد استان با اعتماد سازی و اطلاع رسانی مناسب در امر جذب خیران موفق عمل کرده است که قابل تقدیر است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

انتصاب ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان به عضویت دبیرخانه استانی نظام موضوعات فناوری

رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس طی حکمی محمدرضا صفا ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان را به عضویت دبیرخانه استانی نظام موضوعات فناوری منصوب کرد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، متن حکم رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس بدین شرح است:

جناب آقای محمدرضا صفا

ریاست محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان

با سلام و احترام

به استناد بند ۲-۱ ماده دو دستورالعمل اجرایی دبیرخانه مرکزی نظام موضوعات فناوری به موجب این ابلاغ به *عضویت دبیرخانه استانی نظام موضوعات فناوری منصوب می شوید*، امید است با همکاری ارزشمند جنابعالی زمینه ارتقا سطح علمی و فن آوری و نوآوری در بین استادان و دانشجویان با تعامل بیشتر با صنعت در استان و کشور فراهم گردد. توفیق روزافزون جنابعالی را از پروردگار یکتا خواستارم.

دکتر احسان کامرانی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان

ادامه ی خواندن

اجتماعی

قدردانی ویژه معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران از ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان

معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران با ارسال نامه ای از تلاش های ارزنده محمدرضا صفا ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان برای کسب رتبه برتر در بین دستگاه های اجرایی استان هرمزگان در بیست و چهارمین جشنواره شهید رجایی قدردانی به عمل آورد

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین ، در متن نامه معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران به ریاست اتاق بازرگانی هرمزگان آمده است:

جناب آقای صفا

رییس محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان

با سلام

احتراما عملکرد مطلوب اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان به ریاست جنابعالی در عرصه های اقتصادی و کمک به رشد، تولید و توسعه تجارت داخلی و خارجی استان هرمزگان موجب بالندگی و درخشش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان به عنوان پارلمان بخش خصوصی استان گردیده است بر همین اساس، برخود فرض می داند به مناسبت کسب این موفقیت و دریافت تقدیر نامه بیست و چهارمین جشنواره شهید رجایی، صمیمانه از مساعی و تلاش های جنابعالی، هیات رییسه، هیات نمایندگان، دبیر و کار کنان محترم آن اتاق محترم کمال امتنان و قدردانی را به عمل آورد.

مظفر علیخانی معاونت استان ها و تشکل های اتاق ایران

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها