با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

هنگامی که برجام جان داشت با کیفیت‌ترین تجهیزات را وارد کردیم/ وجود مادکوش در کنار خلیج‌فارس فرصت ارزآوری را فراهم کرده است

مدیرعامل شرکت مادکوش افزود: مجموعه مادکوش تجهیزات را در اوج تحریم‌ها از کانادا خریداری و وارد کرده بود و در زمانیکه برجام هنوز جان داشت، تمام تجهیزات برق، ابزار دقیق و اتوماسیون را از شرکت “ABB” سوئیس خریداری و وارد کردیم

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، علیرضا صمدی در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه اظهار کرد: مجموعه صد در صد خصوصی مادکوش در سال ۸۶ زمین خود را از منطقه ویژه دریافت کرد. با پیگیری‌های صورت گرفته توسط مدیران شرکت، در سال ۹۱ “ال‌سی” گشایش یافت و صندوق توسعه ملی با عاملیت بانک صنعت و معدن اعتباراتی را برای این پروژه‌ در نظر گرفت.

وی با بیان اینکه در کشور ما صنایع بزرگ توسط دولت احداث می‌شود، عنوان کرد: مجموعه مادکوش تنها مجموعه خصوصی است که با کمک دولت به همچنین زمینه‌ای ورود پیدا می‌کند و این سرمایه‌گذاری را مدیریت می‌کند.

مدیرعامل شرکت مادکوش تشریح کرد: پروژه گندوله ساری مادکوش برای تولید ۵ میلیون تن گندوله طراحی شده است. ۹۲ درصد از فاز اول که تولید ۲٫۵ میلیون تن گندوله را در پی دارد احداث شده است و امیدواریم که فاز اول در خرداد یا تیر به بهره‌برداری برسد.

صمدی خاطر نشان کرد: مانند هر فعالیت اقتصادی موانع و مشکلاتی در کار ما نیز وجود دارد یکی از مشکلات، “مشکلا تامین مواد اولیه” است چراکه با احداث فاز اول باید سالانه ۲٫۵ میلیون تن ماده اولیه وارد شرکت شود.

وی ادامه داد: در خصوص بحث حمل و نقل موانع و مشکلاتی وجود دارد که قطعا حل خواهد شد، همانطور که برای موانع و مشکلاتی که تا کنون بوده، راه‌حل پیدا شد.

مدیرعامل شرکت مادکوش بیان داشت: نکته حائز اهمیت این است که یک چیز باعث برنده شدن مادکوش شده است و آن نکته “پیگیری” است. مدیران این شرکت فرهنگ پیگیری را در خود تداعی کردند.

صمدی اظهار کرد: با توجه به دیدگاه خاص کشورمان به سرمایه‌گذاری بسیار سخت بود که به این مرحله برسیم. برای کاهش آلودگی های زیست محیطی، تجهیزات به کار رفته همگی با کیفیت‌ترین‌ برند دنیا بوده است.

مدیرعامل شرکت مادکوش افزود: مجموعه مادکوش تجهیزات را در اوج تحریم‌ها از کانادا خریداری و وارد کرده بود و در زمانیکه برجام هنوز جان داشت، تمام تجهیزات برق، ابزار دقیق و اتوماسیون را از شرکت ABB سوئیس خریداری و وارد کردیم.

صمدی تشریح کرد: فاز دوم همانند فاز اول خواهد بود و امیدوارم مشکلات و موانع پیش‌راه مانند گذشته برطرف شود. وجود مادکوش در کنار خلیج‌فارس فرصت خوبی برای صادرات و ارز آوری را به وجود آورده است.

مدیرعامل شرکت مادکوش با بیان اینکه کالای تولیدی مادکوش، کالای استراتژیک برای صنعت فولاد است، عنوان کرد: مهم‌تر از همه این است که ما در صنایع ویژه صنایع مصرف‌کننده را در کنار خود داریم.

صمدی در خصوص تامین مواد اولیه مجموعه مادکوش، گفت: با توجه به بحث تحریم، در حال حاضر امکان واردات به دلیل مباحث تبادل مالی نداریم به همین دلیل باید در داخل کشور مواد اولیه خود را تهیه کنیم.

وی با ذکر این نکته که ما فقط می‌توانیم در حال حاضر از داخل کشور تامین مواد اولیه را انجام دهیم اذعان کرد: یک میلیون تن سهمیه برای مجموعه مادکوش در نظر گرفته شده است که این مقدار باید محقق شود.

مدیرعامل شرکت مادکوش گت: منطقه ویژه عملیات هندلینگ را انجام می‌دهید و ما می‌توانیم با قطار کنسانتره را به منطقه ویژه انتقال دهیم و بعد از تخلیه از طریق واگن برگردان، به سمت کارخانه انتقال داده شود.

صمدی ادامه داد: فرمول دیگر به به این شکل است که به صورت مستقیم از طریق کامیون انتقال پیدا کند که در این صورت به یکسری گلوگاه‌ها برخورد می‌کنید. یا به نوعی امکان تردد ۴۰۰ ماشین سنگین به صورت همزمان را ندارد.

وی در خصوص مقدار سرمایه‌گذاری در مجموعه مادکوش، تصریح کرد: مجموعه مادکوش ۱۳۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی با عاملیت بانک صنعت و معدن وام دریافت کرده است و اخیرا نیز ۹۰ میلیارد تومان مورد موافقت هیات مدیره بانک صنعت ومعدن در قالب تسهیلات تکمیلی قرار گرفته است. ۳۰۰ میلیارد تومان هم آورده سهام‌داران مجموعه مادکوش بوده است.

مدیرعامل شرکت مادکوش در خصوص اشتغال در این مجموعه گفت: ما برای فاز یک ۳۵۰ تا ۴۰۰ نفر در فاز یک نیرو خواهیم داشت که در شیفت‌های مختلف باید مشغول به کار شوند.

صمدی در مورد بحث تاثیر بومی بودن در اشتغال تشریح کرد: تمایل شخص بنده و تمام مدیران ارشد سازمان استفاده از بومیان و ساکنین دائمی این استان است.مگر اینکه تخصص مورد نیاز در استان وجود نداشته باشد که در اینصورت نیز دو راه وجود دارد.

وی ادامه داد: با دانشگاه هرمزگان در خصوص آموزش نیروی لازم توافق می‌کنیم و راه دوم استفاده از نیروی دیگر استان‌ها است.

اقتصادی

آخرین مهلت عضویت در هیئت مدیره شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی

بندرعباس- مدیر کل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان گفت: متقاضیان عضویت در هیئت مدیره شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی تا ۲۸ فروردین می توانند ثبت نام کنند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، مهدی دسینه با بیان اینکه متقاضیان عضویت در هیئت مدیره شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی می توانند به عنوان نامزد عضویت در هیئت مدیره این شرکتها ثبت نام کنند، افزود: با توجه به تمدید مهلت ثبت نام نامزدهای هیئت مدیره شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت تا تاریخ ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ علاقمندان با مراجعه به سامانه ستان به آدرس setan.seo.ir می توانند نسبت به ثبت نام در مهلت تعیین شده اقدام کنند.

وی در خصوص شرایط ثبت نام گفت: داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی مرتبط مورد تایید مراجع ذیصلاح تحصیلی و تجربه کافی است که تمامی مدارک باید به صورت کامل و بدون نقص در سامانه مزبور بارگذاری و ارسال شوند.

دسینه گفت: با توجه به اهمیت حقوق سهامداران بدیهی است که به درخواست های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد.

وی با اشاره به نحوه امتیاز دهی به واجدان شرایط در اجرای دستور العمل تایید صلاحیت حرفه ای که در سایت به آدرس seo.ir بارگذاری می شود، گفت: صرفاً افرادی که صلاحیت آنها بر اساس این دستورالعمل احراز شود، امکان شرکت در انتخابات اعضای هیئت مدیره شرکت های مذکور را خواهند داشت.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

میزان تولید محصولات منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس ۱۵ درصد افزایش یافت

بندرعباس- مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس گفت:میزان تولید محصولات در این منطقه سال گذشته هفت میلیون و ۴۱۹ هزار و ۱۵۷ تن بوده که از افزایش ۱۵ درصدی برخوردار بوده است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین،حسن خلج طهرانی افزود :میزان تولید محصولات منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در سال ۱۳۹۸، نیز ۶ میلیون و ۴۴۶ هزار و ۳۱۰ تن بوده است.
وی همچنین از افزایش ارزش صادرات محصولات در این منطقه عظیم اقتصادی نسبت به سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: ارزش صادرات در سال ۱۳۹۹ نزدیک به یک میلیارد و ۲۹۶ میلیون دلار بود که در این بخش نیز شاهد افزایش ۷۰ میلیون دلاری بودیم.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس اظهارداشت این منطقه دارای مزایای متعدد اقتصادی برای تولیدکنندگان است و با ایجاد زیرساخت‌های مناسب و تسهیل در امر تولید و صادرات توانستیم با وجود تمام فشارهای خارجی به‌تبع اعمال تحریم‌های ظالمانه، شاهد جهش در تولید و صادرات باشیم.
وی با اشاره به این‌که در سالجاری نیز تمام ارکان مدیریتی در راستای جذب سرمایه‌گذار جدید و بهبود زیرساخت‌های منطقه تمام تلاش خود را خواهند کرد، افزود: اهمیت منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس در بازتعریف تسهیلات کلان سرمایه‌گذاری بویژه در بخش زمین، انرژی و تعرفه‌های گمرکی است که با توسعه آن، ظرفیت سرمایه‌گذاری در داخل کشور بیش‌از پیش افزایش می‌یابد و وظیفه‌ی ما ایجاد بستر مناسب برای ورود سرمایه‌گذاران است.
خلج طهرانی در پایان به وضعیت ویژه‌ی کشور در مواجهه با موج چهارم شیوع ویروس کرونا نیز اشاره کرد و گفت: از تمام همکاران که در شرایط خاص ایجاد شده به‌تبع شیوع این ویروس همچنان در حال کار جهادی هستند، قدردانی کرده و امیدوارم ماموریت سنگینی را که در ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای حرکت صحیح فرآیند تولید بر دوش داریم، به‌خوبی انجام دهیم.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

دولت بخشی از خسارت‌های کرونایی به بازاریان را جبران کند

بندرعباس- نماینده هرمزگان در اتاق اصناف ایران گفت: تعطیلی بازارها به تنهایی نمی‌تواند در امر مدیریت کرونا و خروج از وضعیت قرمز اثرگذار باشد و دولت باید بخشی از خسارت‌های کرونایی بازاریان را جبران کند.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین ، مسعود محمد شاهی با بیان اینکه اصناف خود را ملزم به رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در اعمال محدودیت‌های رنگ بندی شهرها می‌دانند، اظهار کرد: با توجه به قرار گرفتن بندرعباس در وضعیت قرمز، طی ١٠روز آینده فقط مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت هستند و فعالیت سایر صنوف ممنوع است.

نائب رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان و عضو ستاد مدیریت شهرستان بندرعباس، ضمن قدردانی از اصناف به دلیل همراهی با ستاد مدیریت کرونا، افزود: کسبه و بازاریان بندرعباس در امر پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا از پیشگامان اصناف کشور هستند که در سالهای ٩٨و ٩٩ به وظیفه اجتماعی خود عمل کرده و در پیک‌های کرونایی با تعطیلی داوطلبانه، سلامتی شهروندان را بر معیشت خود ترجیح دادند و یقینا مردم قدرشناس بندرعباس این همراهی کسبه و بازاریان را فراموش نخواهند کرد.

وی عنوان کرد: تعطیلی بازارها ضربه سنگینی بر اقتصاد و معیشت اصناف و شاغلین و خانوارهایی که از مشاغل صنفی  ارتزاق می کنند وارد خواهد کرد، که جبران آن سخت بوده اما انتظار است با حمایت دولت و اختصاص بسته های حمایتی، حداقل بخشی از این آسیب ها را جبران شود.

محمد شاهی، از همراهی ستادهای استانی و شهرستانی مدیریت بیماری کرونا با اصناف و توجه ویژه به نظرها و پیشنهادهای اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی شهرستان بندرعباس هم قدردانی و بیان کرد: امیدواریم از امروز برای جبران یا به حداقل رساندن خسارت‌های ناشی از تعطیلی صنوف چاره اندیشی شود و حمایت‌های جدی‌تر و ملموس‌تری از بزرگترین تشکل مردمی انجام گیرد.

وی اظهار کرد: فعالیت اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان و اتحادیه‌های صنفی شهرستان نیز بر اساس دستورالعمل ستاد مدیریت بیماری کرونا در بخش‌های غیر ضروری با حداکثر یک دوم پرسنل و در مشاغل ضروری با حضور حداکثر دو سوم پرسنل انجام می‌شود لیکن اصناف، کسبه و متقاضیان پروانه کسب نیز تا زمان بهبود وضعیت، حتی المقدور از مراجعه حضوری به اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی خوداری و درخواستها ومطالبات خود را به صورت تلفنی و ازطریق سامانه مجازی صنوف پیگیری کنند.
 
وی ضمن تقدیر از فعالان صنفی بندرعباس خاطرنشان کرد: اکثر اصناف این شهرستان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، همراه با اجرای بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های ستاد مدیریت کرونا را از اولویت‌های کاری خود می‌دانند.

اصناف بندرعباس نباید از تغییر رنگ بندی های کرونایی متضرر شوند
نماینده هرمزگان در اتاق اصناف ایران بیان کرد: تغییر رنگ بندی به قرمز و تعطیلی صنوف گروه‌های دو، سه و چهار شرایط سختی را برای بسیاری از همکاران صنفی ما ایجاد می‌کند و حتی مشاغل گروه یک نیز در این شرایط با رکود شدید بازار مواجه می‌شوند اما همچنان سلامت شهروندان و همکاران صنفی ما به ویژه با توجه به شیوع نوع جهش یافته کرونا از هر چیز دیگری مهم تر است.

محمدشاهی با اشاره به تشدید شیوع کرونا در استان تصریح کرد: با تشکیل گشت‌های مشترک ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان بندرعباس که با همکاری خوب عوامل مرکز بهداشت، اداره نظارت بر اماکن عمومی و سازمان بسیج اصناف و بسیجیان حوزه بسیج اصناف و بازرسان واحد نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت و واحد بازرسی اصناف و همچنین همراهی خوب اداره کل تعزیرات انجام می گردد، روزانه سطح بازار مورد رصد قرارگرفته و در صورت مشاهده تخلف با متخلفین صنفی و آن دسته از صنوفی که پروتکل بهداشتی را رعایت نکنند، برخورد می شود.

برخی از تشکل ها و سازمان ها به دستورالعمل های کرونایی بی توجه هستند
نائب رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان، از بی توجهی برخی تشکل‌های غیر صنفی، سازمان‌ها و دستگاه‌ها و برخی از شهروندان نسبت به عدم رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و برگزاری مراسمات، انجام سفرهای غیر ضروری و دورهمی های خانوادگی گلایه کرد و افزود: تعطیلی بازارها به تنهایی نمی‌تواند در امر مدیریت بیماری کرونا و خروج از وضعیت قرمز اثرگذار باشد و تا امروز اصناف نقش خود را به خوبی ایفا کرده‌اند و انتظار داریم دیگر گروه‌ها و اقشار و عموم شهروندان نیز بیش از گذشته در کنار کسبه و بازاریان استان وشهرستان جهت پیشگیری و مقابله با کرونا قرار بگیرند.

وی، ضمن قدردانی از ایثار و مجاهدت‌های کادر پزشکی و بهداشتی که شبانه روز در کنترل و درمان و خدمت رسانی به بیماران تلاش می کنند، تصریح کرد: امیدواریم با کوشش و همراهی همه اقشار بتوانیم هرچه زودتر از وضع موجود خارج شویم.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها