با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

هنگامی که برجام جان داشت با کیفیت‌ترین تجهیزات را وارد کردیم/ وجود مادکوش در کنار خلیج‌فارس فرصت ارزآوری را فراهم کرده است

مدیرعامل شرکت مادکوش افزود: مجموعه مادکوش تجهیزات را در اوج تحریم‌ها از کانادا خریداری و وارد کرده بود و در زمانیکه برجام هنوز جان داشت، تمام تجهیزات برق، ابزار دقیق و اتوماسیون را از شرکت “ABB” سوئیس خریداری و وارد کردیم

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، علیرضا صمدی در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه اظهار کرد: مجموعه صد در صد خصوصی مادکوش در سال ۸۶ زمین خود را از منطقه ویژه دریافت کرد. با پیگیری‌های صورت گرفته توسط مدیران شرکت، در سال ۹۱ “ال‌سی” گشایش یافت و صندوق توسعه ملی با عاملیت بانک صنعت و معدن اعتباراتی را برای این پروژه‌ در نظر گرفت.

وی با بیان اینکه در کشور ما صنایع بزرگ توسط دولت احداث می‌شود، عنوان کرد: مجموعه مادکوش تنها مجموعه خصوصی است که با کمک دولت به همچنین زمینه‌ای ورود پیدا می‌کند و این سرمایه‌گذاری را مدیریت می‌کند.

مدیرعامل شرکت مادکوش تشریح کرد: پروژه گندوله ساری مادکوش برای تولید ۵ میلیون تن گندوله طراحی شده است. ۹۲ درصد از فاز اول که تولید ۲٫۵ میلیون تن گندوله را در پی دارد احداث شده است و امیدواریم که فاز اول در خرداد یا تیر به بهره‌برداری برسد.

صمدی خاطر نشان کرد: مانند هر فعالیت اقتصادی موانع و مشکلاتی در کار ما نیز وجود دارد یکی از مشکلات، “مشکلا تامین مواد اولیه” است چراکه با احداث فاز اول باید سالانه ۲٫۵ میلیون تن ماده اولیه وارد شرکت شود.

وی ادامه داد: در خصوص بحث حمل و نقل موانع و مشکلاتی وجود دارد که قطعا حل خواهد شد، همانطور که برای موانع و مشکلاتی که تا کنون بوده، راه‌حل پیدا شد.

مدیرعامل شرکت مادکوش بیان داشت: نکته حائز اهمیت این است که یک چیز باعث برنده شدن مادکوش شده است و آن نکته “پیگیری” است. مدیران این شرکت فرهنگ پیگیری را در خود تداعی کردند.

صمدی اظهار کرد: با توجه به دیدگاه خاص کشورمان به سرمایه‌گذاری بسیار سخت بود که به این مرحله برسیم. برای کاهش آلودگی های زیست محیطی، تجهیزات به کار رفته همگی با کیفیت‌ترین‌ برند دنیا بوده است.

مدیرعامل شرکت مادکوش افزود: مجموعه مادکوش تجهیزات را در اوج تحریم‌ها از کانادا خریداری و وارد کرده بود و در زمانیکه برجام هنوز جان داشت، تمام تجهیزات برق، ابزار دقیق و اتوماسیون را از شرکت ABB سوئیس خریداری و وارد کردیم.

صمدی تشریح کرد: فاز دوم همانند فاز اول خواهد بود و امیدوارم مشکلات و موانع پیش‌راه مانند گذشته برطرف شود. وجود مادکوش در کنار خلیج‌فارس فرصت خوبی برای صادرات و ارز آوری را به وجود آورده است.

مدیرعامل شرکت مادکوش با بیان اینکه کالای تولیدی مادکوش، کالای استراتژیک برای صنعت فولاد است، عنوان کرد: مهم‌تر از همه این است که ما در صنایع ویژه صنایع مصرف‌کننده را در کنار خود داریم.

صمدی در خصوص تامین مواد اولیه مجموعه مادکوش، گفت: با توجه به بحث تحریم، در حال حاضر امکان واردات به دلیل مباحث تبادل مالی نداریم به همین دلیل باید در داخل کشور مواد اولیه خود را تهیه کنیم.

وی با ذکر این نکته که ما فقط می‌توانیم در حال حاضر از داخل کشور تامین مواد اولیه را انجام دهیم اذعان کرد: یک میلیون تن سهمیه برای مجموعه مادکوش در نظر گرفته شده است که این مقدار باید محقق شود.

مدیرعامل شرکت مادکوش گت: منطقه ویژه عملیات هندلینگ را انجام می‌دهید و ما می‌توانیم با قطار کنسانتره را به منطقه ویژه انتقال دهیم و بعد از تخلیه از طریق واگن برگردان، به سمت کارخانه انتقال داده شود.

صمدی ادامه داد: فرمول دیگر به به این شکل است که به صورت مستقیم از طریق کامیون انتقال پیدا کند که در این صورت به یکسری گلوگاه‌ها برخورد می‌کنید. یا به نوعی امکان تردد ۴۰۰ ماشین سنگین به صورت همزمان را ندارد.

وی در خصوص مقدار سرمایه‌گذاری در مجموعه مادکوش، تصریح کرد: مجموعه مادکوش ۱۳۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی با عاملیت بانک صنعت و معدن وام دریافت کرده است و اخیرا نیز ۹۰ میلیارد تومان مورد موافقت هیات مدیره بانک صنعت ومعدن در قالب تسهیلات تکمیلی قرار گرفته است. ۳۰۰ میلیارد تومان هم آورده سهام‌داران مجموعه مادکوش بوده است.

مدیرعامل شرکت مادکوش در خصوص اشتغال در این مجموعه گفت: ما برای فاز یک ۳۵۰ تا ۴۰۰ نفر در فاز یک نیرو خواهیم داشت که در شیفت‌های مختلف باید مشغول به کار شوند.

صمدی در مورد بحث تاثیر بومی بودن در اشتغال تشریح کرد: تمایل شخص بنده و تمام مدیران ارشد سازمان استفاده از بومیان و ساکنین دائمی این استان است.مگر اینکه تخصص مورد نیاز در استان وجود نداشته باشد که در اینصورت نیز دو راه وجود دارد.

وی ادامه داد: با دانشگاه هرمزگان در خصوص آموزش نیروی لازم توافق می‌کنیم و راه دوم استفاده از نیروی دیگر استان‌ها است.

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها