با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

از ۱۴۰بانوی رسانه ای هرمزگان تجلیل شد/ قد زنان در عرصه مدیریتی استان بلند شده است

طی مراسم متنوعی به همت اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان همراه با اجرای موسیقی گروه کیدی از ۱۴۰ بانوی فعال در حوزه رسانه تقدیر شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان در جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا و روز زن ویژه بانوان اهالی رسانه استان هرمزگان گفت: ۵۵۰ برنامه در قالب برنامه های متنوع ویژه اقشار مختلف در سراسر استان برگزار شد.
نازنین شیبانی افزود: امسال برنامه ها را از محدوده زنان دستگاه های اجرایی دولتی خارج کردیم و در میان جامعه و اقشار مختلف زنان رفتیم تا این جشن و شادی در بین زنان مختلف شهر تقسیم شود.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان با بیان اینکه ۵۵۰ برنامه در هفته بزرگداشت روز زن برگزار شد،خاطرنشان کرد: آزادی دو زن زندانی ، اجرای برنامه های شاد در خانه سالمندان و بندنسوان، اجرای برنامه های متعدد در چند سکونتگاه غیر رسمی و مرکز بیماری های روانی وسرطانی از جمله برنامه های هفته زن امسال بود.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان با بیان اینکه امسال زنان هرمزگانی درعرصه های مختلف خوش درخشیدند، گفت: درخشش بانوان هرمزگانی در عرصه های مانند ورزش، فرهنگ و هنر، اقتصادی، کارآفرینی، پست های مدیریتی و … در عرصه ملی و حتی بین المللی بی نظیر بوده و این نشان از توانمندی بانوان این استان است.
شیبانی تذرجی افزود: در دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به توانمندی زنان در عرصه های مختلف مدیریتی شده و این در ایجاد انگیزه و امید بخشی در بانوان بسیار موثر و حائز اهمیت است.
وی اظهار کرد: زنان کارآفرین، نخبه گان، قهرمانان ورزشی و فعالان در حوزه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در استان باید حضور پررنگ تری در رسانه های هرمزگان داشته باشد که متاسفانه جای آنها در تیتر رسانه هاس استان کم رنگ است. شیبانی تذرجی با بیان اینکه بانوان اهالی رسانه استان باید مطالبه گر حوزه زنان در استان باشند، بیان کرد: تا امروز رسانه های استان آنگونه که لازم است مطالبات زنان در پست های اجرایی و مدیریتی را منعکس نکرده اند، بیشتر پرداختن با موضوعات این چنینی موجب دلگرمی و ایجاد انگیزه در بانوان استان خواهد شد.
مدیرکل بانوان و خانواده استانداری هرمزگان ضمن درخواست از اهالی رسانه برای پرداختن به مطالبات زنان، تاکیدکرد: رسانه می توانند با انعکاس شایسته موفقیت بانوان هرمزگانی درعرصه های مختلف علاوه بر ایجاد انگیزه در زنان این استان موجب تقویت روحیه بانوان فعال هرمزگان نیز می شود.
وی خاطرنشان کرد: بانوان اهالی رسانه هرمزگان و حتی شهرستان های این استان می توانند با ورود به حوزه های فعالیت زنان در جامعه ، نقش و عملکرد آنها را پررنگ تر نشان دهند و این گونه از زنان هرمزگانی در هر عرصه ای حمایت کنند و نقش موثری در شکوفایی بانوان در عرصه های مختلف داشه باشند.
شیبانی به انتصابات اخیر بانوان درهرمزگان اشاره کرد و بابیان اینکه قد زنان در عرصه مدیریتی هرمزگان بلند شده است، یادآور شد: برای نخستین بار در کشور یک زن به عنوان معاون استاندار منصوب شد و انتصاب دو معاون فرماندار بندرعباس و قشم نشان از توجه مدیریت عالی استان به توانمندی زنان در عرصه های مدیریتی است.
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان اظهار کرد:زنان هرمزگان این روزها به خاطر فعالیتهایشان در حال دیده شدن هستند ومطالبات زنان در حال تحقق است.
وی از رسانه ها خواست نسبت به معرفی زنان توانمند تلاش بیشتری کنند.
گفتنی است: در این مراسم خاتون رییسی شاعره خبرنگار به قرائت اشعار طنز در حوزه زنان پرداخت، گروه موسیقی کیدی نیز با اجرای شاد لحظات بانشاطی را برای بانوان رقم زد. زینب نورالدینی یکی از خبرنگاران خاطراتی از رخدادهای کاری خود تعریف کرد. خانمها مرادزاده، شهناز خوش و رکابی ازخبرنگاران و پیشکسوتان دفتری روزنامه های استان نیز معرفی شدند. درپایان از ۱۴۰ بانوی فعال و کارکنان نشریات استان تقدیر شد.

اجتماعی

تبریک متفاوت” خالو قنبر راستگو ” اسطوره موسیقی سنتی ایرانی به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی

منتشر شده

روی

به وسیله

قنبر راستگو که با نام خالو قنبر نیز شناخته میشود، خواننده جنوبی و نوازنده ساز جفتی اهل هرمزگان و یکی از نوازندگان شناخته‌شده ساز جفتی در ایران و جهان است که در پنجمین اجلاس کمیته ثبت میراث ناملموس، شیوه نوازندگی نی جفتی قنبر راستگو در فهرست میراث ناملموس کشور ثبت ملی شد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کمیته رفع موانع توسعه در فولاد هرمزگان تشکیل می شود

معاون امور شرکت های فولاد مبارکه، در جلسه بررسی طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان، توسعه این شرکت را جزو اولیت های اصلی دانست و مدیرعامل فولاد هرمزگان نیز با اشاره به اینکه حیات یک بنگاه اقتصادی وابسته به طرح های توسعه ای است بر استفاده از ظرفیت های مبارکه تاکید کرد و پیشنهاد تشکیل کمیته رفع موانع توسعه را داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، غلامرضا طاهری معاون امور شرکت های فولاد مبارکه در این جلسه که در حضور عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان، و معاونین و مدیران ارشد این شرکت برگزار شد با تاکید بر موقعیت جغرافیایی مناسب فولاد هرمزگان در منطقه ، اظهار داشت: دکتر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه بر تعیین تکلیف و پیگیری سریع طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان تاکید دارد.
در ادامه عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان از حمایت های مبارکه تشکر و قدردانی نمود و با اشاره به موانع تولید در فولاد هرمزگان اظهارداشت: کمیته رفع موانع توسعه باید تشکیل تا مشکلات پیش رو سریعتر احصا ، پیگیری و رفع گردد.
وی ، داشتن روحیه جهادی برای پیگیری عملی فعالیت ها در فولاد هرمزگان را یک اصل مهم دانست.
معروفخانی، دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری را در همه امور فصل الخطاب دانست. وی در همین زمینه با اشاره به پیشرفت های چشمگیر در حوزه های نظامی افزود: هر کجا به فرمایش ((ما می توانیم)) رهبر انقلاب، عمل کرده ایم شاهد موفقیت ها و دستاوردهای بزرگی بوده ایم. وی تحریم های جهانی علیه ایران را ظالمانه دانست اما آن ها را یک فرصت بی بدیل برای شناخت ظرفیت های داخلی خواند و حمایت از تولید داخل و شرکت های دانش بنیان در فولاد هرمزگان را یکی از سیاست های اصلی شرکت دانست.

ایشان با اشاره به تحریم فولاد مبارکه گفت: وقتی فولاد مبارکه مورد تحریم های جهانی قرار می گیرد نشان از توانمندی و ظرفیت های بالای این شرکت دارد . وی همچنین تاکید کرد با وجود همه تحریم ها، در صادرات، تامین قطعات و تولید روزانه مشکلی نداشته و در روند مطلوبی قرار داریم و مشکلات ایجاد شده نتوانسته است خللی در فعالیت های شرکت ایجاد کند.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

دولت از صنایع جهت تأمین انرژی مورد نیاز حمایت کند

مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان خواستار حمایت دولت از صنایع جهت تامین انرژی مورد نیاز شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید استان هرمزگان که با حضور مهدی دوستی استاندار، و بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور و دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشوربرگزار شد، مشکلات ناشی ازقطعی برق در استان هرمزگان را بیش از سایر استان ها دانست و گفت: خساراتی که به فولاد هرمزگان در سه ماه قطعی برق وارد شد قابل توجه و جبران آنها امروز خیلی سخت و مشکل است.
وی از صنعت فولاد به عنوان یک صنعت مادر یاد کرد و خسارت به این صنعت را خسارت به صنایع پایین دستی زیادی دانست.
معروفخانی با ابراز نگرانی از زمزمه های کمبود گاز در زمستان از استاندار و معاون اقتصادی وزیر کشور خواست برای جلوگیری از قطع گازرسانی به صنایع مخصوصا شرکتهای فولادی تمهیدات لازم اندیشیده شود.
مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به افزایش هزینه های برق و گاز ، حمل و نقل جاده ای و ریلی، و مهمتر از همه گندله که ماده اولیه این شرکت است ، زیان ناشی از کمبود انرژی را فشاری مضاعف بر تولید عنوان کرد و خواستار کمک دولت شد.
معروفخانی با اشراه به اشتغال زایی این صنعت در استان، از فولاد هرمزگان به عنوان صنعت پیشرو در مسئولیت های اجتماعی هرمزگان یاد کرد و گفت همواره در حد توان خود به یاری استان شتافته و پای کار هستیم.
وی تامین رایگان اکسیژن بیمارستان های هرمزگان از ابتدای همه گیری کرونا را یک مسئولیت اجتماعی مهم فولاد هرمزگان دانست و گفت: با وجود قطعی برق ، اما کارخانه اکسیژن سازی فولاد به تولید ادامه داد تا بیمارستان های استان دغدغه کمبود اکسیژن نداشته باشند.
معروفخانی ضمن تبریک به مهدی دوستی استاندار جدید هرمزگان، وی را فردی ارزشی و با تجربه در حوزه های صنعت، اجرایی و سیاسی کشور دانست و با تشکر از ریاست محترم جمهور و وزیر کشور از این انتخاب گفت: انشالله حضور ایشان به عنوان استاندار در استان باعث رشد و توسعه بیش از پیش خواهد بود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها