با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

توزیع ۴۰۴ میلیارد تومان پول نقد و نارضایتی استاندار ازعملکرد برخی شهرداران و دهیاران

استاندار هرمزگان گفت: ۴۰۴ میلیارد تومان عوارض ارزش‌افزوده بنگاه های بزرگ دربین شهرداری‌ها و دهیاری‌های هرمزگان توزیع شده است که اگر خوب مدیریت شود موجب آبادانی و بهبود وضعیت شهرها و روستاها می شود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب آنلاین فریدون همتی در آخرین نشست شوراي برنامه ريزي و توسعه استان هرمزگان در سال ۹۷ تاکید کرد: آثار و خدمات تزریق این منابع به شهرو روستاها باید موجبات رضایتمندی مردم را فراهم آورند که متاسفانه عملکرد شهرداران در شهرهای بزرگ چندان رضایتبخش نیست. وی افزود: در برخی شهر و روستاها مانند خمیر، بستک ، کنگ و لنگه کارهای خوبی شده و به خوبی از این منابع استفاده کرده اند اما حاصل ۴۰۴ میلیارد در شهر بندرعباس ملموس نیست.
استاندار هرمزگان تاکید کرد: هرگونه پرداختی باید در قالب طرح وبرنامه انجام شود و این مهم در شورای برنامه ریزی و توسعه استان تاکید شده بود.
مدیرکل امور مالیاتی استان نیز اخیرا با اعلام این خبر به فارس گفته بود: در ۱۱ ماهه اخیر، ۴۰۴ میلیارد تومان و در مدت مشابه سال گذشته ۲۵۵ میلیارد و۸۰۰ میلیون تومان عوارض ارزش‌افزوده با رشد ۵۸ درصدی، بین شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان توزیع شده است.

رضا شاکر مریدی میزان توزیع عوارض ارزش‌افزوده بین شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را در بهمن ماه سال گذشته ۲۳میلیارد تومان و بهمن ماه سال‌جاری نیز ۳۴ میلیارد تومان با رشد ۴۷درصدی اعلام کرد و افزود: عوارض ارزش‌افزوده بین ۳۷ شهرداری و یک‌هزار و ۹۷ دهیاری استان توزیع شده است.

مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان، در خصوص میزان استرداد مالیات ارزش افزوده به صادرکنندگان نیز گفت: در ۱۱ ماهه سال‌جاری بیش از ۲۷۲ میلیارد و۵۰۰ میلیون تومان استرداد شده است. در مدت مشابه سال گذشته مبلغ ۶۷ میلیارد و۵۰۰ میلیون تومان استرداد شده و رشد ۳۰۳درصدی را نشان می‌دهد.

مریدی خاطرنشان کرد: در بخش استرداد ارزش‌افزوده به صادرکنندگان، استان هرمزگان همچنان در جایگاه نخست قرار دارد.

وی اظهارداشت: فعالان اقتصادی در مناطق آزاد درخصوص جرایم موضوع ماده ۱۶۹مکرر قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۲۷ بهمن ۸۰ مربوط به سال‌های ۹۲ لغایت ۹۴ فهرست معاملات فصلی سنوات مذکور حداکثر تا تاریخ ۲۰ اسفند سال‌جاری بایستی به ادارات امور مالیاتی ارسال کنند و درصورت ارسال بخشودگی جرائم صددرصدی در این خصوص با رعایت مقررات ماده ۱۹۱ قانون اعمال می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان بابیان اینکه ثبت و پلمپ دفاتر روزنامه و کل، باید قبل از شروع سال مالی انجام شود؛ اظهار داشت: مودیان مالیاتی مشمول نگهداری دفاتر قانونی (کلیه اشخاص حقوقی و نیز صاحبان مشاغل گروه اول) جهت پلمپ دفاتر مالی سال ۹۸ می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری، درخواست خود جهت دریافت دفاتر را ثبت و مراحل لازم برای دریافت دفاتر پلمپ شده را براساس دستورالعمل موجود در سامانه مذکور طی کرده و کد رهگیری دریافت کنند.
مریدی خاطرنشان کرد: فعالان اقتصادی بایستی حداکثر تا پایان سال‌جاری یا اولین روز کاری سال ۹۸ نسبت به پلمپ دفاتر روزنامه و کل اقدام کنند.

اجتماعی

دریافت نشان سفیر و مروج مسئولیت اجتماعی و نشان عالی مسئولیت اجتماعی توسط فولاد هرمزگان

نخستین جشنواره روابط عمومی و مسئولیتهای اجتماعی در محل مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما برگزار شد و از مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان بعنوان سفیر و‌ مر‌وج‌ مسئولیت‌های اجتماعی تقدیر بعمل‌ آمد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، نخستین جشنواره روابط عمومی و مسئولیتهای اجتماعی در محل مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما برگزار شد و از مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان بعنوان سفیر و‌ مر‌وج‌ مسئولیت‌های اجتماعی تقدیر بعمل‌ آمد.
به گفته هوشمند سفیدی مسئول جشنواره روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی محورهای اصلی مورد ارزیابی در این جشنواره ۱۲ مورد شامل سازماندهی و ساختارسازی مسئولیت اجتماعی بوده است‌.
لازم به ذکر است که دو مبحث روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی هم همپوشانی کامل با یکدیگر داشته اند و از این روست که جشنواره روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی به شکل مشترک برگزار شده است‌.
همچمین در پایان این جشنواره نشان عالی مسئولیت های اجتماعی به شرکت فولاد هرمزگان اهدا و از مدیر روابط عمومی این شرکت تقدیر بعمل آمد.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

شرکت فولاد هرمزگان کمیته رفع موانع تولید و توسعه ایجاد کرده است

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در حاشیه سومین کنگره سراسری مدیران حرفه‌ای ایران گفت: حیات شرکتها به توسعه آنها وابسته بوده و در این میان شرکت فولاد هرمزگان کمیته رفع موانع تولید و توسعه را ایجاد کرده است تا به فرموده مقام معظم رهبری در جهت رفع موانع تولید گام بردارد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عطاالله معروفخانی اظهار داشت: ما در فولاد هرمزگان توانسته‌ایم با ایفای نقش پایدار فروش اسلب در بازارهای صادراتی هدف و حضور پایدار در بازارهای داخلی و صادراتی، از یک سو بازارهای داخلی را مدیریت و از سوی بازارهای هدف خارجی و صادرات به بازارهای جهانی را توسعه ببخشیم.

وی افزود: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری، توسعه بومی‌سازی و حمایت از تولیدات کیفی داخلی را در برنامه استراتژیک فولاد هرمزگان قرار  داده ایم.

وی ادامه داد: ما نگرشی نو در سازماندهی، تامین، نگهداشت و توسعه پایدار منابع انسانی در راستای افزایش بهره‌وری سرمایه‌های انسانی شرکت فولاد هرمزگان داریم.
مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: توجه به انتظار جامعه پیرامونی از فولاد هرمزگان به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان صنایع فولادی در کشور، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است، از اینرو  فولاد هرمزگان تعاملات ارزش افزا با جامعه از طریق انجام اثربخش مسئولیت‌های اجتماعی را افزایش داده تا علاوه بر حضور موثر در جامعه استان هرمزگان بتواند تصویر بیرونی شرکت  را ارتقا و بهبود دهد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: از نگاه ما حیات شرکت‌ها به توسعه آنها بستگی دارد. از این رو توسعه و ارتقای کیفی، کمی و نوآورانه ظرفیت‌ها،تکنولوژی‌ها، فرایندها و محصولات را جزو اهداف و ماموریت های مهم شرکت قرار داده ایم. همچنین توجه به محیط زیست علاوه بر یک مسئولیت اجتماعی مهم، نقشی بسزا در توسعه پایدار و رشد اقتصادی شرکت ها دارد.

به گفته معروفخانی، فولاد هرمزگان با حساسیت به مقوله محیط زیست پرداخته و برای ارتقای عملکرد زیست محیطی این شرکت، برنامه‌ها و پروژه‌های متعددی تعریف کرده است.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

کمیته رفع موانع توسعه در فولاد هرمزگان تشکیل می شود

معاون امور شرکت های فولاد مبارکه، در جلسه بررسی طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان، توسعه این شرکت را جزو اولیت های اصلی دانست و مدیرعامل فولاد هرمزگان نیز با اشاره به اینکه حیات یک بنگاه اقتصادی وابسته به طرح های توسعه ای است بر استفاده از ظرفیت های مبارکه تاکید کرد و پیشنهاد تشکیل کمیته رفع موانع توسعه را داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، غلامرضا طاهری معاون امور شرکت های فولاد مبارکه در این جلسه که در حضور عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان، و معاونین و مدیران ارشد این شرکت برگزار شد با تاکید بر موقعیت جغرافیایی مناسب فولاد هرمزگان در منطقه ، اظهار داشت: دکتر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه بر تعیین تکلیف و پیگیری سریع طرح های توسعه ای فولاد هرمزگان تاکید دارد.
در ادامه عطالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان از حمایت های مبارکه تشکر و قدردانی نمود و با اشاره به موانع تولید در فولاد هرمزگان اظهارداشت: کمیته رفع موانع توسعه باید تشکیل تا مشکلات پیش رو سریعتر احصا ، پیگیری و رفع گردد.
وی ، داشتن روحیه جهادی برای پیگیری عملی فعالیت ها در فولاد هرمزگان را یک اصل مهم دانست.
معروفخانی، دستورات و توصیه های مقام معظم رهبری را در همه امور فصل الخطاب دانست. وی در همین زمینه با اشاره به پیشرفت های چشمگیر در حوزه های نظامی افزود: هر کجا به فرمایش ((ما می توانیم)) رهبر انقلاب، عمل کرده ایم شاهد موفقیت ها و دستاوردهای بزرگی بوده ایم. وی تحریم های جهانی علیه ایران را ظالمانه دانست اما آن ها را یک فرصت بی بدیل برای شناخت ظرفیت های داخلی خواند و حمایت از تولید داخل و شرکت های دانش بنیان در فولاد هرمزگان را یکی از سیاست های اصلی شرکت دانست.

ایشان با اشاره به تحریم فولاد مبارکه گفت: وقتی فولاد مبارکه مورد تحریم های جهانی قرار می گیرد نشان از توانمندی و ظرفیت های بالای این شرکت دارد . وی همچنین تاکید کرد با وجود همه تحریم ها، در صادرات، تامین قطعات و تولید روزانه مشکلی نداشته و در روند مطلوبی قرار داریم و مشکلات ایجاد شده نتوانسته است خللی در فعالیت های شرکت ایجاد کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها