با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

سود و امنیت مولفه های اصلی سرمایه پذیری است

نشستی علمی به مناسبت همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان هرمزگان با حضور سه تن از اعضای هیات علمی دانشگاه هرمزگان متشکل از دکتر محمد محبی، دکتر عباس مرادی و دکتر محمد صادقی که در حوزه‌های اقتصاد مالی، توسعه پایدار مناطق ساحلی و حقوق اقتصاد تطبیقی فعالیت می‌کنند، برگزار شد.

منتشر شده

روی

هدف از برگزاری این نشست بحث و گفتگو پیرامون ارائه راه‌کارهایی برای فراهم شدن شرایط سرمایه‌پذیری، ایجاد توسعه پایدار با تاکید بر اولویت‌های توسعه استان و تخصص‌گرایی منطقه‌ای عنوان شد.

بررسی چالش‌های سرمایه‌گذاری در استان، چگونگی جهت‌گیری سرمایه‌گذاری در استان، ایجاد جنبه‌های تشویقی برای سرمایه‌گذاری، چگونگی ایجاد صنایع محرک و بررسی پنجره جمعیتی استان از دیگر موارد مورد بحث در این نشست بود.

 

نکته مهم در جذب سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذاری در استان توجه به منافع اجتماعی و حقوقی است

عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان و دکتری اقتصاد مالی در نشست علمی که به مناسبت همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری هرمزگان برگزار شد، گفت: علی‌رغل فعالیت‌های خوب انجام شده در استان نتوانسته‌ایم صنایعی را ایجاد کنیم که بتوانند باعث محرک و به اوج رسیدن استان هرمزگان باشند.

دکتر محمد محبی اظهار کرد: ما باید در جهت‌گیری سرمایه‌گذاری استان این مورد را به عنوان یک فاکتور اساسی برای توسعه استان لحاظ کنیم.

وی بیان داشت: با وجود تحریم‌های ظالمانه آمریکا ما نمی‌توانیم دست روی دست بگذاریم و هیچ‌کاری نکنیم. بسیاری از کشورهای جهان از همین محدودیت‌ها فرصت ساختند.

عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان عنوان کرد: بنده که اقتصاد استان را تا حدودی مطالعه کرده‌ام و از اطلاعات بخشی و زیربخش‌ها آگاه هستم می‌توانم بگویم نرخ سود سرمایه‌گذاری تضمینی در استان هرمزگان به نسبت مناطق دیگر کشور و دنیا بالاتر است.

محبی افزود: دو نوع نرخ سود تضمینی و ریسکی در اقتصاد وجود دارد، تحت بدترین شرایط در استان هرمزگان حوزه‌هایی وجود دارد که می‌توان با سرمایه‌گذاری مناسب نرخ سود مناسبی را گرفت.

وی تصریح کرد: نکته مهمی که باید در سرمایه‌گذاری به آن توجه کرد توجه کردن به منافع اجتماعی و حقوقی است. باید منافع بخش خصوصی به گونه‌ای هدایت شوند تا از جاده منافع اجتماعی و حقوقی عبور کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان اذعان کرد: هم اکنون نیز سودهای کلانی در استان هرمزگان از بخش‌های مختلف در حال برداشت است اما چون در جاده منافع اجتماعی نیستند عملا نمی‌توانند کمکی به توسعه استان کنند.

محبی با بیان اینکه می‌توان این منابع مالی را در مسیر توسعه استان به کار برد، ادامه داد: اگر شرایط سرمایه گذاری در کشور را در صورت ایده‌آل بودن ۱۰۰ در نظر بگیرید، ما با توجه به فشارهای بین‌المللی نتوانستیم از ۷۰ بالاتر برویم.

وی افزود: اعتقاد بنده این است که ظرفیت‌های خالی در استان هرمزگان به گونه‌ای است که ما هنوز به همان متوسط کشوری هم نرسیده‌ایم. این نکته‌ای اساسی است که برای توسعه استان امیدبخش است.

عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان گفت: هنگامی که به سمت تخصص‌گرایی منطقه‌ای حرکت کنیم، می‌توانیم از اقتصاد مقیاس در بخش‌های بازرگانی مرتبط با فعالیت‌ها و در بخش توسعه منابعی که برای آن فعالیت‌ها نیاز است استفاده کنیم. این عمل صرفه‌جویی ‌های ناشی از مقیاس را به دنبال دارد و هزینه‌را کاهش می‌دهد.

محبی تصریح کرد: تخصص‌گرایی منطقه‌ای یعنی یک تقاضای متمرکزی در یک منطقه‌ای ایجاد شود که توسط منطقه دیگری پوشش داده می‌شود.

 

پنجره جمعیتی هرمزگان تا سال ۱۴۰۵ باز خواهد بود/ جهش اقتصادی در استان در صورت استفاده از پنجره باز جمعیتی

عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان و فعال در زمنیه توسعه پایدار مناطق ساحلی نیز اظهار کرد: به جمعیت افراد دارای صفر تا ۱۴ سال و ۶۵ سال به بالا جمعیت مصرف کننده و افراد دارای سن ۱۵ تا ۶۴ سال جمعیت مولد گفته می‌شود.

عباس مرادی، با بیان اینکه نسبت گروه‌های جمعیتی به هم، پتانسیل توسعه اقتصادی استان را نشان می‌دهد، عنوان کرد: از سال ۷۵ یک پنجره جمعیتی در استان باز شد. یعنی درصد جمعیت تولید کننده استان نسبت به جمعیت مصرف کننده بیشتر بود؛ به گونه‌ای که در آمار سال ۹۵ جمعیت تولید کننده ۶۶٫۵ درصد و جمعیت مصرف کننده ۳۳٫۵ درصد جمعیت کل استان را تشکیل می‌دهد.

وی ادامه داد: یعنی به یکباره ما با یک پنجره جمعیتی مواجه هستیم  که می‌تواند پتانسیلی برای توسعه اقتصادی باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان بیان داشت: در هرمزگان دو برابر جمعیت مصرف کننده، جمعیت تولید کننده وجود دارد که اگر از این افراد به درستی استفاده شود یک جهش اقتصادی در استان صورت خواهد گرفت ولی اگر این اتفاق رخ ندهد این فرصت دچار یک تهدید خواهد شد. یعنی ما با جمعیت بیکار جوان و جویای کار روبرو خواهیم بود

مرادی ادامه داد: این پنجره جمعیتی نیز برای همیشه باز نخواهد بود و اگر به هرم سنی جمعیت هرمزگان توجه کنید متوجه خواهید شد که این امکان وجود دارد که از سال ۱۴۰۵ به بعد این پنجره جمعیتی بسته شود و جمعیت مصرف کننده نسبت به تولید کننده افزایش پیدا کند. در آن هنگام بار فشار بر اقتصاد بسیار بیشتر خواهد شد اقتصاددانان دچار چالش خواهند شد.

 

اقتصاد را به عنوان یک فرهنگ بپذیریم/ در همایش هفته آینده خوشبختانه تمام مطالعات منطقه‌گرایی و امکان سنجی‌های مطلوب لحاظ شده است

عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان و متخصص حقوق اقتصادی تطبیقی نیز با بیان اینکه سرمایه عامل نجات دهنده است، اظهار کرد: در حال حاظر که رویکرد اقتصاد نهادی با توجه به بازار در حال بسط است، سرمایه به عنوان عنصر بسط دهنده بازار در حوزه سرمایه‌گذاری مورد توجه است.

محمد صادقی، بیان داشت: در سرمایه‌پذیری سود و حمایت (امنیت) جزو مولفه‌های اصلی است.

وی تشریح کرد: رویکرد همایشی برای برای نهادینه کردن و تقویت این جذابیت‌ها است. بر حسب گزارش‌های سازمان تجارت جهانی و موسسات بین‌المللی، کشورها در حال رقابت برای سرمایه‌پذیری هستند.

عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان عنوان کرد: استان را با استراتژی‌های حقوقی مبتنی بر حمایت از سرمایه‌گذار باید وارد فضای رقابت در جذب سرمایه کنیم. وجود تخصص‌های لازم در استان خود می‌تواند مزیت رقابتی را برای هرمزگان داشته باشد.

صادقی خاطرنشان کرد: به این نوع همایش‌ها باید به عنوان مکانیزم تقویت رقابت پذیری با توجه به ضرورت جذب سرمایه‌گذار نگریست.

وی گفت: هرمزگان مستعد ورود سرمایه‌گذار به اقتصاد جهانی است. آغاز چنین نگرشی برای گذار از اقتصاد دولتی به اقتصاد بخش خصوصی در استان نوید هماهنگی با اهداف توسعه پایداری را می‌دهد.

عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان عنوان کرد: در سال ۲۰۰۶ حقوقدانان برزیلی با قوانین سختگیرانه‌ای که در زمینه سرمایه‌گذاری وضع کردند باعث شدند که انبوه سازان از مصر به آمریکا مهاجرت کنند. بعد از مدتی از سوی مصر اعلام شد که مسکن‌هایی با کیفیت پایین و تقاضای بالا و توزیع نامتوازن در این کشور وجود دارد.

صادقی بیان داشت: دستورالعمل تجاری سازی مارکت اروپا به شما نشان خواهد داد آنقدر بر رویه‌های ایمن خود در اقتصاد دیجیتالی سخت گرفتند که سبب شد همه سرمایه‌گذاران در جای دیگری سرمایه‌گذاری کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان تشریح کرد: اگر شما در شیوه تولید توانستید روابط را تعریف کنید و بسترهای لازم را فراهم کنید می‌توانید سود را به لول بالا برسانید در نتیجه مزیت دارید و رقابت‌پذیر هستید.

وی خاطر نشان کرد: در همایشی که در هفته آینده برگزار خواهد شد خوشبختانه تمام مطالعات منطقه‌گرایی در لحاظ و امکان سنجی‌های مطلوب لحاظ است.

عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان با بیان این نکته که نیروی انسانی هم عامل توسعه و هم هدف توسعه است، تشریح کرد: نیروی انسانی محرک، عامل اصلی توسعه و هدف توسعه است. هدف توسعه افزایش شاخص‌های نیروی انسانی خود است. پس اگر بتوانیم پلی میان این دو شناسایی کنیم و به رسمیت بشناسیم می‌توانیم به آن انسان شکوفا نزدیک شویم.

 

عکس: ایرنا

اقتصادی

با توجه به جایگاه اقتصادی هرمزگان در کشور، این استان نیازمند نگاه ویژه است

مهدی دسینه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و رئیس شوراي هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت اقتصاد در استان هرمزگان گفت؛ این استان در بیشتر حوزه های اقتصادی در کشور پیشتاز است و با توجه به موقعیت ویژه اقتصادی استان هرمزگان، نگاه ویژه ای را نیز می طلبد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، خاندوزی با بیان اينکه ادارات کل  استان ها در حوزه های اقتصادی باید نقش محوری داشته باشند افزود ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان ها باید در بهبود فضای کسب و کار، سرمایه گذاری، مولدسازی و فروش اموال مازاد دولت، تکمیل پروژه های نیمه تمام نظارت و انضباط مالی نقش آفرینی فعالی داشته باشند.
در بخش دیگری از این نشست  مهدی دسینه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و رئیس شوراي هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت اقتصاد در استان هرمزگان گفت؛ این استان در بیشتر حوزه های اقتصادی در کشور پیشتاز است و با توجه به موقعیت ویژه اقتصادی استان هرمزگان، نگاه ویژه ای را نیز می طلبد.
نماینده وزیر اقتصاد در هرمزگان در بیان مشکلات موجود در استان گفت؛
قوانین و مقررات اقتصادی موجود در مناطق آزاد تجاری باید در راستای کمک به سرزمین اصلی باشد و افزودند هرمزگان در کسب درآمدهای استانی جزء شش استان اول کشور محسوب می‌شود و در جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور رتبه سوم، رتبه اول درآمدهای گمرکی، رتبه برتر تحقق درآمدهای مالیاتی در کشور، رتبه اول فروش اموال تملیکی و به تبع آن گردش مالی بالای بانک ها و بیمه های استان همگی بیانگر جایگاه خاص هرمزگان در اقتصاد کشور است.
دکتر دسینه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت نامناسب زیرساختها و انبارهای اموال تملیکی در استان،گفت شرکت ها و بنگاه‌های اقتصادی که در این استان فعالیت دارند باید مطابق قانون مالیات خود را در همین استان پرداخت کنند. وی افزود گاها مشاهده می شود که قراردادهای بیمه ای شرکتهای بزرگ مستقر در استان هرمزگان، در سایر استان ها منعقد می شود و منابع بانک های مستقر در مناطق آزاد نیز در استان قابل استفاده نمی باشد و عدم بهره مندی استان از منابع گمرکات استان را یادآور و همچنین خواستار تدوین و تجدید قوانین گمرکی در خصوص واردات ملوانی و ته لنجی شدند.
نماینده وزیر امور اقتصادی و دارایی در هرمزگان در پایان افزود ما با تمام این مشکلات به آینده امیدواریم و برای تحقق اهداف، برنامه ها و مأموریت های جدید پیش رو از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

آبرسانی به ۵۳ روستا در بشاگرد از خط انتقال آب سد سهران/محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر در حال احداث است

بشاگرد _ استاندار هرمزگان با اشاره به پروژه‌های راهسازی در محورهای چهارده روستا، زیرکوه، پشتکوه و بیخکهنو تا شمسون و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران، گفت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در شهرستان بشاگرد صورت گرفته است.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, فریدون همتی پس از بازدید از شهرستان بشاگرد با اشاره به روند احداث محور راه ارتباطی چهارده روستا به طول ۴۳ کیلومتر، عنوان کرد: قطعه اول این محور به طول ۱۰ کیلومتر، تقریبا تکمیل شده است، قطعه دوم به طول هفت کیلومتر است، قطعه سوم به طول ۱۷ کیلومتر از پیشرفت خوبی برخوردار است و قطعه چهارم که تردد در آن برقرار است، پس از احداث قطعات دیگر، بهسازی و حذف نقاط حادثه خیز آن در دستور کار خواهد بود.

وی با اشاره به پیش‌بینی و تخصیص اعتبار برای این پروژه، ادامه داد: امیدواریم طی سال جاری و سال آینده، این سه قطعه به بهره‌برداری برسد و این راه ارتباطی به طور کامل بازگشایی شود که موجب رفع مشکل تردد در این چهارده روستا خواهد شد.

استاندار هرمزگان افزود: علاوه بر این، یک محور میانی از گوهران شهرستان بشاگرد تا میناب ایجاد خواهد شد و همچنین جاده پشتکوه شهرستان بشاگرد تا مرز مشترک استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان، می‌تواند شهرستان‌های بشاگرد و میناب را به استان سیستان و بلوچستان متصل کند که یک محور بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

همتی با اشاره به بازدید از روستاهای این محور و دیدار با مردم، تصریح کرد: پیگیری و رفع مسائل و مشکلات مطرح شده توسط مردم در این بازدیدها را در جلسه‌ای بررسی و در اولویت قرار می‌دهیم.

وی به بازدید از ایستگاه خط انتقال آبرسانی از سد سهران به شهر گوهران شهرستان بشاگرد اشاره کرد و گفت: این خط انتقال آب با نزدیک ۸۰ میلیارد تومان اعتبار، سال گذشته افتتاح شد که تاکنون شهر گوهران و ۱۶ روستا را تحت پوشش آبرسانی قرار داده است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: به دیگر روستاهای در مسیر این خط انتقال نیز آبرسانی خواهد شد که در سال جاری، آبرسانی به پنج روستا در دستور کار است و با اولویت بندی و به تدریج، در مجموع آبرسانی به ۵۳ روستا، از این خط انتقال صورت می‌گیرد.

همتی با اشاره به پروژه‌های راهسازی در محورهای چهارده روستا، زیرکوه، پشتکوه و بیخکهنو تا شمسون و همچنین آبرسانی از سدهای جگین و سهران، اظهار داشت: کارهای بزرگ و جهادی در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی در شهرستان بشاگرد صورت گرفته است.

وی با اشاره به لزوم تمرکز بر ساخت سازه های آبخیزداری در بشاگرد با توجه اقلیم این شهرستان، اضافه کرد: این سازه ها در زمینه مهار و جمع آوری آب، جلوگیری از تخریب خاک و سیل و همچنین تامین آب شرب و کشاورزی بسیار کارآمد و مفید است و تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و به اهداف پیش‌بینی شده در شهرستان بشاگرد رسیده‌ایم.

استاندار هرمزگان از تلاش‌های مجموعه‌ها و دستگاه‌های اجرایی مختلف از جمله راه و آب و فاضلاب برای اجرای پروژه‌ها و همچنین پیگیری‌های آقای حسین رئیسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در راستای تامین منابع و اعتبارات جهت افزایش سرعت اجرای پروژه‌ها در شهرستان بشاگرد، تشکر و قدردانی کرد.

حسین رئيسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با تشکر و قدردانی از پیگیری‌ها و اقدامات دکتر همتی استاندار هرمزگان به ویژه برای شرق استان هرمزگان، عنوان کرد: اقدامات انجام شده و در حال اجرا در زمینه‌های مختلف در شهرستان بشاگرد، نتیجه سفرها، بازدیدها و پیگیری‌های استاندار هرمزگان است.

وی افزود: در نتیجه این بازدیدها و اقدامات صورت گرفته، محورهای راه های ارتباطی شریانی شهرستان بشاگرد در حال تحول است و همچنین در زمینه آبرسانی با اجرای دو پروژه بزرگ انتقال آب از سدهای جگین و سهران، به طور اساسی در راستای رفع مشکلات و ایجاد منبع آب پایدار برای شهرستان بشاگرد اقدام شده است.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

تفاهم‌نامه تسریع در تصویب محرک های توسعه سیاست های راهبردی تولید مسکن در استان هرمزگان اجرا شد

تفاهم‌نامه تسریع در تصویب محرک های توسعه سیاست های راهبردی تولید مسکن در استان هرمزگان، به پیشنهاد استاندار هرمزگان جهت تسریع در اجرای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در نوار ساحلی استان هرمزگان، توسط دکتر احمد وحیدی وزیر کشور، مهندس رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، امضا و اجرای آن آغاز شد.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین, فریدون همتی استاندار هرمزگان در خصوص این تفاهم‌نامه، عنوان کرد: در راستای سیاست های کلی ابلاغی جمعیت توسط مقام معظم رهبری (مدظله‌ العالی) و در راستای جهش تولید مسکن و اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و همچنین تصمیمات دولت سیزدهم مبنی بر تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور، برنامه‌های اجرایی استان هرمزگان به جهت تولید مسکن، ایجاد سکونت و رونق در ساخت و ساز در قالب برنامه‌های کلی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، سیاستگذاری شده است.

وی ادامه داد: به منظور هماهنگی موضوعات در جهت پیشبرد اقدامات اجرایی و تسریع در تصویب محرک های توسعه سیاست های راهبردی تولید مسکن در استان هرمزگان، تفاهمنامه‌ای بين وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی و استانداری هرمزگان، منعقد و به امضا رسید.

استاندار هرمزگان افزود: براساس این تفاهم‌نامه و با توجه به برنامه‌ریزی های کوتاه مدت در جهت تامین مسکن در شهرها و شهرک های جدید و انجام مطالعات مکان یابی و جمعیت پذیری آنها و نیز تصویب این طرح‌ها در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و تکمیل مستندات لازم جهت طرح در مراجع ذیصلاح، مقرر شد وزارت راه و شهرسازی ظرف مدت دو هفته نسبت به طرح و تصویب این پروژه‌ها در کمیته‌های فرعی و جلسه‌های اصلی شورای عالی معماری و شهرسازی کشور اقدام و امر به ابلاغ کند.

همتی تصریح کرد: این طرح‌ها شامل شهر جدید مکران در فاصله ۵۰ کیلومتری کوه مبارک شهرستان جاسک، به وسعت سه هزار و ۵۵۰ هکتار و با جمعیت پذیری ۲۰۰ هزار نفر، با هدف ساماندهی نظام اسکان در پیوند با فعالیت و ایجاد تعادل منطقه‌ای در سواحل مکران در شهرستان جاسک، شهر جدید کوشک در شهرستان پارسیان، در عرصه ای به وسعت هزار هکتار در مجاورت شهر پارسیان با ظرفیت ۱۲۰ هزار نفر جمعیت جهت اسکان و تامین نیازهای سکونتی شاغلین صنایع انرژی بر پارسیان در غرب هرمزگان و شهرک مسکونی دوتیس در شهرستان بندرلنگه، در عرصه ای به وسعت بیش از ۸۵ هکتار همجوار با اراضی بندر صیادی گرزه با جمعیت پذیری ۹ هزار و ۲۰۰ نفر جهت ایجاد یک مرکز جمعیتی مهم با امکانات متناسب و متوازن شهری جزیره کیش برای اسکان، حمایت و رفاه نیروی کار جزایر کیش و هندورابی، است.

وی گفت: همچنین تصویب طرح تفصیلی شهرهای بندرعباس، میناب، رودان، پارسیان، طرح الحاق به محدوده شهر جناح شهرستان بستک و طرح حریم ۶۰ متر نوار ساحلی شهر بندرعباس، از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: از آنجا که توسعه سکونتگاه های جدید در جزایر و توسعه شهرهای ساحلی در قالب برنامه میان مدت در دستور کار استان قرار دارد، مقرر شد وزارت راه و شهرسازی براساس دستورالعمل ترویج شهرک سازی کشور ظرف مدت سه ماه نسبت به انجام مطالعات طرح‌های سکونتگاهی در سطح جزایر و نقاط جمعیت پذیر استان هرمزگان از جمله در جزایر قشم، هرمز، ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک، فارور، لارک و نوار ساحلی بندرعباس و میناب، اقدام کند.

همتی اظهار داشت: همچنین از آنجا که در برنامه میان مدت، استفاده از ظرفیت و اراضی نظامی موجود در محدوده شهرها به ویژه شهر بندرعباس به منظور جهش تولید مسکن و افزایش جمعیت پذیری و تبدیل آنها به فضاهای دارای کیفیت سکونت در دستور کار قرار دارد، مقرر شد نشست مشترکی با محوریت وزارت کشور و مشارکت وزارتخانه‌های کشور، راه و شهرسازی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و همچنین ستاد کل نیروهای مسلح و استانداری هرمزگان با هدف برنامه‌ریزی و بهره‌گیری از ظرفیت اراضی قابل بارگذاری مسکونی در سطح استان، ظرف مدت سه هفته آتی صورت پذیرد.

وی اضافه کرد: پس از امضای این تفاهم‌نامه نیز دکتر وحیدی وزیر محترم کشور در مکاتبه‌ای با مهندس قاسمی وزیر محترم راه و شهرسازی بر لزوم تسریع در اجرای مفاد این تفاهم‌نامه، در راستای سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله ‌العالی) و با هدف استقرار جمعیت در نوار ساحلی جنوب کشور و همچنین مسکونی سازی جزایر و با توجه به تاکیدات و برنامه دولت مردمی برای تولید سالانه یک میلیون مسکن در کشور، با تسریع در طی فرآیندهای اداری مربوطه و تصویب برنامه تولید مسکن در استان هرمزگان با ایجاد شهرهای جدید ساحلی و نیز توسعه مسکونی سازی جزایر چهارده گانه این استان، تاکید کردند.

استاندار هرمزگان بیان داشت: انعقاد و اجرای این تفاهم‌نامه گام مهمی در راستای تسریع و جهش در برنامه‌های شهرسازی و تولید مسکن در استان هرمزگان محسوب می‌شود.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها