با ما ارتباط برقرار کن

بندر لنگه

منتشر شده

روی

روحی نایب رئیس و دبیرهیئت سوارکاری استان هرمزگان گفت: اولین دوره کورس بهاره در سال ۹۸ روزجمعه ۳۰فروردین ۹۸باشرکت ۲۳ راس اسب وچابکسوارانی ازشهرستانهای بندرلنگه، بندرعباس،بستک،میناب،قشم،لامرد،گراش درپیست سوارکاری روستای بندرمعلم برگزارشد.
رقابتهادرچهارگروه انجام شد( سه گروه شش رأس اسب ویک گروه پنج رأس اسب) باهم به رقابت پرداختندکه درنهایت ۸سواکاربه مرحله فینال راه یافتند.
این دوره از مسابقات در دو رده اسبهای بومی و فلات ایران برگزار گردیدکه استان هرمزگان تمام مقامهای اول تا سوم را به خود اختصاص داد.
نفرات برتر این دوره از مسابقات
اسب کولاک باچابکسواری حسن سرپرست ازبندرکنگ اول شد
اسب هومن باچابکسواری دریابراز بستک درمقام دوم ایستاد
سالارخان باچابکسواری امیدیاری ازبندرلنگه نیزبه مقام سوم رسید

درپایان آقای روحی نایب رئیس و دبیرهئیت ،آقای خادمی مسئول برگزارمسابقات هئیت سوارکاری هرمزگان ،آقایان راشدرحمانی دهیارروستای بندرمعلم ،حسن محمدپور ازمعتمدین وخیرین روستای بندرمعلم که کلیه هزینه های این مسابقه رابرعهده داشت جوایزارزنده ایی به سوارکاران اول تاسوم اهداء گردید.
جوایز: نقدی
نفراول۱۵میلیون ریال نفردوم۱۰میلیون ریال نفرسوم۵میلیون ریال

جوایزتماشاگران: نقدی
۱۰جایزه ۱میلیون ریالی که بین تماشاگران مسابقه به قیدقرعه اهداء شد.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

بهره‌برداری از ۶۶ پروژه در بندر لنگه/بندرلنگه به قطب پرورش میگو در کشور تبدیل می‌شود

بندرلنگه- استاندار هرمزگان گفت: سرمایه‌گذاری بزرگ و فعال شدن سایت پرورش میگوی مهرگان، امکان رشد پرشتاب در شهرستان بندرلنگه را به وجود می‌آورد و با ایجاد زنجیره کامل صنعت پرورش میگو، شهرستان بندرلنگه به قطب پرورش میگو در کشور تبدیل می‌شود و این امر پیشران توسعه و تحول در این شهرستان خواهد بود.

منتشر شده

روی

به گزارش تجارت جنوب انلاین، فریدون همتی در آیین افتتاح پروژه‌های شهرستان بندرلنگه، عنوان کرد: ۱۰ پروژه شاخص با اعتبار ۲۰۸ میلیارد تومان به نمایندگی از ۶۶ پروژه با ۲۸۰ میلیارد تومان اعتبار، در شهرستان بندرلنگه به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: شهرستان بندرلنگه دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است که باید با کمک و مشارکت مردم و سرمایه‌گذاری در این زمینه این ظرفیت‌ها، تلاش کنیم رونق خوبی ایجاد شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به پیگیری واگذاری ۹۳۷۰ هکتار اراضی سایت پرورش میگوی مهرگان در شهرستان بندرلنگه به سازمان اقتصادی کوثر وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران، افزود: بالغ بر هفت هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط سازمان اقتصادی کوثر در این سایت پرورش میگو انجام خواهد شد که بیش از ۱۰ هزار اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌کند.

همتی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری بزرگ و فعال شدن سایت پرورش میگوی مهرگان، امکان رشد پرشتاب در شهرستان بندرلنگه را به وجود می‌آورد و با ایجاد زنجیره کامل صنعت پرورش میگو، شهرستان بندرلنگه به قطب پرورش میگو در کشور تبدیل می‌شود و این امر پیشران توسعه و تحول در این شهرستان خواهد بود.

وی گفت: همچنین در تلاش هستیم که با پیگیری‌ها، یک منطقه ویژه اقتصادی نیز در شهرستان بندرلنگه ایجاد شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به وجود جزایر و سواحل خیلی خوب برای گردشگری و استعدادهای پرورش ماهی و میگو، این ظرفیت‌ها باید با جذب سرمایه‌گذاری فعال شوند و زمینه و شرایط را با تسریع در صدور مجوزها و رفع موانع برای سرمایه‌گذاران، فراهم خواهیم کرد.

ادامه ی خواندن

اقتصادی

اولین مشتقات نفتی از بندرلنگه راهی عمان شد

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: نخستین محموله مشتقات نفتی (قیر) در سال جاری، از گمرک بندرلنگه به بندر سویق عمان صادر شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین :قاسم عسکری نسب روز سه‌شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: نخستین محموله مشتقات نفتی در قالب ۷۰۰ تن قیرجامد به صورت پالتیزه و در راستای اهداف کارگروه رفع موانع تولید با همکاری ارگان‌های مربوطه به عمان صادر شد.

وی با بیان اینکه شهرستان بندرلنگه فعال‌ترین شهرستان صادرکننده خودرو در کشور است، ادامه داد: ارزش این محموله ۲۵ میلیارد تومان است و هر ماه ۲۰ هزار تن قیر به کشور عمان صادر می‌شود.

صادرات این محموله قیر توسط شرکت پتروتال فراساحل بندرلنگه به بندر سویق عمان صادر شد. این شرکت از سال ۹۳ با هدف تولید انواع قیر با ظرفیت ۱۲۶ هزار تن در شهرستان بندرلنگه راه‌اندازی شد.

هرمزگان نخستین صادرکننده قیر در کشور است که پیش از این از بنادر بندرعباس صادر می‌شد.

اردیبهشت‌سال ۹۴ نیز نخستین محموله قیر به وزن سه هزار و ۱۰۰ تن از بندرلنگه توسط ۲۵ فروند شناور فلزی و موتور لنج به امارات متحده عربی صادر شد.

در خاورمیانه، ایران بزرگترین تولید کننده و صادر کننده قیر است و در راستای تقویت هر چه بیشتر این جایگاه تمام امکانات به منظور پهلو دهی شناورهای صادراتی به ویژه شناورهای متقاضی صادرات قیر انجام می‌شود.

کشورهای مانند چین، تایلند، ویتنام و هند نیز از خریداران قیر ایران هستند، علت انتخاب بندر لنگه برای ترانزیت این محموله نفتی به کشور امارات فاصله نزدیک آن به بنادر این کشور و ارایه خدمات به صاحبان کالا در زمینه فعالیت‌های بندری است.

بندرلنگه در ۲۴۰ کیلومتری جنوب غرب بندرعباس به عنوان اصلی ترین بندر منطقه غرب هرمزگان در اقتصاد دریایی کشور نقش آفرینی می‌کند و علاوه بر صادرات کالا، پشتیبانی از فعالیت‌های ترانزیتی، وارداتی و کاپوتاژ را نیز بر عهده دارد.

در حوزه تولید وصادرات فرآورده‌های نفتی به خصوص قیر، دی‌ماه سال گذشته نیز مرحله نخست پالایشگاه نفت فوق سنگین پاسارگاد قشم با سرمایه‌گذاری ۱۶۴ میلیون دلار و با ظرفیت ۳۵ هزار بشکه قیر در روز توسط رییس جمهوری و با حضور استاندارهرمزگان وجمعی از مدیران ارشد صنایع پالایشی در قشم به صورت ویدئوکنفرانسی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، ایران در میان ده‌ها کشور تولیدکننده و صادرکننده قیر به ترتیب هفتمین و چهارمین رتبه جهان را داراست.

حدود ۹۰ درصد از قیر تولیدی، در حوزه راه‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد و مصارف عایق‌کاری، فقط ۱۰ درصد از مصرف قیر را به خود اختصاص می‌دهد.

ایران سالیانه نزدیک به پنج میلیون تن قیر تولید می‌کند که نیمی از آن در داخل مصرف و نیمی از آن به کشورهای خاورمیانه، جنوب آسیا، شرق و جنوب شرق آسیا، آفریقا و اروپا صادر می‌شود.

ادامه ی خواندن

اخبار شهرستانها

کشف محموله ۶۴۰ کیلوگرمی مواد مخدر در شهرستان بندر لنگه

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از کشف محموله ۶۴۰ کیلوگرمی مواد مخدر در شهرستان بندرلنگه خبر داد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلایت :رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از کشف محموله ۶۴۰ کیلوگرمی مواد مخدر در شهرستان بندرلنگه خبر داد.

علی صالحی تصریح کرد: با هماهنگی مقام قضایی، مرزبانان پایگاه دریابانی بندرلنگه موفق شدند پس از رصد نوار ساحلی ، این محموله موادمخدر را هنگام انتقال از یک شناور به خودرو توقیف کنند.

وی در ادامه افزود: در این رابطه یک نفر از سوداگران مرگ دستگیر شده است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین تأکید کرد: دستگاه قضایی استان با استفاده از توان و ظرفیت موجود ، عرصه را بر سوداگران مرگ تنگ خواهد کرد و اجازه نخواهد داد که قاچاقچیان مواد مخدر در هیچ نقطه ای ‌احساس امنیت کنند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها