با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

نیروهای استان در سخت ترین شرایط کاری، کار می کنند

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان گفت: نیروهای استان در سخت ترین شرایط کار می کنند جاهایی که با مشکل مواجه می شویم عدم توجه پیمانکاران است و این درست نیست که بگوییم هرمزگانی ها کارهای سخت انجام نمی دهند

منتشر شده

روی

احمد مرادی صبح امروز در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهارداشت: همایش بسیار خوبی در خصوص سرمایه گذاری برگزار شد و تاکید دارم که امور سرمایه گذاران را تسهیل کنیم تا داشته های تجربی و علمی خودرا در اختیار استان قرار دهند.

وی افزود: مسئولیت های اجتماعی نیاز به همگرایی و عزم مدیران و دستگاه داشته تا مکلف شوند سهم خودرا پرداخت نمایند، در حال حاضر قانون آن هم تصویب شده و با حساسیت بیشتر باید مسئولیت های اجتماعی را دنبال کنیم.

مرادی تاکید کرد: در خصوص بودجه در سطح کلان وضعیت مناسبی وجود ندارد و در شفافیت بودجه نتوانستیم دولت را مجاب به شفافیت کنیم به طوریکه نه مجلس و نه دستگاههای نظارتی بر یک هزار و ۲۷۷ میلیارد تومان از کل بودجه هیچ نظارتی ندارند.

وی بیان داشت: در کشور امایش سرزمینی اگر از فرصت های موجود از جمله گازرسانی به استان، در سال ۹۸ استفاده نکنیم دیگر امکان تحقق آن وجود نخواهد داشت.

عضو مجمع نمایندگان تشریح کرد: در خصوص سرانه انشعابات گاز جلسه ای با وزیر نیرو داشتیم و در خصوص تکمیل و ادامه گازرسانی به بندرعباس نظر مساعد ایشان را گرفتیم  باید اجرایی شود و تا هزینه ها افزایش نیافته باید کار را شروع کنیم.

مرادی تاکید کرد: معتقدم که گزارشاتی که استاندار دریافت می کند کامل نبوده، نیروهای استان در سخت ترین شرایط کار می کنند جاهایی که با مشکل مواجه می شویم عدم توجه پیمانکاران است و این درست نیست که بگوییم هرمزگانی ها کارهای سخت انجام نمی دهند مثلا در کشتی سازی جوشکاری در شرایط سخت و دمای بالای هوا توسط بومی ها انجام می شود در جاهایی هم که پیمانکار از تبریز و… می آید تمام فامیل خودرا از شهر و استان خود آورده و تمام کارها را به انها واگذار می کند.

وی افزود: دریانوردان هرمزگانی ۴۰۰ سال قدمت کار دارند و تبعیض زیادی در حق انان ایجاد شده و این اجحاف باید برطرف شود، ضمن دفاع از نیروهای هرمزگان وشرایط سخت کار، لازم است حضرتعالی دیدگاه خود را عوض کرده و کمک کنید تا بتوانیم سهم جوانان و اشتغالی که باید ایجاد شود را ادا کنیم.

وی در پایان با تشکر از زحمات همتی افزود: شمارا جزو استانداران خوب می دانسته و کمک می کنیم و شما هم کمک کنید تا بتوانیم به هدف مان که آبادانی هرمزگان است برسیم، مردم هرمزگان هم دلسوزی وتلاش شما را فراموش نمی کنند. همه باید تلاش کنیم در کنار شما به مردم خدمت کنیم تا مظلومیت هرمزگان از بین برود.

اقتصادی

اهدا تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای

مدیر روابط عمومی صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر کشور معرفی شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین ،در هفدهمین سمپوزیوم روابط عمومی کشور که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد ، از روابط عمومی های برتر سال تقدیر شد .

بنا بر این گزارش در بخش اول این سمپوزیوم ، ده مدیر روابط عمومی برتر سال معرفی شدند که در این بین با اهدا لوح و تندیس مدیر روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان مدیر روابط عمومی برتر معرفی شد .

در بخش دوم این سمپوزیوم و در بررسی تخصصی بخش های مختلف روابط عمومی ، لوح و تندیس روابط عمومی برتر در حوزه ارتباطات رسانه ای به روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس اهدا شد .

ادامه ی خواندن

اجتماعی

مجوز سه معدن غیرفعال در هرمزگان سلب صلاحیت شد

استاندار هرمزگان گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، مجوز سه معدن غیرفعال با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارها و مهلت قانونی ارائه شده، سلب صلاحیت شد.

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، هجدهمین نشست شورای معادن استان به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان و با حضور رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان پس از برگزاری این نشست، اظهار کرد: تفویض اختیار شورای عالی معادن به شورای معادن استان برای اجرای بند ۴ و ۵ ماده ۴۳ برنامه ششم توسعه به عنوان پیشنهاد شورا در حضور دبیر شورای عالی معادن مطرح شد که مقرر شد تصمیم گیری لازم پس از بررسی کارشناسی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: آخرین تفویض اختیار در این مورد، مربوط به سال ۹۸ است که در صورت موافقت شورای عالی با این تصمیم، نظارت بر استقرار دفاتر مالی، انجام گردش مالی خرید و فروش معادن و حساب‌های بانکی آن‌ها در داخل استان و همچنین اختیار قانونی در زمینه میزان خسارت‌ ناشی از بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آن‌ها به شورای معادن استان واگذار می شود که علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آن‌ها، پس از واریز به خزانه معین استان نزد خزانه‌داری کل کشور برای جبران این خسارت ها و درصورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

استاندار هرمزگان، با تأکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های معدنی استان و بهره‌گیری از این ظرفیت در زمینه توسعه مناطق کمتربرخوردار و ایجاد اشتغال پایدار، پهنه های اکتشافی مطالعه شده استان را ۲۹هزار کیلومتر مربع اعلام کرد و گفت: پهنه فین –باغات، هرمزگان، کوهشاه احمدی، بشاگرد ، زون ۱۱ (رودان- میناب)، پهنه طاهروئی و بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان، هفت پهنه اکتشافی هستند که بیش از یک هزار و ۲۰۰کیلومتر مربع از این پهنه ها، محدوده امیدبخش هستند.

دوستی، میزان صدور پروانه، گواهی کشف و استخراج پروانه های بهره برداری در هشت ماهه نخست سال جاری و مدت مشابه سال گذشته را مورد هم‌سنجی قرار دارد و گفت: میزان صدور پروانه به نسبت سال گذشته ۹درصد، گواهی صادره ۴۰درصد، تناژ ذخیره ۱۵۲درصد و میزان استخراج پروانه های بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت‌درصد رشد داشته است.

رییس شورای معادن استان همچنین گفت: با تصویب اعضای شورای معادن استان، سه معدن غیرفعال منگنر رودان، آهک عمانی و گچ آفتاب، با توجه به عدم ایفای تعهدها و عدم توجه به اخطارهای قانونی، ملزم به پرداخت خسارات ناشی از عدم انجـام تعهدهای مربوطه شدند و مجوز این معادن سلب صلاحیت شد.

وی اضافه کرد: اعضای شورای معادن استان با درخواست رفع سلب صلاحیت بهره برداری یک معدن نیز مخالفت کردند و قرار شد این معدن‌ از طریق برگزاری مزایده به افراد واجد شرایط واگذار شود.

ادامه ی خواندن

اجتماعی

جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس برگزار شد

منتشر شده

روی

به وسیله

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، جلسه بررسی مشکلات محدوده های شناسایی شده به منظور احداث گلخانه، پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، به ریاست مهندس فیروزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در سالن جلسات مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.
در این نشست که شامگاه یکشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز در بخش های مختلف برگزار شد فیروزی معاون اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه نیاز به خلاقیت در دستگاه های اجرایی از هر زمان دیگری بیشتر است گفت: تنوع در بسته های قابل ارائه به سرمایه گذاران، هدفمند شدن سرمایه گذاری ها و نوآوری در خدمات قابل ارائه می تواند شرایط اقتصادی و فضای سرمایه گذاری استان را متحول کند.
دکتر دسینه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر شناسایی پهنه ها و محدودههای جغرافیایی باقابلیت معرفی به متقاضیان سرمایه گذاری، گفت؛ شناسایی محدوده های مذکور به صورت جدی و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال پیگیری است و می تواند گام موثری در زمینه تسریع در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری استان باشد و روند واگذاری زمین و اغاز اجرای طرحها را بسیار کوتاه تر کند.

ادامه ی خواندن
آگهی
آگهی

پر بازدیدها